Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ!

    Για όσους δεν τα έχουν ανακαλύψει:


    ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΗΔΗ


    ΕΠΟΣ


    ΕΠΟΣ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ


    ΕΠΟΣ ΕΙΣ ΤΗΝ 4432423412421248171786184
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  2. #2
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  3. #3
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Ποιος εδώ μέσα θα μπορούσε να είναι τόσο αστοιχείωτος ή βλαξ που να μη ξέρει τους Warlord?
    Ρητορική ερώτηση.
    Last edited by pitchfork; 22-07-2009 at 21:22.
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  4. #4
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Θα ξαφνιαζόσουν
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  5. #5
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by pitchfork View Post
    Ποιος εδώ μέσα θα μπορούσε να είναι τόσο αστοιχείωτο αι βλαξ που να μη ξέρει τους Warlord.
    Ρητορική ερώτηση.
    ΠΟΣΗ ΑΜΠΑΛΙΑΣΗ!!!!!!!!

    Καλά ρε, για τα κομμάτια λέω τα συγκεκριμένα! Όχι γενικά για το σχήμα!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  6. #6
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Πρέπει να φρεσκάρεις δισκογραφία Warlord, ψηλέ!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #7
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    καλά έκανες και τα πόσταρες, εγώ δεν τα είχα πάρει χαμπάρι.

    μόνο το my name is man ήξερα από το Rising out of the ashes..

    συγκίνηση ρε γαμώ.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  8. #8
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Quote Originally Posted by pitchfork View Post
    Ποιος εδώ μέσα θα μπορούσε να είναι τόσο αστοιχείωτο αι βλαξ που να μη ξέρει τους Warlord.
    Ρητορική ερώτηση.
    ΠΟΣΗ ΑΜΠΑΛΙΑΣΗ!!!!!!!!

    Καλά ρε, για τα κομμάτια λέω τα συγκεκριμένα! Όχι γενικά για το σχήμα!
    λολ
    Ούτε εγώ τα είχα πάριε χαμπάρι - έχεις δίκιο.
    Γεράματα συχώρα με

    Γαμάτα είναι
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  9. #9
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  10. #10
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    εγώ για να τη σπάσω στον αποπάνω θα πω τα 4 Warlord
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  11. #11
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    νομίζω πως αν έχεις αυτιά θα προτιμήσεις de facto τα 4 warlord.

    δηλαδή rainbow, δηλαδή υπέροχες μελωδίες κλπ. Εγώ εδώ πάντως είμαι με τον Irreligious.

    Δε λέμε να πάρεις ένα κομμάτι και να κάνεις τις μαλακίες των 6 feet under, που όσο πλάκα κ αν έχουν για 1-2 ακροάσεις τα πρωτότυπα κομμάτια τα έχουν ισοπεδώσει. Καταλαβαίνω τον Παράια που λέει για τις μικροδιαφορές, εδώ ας πούμε αν σβήσεις τα πρίμα της κιθάρας έχεις τη μελωδία από ένα_τυχαίο_doom_κομμάτι. Μπαφοdoom κιόλας, επικάδες τρέμετε και γαργάρες με Heavy Load!!

    Ruthless πάντως εδώ δεν έχεις δίκιο, δεν είναι οι μπασογραμμές που αλλάζουν. Άκου το πολύ απλό Kryst the Conqueror. Αν άκουγες πρώτα τη βερσιόν με Graves θα έβριζες σατανάδες πίθηκοι 666. Αλλά το άλλο έχει Σώτο, έχει "καλτ παραγωγη 80s μέταλ" και σχεδόν Παυλοφικά έχεις μάθει να το αποδέχεσαι άνετα στο αυτί σου. Τα μισά misfits από την εποχή του Mars Attacks και μετά (Ashes to ashes, Helena, Mars attacks πρώτα πρώτα στο μυαλό μου) περνάν τα όρια του metal, πάνε προς thrash και φύγαμε. Πείσε ένα σκαλωμένο μεταλλά ότι ακούει κουλούς μετάλλικα και θα σου κάνει thrash attack στα μούτρα. Πες στον πάνκη το ίδιο και θα σου βάλει φωτιά.

    FML, είμαι ο σαμπατακ και κάνω προσπάθεια για σοβαρό ποστ....χάνω το στυλ μου φαίνεται...

  12. #12
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Quote Originally Posted by sabbattack View Post
    Ruthless πάντως εδώ δεν έχεις δίκιο, δεν είναι οι μπασογραμμές που αλλάζουν. Άκου το πολύ απλό Kryst the Conqueror. Αν άκουγες πρώτα τη βερσιόν με Graves θα έβριζες σατανάδες πίθηκοι 666. Αλλά το άλλο έχει Σώτο, έχει "καλτ παραγωγη 80s μέταλ" και σχεδόν Παυλοφικά έχεις μάθει να το αποδέχεσαι άνετα στο αυτί σου. Τα μισά misfits από την εποχή του Mars Attacks και μετά (Ashes to ashes, Helena, Mars attacks πρώτα πρώτα στο μυαλό μου) περνάν τα όρια του metal, πάνε προς thrash και φύγαμε. Πείσε ένα σκαλωμένο μεταλλά ότι ακούει κουλούς μετάλλικα και θα σου κάνει thrash attack στα μούτρα. Πες στον πάνκη το ίδιο και θα σου βάλει φωτιά.
    Δεν έχω ακούσει σοβαρά ποτέ misfits πέρα από ότι έχει τύχει να ακούσω κάπου και να μου πουν πως είναι misfits. Έτσι δεν έπιασα τι εννοείς. Εκτός αν οι misfits άρχισαν να πλασάρουν τα κομμάτια των kryst the conqueror ως δικά τους στις μετέπειτα δουλειές τους(φαντάζομαι αποδοχή που θα είχαν από τους οπαδούς τους). Όπου και πάλι θα τα γαμάνε κανονικά και ο κάθε λόγος που θα είχε κάποιος όταν έλεγε "τι κομματάρα το thunder thruster ή το spellbound" θα έχει εξαφανιστεί. Αν θες πόσταρε κανά link ή κάτι να ακούσω και να σου πω γνώμη(αφού πρώτα γελάσω).

    Πάντως, επειδή τα παραδείγματα είναι πολύ απτός τρόπος απόδειξης, για δες αυτό. Χωρίς καν να σου βάλω πράγματα σαν αυτό ή αυτό(λολ όμως).

    Επομένως ελπίζω τώρα να καταλαβαίνει ο irreligious πως δεν είναι η μελωδία κυρίως αυτή που δίνει το feeling στο τραγούδι. Και όλα τα άλλα είναι, έτσι αλλάζοντας μερικά πράγματα για να το φέρεις στα δικά σου μουσικά χωράφια δεν κρατάς το feeling ίδιο, στην πραγματικότητα του γαμάς τη μάνα(ξαναακούω και ξαναλόλ όμως).

    (Δεν είχα κουράγιο να ψάξω για αντίστοιχες διασκευές warlord για να είμαι πιο on topic - αν υπάρχουν άλλωστε. Έτσι διάλεξα την εύκολη λύση της μπάντας που την έχουν γαμήσει πόσοι και πόσοι στις διασκευές)
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  13. #13
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ψάξου



    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #14
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Ruthless σύγκρινε:





    Πόσο κοντά, και πόσο μακρυά?

  15. #15
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Δεν έχω ακούσει σοβαρά ποτέ misfits πέρα από ότι έχει τύχει να ακούσω κάπου και να μου πουν πως είναι misfits. Έτσι δεν έπιασα τι εννοείς. Εκτός αν οι misfits άρχισαν να πλασάρουν τα κομμάτια των kryst the conqueror ως δικά τους στις μετέπειτα δουλειές τους(φαντάζομαι αποδοχή που θα είχαν από τους οπαδούς τους). Όπου και πάλι θα τα γαμάνε κανονικά και ο κάθε λόγος που θα είχε κάποιος όταν έλεγε "τι κομματάρα το thunder thruster ή το spellbound" θα έχει εξαφανιστεί. Αν θες πόσταρε κανά link ή κάτι να ακούσω και να σου πω γνώμη(αφού πρώτα γελάσω).
    Όσο και να σε πονάει, τα κομμάτια του Kryst the conqueror τα ΕΓΡΑΨΑΝ oι Misfits. Δεν τα πλασάραν σα δικά τους dude, δεν είναι σαν να λες ότι ο DiAnno τραγουδά το Wrathchild στα live του, είναι σα να λες ότι οι Glenn και Tipton δε μπορούσαν να παίξουν το Μetal Meltdown με τον Ripper γιατί κανονικά τραγουδούσε ο Halford. ΑΛΛΟ (ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΒΟLD) αν σου αρέσει ή όχι η σύγκριση.

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Πάντως, επειδή τα παραδείγματα είναι πολύ απτός τρόπος απόδειξης, για δες αυτό. Χωρίς καν να σου βάλω πράγματα σαν αυτό ή αυτό(λολ όμως).

    Επομένως ελπίζω τώρα να καταλαβαίνει ο irreligious πως δεν είναι η μελωδία κυρίως αυτή που δίνει το feeling στο τραγούδι. Και όλα τα άλλα είναι, έτσι αλλάζοντας μερικά πράγματα για να το φέρεις στα δικά σου μουσικά χωράφια δεν κρατάς το feeling ίδιο, στην πραγματικότητα του γαμάς τη μάνα(ξαναακούω και ξαναλόλ όμως).
    Την παλεύεις; Βρε χρυσέ μου και γλυκέ μου, το ποστ μου το διάβασες ή απλά είδες "Misfits - Jeff Scott Soto" και ξεκίνησες να ρίχνεις οχετό; Έγραψα λιιιιιιιιιιιιιίγο πιο πάνω:

    Δε λέμε να πάρεις ένα κομμάτι και να κάνεις τις μαλακίες των 6 feet under, που όσο πλάκα κ αν έχουν για 1-2 ακροάσεις τα πρωτότυπα κομμάτια τα έχουν ισοπεδώσει. Καταλαβαίνω τον Παράια που λέει για τις μικροδιαφορές, εδώ ας πούμε αν σβήσεις τα πρίμα της κιθάρας έχεις τη μελωδία από ένα_τυχαίο_doom_κομμάτι.

    Πας και μου πετάς τη διασκευή six feet under. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ρε συ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ. Μη μου το κάνεις τόσο έυκολο. Δε λέω, όσοι δεν είναι μαζί μας είναι με τους άλλους, το έχεις καταστήσει σαφές με τον Ross. Ok, έπαιξε σε πανκ μπάντα. KANENAΣ LOGAN στον ΚΟΣΜΟ δε γράφει το πρωτότυπο σόλο από το single του Defender. Η κιθαριστική αλλαγή στον ήχο των Manowar ήταν σαφής όσο δεν πάει.

    Ρε κερατά, θα σου φέρω αδιάσειστα στοιχεία ότι ο Adams έχει πιεί μπύρα σε studio που ηχογραφούσαν punk. Θα σου φέρω φωτογραφίες κιόλας. Λογικά θα τραβήξεις ένα divide by zero και θα μπλοκάρεις, αλλά αξίζει.

    Επειδή ξεφύγαμε όμως, ξαναλέω. Με απειροελάχιστες αλλαγές, μια μελωδία κάποιος μπορεί να την κάνει ότι θέλει. Θα σου μιλούσα ίσως για ένα όργανο που λέγεται πιάνο και πως κάποιος απλά παίζοντας πιο αλλέγκρα/απαλά αλλάζει τον "συνθέτη" ενός κομματιού αλλά μάλλον σε έχασα στο πιάνο. Τεσπά, χάνουμε το χρόνο μας εδώ. Η ουσία είναι μια.

    Ο Kans πρέπει να σβήσει το όνομα του από το roster των Warlord.

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    [
    ακριβως.αυτο.
    "πανκς αγνοουσαν μισφιτς ως μεταλ μπαντα".δεν εχω ακουσει μεγαλυτερη μαλακια.μαλλον οπαδοι Χασμα θα ηταν....
    Οι Χάσμα σου λαδώνουν το παχύ έντερο ρε! Άντε πάενε αλλού να παίξεις!

Similar Threads

  1. Μονο Πιπιτσες
    By 00i00 in forum General Discussion
    Replies: 202
    Last Post: 11-03-2010, 21:55
  2. χιπ χοπ για μεταλλάδες.
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 99
    Last Post: 28-09-2009, 12:44
  3. μονό
    By Ubu Roi in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 19-07-2008, 22:15
  4. μεταλλάδες και πιτυρίδα
    By Candiru in forum General Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2006, 12:45
  5. γκραφίτι για μεταλλάδες.
    By UmbilicalResidue in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-2005, 23:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •