Page 22 of 34 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast
Results 316 to 330 of 496

Thread: Ban suggestions

  1. #316
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Post σαν αυτό του Good Son μου φέρνουν στο μυαλό τον τύπο που δεν έχει ιδέα σε ποιο forum μπαίνει και το κάνει με το ζόρι, μόνο και μόνο για να κράξει μετά. Για αυτούς τους τύπους υπάρχει το Electric Requiem και γι' αυτό έχει ακόμη κόσμο μετά από τόσα χρόνια. ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΠΑΝΑΓΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ. Αυτό, από τους ουρακοτάνγκους και το #cyberia στο soulseek και είναι η πολλοστή φορά που μπαίνεις και γκρινιάζεις ανίδεε τζάμπα μάγκα, που αν δε σου αρέσει, τράβα μπες rocking.gr, που όντως είναι γκέι, αλλά δε θα είχε ποτέ όνομα: Electric Requiem.

    Μπαίνεις σε ένα forum που λέγεται Electric Requiem επαναλαμβάνω και περίμενες ότι θα μπεις στο ellinidesmanoules.com, ξερω 'γω. Ε, α γαμήσου ρε φίλε. Δε φταίει το forum, ούτε ο εκάστοτε ηλίθιος (τους οποίους και δεν εκτιμώ γενικότερα) αλλά ΕΣΥ.

    Μακάρι να μη γίνονταν γνωστά αυτά τα forum και να έμπαιναν μόνο όσοι έχουν ιδέα του πού πηγαίνουν. Θα γλιτώναμε τουλάχιστον τα 4 λεπτά παπαρολογίας από post σαν αυτό του Good Son.

    EDIT: Εκει με καταντήσατε, να θέλω να πινκάρω με πάθος τον Ονιμπούτσο. Αρκουδαίηδες.
    Δεν μπορεις να πινκαρεις ομως.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #317
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Post σαν αυτό του Good Son μου φέρνουν στο μυαλό τον τύπο που δεν έχει ιδέα σε ποιο forum μπαίνει και το κάνει με το ζόρι, μόνο και μόνο για να κράξει μετά. Για αυτούς τους τύπους υπάρχει το Electric Requiem και γι' αυτό έχει ακόμη κόσμο μετά από τόσα χρόνια. ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΠΑΝΑΓΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ. Αυτό, από τους ουρακοτάνγκους και το #cyberia στο soulseek και είναι η πολλοστή φορά που μπαίνεις και γκρινιάζεις ανίδεε τζάμπα μάγκα, που αν δε σου αρέσει, τράβα μπες rocking.gr, που όντως είναι γκέι, αλλά δε θα είχε ποτέ όνομα: Electric Requiem.

    Μπαίνεις σε ένα forum που λέγεται Electric Requiem επαναλαμβάνω και περίμενες ότι θα μπεις στο ellinidesmanoules.com, ξερω 'γω. Ε, α γαμήσου ρε φίλε. Δε φταίει το forum, ούτε ο εκάστοτε ηλίθιος (τους οποίους και δεν εκτιμώ γενικότερα) αλλά ΕΣΥ.

    Μακάρι να μη γίνονταν γνωστά αυτά τα forum και να έμπαιναν μόνο όσοι έχουν ιδέα του πού πηγαίνουν. Θα γλιτώναμε τουλάχιστον τα 4 λεπτά παπαρολογίας από post σαν αυτό του Good Son.

    EDIT: Εκει με καταντήσατε, να θέλω να πινκάρω με πάθος τον Ονιμπούτσο. Αρκουδαίηδες.
    Δεν κατάλαβα τίποτα.

  3. #318
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Όταν λοιπόν θεωρείτε κάποιον ηλίθιο, αντί να τον τσιγκλάτε, μπορείτε απλά να τον γράψετε σταρχίδια σας. Κανείς δεν έβγαλε άκρη ή βρήκε το δίκιο του με τους βλάκες. Το φόρουμ πλέον μας παρέχει την δυνατότητα να γινόμαστε μπάτσοι του εαυτού μας, μπανάροντας τα ποστ συγκεκριμένων.
    Δεν είναι τόσο απλό. Και ignore να κάνεις πάλι σου εμφανίζει στα threads που δεν έχεις διαβάσει ότι έγινε ποστ και ας έγινε μόνο από τον ignored χρήστη. Επίσης όταν αρχίζουν οι υπόλοιποι και μανουριάζονται με αυτόν που έχεις ignore βλέπεις μία "συζήτηση" που δεν καταλαβαίνεις και κάθεσαι και διαβάζεις ένα ένα τα ποστς για να δεις ποια μπορεί να σε ενδιαφέρουν.

    Ο σαμπρέλας έχει δίκιο στο να λέει ότι το φόρουμ αυτορυθμίζεται. Αν πχ γίνει καθεστώς ότι σε αυτό το φόρουμ μπορεί κάποιος να ποστάρει 1.000.000 λινκς την μέρα ή να σπαμάρει ασύστολα τότε θα το κάνει και θα έρθουν και άλλοι να το κάνουν. Όσους τους κουράζει αυτό θα σταματήσουν να μπαίνουν και θα είναι όλα μια χαρά. Αν ξέρει ο άλλος ότι θα φάει μπαν αφού έχει ασχοληθεί όλο το φόρουμ με την πάρτη του και γω δεν ξέρω για πόσους μήνες και μετά από λίγο καιρό μπορεί να έρθει και να κάνει τα ίδια θα το κάνει και όσους αρέσει, σε όσους δεν αρέσει κρίμα. Το ίδιο με το να βγάζεις προσωπικά στοιχεία των άλλων στην φόρα, να τους δημιουργείς πρόβλημα στην δουλειά τους, κτλ.

    Οπότε σαμπρέλα το να μην κάνεις αντμινιστρέισο είναι και αυτό είδος αντιμινιστρέισο. Σε κάθε περίπτωση θα πάρεις to ER pou thes και τους χρήστες που θες.

  4. #319
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Αχ νόμιζα ότι παρακολουθείτε το saga, αν όχι: http://www.electricrequiem.com/forum...=1#post1292894

  5. #320
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    δεν καταλαβαίνω τπτ.....
    don't break the fucking circle

  6. #321
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Sabrela mia erwtisi.an o vlakas eixe postarei to kin kapoiou allou xristi o opoios se antithesi me toncommisar apaitouse na ton kaneis ban,ti tha ekanes?

    Sorry gia greeklish eimai ekswteriko
    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Inb4 video tsoukala.e ntaks kseroume twra ti ennow mi kollame sto rima.
    εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #322
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Όταν λοιπόν θεωρείτε κάποιον ηλίθιο, αντί να τον τσιγκλάτε, μπορείτε απλά να τον γράψετε σταρχίδια σας. Κανείς δεν έβγαλε άκρη ή βρήκε το δίκιο του με τους βλάκες. Το φόρουμ πλέον μας παρέχει την δυνατότητα να γινόμαστε μπάτσοι του εαυτού μας, μπανάροντας τα ποστ συγκεκριμένων.
    Δεν είναι τόσο απλό. Και ignore να κάνεις πάλι σου εμφανίζει στα threads που δεν έχεις διαβάσει ότι έγινε ποστ και ας έγινε μόνο από τον ignored χρήστη. Επίσης όταν αρχίζουν οι υπόλοιποι και μανουριάζονται με αυτόν που έχεις ignore βλέπεις μία "συζήτηση" που δεν καταλαβαίνεις και κάθεσαι και διαβάζεις ένα ένα τα ποστς για να δεις ποια μπορεί να σε ενδιαφέρουν.

    Ο σαμπρέλας έχει δίκιο στο να λέει ότι το φόρουμ αυτορυθμίζεται. Αν πχ γίνει καθεστώς ότι σε αυτό το φόρουμ μπορεί κάποιος να ποστάρει 1.000.000 λινκς την μέρα ή να σπαμάρει ασύστολα τότε θα το κάνει και θα έρθουν και άλλοι να το κάνουν. Όσους τους κουράζει αυτό θα σταματήσουν να μπαίνουν και θα είναι όλα μια χαρά. Αν ξέρει ο άλλος ότι θα φάει μπαν αφού έχει ασχοληθεί όλο το φόρουμ με την πάρτη του και γω δεν ξέρω για πόσους μήνες και μετά από λίγο καιρό μπορεί να έρθει και να κάνει τα ίδια θα το κάνει και όσους αρέσει, σε όσους δεν αρέσει κρίμα. Το ίδιο με το να βγάζεις προσωπικά στοιχεία των άλλων στην φόρα, να τους δημιουργείς πρόβλημα στην δουλειά τους, κτλ.

    Οπότε σαμπρέλα το να μην κάνεις αντμινιστρέισο είναι και αυτό είδος αντιμινιστρέισο. Σε κάθε περίπτωση θα πάρεις to ER pou thes και τους χρήστες που θες.
    Θεωρείς ότι δεν κάνω αντμινιστρέισον με το να μην μπανάρω κάποιον ?

    ή είναι πολύ πρωί ή είμαι πολύ βλάκας και δεν καταλαβαίνω τι μου λέτε. Και μην μου απαντήσετε "ξέρεις καλά τι λέμε" πείτε μου. Όπως έχω πει σας αγαπώ όλους και για μένα το ER ήταν πολύ καλή παρέα σε μερικές πολύ δύσκολες στιγμές.
    Αν μου πει κάποιος τι τον ενοχλεί δεν σημαίνει ότι θα αλλάξει κάτι στην αντιμετώπισή μου
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #323
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  9. #324
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Παίρνω την ασίστ του τσόνου και σου απαντώ. Μία από τις βασικές δουλειές ενός αντιμιστρέιτορ ενός φόρουμ (δεν έχω κάνει ποτέ) φαντάζομαι είναι να φροντίζει να τηρούνται κάποιοι κανόνες. Ο μοναδικός τρόπος να επιβάλλει τους κανόνες είναι το μπαν, άντε και να σβήσει κανά ποστ μπας και νιώσει ο παραβάτης αλλά βασικά είναι το μπαν. Λες ότι εσύ δεν θεωρείς το μπαν χρήσιμο και δεν το επιβάλεις. Αυτό έχει διάφορα αποτελέσματα που κάποια είμαι σίγουρος ότι δεν θα σου αρέσουν καθόλου. Πχ μπορεί να έρθει ένα γνωστό φέικ και για χιλιοστή φορά να σπαμμάρει κώλους σε άσχετο θρεντ γιατί μπορεί. Του ίδιου θα του φανεί αστείο, μπορεί και σε μερικούς ακόμα αλλά δεν θα φανεί αστείο στον χρήστη που μπαίνει στο διάλειμμα του στην δουλειά λίγο ER. Μπορεί κιόλας να αποφεύγει να μπαίνει στο ER για αποφεύγει τέτοια ποστ. Οπότε το φόρουμ κέρδισε ένα ακόμα σπαμοφέικ και έχασε έναν άλλον. Μπορεί να υπάρχει κάποιος που θεωρεί λογικό το να λύσει τα εκτός φόρουμ προσωπικά του με άλλον χρήστη με το να ποστάρει το τηλέφωνό του ή να τον λέει παιδέρα ενώ ξέρει ότι είναι δάσκαλος. Μπορεί να πιστεύεις ότι με το να μην διώξεις τον πρώτο θα λυθεί αλλιώς το πρόβλημα αλλά κατά πάσα πιθανότητα σε τέτοιες περιπτώσεις θα συνεχίσει να γράφει περισσότερο ο πρώτος και θα απομακρυνθεί από μόνος του ο δεύτερος.

  10. #325
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    η φάση είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, στην πλειοψηφία κάποιος θα φύγει

    κι επειδή αυτός που έκανε τη μαλακία είναι ήδη μαλάκας και δεν πρόκειται να φύγει από μόνος του, συνήθως φεύγει ο άλλος.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  11. #326
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    η βασική δουλειά του admin (+moderators) ενός forum παρέας είναι να δείξει στα μέλη πως να συμπεριφέρονται και να φτιάξει τη φάση ώστε να μη χρειάζεται ban.

    long story short κάνεις λάθος, σκότωσε το μπάτσο μέσα σου κτλ
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  12. #327
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Ότι κάποιοι νομίζουν ακόμα πως το να μη συμφωνείς με μπαν (ακόμα και για τον πιο τελειωμένο μαλάκα) είναι πολιτική/αξιακή θέση πραγματικά με ξεπερνάει.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  13. #328
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Ότι κάποιοι νομίζουν ακόμα πως το να μη συμφωνείς με μπαν (ακόμα και για τον πιο τελειωμένο μαλάκα) είναι πολιτική/αξιακή θέση πραγματικά με ξεπερνάει.
    Αυτο. Μιλαμε για ενα φορουμ, με κανονες, που ειναι ιδιωτικος χωρος. Δεν ειναι δημοσιος. Εμενα προσωπικα δε με νοιαζει και παρα πολυ το αν θα φαει μπαν ο Ονιμποτσο, κερδισμενοι ειμαστε και στις δυο περιπτωσεις. Αν φαει μπαν, θα γλιτωσουμε απο εμετικα ποστς, αν δεν φαει μπαν, καθε του ποστ χαριζει στιγμες διασκεδασης με εναν ελαφρως αρρωστημενο τροπο, οποτε win-win situation. Το να εξισωνεται το μπαν ενος χρηστη που χαλαει τη φαση για τους υπολοιπους με "συμπεριφορα μπατσου" ειναι τραβηγμενο αν οχι ακραιο. Ειναι σα να λες οτι κανεις παρτυ σπιτι σου, και ερχονται 5 ασχετοι που δε σε ξερουν, και παρολο που τα γαμανε ολα εσυ δεν τους διωχνεις, γιατι δεν πιστευεις σε ιδιωτικη περιουσια κι αλλα τετοια καπιταλιστικα (!)

  14. #329
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    πέρα από οτιδήποτε άλλο, είναι πολύ περίεργο να μιλάμε για κανόνες ενός φόρουμ στο ER, τη στιγμή που αυτοί οι όποιοι κανόνες καταπατούνται ή έχουν καταπατηθεί από την πλειοψηφία των μελών του. Στα παπάρια σας, το ξέρω, αλλά το ανησυχητικό ζήτημα είναι ότι σας πιάνει η ηθικολαγνεία και η τυπολατρεία αρκετά επιλεκτικά.

    Το μοναδικό ΠΜ που έστειλα στον Σαμπρέλα btw, είναι ένα που έλεγε πως αν θελήσει ή αν του ζητηθεί να μου ρίξει ban, δεν πρόκειται να τον παρεξηγήσω ή να θυμώσω. Αυτά για ορισμένους νομίζουν είτε ότι είμαι κανένα αναίσθητο καθίκι ή για τον μπάρασαητ που έχει παραισθήσεις ότι κλαίγομαι στον αντμίν ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΔΙΩΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΑΡ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #330
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Ότι κάποιοι νομίζουν ακόμα πως το να μη συμφωνείς με μπαν (ακόμα και για τον πιο τελειωμένο μαλάκα) είναι πολιτική/αξιακή θέση πραγματικά με ξεπερνάει.
    Γουστάρω να το πάω στο πολιτκς αυτό και να μου πεις (και εσύ και όποιος θέλει) σε πια μέρη παίρνεις πολιτική θέση και σε πια δεν έχει σημασία. Πολιτική είναι μόνο οι εκλογές καμιά βόλτα σε καμιά πορεία και yolo? ή πιστεύεις ότι "η πολιτική θέση" είναι στάση ζωής στα πάντα?
    Πιστεύεις δηλαδή ότι δεν γουστάρω μπάτσους και δικαστές στον "έξω κόσμο" αλλά στην πρώτη ευκαιρία που έχω την εξουσία θα γίνω δικαστής ντρεντ?
    Αν μιλάς σοβαρά τρομάζω αν το λες γιατί με θεωρείς απλά μαλάκα πάσο και μπορεί να είμαι.


    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Αυτο. Μιλαμε για ενα φορουμ, με κανονες, που ειναι ιδιωτικος χωρος....... Ειναι σα να λες οτι κανεις παρτυ σπιτι σου, και ερχονται 5 ασχετοι που δε σε ξερουν, και παρολο που τα γαμανε ολα εσυ δεν τους διωχνεις, γιατι δεν πιστευεις σε ιδιωτικη περιουσια κι αλλα τετοια καπιταλιστικα (!)
    Ιδιωτικός χώρος ορίζεται από ποιον και αν ναι, πες μου ποιος είναι ο ιδιοκτήτης, γιατί εγώ μια φορά δεν είμαι.
    Περί του πάρτυ τώρα οκ, θα σου πω μια φοβερή ιστορία, το σπίτι μου δεν κλείνει για κανέναν που έχει ανάγκη, και έχει ανοίξει για ανθρώπους που δεν τους είχα ξαναδεί, οι περισσότεροι το σεβάστηκαν κάποιοι ας πούμε το πέρασαν για κάτι άλλο, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν το μετάνιωσα.
    Δεν μπορώ να στο αναλύσω περισσότερο όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά απλά γιατί βλέπουμε διαφορετικά κάποιες έννοιες
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Forum Description Suggestions
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 24-02-2012, 03:44
  2. suggestions
    By cancer in forum General Discussion
    Replies: 92
    Last Post: 18-06-2010, 19:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •