Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86

Thread: ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ!

  1. #31
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    δεν μας νοιαζει ρε ρουθλεςς.
    στα @@ μου τι εκανε το καθε μελος των μισφιτς.και γενικα οσοι πανκ μουσικοι επαιξαν μεταλ.δεν τους κραζω,καλα εκαναν.αφου ετσι γουσταραν.
    τωρα αν επαιξαν καλα ενα αλλο μουσικο ειδος,θα κατσω να το ακουσω.αν παιξαν μαλακιες,ε θα φανε καντηλια.
    και να ξερεις,οι αμερικανοι πανκς ηταν παντα πιο ανοιχτομυαλοι απο τους πιο σκληροπυρηνικους ευρωπαιους.δηλαδη ακουγαν μεταλ,τζαζ,παραλληλα με το πανκ οτι σκατα μπορεις να φανταστεις πολλοι απο αυτους.
    τα κολληματα τα εχουν οι μεταλλαδες σε αυτην την φαση,που ακομα και αν τους αρεσε κατι δεν το παραδεχοντουσαν οχι επειδη "δεν ειναι μεταλ" αλλα επειδη "ειναι πανκ".
    εχω ξαναποσταρει δηλωσεις πχ του τραγουδιστη των Lebenden Toten (καρανοιζκορ μπαντας,πιο σαπιας και απο την μουρη του Τσιριλο) οτι ακουει Ruthless,liege lord,agent steel παραλληλα με τα πανκ ακουσματα του.ή ας πουμε ατομα οπως ο εν λογω που ειναι καποιας ηλικιας (42) και επαιζε σε μπαντες αμερικανικου χαρντκορ.γενικα,το πανκ δεν σε περιοριζει,μπορεις να ακους οτι θελεις.
    παρε παραδειγμα τους Gang green.απο την απολυτη χαρντκορ μπαντα των αρχων τους,εγιναν μια απο τις απολυτες παρτυ μπαντες μετα,με σολαρισματα ατελειωτα,εντελως ροκ αντιληψη και γενικα πιο μεταλ καταστασεις.τους γουσταρω καργα,γιατι πολυ απλα το εκαναν αυτο τελεια.αλλο αν η καλυτερη μου ειναι να τους ακουω να παιζουν χαρντκορ.και η αλλη φαση που εκαναν τους βγηκε,για αυτο και τους γουσταρω.
    ρουθλεςς,πραγματικα θα ειχες εκπλαγει αν εβλεπες καποιους δισκους στην δισκοθηκη μου.εκεινο που κραζω ειναι η δηθεν κουλτουρα,ειτε ειναι πανκ,μεταλ,ροκ οτι σκατα θελεις.οι bigger than life μπαντες.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #32
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Α, και Leech, καταρχάς το κομμάτι δεν είναι από το EP των Kryst the Conqueror. Επίσης, η έκδοση των Misfits είναι πανκ, ο ήχος τους δηλαδή, ή φτηνή κακή ανιγραφή ενός μισητού είδους για τους πάνκηδες; Οι πάνκηδες τι λένε για το ξεπούλημα των ινδαλμάτων τους που ξέπεσαν να παίζουν μισητό heavy metal(ούτε καν καλά);
    Δεν ξερω τι λενε οι πανκ πιουριστες για τους misfits, δεν ανηκω σ'αυτους. Στ'αυτια μου οι misfits ηταν ανεκαθεν η απολυτα punk/metal crossover μπαντα απο την αποψη οτι αν ακουσεις χωρις να ξερεις τι ειναι δεν τους κατατασσεις ευκολα σε ενα απο τα δυο "στρατοπεδα". Παντα ηταν "too metal" για τους πανκς, και "too punk" για τους μεταλς. Ισως η μπαντα που εδειξε ποσο κοντινα (μπορει) να ειναι τα δυο ιδιωματα. Και για να μην το κουραζω, αυτο που ειπε ο σαμπατακ:

    Quote Originally Posted by sabbattack View Post
    Τα μισά misfits από την εποχή του Mars Attacks και μετά (Ashes to ashes, Helena, Mars attacks πρώτα πρώτα στο μυαλό μου) περνάν τα όρια του metal, πάνε προς thrash και φύγαμε. Πείσε ένα σκαλωμένο μεταλλά ότι ακούει κουλούς μετάλλικα και θα σου κάνει thrash attack στα μούτρα. Πες στον πάνκη το ίδιο και θα σου βάλει φωτιά.
    Ον τοπικ, ειναι δεδομενο οτι τα Warlord του αρχικου ποστ γαμουν και δερνουν οπως και ολα τους (αν και γενικως ο κανς μου φαινεται καπως "λιγος" για τους warlord)

  3. #33
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    μαλακα πανκη στανταρ χτες γαμησες , πως κι εκανες τετοιο φιλικο ποστ
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  4. #34
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    δε σου φαίνεται μόνο εσένα (δεν τραγούδησε άσχημα στο rising, απλά δεν το έχει για παραπάνω, για τη μουσική των Warlord imo)
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  5. #35
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    SpiritCrusher θεωρείς πως εννοώ πως ο Logan δεν έχει feeling. Νομίζω είχα πει πως ο Logan μια χαρά feeling βγάζει(πχ στο Power).

    Ε, και οι 2 έχουν feeling. Ο ένας είναι πιο παιχταράς από τον άλλον. Ο άλλος έχει παίξει και σε πάνκηδες.

    By default προτιμάς Logan από Ross εκτός αν είσαι από τους κολλημένους που λένε οι Manowar είναι τα 4 πρώτα. Δεν λέω πως ο Ross είναι κακός, απλά ο άλλος είναι καλύτερος. Αν διαβάσεις ότι είχα πει σε εκείνο το θρεντ και όχι μόνο μια πρόταση το ίδιο πράγμα έλεγα.
    Όχι. Άμα δεις το θρεντ, το αργκιουμεντ ήταν πως ο Ross είχε παραπάνω feeling (κι εσύ το παραδέχεσαι) και όσο νάναι ήταν καλύτερος μπροστά σε lolgans που δεν ακούγονται* αλλά εκεί λόγω του ότι είχε παίξει ο άλλος σε πανκομπάντα τον ακυρώνουμε. Εδώ στηρίζεις το αντίθετο.

    Γενικά παραδεχτείτε πως απλά σας την σπάει που ο άλλος έπαιξε σε πανκ μπάντα και σαν αντίδραση κάνατε τον Lolgan θεό.

    Ανιγουέι μαλακίες γιατί είναι οφφτόπικ, ας μην γίνει ακόμα ένα Manowar flame γιατί κάποιο γατάκι στην άλλη ακρη του κόσμου θα πεθάνει.

    *: Ο νεαρός έχει το πιο ανέμπνευστο και κακόγουστο στυλ. Τι να την κάνω τη ταχύτητα όταν τα σόλο είναι αστειότητες ή θυμάται να τα κλείνει τελευταία στιγμή (αυτός και ο Gers ρε πούστη μου).
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #36
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    leech,οι μισφιτς ηταν (μεχρι και το τελος της εποχης ντανζιγκ) η απολυτη πανκ μπαντα.μετα εβαλαν και πιο μεταλ στοιχεια,στην επανασυνδεση τους,αλλα ποτε δεν θα μπορουσα να τους θεωρησω "κροσσοβερ" κατασταση,βασικα δεν ειναι,παρολο που ειχαν μεταλ,ροκαμπιλυ,ακομα και καουντρυ στοιχεια σε πολλα κομματια.δεν εχω ακουσει ποτε κανεναν πανκ ομως να τους κραζει,ή να τους θεωρει "too μεταλ"
    οχι αζορ,χθες μου σπασανε τα αρχιδια.
    Last edited by Reject; 24-07-2009 at 14:37.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #37
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Συμφωνείς όμως πως αν παίζαν(διασκευάζαν καλύτερα) οποιοδήποτε κομμάτι Kryst the Conqueror ως πανκ ή χάρντκορ ή οτιδήποτε(και όχι με τον ίδιο ήχο πρακτικά με τους Kryst) δεν θα έβγαζε το ίδιο feeling; Πως δεν είναι μόνο η μελωδία που ορίζει το feeling αλλά και τα υπόλοιπα(παραγωγή, φωνητικά, τα πάντα όλα);

    Ε αν συμφωνείς, τι το συζητάμε ακόμα;
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  8. #38
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    παντως εμενα μου φαινεται ειλικρινα παραξενο που καποιος π.χ σαν τον ρουθλεςς δεν γουσταρει μια μπαντα οπως οι παρακατω.
    αν και πιστευω οτι εχει να κανει με τα κολληματα περι πανκ που προειπα.
    μεταλ=καλο,πανκ=κακο.



    ή ακομα και κατι τετοιο...

    Last edited by Reject; 24-07-2009 at 14:44.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  9. #39
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Reject, καποτε ειχα γνωρισει μια παρεα πανκς που τους αγνοουσαν ως μεταλ μπαντα, αλλα νταξ' εσυ θα ξερεις καλυτερα. Συμφωνω περι της ντανζιγκ ερα.

    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι αυτο το κομματι απευθυνεται σε μεταλλαδες


    ενω αυτο σε πανκηδες


    ειλικρινα θα μπορουσαν να ειναι στον ιδιο δισκο.

  10. #40
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Leech View Post
    Reject, καποτε ειχα γνωρισει μια παρεα πανκς που τους αγνοουσαν ως μεταλ μπαντα, αλλα νταξ' εσυ θα ξερεις καλυτερα. Συμφωνω περι της ντανζιγκ ερα.

    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι αυτο το κομματι απευθυνεται σε μεταλλαδες


    ενω αυτο σε πανκηδες


    ειλικρινα θα μπορουσαν να ειναι στον ιδιο δισκο.
    ακριβως.αυτο.
    "πανκς αγνοουσαν μισφιτς ως μεταλ μπαντα".δεν εχω ακουσει μεγαλυτερη μαλακια.μαλλον οπαδοι Χασμα θα ηταν....
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  11. #41
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Logika leei gia tous Amebix an katalava.An to lene gia misfits ontws rofl
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  12. #42
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    ναι για μισφιτς το λεγανε.

  13. #43
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Δεν έχω ακούσει σοβαρά ποτέ misfits πέρα από ότι έχει τύχει να ακούσω κάπου και να μου πουν πως είναι misfits. Έτσι δεν έπιασα τι εννοείς. Εκτός αν οι misfits άρχισαν να πλασάρουν τα κομμάτια των kryst the conqueror ως δικά τους στις μετέπειτα δουλειές τους(φαντάζομαι αποδοχή που θα είχαν από τους οπαδούς τους). Όπου και πάλι θα τα γαμάνε κανονικά και ο κάθε λόγος που θα είχε κάποιος όταν έλεγε "τι κομματάρα το thunder thruster ή το spellbound" θα έχει εξαφανιστεί. Αν θες πόσταρε κανά link ή κάτι να ακούσω και να σου πω γνώμη(αφού πρώτα γελάσω).
    Όσο και να σε πονάει, τα κομμάτια του Kryst the conqueror τα ΕΓΡΑΨΑΝ oι Misfits. Δεν τα πλασάραν σα δικά τους dude, δεν είναι σαν να λες ότι ο DiAnno τραγουδά το Wrathchild στα live του, είναι σα να λες ότι οι Glenn και Tipton δε μπορούσαν να παίξουν το Μetal Meltdown με τον Ripper γιατί κανονικά τραγουδούσε ο Halford. ΑΛΛΟ (ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΒΟLD) αν σου αρέσει ή όχι η σύγκριση.

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Πάντως, επειδή τα παραδείγματα είναι πολύ απτός τρόπος απόδειξης, για δες αυτό. Χωρίς καν να σου βάλω πράγματα σαν αυτό ή αυτό(λολ όμως).

    Επομένως ελπίζω τώρα να καταλαβαίνει ο irreligious πως δεν είναι η μελωδία κυρίως αυτή που δίνει το feeling στο τραγούδι. Και όλα τα άλλα είναι, έτσι αλλάζοντας μερικά πράγματα για να το φέρεις στα δικά σου μουσικά χωράφια δεν κρατάς το feeling ίδιο, στην πραγματικότητα του γαμάς τη μάνα(ξαναακούω και ξαναλόλ όμως).
    Την παλεύεις; Βρε χρυσέ μου και γλυκέ μου, το ποστ μου το διάβασες ή απλά είδες "Misfits - Jeff Scott Soto" και ξεκίνησες να ρίχνεις οχετό; Έγραψα λιιιιιιιιιιιιιίγο πιο πάνω:

    Δε λέμε να πάρεις ένα κομμάτι και να κάνεις τις μαλακίες των 6 feet under, που όσο πλάκα κ αν έχουν για 1-2 ακροάσεις τα πρωτότυπα κομμάτια τα έχουν ισοπεδώσει. Καταλαβαίνω τον Παράια που λέει για τις μικροδιαφορές, εδώ ας πούμε αν σβήσεις τα πρίμα της κιθάρας έχεις τη μελωδία από ένα_τυχαίο_doom_κομμάτι.

    Πας και μου πετάς τη διασκευή six feet under. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ρε συ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ. Μη μου το κάνεις τόσο έυκολο. Δε λέω, όσοι δεν είναι μαζί μας είναι με τους άλλους, το έχεις καταστήσει σαφές με τον Ross. Ok, έπαιξε σε πανκ μπάντα. KANENAΣ LOGAN στον ΚΟΣΜΟ δε γράφει το πρωτότυπο σόλο από το single του Defender. Η κιθαριστική αλλαγή στον ήχο των Manowar ήταν σαφής όσο δεν πάει.

    Ρε κερατά, θα σου φέρω αδιάσειστα στοιχεία ότι ο Adams έχει πιεί μπύρα σε studio που ηχογραφούσαν punk. Θα σου φέρω φωτογραφίες κιόλας. Λογικά θα τραβήξεις ένα divide by zero και θα μπλοκάρεις, αλλά αξίζει.

    Επειδή ξεφύγαμε όμως, ξαναλέω. Με απειροελάχιστες αλλαγές, μια μελωδία κάποιος μπορεί να την κάνει ότι θέλει. Θα σου μιλούσα ίσως για ένα όργανο που λέγεται πιάνο και πως κάποιος απλά παίζοντας πιο αλλέγκρα/απαλά αλλάζει τον "συνθέτη" ενός κομματιού αλλά μάλλον σε έχασα στο πιάνο. Τεσπά, χάνουμε το χρόνο μας εδώ. Η ουσία είναι μια.

    Ο Kans πρέπει να σβήσει το όνομα του από το roster των Warlord.

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    [
    ακριβως.αυτο.
    "πανκς αγνοουσαν μισφιτς ως μεταλ μπαντα".δεν εχω ακουσει μεγαλυτερη μαλακια.μαλλον οπαδοι Χασμα θα ηταν....
    Οι Χάσμα σου λαδώνουν το παχύ έντερο ρε! Άντε πάενε αλλού να παίξεις!

  14. #44
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Ρε τι μαλακίες είναι αυτές, ακούστε Swayzee. Το buzzin' all over me ισοπεδώνει τη μισή δισκογραφία των Warlord.

  15. #45
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    ΜΟΥΤΖΑΡΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΟ
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


Similar Threads

  1. Μονο Πιπιτσες
    By 00i00 in forum General Discussion
    Replies: 202
    Last Post: 11-03-2010, 21:55
  2. χιπ χοπ για μεταλλάδες.
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 99
    Last Post: 28-09-2009, 12:44
  3. μονό
    By Ubu Roi in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 19-07-2008, 22:15
  4. μεταλλάδες και πιτυρίδα
    By Candiru in forum General Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2006, 12:45
  5. γκραφίτι για μεταλλάδες.
    By UmbilicalResidue in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-2005, 23:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •