Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Καρτοκινητά_ κατάργηση ανωνυμίας

  1. #16
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Προφανώς δεν το έπαθες ώστε να σου σπάσουν τα νεύρα.

    edit:
    Και τεσπα, αφού δεν είναι λόγος αυτός, ποιος είναι λοιπόν ο σημαντικότερος λόγος υπέρ της ανωνυμίας;

  2. #17

    Default

    τη θυμαμαι τη φαση που τη συζητούσαμε.
    το χω παθει αλλα οχι τόσο εκτενώς. Καποιες απανωτες λαθος κλήσεις.
    αλλά ενας παρασαιτ δεν φερνει την ανοιξη ε?
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  3. #18
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Και τεσπα, αφού δεν είναι λόγος αυτός, ποιος είναι λοιπόν ο σημαντικότερος λόγος υπέρ της ανωνυμίας;

  4. #19

    Default

    ρε μια χαρα επώνυμο είναι το καρτοκινητό. Εκεί όμως που επιλέγω εγω να είναι, χωρίς να εχει (ΞΑΝΑ για αλλη μια φορα στη ζωή μου στο καθετι) απευθείας -τουλαχιστον- προσβαση η καθε εταιρία-καλοθελητης και κατεπεκταση ο καθε μηχανισμός τα στοιχεία μου. Περα απο τα νομικίστικα παραθυρακια περι καταπάτησης δικαιωμάτων και τα ρέστα.... Δηλαδή συγκρινε το μια με το ιντερνετ ξερω γω. Όταν εσυ το χρησιμοποιείς μεσα απο γραμμή πανεπιστημιακή ας πουμε δεν νιωθεις πιο ανετος, να εκφραστείς όπως θες, να κανεις αυτό που θες και τα λοιπά? Γιατί εγω να συμφωνήσω λοιπον στο να ποινικοποιυνται οι συνομιλίες μου, που ναι στην τελική μπορεί να περιεχουν οργανωτικές οδηγίες - λεπτομερειες για το πως θα κινηθούμε σε μια πορεία, μέχρι δε ξερω γω τι. Και δω ερχονται και σου λενε ότι κοιταξε να δεις οι συνομιλίες δεν θα κρατιούνται πανω απο μια βδομάδα ξερω γω και υπαρχουν λεξεις κλειδια και αηδίες κουραφέξαλα. Κοίτα είναι μεγάλη κουβέντα και προφανως ακόμα δεν εχω αναπτύξει ακόμα όλα τα αντεπιχειρήματα μου.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  5. #20
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by distortionofperception View Post
    Γιατί εγω να συμφωνήσω λοιπον στο να ποινικοποιυνται οι συνομιλίες μου, που ναι στην τελική μπορεί να περιεχουν οργανωτικές οδηγίες - λεπτομερειες για το πως θα κινηθούμε σε μια πορεία, μέχρι δε ξερω γω τι. Και δω ερχονται και σου λενε ότι κοιταξε να δεις οι συνομιλίες δεν θα κρατιούνται πανω απο μια βδομάδα ξερω γω και υπαρχουν λεξεις κλειδια και αηδίες κουραφέξαλα.
    Εχμ ειλικρινά, αυτό το αντεπιχείρημα μου φαίνεται σοβαρόρ όσο και οι αφορμές του μέτρου, δλδ αποτροπής απγαγωγών κλπ. Δλδ πχ αν θέλουν να σε εντοπίσουν ως ύποπτο για οτιδήποτε ή επειδή χρησιμοποίησες φράσεις-κλειδιά, πιστεύω πως μια χαρά μπορούν έτσι κι αλλιώς.
    Βασικά ναι, είναι όντως μεγάλο το θέμα, και η προσωπική μου εμπειρία με κάνει να πρόσκειμαι θετικά, υπό μια έννοια πάντα. Όντως όμως, μια πιο διεξοδική μελέτη θα ήταν χρήσιμη.

  6. #21
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    το θέμα είναι ότι τώρα πάνε να μπουζουριάσουν τη δικηγόρο του Βλαστού μετά από την παρακολούθηση των μεταξύ τους συνομιλιών. στο wire όμως μάθαμε ότι η συνομιλία μεταξύ δικηγόρου και πελάτη είναι απόρρητη για τους πάντες, τι παίζει;

  7. #22
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    στο wire αμερικανικος νομος, στην ελλαδα ελληνικος. δεν ξερω ποσα απορρητα που βλεπουμε σε αμερικανικες σειρες/ταινιες ισχυουν στην ευρωπη

    πχ αν η αμερικανικη αστυνομια ψαξει σπιτι χωρις ενταλμα και βρουν ναρκωτικα ξερω γω, δε μπορουν να απαγγειλουν κατηγοριες γιατι ψαξαν χωρις ενταλμα. οπως κι αν ο κατηγορουμενος ομολογησει χωρις να εχουν τηρηθει νομικες διαδικασιες, η ομολογια ειναι poisonous fruit για το δικαστηριο και ο κατηγορουμενος αφηνεται ελευθερος.
    Ευρωπη νομιζω αμα ψαξουν το σπιτι σου και βρουνε κατι, μπορεις να τους κανεις μηνυση επειδη καναν ντου χωρις ενταλμα, αλλα την ποινη σου την τρως, τα αποδεικτικα στοιχεια δεν ακυρωνονται.

    με τη λογικη που λες ομως, θα μπορουσαν να υποκλεπτουν και εξομολογησεις σε παπαδες και να απαγγελουν κατηγοριες, καποιος να τους πει οτι υπαρχουν ορια
    Vielen Dank für alles was mal war

  8. #23
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    επιστροφη λοιπον στις πατροπαραδοτες φαρσες απο καρτοτηλεφωνα
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  9. #24
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Γιατι δεν εχει αναφερει κανεις τη λυση των καρτοτηλεφωνων για οποιον θελει να διατηρησει ανωνυμια ή να κανει φαρσες ή να ριξει βομβα?

  10. #25
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    when you see it...

  11. #26
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Γελάει ο κόσμος.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  12. #27
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Νταξ μωρε, εχασα ενα ποστ πως κανετε ετσι

  13. #28
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    υπέρ του μετρου για να μάθουν τα τσουτσέκια από εδώ να ενοχλούν γέρους ανθρώπους! Αλλωστε δεν έχω καν κινητό, ούτε θα πάρω ποτέ
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  14. #29
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    α ρε σιχαμα....
    δεν αφηνεις την νεολαια να διασκεδασει ή μηπως εισαι κανενας ασφαλιτικος λακες που μας πετας σταχτη στα ματια εδω και τοσο καιρο?
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  15. #30
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru View Post
    υπέρ του μετρου για να μάθουν τα τσουτσέκια από εδώ να ενοχλούν γέρους ανθρώπους! Αλλωστε δεν έχω καν κινητό, ούτε θα πάρω ποτέ
    ναι, θα είναι πολύ δύσκολο να σου κάνουν φάρσες στο σταθερό από καρτοτηλέφωνο ξέρω γω.
    Last edited by fandango; 20-07-2009 at 17:36.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 29-07-2009, 13:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •