View Poll Results: ?

Voters
113. You may not vote on this poll
  • ΠΑΣΟΚ

    8 7.08%
  • ΝΔ

    8 7.08%
  • ΚΚΕ

    10 8.85%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    12 10.62%
  • ΛΑΟΣ

    5 4.42%
  • Οικολόγοι

    6 5.31%
  • Άλλο

    14 12.39%
  • Άκυρο

    13 11.50%
  • Λευκό

    1 0.88%
  • ΔΓ / ΔΑ

    5 4.42%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    12 10.62%
  • Αποχή

    19 16.81%
Page 17 of 78 FirstFirst ... 715161718192767 ... LastLast
Results 241 to 255 of 1167

Thread: Εκλογές 2009;

  1. #241
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by Mpampis Mpakalis View Post
    Ρε ουρακοτάγκε, ενοχλείς και είσαι οφτόπικ. Στο σήμμυ θα είχες φάει ήδη μπαν.
    Kala to ksekinises alla sth poreia to xalas.

    Ti soi troll autoanakhruxthikes kai apeileis kai me bans?
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  2. #242

    Default

    Troll apo ta kala. Den apeilw, apla sas xazeyw pou to exete voulwsei.

  3. #243
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Στα ΓΡΑΦΕΙΑ που μαζεύονται οι εαακίτες, ΦΗΜΕΣ θέλουν και μεγάλο πρόσωπο του ΠΑΣΟΚ να εμφανίζεται που και που. Άπο Λ το όνομα. ΣΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ!!
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  4. #244
    Senior Member Nothingface's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    void
    Posts
    194

    Default

    ΛΗ.?


    (σκάω)
    αρ γιου γκονα μπαρκ ολ ντεϊ λιτλ ντόγκι?
    ορ αρ γιου γκόννα μπαϊτ?

  5. #245

    Default

    Λοιπόν μιας και πιάσαμε την ανταρσύα κι επειδή είμαι ακόμα αναποφάσιστος γιατί είναι όλοι λίγο σούργελα απλά δε μου πάει και να μην πάω καθόλου (έχω ακόμα τέτοιες ευαισθησίες, πιστεύω μέχρι τις επόμενες εκλογές θα έχουν καταφέρει να αηδιάσω ολικώς), για πείτε για ανταρσύα. Αφού κουτσά στραβά παραδέχεστε ότι δεν υπάρχει αμεσοδημοκρατία, που θα ήταν μια διαφορά με το σύριζα, για πείτε, ποια η ουσιαστική διαφορά σας; Με δεδομένο ότι οι ανανεωτικοί είναι μειοψηφία και ότι θα συμφωνήσουν ότι δε θα στηρίξουν πασόκ. Εννοώ, για να πηγαίνουν οι μισοί από σας με τη γσεε δεν είστε και τόσο ΧΑΡΝΤΚΟΡ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #246
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Και που και να μιλούσα ποτέ εδώ μέσα για το πασοκ και τα πιστεύω μου δηλαδή. Ακόμα και τα fake των fake θα ασχολούνταν..
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  7. #247
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Και που και να μιλούσα ποτέ εδώ μέσα για το πασοκ και τα πιστεύω μου δηλαδή. Ακόμα και τα fake των fake θα ασχολούνταν..

    το πασοκ και τα πιστεύω του λέει.
    After the Triumph of Your Birth.

  8. #248
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042

    Default

    το πασοκ λεει δν 8α χει κα8ολου αφισες σ ολη την προεκλογικη περιοδο.
    οικολογικο μηνυμα
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  9. #249

    Default

    Δε βρήκα κάτι για "καθόλου αφίσες", βρήκα αυτό:

    Οι αφίσες και το προεκλογικό υλικό θα είναι λιγότερα και υπάρχουν προτροπές προς τους οπαδούς του κόμματος, όπως αυτή που είχε απευθύνει στις ευρωεκλογές ο κ. Παπανδρέου, να μαζεύουν φεύγοντας σημαίες, αφίσες και φυλλάδια. Την προηγούμενη φορά, οι συνεργάτες του προέδρου του ΠαΣοΚ διαπίστωσαν ότι ο κόσμος ανταποκρίθηκε με μεγάλη προθυμία και σκέπτονται σε αυτές τις εκλογές να το καθιερώσουν ως τρόπο συμπεριφοράς των οπαδών τους.

    Ντάξει, καλό είναι κι αυτό. Μάλλον απαράδεκτο ήταν αυτό που γινόταν μέχρι τώρα, αυτό είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι αυτονόητο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #250
    Νo thread too dead K.Dee's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Halandri - Attikis
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by Diva Plavalaguna View Post
    το πασοκ λεει δν 8α χει κα8ολου αφισες σ ολη την προεκλογικη περιοδο.
    οικολογικο μηνυμα
    Γιατι να πετανε τα λεφτα τους..Την εχουν στο τσεπακι την νικη..
    Σαν λαος της πλακας που ειμαστε,πολιτικους τις πλακας θα ψηφ..ζηζουμε,ε..ψηχφτζουμε,εε..ψημιζουμε..(Γιωργακης speaking)
    Αddicted to that Rush

  11. #251
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Δε θα βγάλει καθόλου αφίσες είπανε, και επίσης θα σπαταλήσουν μόνο την κρατική επιχορήγηση κι όχι παραπάνω έξοδα (εδώ έμεινα λίγο doh, τα προηγούμενα χρόνια ποιός ξέρει τι έτρωγαν δλδ), ο κάθε υποψήφιος θα βγάλει το πολύ ένα φυλλάδιο κλπ.

    Και δε νομίζω ότι το κάνουν επειδή έχουν στο τσεπάκι την νίκη, αντιθέτως για να μαζέψουν καμιά ψήφο παραπάνω. Αν και φυσικά θα έπρεπε να είναι το αυτονόητο για όλους αυτό.

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Σταμ, είσαι ένας ηλίθιος. Όχι ότι θέλω να το παίξω με στυλ καρχαρτ "είμαι η ελίτ και σας κατουράω" και απλά να κράξω χωρίς νόημα, απλά δε μπορείς να λες ότι μιλάς πολιτικά, πόσο μάλλον να ισχυρίζεσαι κιόλας ότι έχεις δίκιο, και να κράζεις τον Πολυζωγόπουλο. Όχι ότι το άτομο δεν έχει κάνει λάθη ή είναι άγιος. Δε καταλαβαίνω τι σε καίει τόσο πολύ με τον τύπο. Συγκράτησε λίγο το κνίτικο ύφος στην άκρη, ΟΚ; Αν θες, κράξε τον σημερινό πρόεδρο και τη ΓΣΕΕ του -_-
    Έχεις να πεις τπτ επί της ουσίας ρε καθυστερημένε; Μόνο μία γκομενίστικη ανάλυση περι εκλογών είδα. Αν έχεις πες, αν δεν έχεις κλάσε μου τ'αρχίδια πασοκόσκυλο.
    Πιτσιρίκο, εγώ είδα ένα ντελίριο ακατανοησίας, το σχόλιο για τον Πολυζωγόπουλο απλά ήταν το κερασάκι.

    Και επειδή μένει στον αέρα θέλω να διευκρινίσω το εξής (μιας και δε γίνεται τόπικ): το να μην αντιλαμβάνεστε τι είναι η ΓΣΕΕ, ποιους εκπροσωπεί (εσένα εκπροσωπεί, μαλάκα, εσένα και το γαμωσωματείο σου που προώθησε τον κάθε μαλάκα που δε γουστάρεις πλέον να βλέπεις στις συνομοσπονδίες) και τι δύναμη τελικά έχει απλά σας κάνει εμετικούς απολιτίκ παπάρες. Αν η ΓΣΕΕ δε σ'αρέσει δε φταίει ο θεσμός που ιστορικά σου έχει εξασφαλίσει τόσα κεκτημένα στην εργασία, φταις εσύ (εννοώ ο εργαζόμενος) που δεν οργανώνεται, δεν συνδικαλίζεται και τα περιμένει όλα μασημένα στο πιάτο -_- Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

    Κατά τ'άλλα πάρε τους κνίτες φίλους σου και συζητήστε πόσο δραματική άνοδος είναι αυτή του 1%. Συγχαρητήρια, άλλη μια φορά το ΚΚΕ στοχεύει ψηλά!

    "Ρίξτε ΚΚΕ αντί ΠΑΣΟΚ/ΝΔ για να ανεβάσουμε τα ποσοστά μας αλλά όχι πολύ, γιατί στο φανταστικό σενάριο που κυβερνάμε και δεν είμαστε το 3ο κόμμα όπως γίνεται εδώ και 40 χρόνια, δεν εφαρμόζουμε κομμουνισμό (κρατικό καπιταλισμό)."

    Carheart, πραγματικά :effort: QQ

    Τώρα πάω να βρω το photoshopped jpg με τον Lewis Black που βγάζει τα μάτια του γιατί μόνο αυτό μπορεί να περιγράψει αυτό που νιώθω -_-

  13. #253
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Καντιροφεικ γιατι μας το κανεις αυτο?Εσυ τελευταιε παπαρα που εχεις και το αφυψηλου υφακι να πεις τον κομμουνισμο κρατικο καπιταλισμο(τοσο αδιαβαστος και αμορφωτος πασοκος εισαι) κλασε μας τη γωνια ρε μαλακα.Αν θες να πεις για το ΚΚΕ βρισε κατα δω αφοβα.Ο Σταματης δεν εχει καμια ευθυνη
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  14. #254
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    Αν θες να πεις για το ΚΚΕ βρισε κατα δω αφοβα.Ο Σταματης δεν εχει καμια ευθυνη
    Έτοιμος να δεχτεί τα πυρά του καπιταλιστικού λόγου για να προστατέψει το σύντροφο. Αντρίκιο ποστ
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #255
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Χεσε μας και συ ρε παπαρα.Ειναι πραγματικα ηλιθιο προς ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ για οτιδηποτε λεει να τον αποκρουεις λεγοντας του οτι εσυ ρε μαλακα ψηφιζεις αυτο πηγαινε με αυτους τους μαλακες και αντε γαμησου.Αμα εχεις πολιτικα επιχειρηματα ουσιας πες τα.Και αν ο Φιμπους θελει να μας πει οτι οι εργαζομενοι ειναι ηλιθιοι και αυτοι τους βγαζουνε και μετα τους μισουνε κατα βαθος,να δουμε τι εχει να πει για τα ρουσφετια και την τρομοκρατια στα σωματεια.Να οργανωθει στηυν ΠΑΣΚΕ να κανει αγωνιστικη δραση στο σωματειο του
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

Similar Threads

  1. ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 13 ΜΑΙΟΥ 2009
    By Not_saved in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 349
    Last Post: 20-05-2009, 21:06
  2. βουλευτικές εκλογές '07
    By Ubu Roi in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 83
    Last Post: 04-07-2007, 03:50
  3. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 109
    Last Post: 07-02-2007, 18:37
  4. Εκλογές και Αλβανία
    By Medusa in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 4
    Last Post: 23-08-2005, 19:00
  5. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •