Page 14 of 34 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 196 to 210 of 496

Thread: Ban suggestions

  1. #196

    Default

    Τον ξήγα (έχει χιλιοειπωθεί και ακόμα να γίνει κάτι). Και είναι πραγματικά λυπηρό να βλέπουμε ακόμα posts και να τρώμε το promo του μαλακισμένου και των μαλακισμένων event του, όταν ξέρουμε μια χαρά τι ρόλο βαρά.
    Ένα κουμπάκι είναι admin(s). Όχι ότι θα μαστε κάποια βήματα πιο κοντά στην επανάσταση και τον κομμουνισμό, αλλά φτάνει με τον μαλάκα. Αηδία κατάντησε.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #197
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    για πες κάποιον συγκεκριμένο.....
    [IMG][/IMG]

  3. #198
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ψιτ φίλος, δεν είναι ανάγκη να ποστάρεις σε κάθε thread ξέρεις. Καμία πίεση βέβαια, απλά να ξέρεις υπάρχει και αυτή η επιλογή.

  4. #199
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    καταλαβαίνω απλα ήθελα να γίνει λίγο συγκεκριμένος
    [IMG][/IMG]

  5. #200
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    5 χρόνια ΞΗΓΑΣ.
    Το ασφαλίτικο ΑΤΣΑΛΙ αντίδοτο στην κρίση.

  6. #201
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Παραμένεις αόριστος όμως.

  7. #202
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Που είναι ο σαμπρέλας γενικά;
    Πάντα εδώ.

    Πιάνω λοιπόν την ιστορία με την καραμέλα "Δεν υπάρχει moderation" . Τι ακριβώς θέλουμε στο moderation ? έναν μπαμπούλα ? κάποιον να μπανάρει όποιον δεν γουστάρουμε? κάποιον που έχει κακό γούστο , κακό χιούμορ, είναι βλάκας χαζός ηλίθιος έξυπνος ?
    Και ποιος τελικά θα κρίνει τι είναι τα από πάνω? εγώ ? εγώ παίζει να είμαι όλα τα από πάνω + χοντρός με μούσια .

    Το er αποφασίζει από μόνο του ποιον μπανάρει και ποιον όχι, χωρίς την ανάγκη ενός admin, εκτός ίσως από μια φορά που χρειάστηκαν πιο δραστικά μέσα... και εις γνώση μου πάντα , κάνω τα στραβά μάτια μήπως έχει αλλάξει κάτι (αλλά μάταια).
    Για το θέμα λοιπόν του moderation η "δουλειά" μου είναι να έχω το φόρουμ updated σοφτγουερικά , και να μπορώ να περιορίζω τα πραγματικά σπαμμποτς (όχι τον tsono, τους άλλους).
    Σχετικά με το μπαν του Ξήγα να πω ότι κάνει ποστς με επερχόμενα lives, πράγματα που αρκετός κόσμος θα τα παρακολουθήσει , όχι μάλλον το 99,99% τον ενεργών χρηστών, αλλά σίγουρα υπάρχουν ΑΚΌΜΑ κάποιοι που μπαίνουν στο πάνω ER για ενημέρωση.
    Μια ενημέρωση που είναι από τα πράγματα που γουστάρω να γίνονται στο forum και ας το αγνοεί ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που ζητούν "ένα καλύτερο ER".
    Όσο λοιπόν το κρατάει εκεί, εγώ δεν τον μπανάρω, ακόμα και αν το πάει αλλού, μάλλον δεν θα τον μπανάρω επίσης. Τι είναι? μπάτσος? και τι είμαι εγώ? μπάτσος στον χώρο μου? αααβαδιστα ?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #203
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    χμ βαριέμαι να ψάξω παραπάνω να δω αν όντως κάποιος γκρίνιαξε για την έλλειψη moderation, νομίζω όμως ότι οι περισσότεροι που γράφουμε καιρό στο φόρουμ γουστάρουμε ακριβώς επειδή υπάρχει αυτός ο αυτόματος πιλότος, η φυσική επιλογή στο ερ όπου ακόμα και βλάκες, τρολλ, φασίστες και σπάμμερ μπορούν να γράφουν αν αντέχουν την αντίστοιχη αντίδραση. μοναδικές εξαιρέσεις πράγματα τύπου γιουλάι, κάποτε firestorm και πρόσφατα tsonos, όχι για κάποιον άλλον λόγο αλλά γιατί έκαναν δύσκολη την ανάγνωση του φόρουμ.

    ταυτόχρονα όμως, από την πρώτη στιγμή που κατάλαβα ότι αυτός που προμοτάρει τα live του με υφάκι είναι ασφαλίτης πριν κάτι χρόνια, με τη μία ήθελα να μην έχει τρόπο να διαδίδει τα live του αυτός ο άνθρωπος. δε συζητάμε μαζί του σε φάση μπινελίκια ρε παιδί μου, είναι απλά ένα μαγαζί γι' αυτόν από το οποίο βγάζει λεφτά. δε με νοιάζει να το κάνει άλλος, αλλά ο συγκεκριμένος δε θέλω να έχει δίοδο από ένα φόρουμ το οποίο θεωρώ ότι δε σηκώνει τέτοια. αν κάποιος θέλει να παρακολουθεί τα live του χώρου ας τον κάνει φίλο στο fb να βλέπει τι παίζει, στην τελική κάποιος φίλος των holy assassin's steel razor μάλλον θα έχει μάθει το live πριν μπει (?) στο ερ. δε νομίζω ότι η έλλειψη promotion θα τον επηρεάσει, η δε έλλειψη δημοκρατίας μπορεί να κριθεί αν είναι όντως τέτοια (η άποψή μου είναι ότι και η δημοκρατία, όπως κι αν την έχει ο καθένας στο κεφάλι του, πρέπει να έχει ένα ένστικο αυτοσυντήρησης).

    τα παραπάνω είναι τελείως προσωπική άποψη και η δεύτερη παράγραφος αναγνωρίζω ότι έχει μηδαμινά επιχειρήματα ως προς το γιατί ξεχωρίζω τη συγκεκριμένη ιδιότητα ανθρώπου και δε θέλω να κερδοσκοπεί έστω και με τον παραμικρό τρόπο από ένα χώρο που είναι κομμάτι της καθημερινότητάς μου. προφανώς δε θα γίνει και τίποτα άμα δεν μπαναριστεί ο μαλάκας και θεωρώ πολύ πιο τρομερό ότι κάποιος/οι φροντίζει ένα φόρουμ να λειτουργεί στην έτσι και να τα σκάει κιόλας για να μιλάμε για grindcore, εαακ και μπέηζμπωλ, αλλά αφού άνοιξε η συζήτηση είπα να πω την άποψή μου που είναι περισσότερο αποτέλεσμα ενστίκτου/αισθητικής.

    tl;dr
    Γαμιόλη παλιογκξεφτιλιώ κρατάνε καραούλι
    Να σου ξεσφήξουν το μπρωκτό ώ Χρίστο Γιαννακούλη

  9. #204
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    πινκάρω από πάνω ποστ στα πλαίσια υγιούς διαλόγου που θα βοηθήσει γενικότερα την κουβέντα.

    η δεύτερη παράγραφος αναγνωρίζω ότι έχει μηδαμινά επιχειρήματα ως προς το γιατί ξεχωρίζω τη συγκεκριμένη ιδιότητα ανθρώπου
    Είναι αρκετό σαν επιχείρημα ότι είσαι μέλος του φόρουμ και έχεις αυτήν την άποψη.

    Μπορώ να καταλάβω ότι δεν μπορείς να διαχωρίσεις τις δυο ιδιότητες , όπως ένας γιατρός, είναι πάντα γιατρός, αν δει κάποιον να έχει ανάγκη και είναι σε διακοπές δεν θα πει YOLO NUB DIE , θα πάει να τον βοηθήσει. έτσι και ο ασφαλίτης , είναι διαρκώς σε υπηρεσία.

    Στο κάτω κάτω δες και την άλλη πλευρά, γράφει για το live , κράζει ο κόζμος για το ποιος είναι, αν ΔΕΝ ήξερες τι είναι, πλέον ξέρεις
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #205
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δεν γράφει γενικώς για λαηβ, γράφει για λαηβ που διοργανώνει ο ίδιος AKA για το μαγαζί του. Το κάνει μάλιστα επιδεικτικά.

    Αυτά με το ER που αποφασίζει μόνο του χωρίς ανάγκη, φυσική επιλογή, δαρβίνος, ER αυτή η κοσμική δύναμη της αυτοίασης κλπ ποτέ δε κατάλαβα τι σημαίνουν, γιατί τη στιγμή που όλοι στο φόρο βρίζουν ένα μπάτσο/ασφαλίτη και ζητάνε μπαν, κάποιος δεν πρέπει να του το ρίξει;

  11. #206
    Militant φιλελεύθερος Θάνος Τζήμερος's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens
    Posts
    143

    Default

    Πριν φύγει να μας πει πως του κολλά ένσημα η ΓΑΔΑ όταν ο ίδιος δεν φαίνεται πουθενά. Εξωτερικός συνεργάτης; Μπλοκάκι;
    Αυτά θα έπρεπε να αφορούν τον μέσο μεταλλά, όχι οι άπλυτοι που φέρνει και κάνουν σαματά.
    "Το Ισλάμ μας κλέβει τις δουλειές"

    ''Να καταργηθεί το αγγελιόσημο''

    ''Οι μετανάστες δεν έχουν ιδέα από οικονομικά''

    ''Τσίπρας = Μάο''

    ''Η επανάσταση γίνεται με άνοιγμα των επαγγελμάτων''

    ''Πήξαμε στους πούστηδες''

    ''Η Ελλάδα θα έπρεπε να λέγεται Ελλάδοφ''

    ''Ο δημόσιος τομέας είναι καθαρός ιμπεριαλισμός''

    ''Ελευθερία ή θάνατος''

    ''Ο Λένιν δεν είχε ένσημα''

    ''Σεισμός, σεισμός, καπιταλισμός''

  12. #207
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  13. #208
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    ^Ban τα διπλα accounts, να το συζητήσουμε ή έχουν γούστο, αχαχουχα?

    Κοιλιά, η τσοντοκαταιγίδα τσονος σου αρέσει?

    εντιτ: το ηαρ που θέλουμε

    Last edited by animae; 29-10-2014 at 18:51.
    Kill the wise one!

  14. #209
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    χαχαχ ερχόμουνα να ποστάρω οτι το σεξιον μου εχει περάσει σε άλλες διαστάσεις:




    σεξιον που το χαίρεσαι, λέμε.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  15. #210
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    εγώ πάντως ως ΜΟΝΤΕΡΕΗΤΟΡ του σέξιον, κοιτάω προσεκτικά όλα ανεξαιρέτως τα ποστ του τσόνου.
    Spoiler
    fml

Similar Threads

  1. Forum Description Suggestions
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 24-02-2012, 03:44
  2. suggestions
    By cancer in forum General Discussion
    Replies: 92
    Last Post: 18-06-2010, 19:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •