Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Καρτοκινητά_ κατάργηση ανωνυμίας

  1. #31
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    αν είχαν κότσια κι αρχίδια αυτοί που νομοθετούν θα πρεπε να έχουν ήδη κυρήξει παράνομη τη χρήση του κινητού από άτομα κάτω των 18 χρονών.
    Αλλά ποιος είδε τους επιχειρηματίες και δεν τους φοβήθηκε!!

    Η γενιά μας (μου) άρχισε να χρησιμοποιεί κινητά πολύ μετα τα 19.

    Τα πιτσιρίκια που έχουν αρχίσει και μιλάνε από τα 13-14 τους και που θα μιλάνε για όλη την υπόλοιπη τους ζωή τα χει σκεφτεί ποτέ κανείς από αυτούς που νομίζουν ότι θα λύσουν το δήθεν πρόβλημα της δήθεν τρομοκρατίας με δήθεν μέτρα;

    Ο ανθρώπινος εγκέφαλος σε τέτοιες ηλικίες ακόμα αναπτύσσεται σε μεγάλο βαθμό και μεις του δίνουμε και λίγη ακτινοβολία έτσι για να στανιάρει λίγο, να πήξει...
    Και αν στα 30-φεύγα του, το τώρα πιτσιρίκι, έχει αρχίσει και σαλεύει ή ψάχνεται να βρει τι είδους καρκίνο έχει τότε όλοι οι γιατροί θα μπορούν να εξετάζουν τον "πιτσιρίκο" ήσυχοι ότι καμία ρουκέτα δε θα σκάσει χωρίς να συλλάβουν τους "τρομοκράτες".
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 01-06-2010 at 18:05.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  2. #32
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  3. #33
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    εγω λεω ρε σωτο να απαγορευτει και το ταβλι στα μπαλκονια,γιατι προκαλει διαταραχες στον υπνο στους γειτονες και ολοι ξερουμε ποσο σοβαρες ειναι οι επιπτωσεις των διαταραχων υπνου.


    δωστε ακτινοβολια στον λαο,καντε μας τα μυαλα τοματοπελτε.
    εντιτ-τι εγινε τελικα ρε καντιρου?τον επιασες τον αλητη ή οχι ακομα?
    Last edited by Reject; 21-07-2009 at 04:39.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #34
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    εντιτ-τι εγινε τελικα ρε καντιρου?τον επιασες τον αλητη ή οχι ακομα?
    όπου νάναι θα σου χτυπήσουν οι μπάτσοι την πόρτα
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  5. #35
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    όσοι έχετε δει φωτογραφίες μου έχετε δει την πηγή της σοφίας μου.

    Πρόβλημα στην γέννηση του μέτρου δεν υφίσταται, μιας και αν δεν είσαι παράνομος δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.
    Αν είσαι παράνομος , κλέβεις από ένα παιδάκι το τηλέφωνο και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΛΑΚΕΣ.

    Το πραγματικό πρόβλημα είναι στο εξής σημείο. Τι κάνουμε τα αρχεία ? ποιος θα τα χαρεί και τα χρησιμοποιήσει ? Θα βρεθούν πόσοι διαφημιστές να αγοράσουν τα αρχεία ?

    Εκεί είναι που πρέπει να οργανωθεί η αντίσταση του καθενός και όχι σε αερολογίες.
    όταν η ευρωπαϊκή ένωση επέβαλε στους ISP's την τήρηση ιστορικού για τους χρήστες τους , οι εταιρείες κλότσησαν με την αιτιολογία του μεγάλου κόστους αποθήκευσης, και προτάθηκε να μπορούν "ελεγχόμενα" να αξιοποιούν τα logs εμπορικά.
    Δεν ξέρω σε τη φάση είναι τώρα , αλλά σίγουρα είναι φανερό το point.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #36
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Koita, ola auta ta elegxei h Arxh prostasias proswpikwn dedomenwn, pou mporw na pw kanei polu kalh douleia genika ( h ellada einai apo tis kalyteres xwres me vash th prostasia proswpikwn dedomenwn).

    Sugkekrimena o nomos leei oti tetoia dedomena mporoun na kratithoun apo 7 ews 30 meres, analoga th periptwsh.

    Vevaia, mhn ksexname oti to mono pou tha allaksei se sxesh me prin einai oti sta kartokinhta kai mono tha yparxei pleon kai ena onoma pou tha sundeetai me ton arithmo, den tha kratountai epipleon logs h otidhpote.

    Pantws dn to vriskw tragiko ws metro, les kai twra autoi pou einai me sundesh exoun provlhmata se sxesh me thn prostasia dedomenwn.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  7. #37
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Oκ, ποιο το νόημα αυτού του θρεντ; Τι το περίεργο έχει ο νόμος;

    Πάντως αν ήταν ανώνυμα, ο Mcnulty θα έπαιρνε τα αρχίδια του στo the Pit
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #38
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    telika ti egine me upothesh parasight?

  9. #39
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Τίποτα. Ξεχάστηκε και αυτό ήταν.

  10. #40
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Τίποτα. Αλλαξα νουμερο και αυτό ήταν.
    καντιρου αν τον βρεις παντως εσυ,ελπιζω να μην μου τον δωσεις.θα μου καταστρεψει την φημη μου ως γενικο κωλοπαιδο αν ειναι καποιος αλλος εκτος απο εμενα.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  11. #41
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Μέχρι την 30.6.2010, οι πάροχοι υποχρεούνται να ενημερώσουν με κάθε πρόσφορο μέσο τους ανώνυμους συνδρομητές προπληρωμένου χρόνου ομιλίας κινητής τηλεφωνίας, ώστε αυτοί να δηλώσουν τα στοιχεία ταυτότητας συνδρομητή και τον αριθμό κλήσης, επί ποινή διακοπής της υπηρεσίας από 30.7.2010.

    Μετά την 30.7.2010 ο πάροχος υποχρεούται να διακόψει άμεσα την παροχή της υπηρεσίας κινητής τηλεφωνίας, έστω και αν έχει καταβληθεί από τον ανώνυμο συνδρομητή το οικονομικό αντίτιμο του προπληρωμένου χρόνου ομιλίας. Για την επανενεργοποίηση της υπηρεσίας κινητής τηλεφωνίας απαιτείται η δήλωση των στοιχείων ταυτότητας συνδρομητή.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Πρόβλημα στην γέννηση του μέτρου δεν υφίσταται, μιας και αν δεν είσαι παράνομος δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.
    Αν είσαι παράνομος , κλέβεις από ένα παιδάκι το τηλέφωνο και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΛΑΚΕΣ.
    Samprela σε αγαπαω, σε εκτιμαω ΑΛΛΑ
    Εντελως ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ λογικη ρε φιλε. Και εγω σπιτι μου δεν κανω τιποτα παρανομο, πρεπει να εχω τον ασφαλιτη (η την καμερα) μεσα;

    Χωρις να μπουμε σε τεχνικες λεπτομερειες:

    Αν εισαι παρανομος, μπορεις να κανεις 1002 αλλα κολπα ωστε η δηλωση του κινητου στις Αρχες να ειναι αχρηστη για λογους ασφαλειας (η ακομα και να τους παραπλανησεις)

    Κατ'εμε ακομα μια μαλακισμενη βιαστικη κινηση του Ελληνικου Κρατους "ποναει κεφαλι - κοψει κεφαλι".

    Quote Originally Posted by Ingolemo View Post
    Koita, ola auta ta elegxei h Arxh prostasias proswpikwn dedomenwn, pou mporw na pw kanei polu kalh douleia genika ( h ellada einai apo tis kalyteres xwres me vash th prostasia proswpikwn dedomenwn).

    Sugkekrimena o nomos leei oti tetoia dedomena mporoun na kratithoun apo 7 ews 30 meres, analoga th periptwsh.

    Vevaia, mhn ksexname oti to mono pou tha allaksei se sxesh me prin einai oti sta kartokinhta kai mono tha yparxei pleon kai ena onoma pou tha sundeetai me ton arithmo, den tha kratountai epipleon logs h otidhpote.

    Pantws dn to vriskw tragiko ws metro, les kai twra autoi pou einai me sundesh exoun provlhmata se sxesh me thn prostasia dedomenwn.
    Παπαρια μαντολες.
    Η Ελλαδα σε οτι αφορα προσωπικα δεδομενα ειναι ενα μπουρδελο σκετο. Εκτος αμα θεωρεις ΑΠΠΔ και ΑΔΑΕ σοβαρες Αρχες, οποτε πασο και, οπως λενε και στο Τεξας, εχω μια γεφυρα για πουλημα.

    Το τι κρατανε οι εταιρειες για "λογους διασφαλισης ποιοτητας" και τι analytics βαρανε πανω, ειναι αλλο καπελο, 1-3 χρονια τα logs ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΣΕ ΤΡΙΤΑ ΜΕΡΗ.
    Last edited by Rwxamhs; 02-06-2010 at 14:40.
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  13. #43
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Rwxamhs View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Πρόβλημα στην γέννηση του μέτρου δεν υφίσταται, μιας και αν δεν είσαι παράνομος δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.
    Αν είσαι παράνομος , κλέβεις από ένα παιδάκι το τηλέφωνο και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΛΑΚΕΣ.
    Samprela σε αγαπαω, σε εκτιμαω ΑΛΛΑ
    Εντελως ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ λογικη ρε φιλε. Και εγω σπιτι μου δεν κανω τιποτα παρανομο, πρεπει να εχω τον ασφαλιτη (η την καμερα) μεσα;

    Χωρις να μπουμε σε τεχνικες λεπτομερειες:

    Αν εισαι παρανομος, μπορεις να κανεις 1002 αλλα κολπα ωστε η δηλωση του κινητου στις Αρχες να ειναι αχρηστη για λογους ασφαλειας (η ακομα και να τους παραπλανησεις)

    Κατ'εμε ακομα μια μαλακισμενη βιαστικη κινηση του Ελληνικου Κρατους "ποναει κεφαλι - κοψει κεφαλι".
    χμ... τα ίδια λέμε. δεν ξέρω που διαφωνείς ?

    εντιτ:
    Μάλλον νομίζεις ότι πιστεύω ότι είναι αδιάφορο να το δηλώσεις.
    Εγώ απλά λέω ότι αν το κάνουν για θέμα ασφάλειας είναι αδιάφορο μιας και μια χαρά κρύβεσαι
    Last edited by KoiliaSamprela; 02-06-2010 at 15:01.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Στο "δεν εχεις να φοβηθεις κατι"
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  15. #45
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    δες εντιτ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 29-07-2009, 13:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •