Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: 20th century boys

  1. #16
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Το Prince of Tennis το διάβαζα στα 14, δηλώνω συναισθηματικά κολλημένος

  2. #17
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Ε τον πούστη, παίζω με τις λέξεις...baseball, tennis έχει διαφορά! Αρρωστημένε!!
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  3. #18
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Το τελείωσα. Όταν αρχίζει δεν περιμένεις ότι θα το πάει τοσο μακριά ενώ το όλο ντετεκτιβιλίκι με το ποιος είναι ο friend και το να συνδυάζεις τα κομμάτια που βλέπεις για να βγάλεις συμπεράσματα μόνος σου είναι από τα δυνατά σημεία του. Από εκεί και μετά ωραίο σχέδιο, κυρίως λόγω λεπτομερειών στα τοπία, ενώ έχει και μερικά ωραία κόλπα στο πως διηγείται καταστάσεις (βλ. νοσοκόμα με Takasu).

    Οπότε ερχόμαστε στα "κακά"

    Spoiler
    Προσωπικά μου φάνηκε ότι το τράβηξε περισσότερο από όσο έπρεπε με αποτέλεσμα από ένα σημείο και μετά να το χάσει λίγο. Παράδειγμα το θέμα με τις Jedi δυνάμεις της Κάννα το αγγίζει επιδερμικά, ενώ έχω την υποψία πως o Katsumata έκανε τα πειράματα στη Kiriko αλλά αυτό δεν μου βγάζει και πολύ νόημα. Άσε που ο ρόλος που παίζουν ειδικά στο τέλος μου φάνηκαν εμένα κάπως ότι να'ναι. Α και το κομμάτι με την αντίδραση του Kenji προς τη Kanna πως και καλά δεν συμφωνούσε με τις μεθόδους της ήταν wtf και το άφησε να περάσει έτσι.
    Μιας και τον αναφέραμε, ο Katsumata. Δε μου αρέσει που ενώ κατα τη μεγαλύτερη διάρκεια οι απαντήσεις ήταν λίγο πολύ εκεί για να μπορείς να το ψάχνεις και μόνος σου, μας έβγαλε για 2ο friend (πιθανότατα) τον Katsumata που πέρα από το Carp Experiment Incident δεν αναφέρεται πουθενά αλλού ενώ δεν τον βλέπουμε κιόλας. Είναι σαν να το έβγαλε από τον κώλο του ένα πράγμα.
    Γενικά από περίπου τα 3/4 του manga και μετά αρχίζουν τέτοια περίεργα πράγματα (ήθελα να γράψω και άλλα, αλλά βλέπω ότι ήδη πάει για σεντόνι ) και για εμένα είναι κρίμα μιας και είχε κάνει απίστευτη δουλειά μέχρι εκεί.

    Χάρηκα πάντως που έπεσα μέσα ότι ήταν ο Fukubei Τον 2ο δε θα μπορούσα να τον βρω με τίποτα για λόγους που είπα πιο πάνω.


    Αυτά όμως δεν είναι αρκετά για να το επισκιάσουν, και παραμένει ένα πάρα πολύ καλό manga. Τέλος
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  4. #19
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Επειδή όμως λές κακά πράματα για τον Θεό επί της γης...

    You must be "purified"!
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  5. #20
    User Title FAIL wagneriandandy's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    R'Lyeh
    Posts
    389

    Default

    SpiritCrusher is an alien!!!

  6. #21
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Coming from the northern border!
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. No Fun At All / 20th June, AN Club
    By HeartacheShows! in forum Live & Events Talk
    Replies: 4
    Last Post: 19-06-2009, 15:11
  2. Replies: 5
    Last Post: 18-06-2009, 04:13
  3. 20th Century Boys.
    By Nodoordonotthereisnotry in forum Comics/Cartoons
    Replies: 3
    Last Post: 17-10-2007, 10:17
  4. London, June 20th!
    By Inside Charmer in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 29-06-2005, 16:56
  5. PL sign with Century Media
    By Kuolema in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 06-06-2005, 21:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •