Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Vauxdvihl-To Dimension Logic(1994)

  1. #31
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Quote Originally Posted by Rush View Post
    Einai kai gousta paidia.Gia mena Last Crack>Vauxdvihl>Mind over four (an kai teleiws diaforetikes mpantes hxhtika kai oi 3)>>>>>>>>>>>>Xerxes
    Για ποιο απο τα δυο Xerxes μιλας? Γιατι το 2ο ειναι απο αλλο πλανητη
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  2. #32
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Με αυτά κ αυτά μου θυμίσατε ότι ακόμα ( ) δεν έχω ακούσει το συγκεκριμένο δίσκο
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  3. #33
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Το θυμόμουν πως δεν μου είχε κάνει κλικ εμένα. Αλλά αναφέρει ο Boris San εκείνα περί power/progressive που είχε πει στο άλλο θρεντ, λέω κάτσε να το ξεθάψω να το ξανακούσω καλύτερα. Τελικά @@, ακόμα κλικ δε μου έκανε. Υπήρχαν ίσα με 245234242 καλύτερα πράγματα τότε καλύτερα από δαύτους στο power/progressive.

    (γιατί αυτοί δεν είναι και πολύ στην power πλευρά)

    PS: Pegazus όμως, στα 2 πρώτα ειδικά, είναι η σωστή Αυστραλία.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  4. #34
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default

    eleos....kamia sxesh oi pegazus...akoma kai sauto pou kanoun apla kaloi einai....
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

  5. #35
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Προφανώς καμία σχέση σε αυτό που παίζουν. Το είπα ξεκάθαρα πως η σχέση είναι η Αυστραλία και μόνο(ως απάντηση σε όσους ανέφεραν κάτι αντίστοιχο), και γι'αυτό πήγε στο ΥΓ. Duh.

    Στο απλά καλοί θα διαφωνήσω. Μια χαρά γαμάνε, ειδικά με τον παλιό τραγουδιστή(αυτόν στο 2ο-3ο album τέσπα).
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  6. #36
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    γαμάει! φερνει λίγο προς queensryche, αλλά νομίζω ότι έχουν το δικό τους στυλ
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  7. #37
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Προφανώς καμία σχέση σε αυτό που παίζουν. Το είπα ξεκάθαρα πως η σχέση είναι η Αυστραλία και μόνο(ως απάντηση σε όσους ανέφεραν κάτι αντίστοιχο), και γι'αυτό πήγε στο ΥΓ. Duh.
    e nai, de katalabainw ti nohma eixe pou tous aneferes, afou ama arxisoume ta australia kai tetoia oi Mortal Sin gamane Pegazus gia plaka kserw gw. australia e....
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

  8. #38

    Default

    πάντως βικ άμα θες εγώ όλο το control and resistance στο μουρμουράω εδώ και τώρα, με τα χρωματικά σόλο και τα ρέστα. Να το the eldrich πάει ταραραραραραραραραραν! (παύση) ΤΑ τα τα ΤΑ τα τα ΤΑ τα τα ΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑΑΑ κλπ. Το έχω λιώσει, το βρίσκω εξαιρετικά πιασάρικο (όλο τον δίσκο εννοώ, όχι μόνο το the eldrich), καθόλου κουραστικό, τέλεια μουσική, εδώ και 10 χρονιά. όποτε δεν είναι κανόνας ότι οι κολακευτές των watchtower δεν τακουνε κιόλας, αν και είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και αυτοί. Δυσκολεύτηκα να το παραδεχτώ, αλλά εξίσου πιασαρικο και καλοφτιαγμένο και με νόημα είναι και το ντεμπούτο Spiral Architect. Στην αρχή τους έλεγα αντιγραφείς (ε έχει και μέρος από το Mayday In Kiev σηκωμένο, τι να κάνω) αλλά έχουν τελικά ταυτότητα και δεν πειράζει να έχουν και οι watchtower και έναν μιμητή μετά από το πρώτο Sieges Even, δεν είναι λες και υπάρχουν και πολλοί που μπορούν, άδειο γήπεδο.

    Το δεύτερο Xerxes είναι το πιο σημαντικό άλμπουμ στο 'δαντελωτό' (ξέρετε πιο είναι, το πιο χαλαρό, ονειρεμένο, άπουτσο) προοδευτικό μεταλ που έχω ακούσει ποτέ. Τα ξεχωρίζω τα πιο technothrash και ψυχωτικά, είναι άλλο είδος μουσικής από ένα σημείο και πέρα, και αισθητικά και όλα και δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από δαντελωτό progmetal που 'βαράει και καμιά τσίτα σαν watchtower καμιά φορά για να μην μας πούνε πούστηδες'... ξέρω γω, Zero Hour. Αν και το μοντέρνο τρεντ στο πως να δείξεις ότι είσαι άνδρας στο progmetal δεν είναι να τα ψυχοθρας πράγματα πια, είναι τα ΠΑΝΤΕΡΟΙΔΗ περάσματα. Εμετός.

  9. #39
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Ε, οκ, και εγώ μπορώ να σου τραγουδήσω 4 κομμάτια (μόλις τα μέτρησα νοητικώς!) αλλά δεν είχα εσένα υπόψιν. Το ανέφερα στο κλίμα ότι υπάρχει χάιπ και ιερές αγελάδες και οι Watchtower είναι για μένα ένα καλό παράδειγμα αναντιστοιχίας εκδήλωσης λατρείας και πραγματικού ακούσματος. Από προσωπική πείρα, αλλά δεν το κάνω και θέμα. Είναι πολύ κουλ το όλο πακέτο τους οπότε κατανοώ. Άσε που ζηλέυω το μουνάκι τον Μανώλη που έχει τo μπλουζάκι του Control, οπότε...
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  10. #40

    Default

    ναι παίζει αυτό και με Watchtower και με Psychotic Waltz και με Fates υποπτεύομαι ακόμα, στάνταρ. Είναι τα γυμνασιακά σινιάλα "είμαι ψαγμένος".

  11. #41
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    γαμαει ο δισκος...ατμοσφαιρικος ωραια φωνη ωραιες κιθαρες.....τωρα δε νομιζω βεβαια οτι πιανει τα αντιστοιχα αριστουργηματα του χωρου αλλα πολυ πολυ καλος....guardian τσεκαρε asap

  12. #42
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    Ποιο καλό παιδί μπορεί να ανεβάσει κάποιο xerxes (κατα προτίμηση το δεύτερο)? δυσκολεύομαι λίγο να βρω.

    ε το βώντβιλ πολύ καλός δίσκος είναι που θέλει τις ακροάσεις του. κι εγώ είχα ξεχωρίσει τα δυο κομμάτια που είπε ο χελμ βέβαια... γενικά ότι είπε ο τζακούλις πανω


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  13. #43

    Default

    ανεβάζω και ένα mind over four (το καλλίτερο νομίζω) που απότι φαίνεται δεν βρίσκεται εύκολα. Θα ανεβάσω και το xerxes και τέλος.

  14. #44
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    γαμείς. αναμένω πιέμ!


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  15. #45
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    mia pou tha ta steileis ta apla yperoxa pms ston filtato dopefiend fere kai apo dw please

Similar Threads

  1. [Cinema] The Shawshank Redemption (1994)
    By Razor in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 48
    Last Post: 18-05-2011, 20:36
  2. [Cinema] Dellamorte Dellamore [Cemetery Man] (1994)
    By Raven Lord in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 5
    Last Post: 29-05-2009, 12:10
  3. Vicious Rumors - Word of Mouth (1994)
    By eleventh guardian in forum Albums
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2009, 22:13
  4. Sodom - Get What You Deserve (1994)
    By Jim Dandy Mangrum in forum Albums
    Replies: 31
    Last Post: 30-04-2009, 15:12
  5. Hesperus Dimension - The Cyclothymic Panopticon
    By blabla in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-2008, 05:46

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •