Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 163

Thread: The Cathedral thread \m/

  1. #31
    sex drugs n' pick n' roll wino's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Carnival Bizarre
    Posts
    3,094

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Θα σπάσω το σερί λοιπόν.

    Μετριότατη και υπερεκτιμημένη μπάντα, με τυπικά αδιάφορα μεταλλίζοντα ριφφ και κομμάτια γενικά, doom προσωπείο (δεν εξετάζω αν είναι "αληθινό" ή κάτι τέτοιο) και έναν Dorrian ΚΑΡΑΠΑΡΑΦΩΝΟ (ω ναι). Γενικά μου κάνει ως η μπάντα που σκασε στη σωστή συγκυρία. Το Forest of Equilibrium είναι ωραίο πάντως.

    Ένα live τους που χω δει ήταν επιεικώς απαράδεκτο επίσης.
    kopana to kefali sou ston toixo na spasei kai auto. trompa
    Vicariously I live while the whole world dies
    Much better you than I

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    βαρετοί βασικά. το λάηβ στο γκαγκάριν πριν δυό χρόνια νομίζω συμπαθές ήταν αλλά ο κιθαρίστας είχε τον πιο εκνευριστικό ήχο που χω ακούσει ποτέ και βάραγε και σολίδια σα σωστός ροκστάρ. η φωνή του ντόριαν πλέον λάηβ δεν παλεύεται μια, παράφωνος ξεπαράφωνος αυτό που προσπαθεί να κάνει είναι απλά λάθος, τρανή απόδειξη το φετινό roadburn. μάλλον το μπαστάρδεμα τους δε μου κάνει το κλικ, δεν είναι αρκετά βαριοί για να είναι ντουμ, δεν είναι αρκετά άουτδερ για ναναι στόνερ και δεν είναι αρκετά γκαζάτοι για ναναι rocknroll. καταλαβαίνω γιατί μπορεί να πιάνει κάποιον αυτό που προσφέρουν αλλά δε ξέρω ρε γαμώτο, για λατρεία δεν μου φαίνονται ναναι.

  3. #33
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ειπαμε εχονε πλακα...α και εχονε γραψει και καμια χουφτα καλα ασματα ε?

    α και ενα doom ευαγγελιο

    κατα τ αλλα οκ γκιοζηδες ειναι...ειδικα οταν αναφερουν 70ς μπαντες στα αλμπουμια...ελεος

  4. #34
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Θα σπάσω το σερί λοιπόν.

    Μετριότατη και υπερεκτιμημένη μπάντα, με τυπικά αδιάφορα μεταλλίζοντα ριφφ και κομμάτια γενικά, doom προσωπείο (δεν εξετάζω αν είναι "αληθινό" ή κάτι τέτοιο) και έναν Dorrian ΚΑΡΑΠΑΡΑΦΩΝΟ (ω ναι). Γενικά μου κάνει ως η μπάντα που σκασε στη σωστή συγκυρία. Το Forest of Equilibrium είναι ωραίο πάντως.

    Ένα live τους που χω δει ήταν επιεικώς απαράδεκτο επίσης.
    Τα είπε ακριβώς όπως είναι εν τω μεταξύ.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #35
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default


    μα ακριβως οπως ειναι.....
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  6. #36
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    χαχαχαχαχα ρε μαλάκες, δε μπορώ να απαντήσω σοβαρά αυτά σε κάτι τέτοια.

    αφού δεν το 'χετε, αφήστε το.

    και όταν κάτσετε να ακούσετε σοβαρά, κι όχι 2-3 τραγούδια κ επειδή έτυχε να βρεθείτε σε ένα λαιβ τους τα ξαναλέμε.

    οκ δεν άντεξα,

    καραπαράφωνος ντορριαν, εκνευριστικός ροκσταρ κιθαρίστας με αδιάφορα ριφφς (!!), δεν είναι αρκετά βαριοι για ντουμ, γκιόζηδες επειδή αναφέρουν 70'ς μπαντες στα μπουκλετς, στονερ!!!!!

    ε μάλλον μιλάμε για άλλη μπάντα. επίσης πραγματικά ελπίζω να μην έχετε ακούσει ποτέ black sabbath, doom και punk. αλλιώς δεν εξηγείται.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    χαχαχαχαχα ρε μαλάκες, δε μπορώ να απαντήσω σοβαρά αυτά σε κάτι τέτοια.

    αφού δεν το 'χετε, αφήστε το.

    και όταν κάτσετε να ακούσετε σοβαρά, κι όχι 2-3 τραγούδια κ επειδή έτυχε να βρεθείτε σε ένα λαιβ τους τα ξαναλέμε.

    οκ δεν άντεξα,

    καραπαράφωνος ντορριαν, εκνευριστικός ροκσταρ κιθαρίστας με αδιάφορα ριφφς (!!), δεν είναι αρκετά βαριοι για ντουμ, γκιόζηδες επειδή αναφέρουν 70'ς μπαντες στα μπουκλετς, στονερ!!!!!

    ε μάλλον μιλάμε για άλλη μπάντα. επίσης πραγματικά ελπίζω να μην έχετε ακούσει ποτέ black sabbath, doom και punk. αλλιώς δεν εξηγείται.
    όταν γουστάρεις τόσο μια μπάντα, ό,τι επιχείρημα και να προβάλλει ο άλλος σχετικά με το γιατί δεν του αρέσει, ε, αυτά θα γράφεις, 'γελάει ο κόσμος' κλπ.

    προσωπικά 'δεν έτυχε' να τους δω δυό φορές, προσπάθησα να ακούσω όσο πιο προσεκτικά μπορούσα πριν το πρώτο λάηβ εδώ αθήνα, το carnival bizarre μου χε φανεί συμπαθές και το ίδιο το λάηβ δε με άφησε παραπονεμένο. έκτοτε και μέχρι το roadburn όσες φορές προσπάθησα δεν τα κατάφερα (αντ'αυτού έβαζα teeth of lions όπου πραγματικά εκμεταλλεύονται τη φωνή του dorrian).

    μην έχετε αντιδράσεις φανμπόηδων όμως, ιδίως τη στιγμή που ο άλλος προσπαθεί να σας εξηγήσει γιατί ακριβώς δεν του αρέσει κάτι, απ'το να πεί ένα 'για τον πούτσο' όπως το παλικάρι μας ο ρέηζορ στην αρχή και να τελειώνει το θέμα εκεί.

  8. #38
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    ε με τέτοια μηδενιστικά ποστς (που θυμίζουν μανογουορ φλεημς) θα λάβετε και τις απαντήσεις που τους αναλογούν. μη μου παραπονιέστε τώρα.

    δεν έχω χρόνο για σοβαρό υπερποστ αυτή τη στιγμή, ίσως επανέλθω αργότερα. (βάλτε το ethereal mirror να παίζει στο μεταξύ, μη ζητάτε συγγνώμη μετανιωμένοι αργότερα!)


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  9. #39
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μεταξύ μας ο ντοριαν ίσως είναι ελαφρώς παράφωνος αλλά κανείς ποτέ δε νοιάστηκε γιατί είναι καύλα.

    πιο οντοπικ,

    Metamorphisised...
    From the ghost machine...
    We fly, through circles of gold...
    To our celestial throne!!!
    Galaxies have died..
    Dragons breath has frozen..
    Chaos!! Ιn serpent forms..
    Manifest the universe.-

    ..

    [Insert_Μεγάλη_Στιγμή_Του_ΓΕΡΟΥ_ΓΚΡΟΥΒ_ΜΕΤΑΛ]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    ε με τέτοια μηδενιστικά ποστς (που θυμίζουν μανογουορ φλεημς) θα λάβετε και τις απαντήσεις που τους αναλογούν. μη μου παραπονιέστε τώρα.

    δεν έχω χρόνο για σοβαρό υπερποστ αυτή τη στιγμή, ίσως επανέλθω αργότερα. (βάλτε το ethereal mirror να παίζει στο μεταξύ, μη ζητάτε συγγνώμη μετανιωμένοι αργότερα!)
    μηδενισμό δε βλέπω, ούτε ο σταμάτης ούτε εγώ κάναμε κανένα εριστικό πόστ, εκτός και αν σκυλιάζεις με το ότι ΟΥΑΟΥ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΙΝΤΡΑΛ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΝΤΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.

  11. #41
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Μεταξύ μας ο ντοριαν ίσως είναι ελαφρώς παράφωνος αλλά κανείς ποτέ δε νοιάστηκε γιατί είναι καύλα.

    πιο οντοπικ,

    Metamorphisised...
    From the ghost machine...
    We fly, through circles of gold...
    To our celestial throne!!!
    Galaxies have died..
    Dragons breath has frozen..
    Chaos!! Ιn serpent forms..
    Manifest the universe.-

    ..

    [Insert_Μεγάλη_Στιγμή_Του_ΓΕΡΟΥ_ΓΚΡΟΥΒ_ΜΕΤΑΛ]
    8eikh allagh,aytes oi dyo strofes me hmi-psyxedelikh atmosfaira kai meta mpainei h riff-ara me ena apo ta pio 8eika mellotron pou exw akousei sto rock.3-4 notes paizei kai se stelnei sto diasthma...Meta 8eiko solo (apou pozeras o jennings,8a trela8oum,e teleiws) kai meta pali sto kouple.


    \m/
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  12. #42
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    καλυτερα να ριχνατε ενα ξερο για το πουτσο αλα θρασερ
    παρα τις παπατζες που ριξατε

    σημερα μαθαμε οτι οι cathedral ειναι σκατα στα live(μαλλον σε αλλη συναυλια θα πηγες)οτι δεν ειναι heavy για doom(xaxaxaxa),δεν εχουν grooves()
    και οτι ο jennings ειναι ποζερι ροκ σταρ(της σχολης malmsteen)
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  13. #43
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    τιμια μπαντα,μου αρεσε το carnival bizzare και το supernatural(βασικα αυτα τα 2 εχω ακουσει μονο).
    λογικο βεβαιως να τους κραζουν καποιοι μιας και ουτε τσιριχτες λουκιες ηταν ποτε,ουτε ευρυπρωκτοι φανφαρες κουλτουριαρηδες.
    αλλα η αληθεια ειναι μια...
    ντοριαν,γυρνα πισω στους ναπαλμ ντεθ.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  14. #44
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    nai,katalabainw oti oi cathedral panta kratousan mia "paliometallia" ston hxo tous pou polloi apo sas den mporoun na th xwnepsoun,alla ta toubla feygoun deksia kai aristera se ayto to thread.O dorrian einai parafwnos kai faltsos wres wres.E kai?kai o lemmy ti einai?O Quorthon?na syne-xysw?genika ntaks,poly metal gia tous post,tous stoner,tous ki egw den kserw ti....
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    ναι και ο κουόρθον παράφωνος ήταν αλλά είχε ένα πολύ συγκεκριμένο φόκους και ΜΕΓΑΛΗ συναισθηματική επένδυση σ'αυτό που έκανε. και η απλότητα και το άτεχνο του θέματος βοηθούσαν απλά στο να σου περάσει όλο το ρομαντισμό την επικίλα και τη νοσταλγία τελείως άμεσα.

    ο ντόριαν τώρα τι σκατά κάνει; οι καθήντραλ μου φαίνονται τελείως ουδέτεροι συναισθηματικά, δεν ξέρω για τι πράγμα μου μιλάνε ή τι ακριβώς είναι αυτό που θέλουν να κάνουν (και δε μου φτάνει σίγουρα το 'ΜΑ ΔΕ ΚΑΥΛΩΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ' ε όχι, δεν καυλώνω έτσι νέτα σκέτα, θέλω λόγο), μάλλον αυτή η ουδετερότητα με κρατάει απ'το να τους εκτιμήσω.

Similar Threads

  1. Cathedral 25/3/07 @Gagarin
    By Parasight in forum Live Reports
    Replies: 9
    Last Post: 27-03-2007, 19:05
  2. CATHEDRAL 25/02!!!
    By mrmaiden in forum Live & Events Talk
    Replies: 75
    Last Post: 26-03-2007, 15:44
  3. Cathedral Tour
    By Othon in forum Live & Events Talk
    Replies: 13
    Last Post: 13-01-2006, 22:19
  4. Cathedral news.
    By Ghoul in forum Music Discussion
    Replies: 40
    Last Post: 28-11-2005, 15:16
  5. CATHEDRAL
    By Son Of Otis in forum Live Reports
    Replies: 65
    Last Post: 21-03-2004, 17:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •