Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 217

Thread: Laptop, To

  1. #61
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Ενοχλούμαι από εμβόλιμες συμπεριφορές όταν διεξάγεται μια κουβέντα! Κοινώς, άντε να χαθείτε σφηνόπουτσες
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  2. #62
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    sorry τότε.


    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    να πάρω το hp με i7? (επιδοτούμενο φυσικά)

    βασικά πείτε καμμιά γνώμη και για desktop:
    οθόνη 23''
    motherboard (i7)
    κάρτα γραφικών
    κουτί
    τροφοδοτικό (tagan σκεφτόμουνα)

    περιορισμοί δεν υπάρχουν. γενικά ψάχνω τοπ πράγμα αφού θα πάρω πίσω το 80% οπότε ο λόγος αξία/απόδοση να μην είναι περιοριστικός παράγοντας στις απαντήσεις.
    απαντήστε στη σφηνόπουτσά μου με pm
    Rock or Nothing

  3. #63
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    ωχου αδερφάκι μου, στην τσίτα είσαι...
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #64
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μα βιάζομαι. τεσπα, αν θες τη γνώμη μου μην πάρεις mac.
    Rock or Nothing

  5. #65
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    i7 σε laptop; Με την κατανάλωση που έχει; Πολύ κακή ιδέα για laptop πιστεύω, βλάπτει την φορητότητα. Όπως και τα μεγέθη πάνω από τις 15 ίντσες. Άλλωστε όσο ζόρικο και να είναι το autocad σου, δε νομίζω να μην το σηκώνει ένας επεξεργαστής μικρότερης κατανάλωσης.

    ΥΓ: Νόμιζα είχες ήδη ψωνίσει τα της επιδότησης. Τα είχαμε ξαναπεί νομίζω, τώρα απλά βελτίωσε περίπου ότι είχαμε πει τότε με πιο νέα πράγματα.

    ΕΝΤΙΤ: Βίκοτνικ μην πάρεις mac βασικά. Δηλαδή αν το έχεις και τόσο άγχος ρε φίλε για ιούς και μαλακίες, ε βάλε ένα ubuntu ή κάτι. Δεν είναι δα και καμιά επιστήμη, τουλάχιστον για τη χρήση που θα του κάνεις εσύ. Μιλάμε μπορείς να πάρεις αντίστοιχων δυνατοτήτων laptop στα μισά λεφτά συγκριτικά έτσι;
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  6. #66
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    μα βιάζομαι. τεσπα, αν θες τη γνώμη μου μην πάρεις mac.
    Εσύ όμως πάρε
    i7 ναι, καίει υπερβολικά πολύ και για desktop ακόμα.

  7. #67
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Raven πες και σε εμάς απο πού παίρνεις επιδοτήσεις;;;

  8. #68
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Ενοχλούμαι από εμβόλιμες συμπεριφορές όταν διεξάγεται μια κουβέντα! Κοινώς, άντε να χαθείτε σφηνόπουτσες


    Εννοείται να πάρεις mac. Αν έχεις να διαθέσεις κάτι παραπάνω, φυσικά και αξίζει τον κόπο. Όσοι πέρασαν στα μακ δε γύρισαν ποτέ πίσω. Κάτι δικοί μου έχουν πάρει από ένα air κι έχουν βρει την υγειά τους. Και σιγά τη μαλακία "δύσχρηστα" κ.λπ. Όλα θέμα συνήθειας είναι - και τα μακ μια χαρά εύχρηστα είναι. Νέοι άνθρωποι είμαστε, δεν έχουμε πρόβλημα προσαρμογής, σωστά; Άντε. Σφηνοπουτσάκι

    Εδιτ: θεωρητικά τουλάχιστον -και πάντα κατά τον πατέρα μου- δεν έχουν πια τα ίδια προβλήματα συμβατότητας, απαλάσσεσαι από φορμάτ και μαλακίες και πλέον ακόμη κι αν σου πάθει κάτι χτύπα ξύλο, η Rainbow που έσπαγε αρχίδια δεν έχει πια το μονοπώλιο στην Ελλάδα, οπότε δεν θα ταλαιπωρηθείς τόσο.
    Last edited by Kuolema; 26-11-2009 at 07:08.
    Feed my fear

  9. #69
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post

    ΕΝΤΙΤ: Βίκοτνικ μην πάρεις mac βασικά. Δηλαδή αν το έχεις και τόσο άγχος ρε φίλε για ιούς και μαλακίες, ε βάλε ένα ubuntu ή κάτι. Δεν είναι δα και καμιά επιστήμη, τουλάχιστον για τη χρήση που θα του κάνεις εσύ. Μιλάμε μπορείς να πάρεις αντίστοιχων δυνατοτήτων laptop στα μισά λεφτά συγκριτικά έτσι;
    κοντεύω να γίνω το πουτανάκι του ρούθλες και δεν ξέρω πόσο κακό μπορεί να είναι , αλλά για άλλη μια φορά έχει δίκιο.

    Βάλε ubuntu και τα έχεις όλα. Αν είσαι έτοιμος να κάνεις το βήμα και να φύγεις από win δεν έχεις λόγο να μην βάλεις ubuntu. Όσο θα σε ζορίσει η αλλαγή με το μακ άλλο τόσο και ίσως λιγότερο με το λινουξάκι.
    Δεν έχω άποψη για community του Mac σε θέματα troubleshooting αλλά στο Ubuntu τα σπάει.
    Και σε τελική ΑΝ σε τρομάζει το που θα βρεις βοήθεια αν πάθει κάτι , θα σου δώσω το msn μου .
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #70
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    ΥΓ: Νόμιζα είχες ήδη ψωνίσει τα της επιδότησης. Τα είχαμε ξαναπεί νομίζω, τώρα απλά βελτίωσε περίπου ότι είχαμε πει τότε με πιο νέα πράγματα.
    όχι, πήρε παράταση. σε ποιο τόπικ τα λέγαμε ρε γμτ...

    edit: ok, το βρήκα
    Last edited by Raven Lord; 26-11-2009 at 09:51.
    Rock or Nothing

  11. #71
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    Παρτε ολοι μακ μηπως ψησετε κιαλλους και καταφερω να πουλησω το δικο μου γιατι θελω καινουριο!
    ΟΛΟΙ MAC! ΤΩΡΑ!

    υπομονή

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Ruthless View Post

    ΕΝΤΙΤ: Βίκοτνικ μην πάρεις mac βασικά. Δηλαδή αν το έχεις και τόσο άγχος ρε φίλε για ιούς και μαλακίες, ε βάλε ένα ubuntu ή κάτι. Δεν είναι δα και καμιά επιστήμη, τουλάχιστον για τη χρήση που θα του κάνεις εσύ. Μιλάμε μπορείς να πάρεις αντίστοιχων δυνατοτήτων laptop στα μισά λεφτά συγκριτικά έτσι;
    κοντεύω να γίνω το πουτανάκι του ρούθλες και δεν ξέρω πόσο κακό μπορεί να είναι , αλλά για άλλη μια φορά έχει δίκιο.

    Βάλε ubuntu και τα έχεις όλα. Αν είσαι έτοιμος να κάνεις το βήμα και να φύγεις από win δεν έχεις λόγο να μην βάλεις ubuntu. Όσο θα σε ζορίσει η αλλαγή με το μακ άλλο τόσο και ίσως λιγότερο με το λινουξάκι.
    Δεν έχω άποψη για community του Mac σε θέματα troubleshooting αλλά στο Ubuntu τα σπάει.
    Και σε τελική ΑΝ σε τρομάζει το που θα βρεις βοήθεια αν πάθει κάτι , θα σου δώσω το msn μου .
    Ρεεεε το ξέρω ότι είναι άκαιρο, αλλά επειδή βαριέμαι να ψάχνω το ubuntu thread, πείτε πόσο γαμεί το ubuntu και ότι πρέπει να βάλω και ότι δε θα αντιμετωπίσω κανενα πρόβλημα και ότι software χρησιμοποιώ στα WIN θα το έχω και στα Ubuntu και δε θα σιχτηρίζω που τα έβαλα..
    Ήμουν στο τσακ να βάλω τα 7 αλλά κάπου κάνω μαλακία με το modem, και δεν έβρισκα drivers άρα πούλο, έτσι επεστρεψα στα ΧP αλλά θέλω και εγώ ubuntu! Είμαι οφφ αλλά δικό μου είναι το thread και ότι θέλω το κάνω.. Παρεπιπτόντως αγόρασα αυτό.. για το φιλαράκι μου και είναι και γαμώ, γιατί είναι 17αρι και έκανε πριν 4 μέρες 600 Ε και το πήρα 470 Ε!
    Πείστε με όμως να βάλω ubuntu!
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  13. #73
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Entrancemperium View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Ruthless View Post

    ΕΝΤΙΤ: Βίκοτνικ μην πάρεις mac βασικά. Δηλαδή αν το έχεις και τόσο άγχος ρε φίλε για ιούς και μαλακίες, ε βάλε ένα ubuntu ή κάτι. Δεν είναι δα και καμιά επιστήμη, τουλάχιστον για τη χρήση που θα του κάνεις εσύ. Μιλάμε μπορείς να πάρεις αντίστοιχων δυνατοτήτων laptop στα μισά λεφτά συγκριτικά έτσι;
    κοντεύω να γίνω το πουτανάκι του ρούθλες και δεν ξέρω πόσο κακό μπορεί να είναι , αλλά για άλλη μια φορά έχει δίκιο.

    Βάλε ubuntu και τα έχεις όλα. Αν είσαι έτοιμος να κάνεις το βήμα και να φύγεις από win δεν έχεις λόγο να μην βάλεις ubuntu. Όσο θα σε ζορίσει η αλλαγή με το μακ άλλο τόσο και ίσως λιγότερο με το λινουξάκι.
    Δεν έχω άποψη για community του Mac σε θέματα troubleshooting αλλά στο Ubuntu τα σπάει.
    Και σε τελική ΑΝ σε τρομάζει το που θα βρεις βοήθεια αν πάθει κάτι , θα σου δώσω το msn μου .
    Ρεεεε το ξέρω ότι είναι άκαιρο, αλλά επειδή βαριέμαι να ψάχνω το ubuntu thread, πείτε πόσο γαμεί το ubuntu και ότι πρέπει να βάλω και ότι δε θα αντιμετωπίσω κανενα πρόβλημα και ότι software χρησιμοποιώ στα WIN θα το έχω και στα Ubuntu και δε θα σιχτηρίζω που τα έβαλα..
    Ήμουν στο τσακ να βάλω τα 7 αλλά κάπου κάνω μαλακία με το modem, και δεν έβρισκα drivers άρα πούλο, έτσι επεστρεψα στα ΧP αλλά θέλω και εγώ ubuntu! Είμαι οφφ αλλά δικό μου είναι το thread και ότι θέλω το κάνω.. Παρεπιπτόντως αγόρασα αυτό.. για το φιλαράκι μου και είναι και γαμώ, γιατί είναι 17αρι και έκανε πριν 4 μέρες 600 Ε και το πήρα 470 Ε!
    Πείστε με όμως να βάλω ubuntu!
    Λίγη όρεξη χρειάζεται, και να ξέρεις να χειρίζεσαι το google φυσικά. Δεν θέλω να σε πείσω γιατί μπορεί να απειλήσεις κι εσύ να με βάλεις στο μσν σου και έχουν μαζευτεί πολλοί για τέτοια θέματα αλλά τι ΧΡ ρε στο 2009 είμαστε. Υπάρχει και ο εύκολος δρόμος, κατεβάζεις Live cd και όποτε γουστάρεις το τρέχεις, και βλέπεις πως πάει. Αν με το καιρό σου φαίνεται ότι είναι όλα οκ, το εγκαθιστάς κανονικά.

  14. #74
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Λίγη όρεξη χρειάζεται, και να ξέρεις να χειρίζεσαι το google φυσικά. Δεν θέλω να σε πείσω γιατί μπορεί να απειλήσεις κι εσύ να με βάλεις στο μσν σου και έχουν μαζευτεί πολλοί για τέτοια θέματα αλλά τι ΧΡ ρε στο 2009 είμαστε. Υπάρχει και ο εύκολος δρόμος, κατεβάζεις Live cd και όποτε γουστάρεις το τρέχεις, και βλέπεις πως πάει. Αν με το καιρό σου φαίνεται ότι είναι όλα οκ, το εγκαθιστάς κανονικά.
    mia xara einai akoma kai ta xp, an den hthela dx10 kai kana duo extra twn win7 akoma me xp tha moun.

    Live cd den poluleei gia na deis an tha goustareis, giati den mporeis na peirakseis sxedon tpt.

    Kaluterh endiamesh lush einai install se usb drive, pou tha krataei kai oti allazeis kathe fora. Uparxoun tutorials gia ubuntu klp
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  15. #75
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    λινουξοκαβλωμένοι όλου του κόσμου σταματήστε να προτείνετε λίνουξ σε αρχάριους επιτέλους.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



Similar Threads

  1. Laptop λοιπόν.
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 38
    Last Post: 02-07-2009, 16:02
  2. Syndesi laptop me TV
    By morgana in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 29-05-2006, 22:14
  3. CPU gia laptop
    By morgana in forum PC & Games
    Replies: 7
    Last Post: 17-05-2006, 22:51
  4. laptop
    By Lethargica in forum PC & Games
    Replies: 5
    Last Post: 29-09-2005, 05:54
  5. ti laptop na paro?
    By katwrimos in forum PC & Games
    Replies: 13
    Last Post: 14-07-2004, 03:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •