Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 86

Thread: ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ!

  1. #16
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    irreligious, το feeling βγαίνει όμως από ακριβώς αυτά που εσύ θες να αλλάξεις. Η παραγωγή, τα φωνητικά, η ύπαρξη ή έλλειψη των περίεργων ήχων, όλα αυτά το δημιουργούν.

    Εκτός τώρα αν εσείς ακούτε μουσική όχι για το feeling αλλά μόνο για τις μπασογραμμές ξέρω γω. Εκεί πάσο.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  2. #17
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Ruthless, ep-άκι με αυτά τα 4 ή "Thunder in the Sky";
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #18
    sober Ragozin irreligious's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    lucky
    Posts
    4,857

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    irreligious, το feeling βγαίνει όμως από ακριβώς αυτά που εσύ θες να αλλάξεις. Η παραγωγή, τα φωνητικά, η ύπαρξη ή έλλειψη των περίεργων ήχων, όλα αυτά το δημιουργούν.

    Εκτός τώρα αν εσείς ακούτε μουσική όχι για το feeling αλλά μόνο για τις μπασογραμμές ξέρω γω. Εκεί πάσο.
    λολζ, δεν ειπα αυτό.
    απλά δεν μου φάνηκε και τόσο μεγάλη η διαφορά στο συγκεκριμένο κομμάτι.
    +το φίλινγκ νόμιζα βγαίνει από τη μελωδία πρωτίστως.
    i need feminime venoms in order to function with the system.

  4. #19
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Όλα παίζουν ρόλο. Σκέψου να ακούς κλασσικό NWOBHM(πχ) με πλαστικούρα παραγωγή, βοθροφωνητικά και electronic samples μέσα. Ίδια μελωδία κλπ, τελείως διαφορετικό αποτέλεσμα.

    Και εσύ ο μινάρας παίζεις πούστικα. Πάντως ακόμα κι έτσι, θέλοντας και μη, Manowar λέγονται και ήταν, είναι και θα είναι ένα (μεγάλο)σκαλί παραπάνω.
    Last edited by Ruthless; 22-07-2009 at 23:14.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  5. #20
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    εγώ για να τη σπάσω στον αποπάνω θα πω τα 4 Warlord
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  6. #21
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    νομίζω πως αν έχεις αυτιά θα προτιμήσεις de facto τα 4 warlord.

    δηλαδή rainbow, δηλαδή υπέροχες μελωδίες κλπ. Εγώ εδώ πάντως είμαι με τον Irreligious.

    Δε λέμε να πάρεις ένα κομμάτι και να κάνεις τις μαλακίες των 6 feet under, που όσο πλάκα κ αν έχουν για 1-2 ακροάσεις τα πρωτότυπα κομμάτια τα έχουν ισοπεδώσει. Καταλαβαίνω τον Παράια που λέει για τις μικροδιαφορές, εδώ ας πούμε αν σβήσεις τα πρίμα της κιθάρας έχεις τη μελωδία από ένα_τυχαίο_doom_κομμάτι. Μπαφοdoom κιόλας, επικάδες τρέμετε και γαργάρες με Heavy Load!!

    Ruthless πάντως εδώ δεν έχεις δίκιο, δεν είναι οι μπασογραμμές που αλλάζουν. Άκου το πολύ απλό Kryst the Conqueror. Αν άκουγες πρώτα τη βερσιόν με Graves θα έβριζες σατανάδες πίθηκοι 666. Αλλά το άλλο έχει Σώτο, έχει "καλτ παραγωγη 80s μέταλ" και σχεδόν Παυλοφικά έχεις μάθει να το αποδέχεσαι άνετα στο αυτί σου. Τα μισά misfits από την εποχή του Mars Attacks και μετά (Ashes to ashes, Helena, Mars attacks πρώτα πρώτα στο μυαλό μου) περνάν τα όρια του metal, πάνε προς thrash και φύγαμε. Πείσε ένα σκαλωμένο μεταλλά ότι ακούει κουλούς μετάλλικα και θα σου κάνει thrash attack στα μούτρα. Πες στον πάνκη το ίδιο και θα σου βάλει φωτιά.

    FML, είμαι ο σαμπατακ και κάνω προσπάθεια για σοβαρό ποστ....χάνω το στυλ μου φαίνεται...

  7. #22
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Μάριε, υπάρχει ενα rehearshal tape και επιπλέον ένα κανονικό demo με ακυκλοφόρητα και τιτλο Lordian Winds.

    Από εκεί είναι τα κομμάτια που πόσταρες..
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  8. #23
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Quote Originally Posted by sabbattack View Post
    Ruthless πάντως εδώ δεν έχεις δίκιο, δεν είναι οι μπασογραμμές που αλλάζουν. Άκου το πολύ απλό Kryst the Conqueror. Αν άκουγες πρώτα τη βερσιόν με Graves θα έβριζες σατανάδες πίθηκοι 666. Αλλά το άλλο έχει Σώτο, έχει "καλτ παραγωγη 80s μέταλ" και σχεδόν Παυλοφικά έχεις μάθει να το αποδέχεσαι άνετα στο αυτί σου. Τα μισά misfits από την εποχή του Mars Attacks και μετά (Ashes to ashes, Helena, Mars attacks πρώτα πρώτα στο μυαλό μου) περνάν τα όρια του metal, πάνε προς thrash και φύγαμε. Πείσε ένα σκαλωμένο μεταλλά ότι ακούει κουλούς μετάλλικα και θα σου κάνει thrash attack στα μούτρα. Πες στον πάνκη το ίδιο και θα σου βάλει φωτιά.
    Δεν έχω ακούσει σοβαρά ποτέ misfits πέρα από ότι έχει τύχει να ακούσω κάπου και να μου πουν πως είναι misfits. Έτσι δεν έπιασα τι εννοείς. Εκτός αν οι misfits άρχισαν να πλασάρουν τα κομμάτια των kryst the conqueror ως δικά τους στις μετέπειτα δουλειές τους(φαντάζομαι αποδοχή που θα είχαν από τους οπαδούς τους). Όπου και πάλι θα τα γαμάνε κανονικά και ο κάθε λόγος που θα είχε κάποιος όταν έλεγε "τι κομματάρα το thunder thruster ή το spellbound" θα έχει εξαφανιστεί. Αν θες πόσταρε κανά link ή κάτι να ακούσω και να σου πω γνώμη(αφού πρώτα γελάσω).

    Πάντως, επειδή τα παραδείγματα είναι πολύ απτός τρόπος απόδειξης, για δες αυτό. Χωρίς καν να σου βάλω πράγματα σαν αυτό ή αυτό(λολ όμως).

    Επομένως ελπίζω τώρα να καταλαβαίνει ο irreligious πως δεν είναι η μελωδία κυρίως αυτή που δίνει το feeling στο τραγούδι. Και όλα τα άλλα είναι, έτσι αλλάζοντας μερικά πράγματα για να το φέρεις στα δικά σου μουσικά χωράφια δεν κρατάς το feeling ίδιο, στην πραγματικότητα του γαμάς τη μάνα(ξαναακούω και ξαναλόλ όμως).

    (Δεν είχα κουράγιο να ψάξω για αντίστοιχες διασκευές warlord για να είμαι πιο on topic - αν υπάρχουν άλλωστε. Έτσι διάλεξα την εύκολη λύση της μπάντας που την έχουν γαμήσει πόσοι και πόσοι στις διασκευές)
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  9. #24
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ψάξου



    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #25
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Ruthless σύγκρινε:





    Πόσο κοντά, και πόσο μακρυά?

  11. #26
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by wom View Post
    Μάριε, υπάρχει ενα rehearshal tape και επιπλέον ένα κανονικό demo με ακυκλοφόρητα και τιτλο Lordian Winds.

    Από εκεί είναι τα κομμάτια που πόσταρες..
    Ναι! Βέβαια για να βρεις ολόκληρο το υλικό που λες πρέπει να έχεις άκρες (ειδικά κανά δίχρονο παλιότερα), ενώ τώρα είναι for free (ένα μέρος αυτού)!
    Last edited by Ra Pariah; 24-07-2009 at 12:59.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  12. #27
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Και εσύ ο μινάρας παίζεις πούστικα. Πάντως ακόμα κι έτσι, θέλοντας και μη, Manowar λέγονται και ήταν, είναι και θα είναι ένα (μεγάλο)σκαλί παραπάνω.
    Μήπως είσαι κολλημένος;;; ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

    Αφού ξέρεις πεθαίνουμε να σας κάνουμε ερωτήσεις τύπου "Mountains ή Black Arrows" και να παίρνουμε πάντα την ίδια απάντηση!
    Last edited by Ra Pariah; 24-07-2009 at 22:39.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  13. #28
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Εκτός τώρα αν εσείς ακούτε μουσική όχι για το feeling αλλά μόνο για τις μπασογραμμές ξέρω γω. Εκεί πάσο.
    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Και μην πείτε για Ross και feeling κλπ κλπ κλπ. O Logan μια φορά δεν έχει παίξει σε πάνκηδες.
    [the post police]

    Foul.

    Δηλαδή πρέπει να ακούς μουσική για το feeling εκτός και αν κάποιο μέλος της μπάντας έχει παίξει σε πάνκηδες; Άλλη μια απόδειξη πως ακόμα κι εσύ ξέρεις ότι ο Ross γαμάει τυχάρπαστους Logans απλά μαζί του βγάζεις ατλάντεαν κόμπλεξ.

    [/the post police]
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  14. #29
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Άλλη μια απόδειξη πως ακόμα κι εσύ ξέρεις ότι ο Ross γαμάει τυχάρπαστους Logans
    ισαξιοι παιχτες,αλλα γουσταρουμε περισσοτερο λογκαν
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  15. #30
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    SpiritCrusher θεωρείς πως εννοώ πως ο Logan δεν έχει feeling. Νομίζω είχα πει πως ο Logan μια χαρά feeling βγάζει(πχ στο Power).

    Ε, και οι 2 έχουν feeling. Ο ένας είναι πιο παιχταράς από τον άλλον. Ο άλλος έχει παίξει και σε πάνκηδες.

    By default προτιμάς Logan από Ross εκτός αν είσαι από τους κολλημένους που λένε οι Manowar είναι τα 4 πρώτα. Δεν λέω πως ο Ross είναι κακός, απλά ο άλλος είναι καλύτερος. Αν διαβάσεις ότι είχα πει σε εκείνο το θρεντ και όχι μόνο μια πρόταση το ίδιο πράγμα έλεγα.

    Α, και Leech, καταρχάς το κομμάτι δεν είναι από το EP των Kryst the Conqueror. Επίσης, η έκδοση των Misfits είναι πανκ, ο ήχος τους δηλαδή, ή φτηνή κακή ανιγραφή ενός μισητού είδους για τους πάνκηδες; Οι πάνκηδες τι λένε για το ξεπούλημα των ινδαλμάτων τους που ξέπεσαν να παίζουν μισητό heavy metal(ούτε καν καλά);
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

Similar Threads

  1. Μονο Πιπιτσες
    By 00i00 in forum General Discussion
    Replies: 202
    Last Post: 11-03-2010, 21:55
  2. χιπ χοπ για μεταλλάδες.
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 99
    Last Post: 28-09-2009, 12:44
  3. μονό
    By Ubu Roi in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 19-07-2008, 22:15
  4. μεταλλάδες και πιτυρίδα
    By Candiru in forum General Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2006, 12:45
  5. γκραφίτι για μεταλλάδες.
    By UmbilicalResidue in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-2005, 23:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •