Page 16 of 34 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 496

Thread: Ban suggestions

  1. #226
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    ο βικ έφυγε γιατί δεν κάναμε τον σταυρό μας πριν το φαγητό.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  2. #227
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    O Βικ εφυγε για τον παστιτσιο
    Kill the wise one!

  3. #228
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Να πει ο gamopanagy.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  4. #229
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Κυρία Μαριάννα View Post
    ο βικ έφυγε γιατί δεν κάναμε τον σταυρό μας πριν το φαγητό.
    και ποιοι ειστε εσεις ;
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #230
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    αυτοί που διώξαμε τον βικ
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  6. #231
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by Skalani Caveman View Post
    Γιατί ΠΡΩΗΝ, έχω χάσει επεισόδια;;
    O Dragon δεν έφυγε και πήρε το φόρο ο Σαμπρέλιας; Έτσι έχω καταλάβει τόσο καιρό, μη μου τα αλλάζετε!
    Τζάμπα τα πανεπιστήμια

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    κατ αρχήν μου αρέσει δεν μου αρέσει δεν έχει και πολύ σημασία, δεν είναι ΔΙΚΌ ΜΟΥ το φόρουμ
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post

    Για το θέμα λοιπόν του moderation η "δουλειά" μου είναι να έχω το φόρουμ updated σοφτγουερικά , και να μπορώ να περιορίζω τα πραγματικά σπαμμποτς (όχι τον tsono, τους άλλους).
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #232
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτό που πέρασε στα "ψιλά" είναι ότι ο ξήγας θα μπορούσε άνετα να κλείσει την τωρινή εταιρία και να ανοίξει κάποια άλλη με άλλο όνομα, στην οποία δε θα εμφανίζεται καθόλου και να διαφημίζεται εδώ μέσα με ένα άλλο προφίλ, όπως γίνεται παντού και συνεχώς σε αυτό τον ειδυλλιακό νεοφιλελέυθερο κόσμο που ζούμε. και μάλλον έτσι θα κάνει όταν καταλάβει ότι η (πρώην?) ιδιότητά του, κόβει κόσμο από τα λάιβ που διοργανώνει.
    τουλάχιστο τώρα ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. για το μπανάρισμα είμαι με σαμπρέλα.
    Last edited by Raven Lord; 05-11-2014 at 19:51.
    Rock or Nothing

  8. #233
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    καλά αυτό τι λογική είναι τώρα, επειδή άμα κρυφτεί θα μας "κοροϊδεύει" να τον αφήσουμε να διαλαλεί την πραμάτεια του με το θράσος του ρουφιάνου;

  9. #234
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όχι, λέω ότι ούτως ή άλλως θα το κάνει αργά ή γρήγορα και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτό.
    Rock or Nothing

  10. #235

    Default

    Λοιπόν, οντόπικ νομίζω συμφωνώ με φαντομντάκς, ικόνοκλαστς κλπ. Δηλαδή οκ, δεν φτάνει που τον πληρώνουμε τον ρουφιάνο από τους φόρους, να πληρώνουμε και σέρβερ για να διαφημίζει τις μπίζνες του; Βέβαια λίγα είναι τα ψωμιά σας ασφαλήτες, τώρα που θα βγει ο σύριζα και θα τσακίσει το αστικό κράτος όλοι σπίτια σας θα πάτε! Ή στην πηγάδα! Ερχόμαστε!
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  11. #236
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    inb4 επιστροφή ξήγα στο φόρουμ επειδή τα βρήκε με τη ρένα δούρου

  12. #237
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Skalani Caveman View Post
    Εδώ ενημερώνεται όλος ο κόσμος για το ποιόν του όμως, ακριβώς με το να ποστάρεις ποιός είναι στα θρεντ που ανοίγει
    Αν δεν ανοίγει κάποιο θρεντ όμως δε θα χρειαστεί να ενημερώνεται όλος ο κόσμος! τρολολο!

    -Μα θα μάθουν για το live απο αλλού!

    Σατανικό: Οι «αλλού» να κάνουν το ίδιο. Αν κανείς συναυλιακός χώρος δε δινόταν, κανένα περιοδικό δεν έγραφε, καμία κοινότητα δεν τον άφηνε, καμία μπάντα δεν έπαιζε και κανένας κόσμος δεν έκοβε εισιτήρια τότε ο φίλος θα κανόνιζε λαιβ στη ΓΑΔΑ για τους κολλητούς του, το μπάτσο υπηρεσίας και δύο χρυσαυγίτες μεταλχεντς. Απλά συνήθως στη μέταλ σκηνή (και αλλού) χρειάζεται να συζητάς 5 μέρες για το αν είναι στρατηγικά και δημοκρατικά φρόνιμο για το παγκόσμιο αντιφασιστικό κίνημα να διώξεις απο ένα φόρουμ με 30 χρήστες έναν ασφαλίτη που το παίζει μεταλάς. Up the Irons!

  13. #238

    Default

    Κανονικά πρέπει να γίνεται και ένα δεύτερο πολλ ξεχωριστά με ναι όχι για τον Ξήγα και να παίρνει κλωτσιά με 90% και πάνω. Για μία κοινωνία ανεκτική, συνδιαμορφωτική, που δε κανιβαλίζει τις μεινότητες. Μιας και που τόσο και παραπάνω θα βγει, ας πούμε ότι το κάναμε και μπανιάρετέ τον κατευθείαν. Να κάνουμε και λίγο πλάκα επειδή πολύ μαυρίλα τελευταία.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  14. #239
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Προσωπικά, όλη η κουβέντα μου θυμίζει συζητήσεις πριν τη δημιουργία κάποιου Ελεύθερου Κοινωνικού Χώρου.

    - Αν δηλαδή έρθει πρεζέμπορας, δε θα τον διώξουμε;
    -Αν έρθουν παιδιά μπάτσων, τι θα τα κάνουμε;
    - Αν κάποιος είναι νταβατζής, τι του λέμε;
    - Με τους λίτες τι κάνουμε;

    Ενώ τα πράγματα είναι επί της ουσίας απλά, πιστεύουμε ότι "ο ΕΚΧ θα καθαρίσει από μόνος του, γιατί αργά ή γρήγορα θα καταλάβει ο Χ και Ψ ότι δεν τον παίρνει να είναι ανάμεσά μας". Αυτό προφανώς δε συμβαίνει και ο Χ-Ψ κάνει τη δουλίτσα του ανενόχλητος, εκμεταλλευόμενος και τον χώρο, όσο τον παίρνει. Κι ο λόγος είναι απλός. Στην όλη κατάσταση, έχει διαλέξει το ρόλο του. Είναι σκυλάκος του κράτους, είναι απέναντι, είναι αυτός που προστατεύει αυτούς που γαμάνε ζωές ανθρώπων ή είναι απλά ένα κάθαρμα που δε νοιάζεται για τίποτα πέρα απ' την κονόμα.

    Η κυνική/ρεαλιστική σκοπιά που το βλέπει ο Raven Lord δυστυχώς έχει βάση. Σάμπως αν φάει ban, τον εμποδίζει κάτι απ' το να ξαναγραφτεί και να συνεχίσει; Σάμπως δε χασκογελάει βλέποντας τόσο κόσμο να ασχολείται με το θέμα του; Ασφαλίτης είναι. Κωλόμπατσος. Τα πράγματα είναι απλά και δε χρειάζεται ανωτερότητα, εις το όνομα όποιου ιδανικού. Γιατί εκεί που ξεκινάει το δικό του δικαίωμα, καταπατώνται πόσων ακόμα που ζητούν να φύγει. Δεν είναι απόφαση του Κοιλίτσα το ban. Είναι μαζικό αίτημα και είναι πολύ σοβαρότερο από περιπτώσεις τσόνου/ονιμπόχα/τυχαίο_user_name. Κι όχι, δεν τρολάρω. Κι όχι, δεν το λέω για να αντισταθμίσω τις βλακείες που κατά καιρούς γράφω.

    Μπορεί το φόρουμ να μην είναι κανενός super admin/moderator, αλλά αν δεν είναι των μελών του, τότε τίνος είναι;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #240

    Default

    επίσης φυλάκα και τσιγαριλίκι

Similar Threads

  1. Forum Description Suggestions
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 24-02-2012, 04:44
  2. suggestions
    By cancer in forum General Discussion
    Replies: 92
    Last Post: 18-06-2010, 20:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •