View Poll Results: ?

Voters
113. You may not vote on this poll
  • ΠΑΣΟΚ

    8 7.08%
  • ΝΔ

    8 7.08%
  • ΚΚΕ

    10 8.85%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    12 10.62%
  • ΛΑΟΣ

    5 4.42%
  • Οικολόγοι

    6 5.31%
  • Άλλο

    14 12.39%
  • Άκυρο

    13 11.50%
  • Λευκό

    1 0.88%
  • ΔΓ / ΔΑ

    5 4.42%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    12 10.62%
  • Αποχή

    19 16.81%
Page 24 of 78 FirstFirst ... 1422232425263474 ... LastLast
Results 346 to 360 of 1167

Thread: Εκλογές 2009;

  1. #346
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Πάνω από 6, εδώ θα 'μαστε.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  2. #347
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post


    " ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ ΛΑ.Ο.Σ

    Συνάντηση με τους Οικολόγους Ελλάδος, υπό τον κ. Κ. Παπανικόλα, είχε σήμερα ο Πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ Γ. Καρατζαφέρης. Μετά την συνάντηση, ακολούθησαν οι εξής δηλώσεις:

    Γ. Καρατζαφέρης: Βρισκόμαστε στην εξαιρετικά ικανοποιητική θέση, να ανακοινώσουμε σήμερα, την συνεργασία των αυθεντικών Οικολόγων. Οι Οικολόγοι Ελλάδος υπό τον Πρόεδρο κ. Παπανικόλα θα συμμετέχουν στα ψηφοδέλτια του ΛΑΟΣ, σε όλη την χώρα, με την βεβαιότητα ότι θα βοηθήσουν στην ανάπτυξη του πνεύματος της Οικολογίας μέσα στην Βουλή των Ελλήνων. Εξάλλου το "Ο" του ΛΑΟΣ εκτός από Ορθοδοξία, θα μπορούσε άριστα να σημαίνει και Οικολογία.
    Σας καλωσορίζουμε κ. Πρόεδρε στον καλό και τίμιο αγώνα, και είμαι σίγουρος ότι αύριο από το βήμα της Βουλής όλα αυτά τα συνοδά στοιχεία της Οικολογίας, του περιβάλλοντος, θα μπορέσουν να γίνουν κτήμα του κοινοβουλίου. Εξάλλου προερχόμαστε από μια μεγάλη καταστροφή της Αττικής, τις πυρκαγιές, και νομίζω ότι η ήδη ανεπτυγμένη ευαισθησία των πολιτών σε θέματα οικολογίας έχει αυξηθεί σημαντικά
    κ. Πρόεδρε καλωσορίσατε στον καλό και τίμιο αγώνα του ΛΑΟΣ.

    κ. Κ Παπανικόλας: Ευχαριστούμε πολύ για την εμπιστοσύνη για την εκλογική σύμπραξη, αλλά να διευκρινίσω ότι δεν είμαι Πρόεδρος των Οικολόγων Ελλάδος, αλλά γενικός υπεύθυνος. Έτσι βλέπω την θέση μου σαν υπεύθυνος να συμβάλλουμε στην διάσωση της Ελλάδος που αυτήν την στιγμή αντιμετωπίζει τον έσχατο κίνδυνο. Βλέπω την συμμετοχή μου στην πολιτική σαν ευθύνη, και γι’ αυτό έχουμε τρεις βασικούς όρους για την συμμετοχή μας στην πολιτική ζωή. Πρώτον, Δημοκρατία στην πράξη. Δεύτερον, πολιτική ανιδιοτέλεια, και τρίτον οικολογική ζωή. Αυτά λείπουν από την Ελλάδα, για’ αυτό η Ελλάδα βαδίζει πάρα πολύ άσχημα, και αν αυτές τις ηθικές αξίες δεν τις θέσουμε σαν σκοπό, δεν θα σωθούμε. Και όχι μόνο η Ελλάδα αλλά και όλος ο κόσμος.

    Γ. Καρατζαφέρης: Χαιρόμαστε λοιπόν Πρόεδρε για αυτές τις αρχές και αξίες που πρεσβεύετε.

    κ. Κ. Παπανικόλας: Και επειδή το σύνθημα μας είναι "Η Ελλάδα για τους Έλληνες", θέλουμε να αγωνιστούμε, για αυτό συμπράττουμε για τον καλό και τίμιο αγώνα. Είμαστε ένα κίνημα 35 χρόνια δράση, όποιος έρθει σε επαφή μαζί μας αλλάζει η ζωή του, και αυτήν την ωφελιμότητα που δεχθήκαμε εμείς θέλουμε να την μεταδώσουμε σε όλο το κόσμο, και πιστεύουμε μέσα απ΄ το ΛΑ.Ο.Σ να το πετύχουμε αυτό.
    ...."




    Ευχομαι να γίνει και συγχώνευση του Τηλεάστυ με το Τηλεφώς




    Σοβαρά τώρα
    σε όσους αντιεξουσιαστές οικολόγους ψήφισαν τον υγιεινιστή μαρουλοφάγο στις ευρωεκλογές γιατί τάχαμου οι Οικολόγοι Πράσινοι έγιναν "συστημικοί"
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  3. #348
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    όταν κάνεις συγκυβέρνηση με το πασοκ καλύτερα θα 'ναι ρε αντιεξουσιαστή οικολόγε της πλάκας;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  4. #349
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    όταν κάνεις συγκυβέρνηση με το πασοκ καλύτερα θα 'ναι ρε αντιεξουσιαστή οικολόγε της πλάκας;
    εγώ δεν στηρίζω συνεργασία! θα είμαι από αυτούς που θα ψηφίσουν ενάντια
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  5. #350
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Αρα τελικα ειχανε αδικο οι αντιεξουσιαστες(λολ) φιλοι σου που χαρρακτηρισαν τους οικολογους συστημικους?
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  6. #351
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    Αρα τελικα ειχανε αδικο οι αντιεξουσιαστες(λολ) φιλοι σου που χαρακτηρισαν τους οικολογους συστημικους?
    ευλιγισία και ρεαλισμός χρειάζεται στην σκέψη σου. Στην παρούσα κατάσταση, Ο,ΤΙ επιλογή και να κάνουν οι ΟΠ θα βγουν χαμένοι και όχι κερδισμένοι. Σαν αυτό που λένε "Δεν μπορείς να πας μπροστά, δεν μπορείς να κάνεις πίσω, δεν μπορείς να παραμείνεις στη θέση σου". Σε εμάς τουλάχιστον αποφασίζει η Γεν. Συνέλευση και όσο πιο πολύ αντιεξουσιαστές μαζευτούμε τόσο και θα περάσει αυτή η θέση
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  7. #352
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Ναι ρε παιδι μου καντε οτι θελετε με τους πλουραλισμους σας και τα συναφη.Εφοσον παραδεχεσαι οτι υπαρχουν μελη σας που θελουν συνεργασια με ΠΑΣΟΚ τι ειστε τελος παντων?Για να μην πιασω τις θεσεις σας τα ειπε ο εικονοκλαστης
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  8. #353
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    Ναι ρε παιδι μου καντε οτι θελετε με τους πλουραλισμους σας και τα συναφη.Εφοσον παραδεχεσαι οτι υπαρχουν μελη σας που θελουν συνεργασια με ΠΑΣΟΚ τι ειστε τελος παντων?Για να μην πιασω τις θεσεις σας τα ειπε ο εικονοκλαστης
    το σκεπτικό, που εγω το απορρίπτω ως μη ρεαλιστικό, είναι συνεργασία υπό αυστηρούς όρους σε περίπτωση μη αυτοδυναμίας με τη δαμόκλειο σπάθη της απειλής άμεσης αποχώρησης και χασίαμτος της αυτοδυναμίας.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  9. #354
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru View Post
    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    Ναι ρε παιδι μου καντε οτι θελετε με τους πλουραλισμους σας και τα συναφη.Εφοσον παραδεχεσαι οτι υπαρχουν μελη σας που θελουν συνεργασια με ΠΑΣΟΚ τι ειστε τελος παντων?Για να μην πιασω τις θεσεις σας τα ειπε ο εικονοκλαστης
    το σκεπτικό, που εγω το απορρίπτω ως μη ρεαλιστικό, είναι συνεργασία υπό αυστηρούς όρους σε περίπτωση μη αυτοδυναμίας με τη δαμόκλειο σπάθη της απειλής άμεσης αποχώρησης και χασίαμτος της αυτοδυναμίας.
    Οι Ο.Π. κρατάνε το ΠΑ.ΣΟ.Κ. απ' τ' αρχίδια!!!Αυτά είναι, θα μου πέσουν τα μαλλιά!!! Τρέλανέ μας, Candiru!!!

    Σοβαρά τώρα, εννοείς ότι συνδικολογείτε με το ΠΑΣΟΚ για το ποιος θα έχει το κεφάλι τη συνεργασία και για το τι κατεύθυνση θα ακολουθήσετε; Και για ποιο λόγο πιστεύεις πως σας κάνει καλύτερους αυτό;;;
    ART IS A BLAST!!!

  10. #355
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru View Post
    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    Αρα τελικα ειχανε αδικο οι αντιεξουσιαστες(λολ) φιλοι σου που χαρακτηρισαν τους οικολογους συστημικους?
    ευλιγισία και ρεαλισμός χρειάζεται στην σκέψη σου. Στην παρούσα κατάσταση, Ο,ΤΙ επιλογή και να κάνουν οι ΟΠ θα βγουν χαμένοι και όχι κερδισμένοι. Σαν αυτό που λένε "Δεν μπορείς να πας μπροστά, δεν μπορείς να κάνεις πίσω, δεν μπορείς να παραμείνεις στη θέση σου". Σε εμάς τουλάχιστον αποφασίζει η Γεν. Συνέλευση και όσο πιο πολύ αντιεξουσιαστές μαζευτούμε τόσο και θα περάσει αυτή η θέση
    Ναι, θα τα χάσω τα γαμημένα τα μαλλιά μου!!! Δηλαδή οι Ο.Π. είστε ΚΑΙ αντιεξουσιαστές; Προβλέπω κόντρες με ΑΚάδες στο δρόμο για το ποιος θα κρατήσει την ονομασία...Επειδή εγώ είμαι ηλίθιος μάλλον, νόμιζα πως οι αντιεξουσιαστές (πάνε οι αναρχικοί, είναι παλιακός όρος, το αντιεξουσιαστής φαίνεται είναι πιο light και alternative) δεν κατεβαίνουν στις εκλογές!
    ART IS A BLAST!!!

  11. #356
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Ναι, θα τα χάσω τα γαμημένα τα μαλλιά μου!!! Δηλαδή οι Ο.Π. είστε ΚΑΙ αντιεξουσιαστές; Προβλέπω κόντρες με ΑΚάδες στο δρόμο για το ποιος θα κρατήσει την ονομασία...Επειδή εγώ είμαι ηλίθιος μάλλον, νόμιζα πως οι αντιεξουσιαστές (πάνε οι αναρχικοί, είναι παλιακός όρος, το αντιεξουσιαστής φαίνεται είναι πιο light και alternative) δεν κατεβαίνουν στις εκλογές!
    για να αλλάξεις την κοινωνία από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις. Οταν είναι η μόνη παράταξη που στηρίζει αποκέντρωση, αυτοδιαχείριση, οικοκοινότητες, είναι αντιιεραρχική στον τρόπο που λειτουργεί, αν έχει πολιτική δύναμη μπορούν όλα αυτά να προχωρήσουν πολύ πιο έυκολα από όσο στην παρούσα κατάσταση που μαύρα μεσάνυχτα υπάρχουν στη χώρα μας.

    Και στο κάτω κάτω, οι αναρχικοί μόλις τα τελευταία χρόνια αρχίζουν να ψάχνονται. Και πολλοί από αυτούς (όπως κι εγώ) ψηφίζουν, όχι γιατί πιστεύουν σε ένα κόμμα (ΟΠ ή ΣΥΡΙΖΑ) αλλά για λόγους πρακτικούς, γιατί ξέρουν ότι με δυνατές αυτές τις παρατάξεις θα μπορούν να λειτουργούν πολύ πιο άνετα
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  12. #357
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Spoiler

  13. #358
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Για να σοβαρευτουμε και λιγο. Εχει κανεις καμια ακρη απο εγκυρες πηγες για τα ποσοστα που θα παρουν τα κομματα? δημοσκοπησεις και ετσι ? λεω να τζογαρω λιγο μπας και βγαλουμε καιι μεις οι μικροαστοι κανα κερδος απο ολο αυτο το πανηγυρι.
    http://gr.sportingbet.com/%CE%A0%CE%...106/238141/106

  14. #359

    Default

    nai re antisystimiko koukoue, eam b pou sou xreiazetai. To paizeis kai kala epanastatis, reforma, ante na perifrouriseis kamia poreia.
    ~~Δε Θρεντ Κιλλερ~~

  15. #360
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru View Post
    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Ναι, θα τα χάσω τα γαμημένα τα μαλλιά μου!!! Δηλαδή οι Ο.Π. είστε ΚΑΙ αντιεξουσιαστές; Προβλέπω κόντρες με ΑΚάδες στο δρόμο για το ποιος θα κρατήσει την ονομασία...Επειδή εγώ είμαι ηλίθιος μάλλον, νόμιζα πως οι αντιεξουσιαστές (πάνε οι αναρχικοί, είναι παλιακός όρος, το αντιεξουσιαστής φαίνεται είναι πιο light και alternative) δεν κατεβαίνουν στις εκλογές!
    για να αλλάξεις την κοινωνία από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις. Οταν είναι η μόνη παράταξη που στηρίζει αποκέντρωση, αυτοδιαχείριση, οικοκοινότητες, είναι αντιιεραρχική στον τρόπο που λειτουργεί, αν έχει πολιτική δύναμη μπορούν όλα αυτά να προχωρήσουν πολύ πιο έυκολα από όσο στην παρούσα κατάσταση που μαύρα μεσάνυχτα υπάρχουν στη χώρα μας.

    Και στο κάτω κάτω, οι αναρχικοί μόλις τα τελευταία χρόνια αρχίζουν να ψάχνονται. Και πολλοί από αυτούς (όπως κι εγώ) ψηφίζουν, όχι γιατί πιστεύουν σε ένα κόμμα (ΟΠ ή ΣΥΡΙΖΑ) αλλά για λόγους πρακτικούς, γιατί ξέρουν ότι με δυνατές αυτές τις παρατάξεις θα μπορούν να λειτουργούν πολύ πιο άνετα
    Οι αναρχικοί δεν ψηφίζουν γιατί αν ψηφίζουν δεν είναι αναρχικοί!!! Είναι πολύ απλό! Πως λέμε, αν φας κρέας δεν είσαι χορτοφάγος; Ε, ακριβώς αυτό!
    ART IS A BLAST!!!

Similar Threads

  1. ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 13 ΜΑΙΟΥ 2009
    By Not_saved in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 349
    Last Post: 20-05-2009, 21:06
  2. βουλευτικές εκλογές '07
    By Ubu Roi in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 83
    Last Post: 04-07-2007, 03:50
  3. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 109
    Last Post: 07-02-2007, 18:37
  4. Εκλογές και Αλβανία
    By Medusa in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 4
    Last Post: 23-08-2005, 19:00
  5. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •