Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Vauxdvihl-To Dimension Logic(1994)

  1. #16
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Σωστός ο Rush, ωραίο και το προαναφερθέν EP, παρόλο που στην αρχή δε μου 'χε κάνει κάποια ιδιαίτερη εντύπωση. Ήθελε σβούρες να πάρει μπρος.

  2. #17
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    Phgaine me opou 8eleis taksitzhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  3. #18
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Στα καλύτερα θα σε πάω. Εκεί πίσω από το Χίλτον.

    Btw για το Vog έλεγα, το άλλο δεν το 'χω ακούσει.

  4. #19
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    de brhsketai to gamhdi.Den eixan meinei kai polloi apo to to dimension outws h allws.Otragoudisths sto to Dimension (pou exei fwnara btw) htan sessionas,to kserate????Eixan kai ena allo sygkrothma meta industrial/dark/goth kati re pousth mou...de 8ymamai pws tous legane....As parei 8esh h Painless/Kuolema
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  5. #20
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Λοιπόν, μαζί με Taramis τα δύο αγαπημένα μου από την ήπειρο.

    Δύναμη, συναίσθημα, λυρισμός = ό,τι πρέπει!

    Για το "Κι ας είναι παλιό" του distortion... απλά ασχολίαστο. Γαμεί μπαφοστονεράδες ο δίσκος και τους "μεταλλάδες" των Roots και Against.

    Αναφορικά με εξέλιξη, ας μην ξεχνάμε ότι οι Spiral κάποτε παίζαν κάπως έτσι:



    Last edited by Ra Pariah; 16-07-2009 at 14:29.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  6. #21

    Default

    ρε ραπαραια.
    το κι ας είναι παλιό παει για την παραγωγή γιατί δε θα με χαλόυσε καθόλου να ήταν γραμμένο στις μέρες μας και να είχε πιο γυαλισμένη παραγωγή.

    ρε χελμ.
    νταξ δεν είπαμε ότι προκειται περι υπερεπους! Και απ'οτι καταλαβα οι αναφορες σου σε μεταλλοπατέρες που το προωθούν είναι εντελώς προσωπικό βίωμα. Καθώς απ'οτι διαβάζω (μπορις και λοιποί) δεν μας είπε κανείς μεταλλοπατέρας παρε να ακούσεις ΓΑΜΑΕΙ. Εγω για παραδειγμα ούτε καν που τους ήξερα. Αλλα τι να σου πω. Προγκρεσιβ ατμοσφαιρικό χρειαζόμουν χτες το βραδυ, είδα την προταση κατεβασα και μου κατσε. Νταξ δε μιλάμε για υπερεπος (εγω τουλαχιστον). Ισως λεω, Ισως αν τον ακούσω καμια 20ρια φορες να τον βαρεθω και να τον σκαψω μετα απο καμπόσα χρόνια παλι.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  7. #22
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Οκ ηρθε και ο ραπαραια να πει οτι γαμαει μπαφοστονεραδεςς,σλιπνοτ πλασιμπο και ολα αυτα του διαολου.Κλεισαμε
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  8. #23

    Default

    Boris δεν αγχώνομαι αγορίνα μου, alter apars λέγεται, γιατί οι Βόουντβιλ είναι μέτριο πράμα και υπάρχουν και Mayfair και Xerxes και Last Crack και Mind Over Four και τέτοια να τσεκάρεις που πρωτεύουν. Τώρα άμα στο χαλάει να ποστάρει κάποιος στο θρεντ που κατέβασες κάτι πριν από μια εβδομάδα που το έχει ακούσει εδώ και μια δεκαετία να σου πει την γνώμη του, σορι.

    Ford: Ντάξει είναι οι Lord Bane, βασικά δεν μασάμε εκεί οκ να τακουει ο κόσμος, το αντι-hype είναι το ζητούμενο. Δεν είπε ποτέ κανένας ότι οι Lord Bane είναι το άλφα και το ωμέγα (ελπίζω) αλλά οι Βοουντβιλ είναι το σκληρό χαρτί που έχω δει να πετάνε πολλοί σκληροί προγκμεταλλοι όταν φτάσει η ονοματολογία στο απροχώρητο φάση "...ναι αλλά Βαουξβιτχλ και Ζεντ Γιάγκο έχεις ακούσει μαλάκα? Σε έσκισα!!" και πρέπει για την ιστορία να αναφερθεί ότι δεν μετράνε και τόσο πια!! Ίσως έγινε η ζημιά επειδή ήταν(/είναι?) σπάνιο το cd?

    Buddy, μου το είχαν πει πολλοί (εμπιστέυσιμοι γενικά), ήμουν και 15 χρονών, impressionable. Μεγάλη απογοήτευση!! Μαρέσουν το δεύτερο (καλά πρώτο/δεύτερο ένα τραγούδι είναι με την εισαγωγή) και το τέταρτο κομμάτι περισσότερο. Βοηθάει για να συνεννοηθούμε και το εξής: όσοι έχουν αγοράσει & απολαμβάνουν ακόμα πάνω από έναν δίσκο Dream Theater θα καυλώσουν άσχημα με Vauxdvihl!! (δίκαιος δεν είμαι?) Είναι ανάλογη φάση με τους Zen ένα πράγμα που είχε γίνει ο ψιλοχαμός τότε επίσης, αν και οι Zen μάλλον είναι καλλίτεροι. Πω πω τι μνήμες ανασύρω τώρα, όταν πρωτοασχολιόμουν με το HM τότε αυτά βγαίνανε και αναρωτιόμασταν πως θα εξελιχθεί η φάση, είχε ενδιαφέρον. Ακόμα και Civil Defiance ακούγαμε!

    Α Ra Pariah το δεύτερο Taramis τ'αγαπάω πολύ! Να αφήστε τους Vauxdvihl και ακούστε Taramis!! Α και νταξει το Anesthesia αλλά οι Spiral Architect αυτό που κάνανε με το ντεμπούτο τους, πριν τους μόνο οι Watchtower το είχαν κάνει, και μετά τους ως τώρα κανένας! Αναμένουμε...

  9. #24
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Δε με ενοχλει που ποσταρεις ανθρωπε μου,ημαρτον αν ειναι δυνατον.Και δε σε ειρωνευτηκα,που μαλλον ετσι φανηκε.Εμενα μ αρεσει παντως ακομη.Και ναι θα τα ακουσω και αυτα που εβαλες
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  10. #25
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Μπερδεύτηκα. Ποιος βάζει στην ίδια πρόταση Βώντβιλ και Ζεντ Γιάγκο; Τους κερδάνε όλους οι Ζεντ Γιάγκο έτσι κι αλλιώς, δεν πλέει που λένε και στην Κρήτη. Και οι Ζεν μου αρέσανε, ειδικά αυτό το Ινβίζιμπλ Χοράιζονς που είχε βάλει το ινβέιντερ... Τι απογίνανε αυτές οι ψυχές; Είχα πετύχει και τον κιμπορντίστα τους σε blind guardian irc κανάλι, φανμπόης angra ήτανε.

    Όσο για το αντι-χάιπ, εμένανε μου βγάζεις προσωπικό παράπονο από παιδικό τραύμα. Και εμένανε με καυλώνουν 4 δίσκοι Θίατερ αλλά το Βώντβιλ ποτέ, οπότε άδικο! Και Κρήτη μεριά δεν έπαιξε ποτέ χάιπ!

    Ζήτω οι Wolf. Μου έχουν φτιάξει την βαρετή μέρα. Να γίνει χάιπ για την πάρτη τους.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Helm View Post
    οι Spiral Architect αυτό που κάνανε με το ντεμπούτο τους, πριν τους μόνο οι Watchtower το είχαν κάνει, και μετά τους ως τώρα κανένας! Αναμένουμε...
    PS.W.?
    I just posted on ER... Take that, society!

  12. #27
    Senior Member Buddy Lackey's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Sahara
    Posts
    6,504

    Default

    Quote Originally Posted by Helm View Post
    Buddy, μου το είχαν πει πολλοί (εμπιστέυσιμοι γενικά), ήμουν και 15 χρονών, impressionable. Μεγάλη απογοήτευση!! Μαρέσουν το δεύτερο (καλά πρώτο/δεύτερο ένα τραγούδι είναι με την εισαγωγή) και το τέταρτο κομμάτι περισσότερο. Βοηθάει για να συνεννοηθούμε και το εξής: όσοι έχουν αγοράσει & απολαμβάνουν ακόμα πάνω από έναν δίσκο Dream Theater θα καυλώσουν άσχημα με Vauxdvihl!! (δίκαιος δεν είμαι?) Είναι ανάλογη φάση με τους Zen ένα πράγμα που είχε γίνει ο ψιλοχαμός τότε επίσης, αν και οι Zen μάλλον είναι καλλίτεροι. Πω πω τι μνήμες ανασύρω τώρα, όταν πρωτοασχολιόμουν με το HM τότε αυτά βγαίνανε και αναρωτιόμασταν πως θα εξελιχθεί η φάση, είχε ενδιαφέρον. Ακόμα και Civil Defiance ακούγαμε!
    Dikaios den eisai sigoura oso sinexizeis na moy meiwneis tous Vauxdvihl sygkrinontas tous me to avato tou planhth Mayfair 'h olous tous ypoloipous pou les ston Boris (kati analogo eixes kanei me tous Enchanter kai tous Gargoyle), axreiasth sygkrish eidika apo th stigmh pou polloi apo aytous prosferoun entelws diaforetika pragmata apo ayta pou sou dinoun oi Vauxdvihl. Ayto peri Theater einai profanes kai logiko, malista oi Zen (psiloxamos? siga pia) einai sigoura pio konta se ayto ton hxo (ton Theater-iko, alla kyriws ton Shadow Gallery-ko), para poly wraio album to "Gaze Into Light", alla me tipota kalytero apo to "To Dimension Logic", allo to pneyma tou genika. Eidika ama mpoume sto tripaki ths sygkrishs me krithria to poso ksexwristo einai to kathena, tote oi Zen xanoun apo to poulman.

    Symfwnoume gia Taramis pantws kai "Stretch Of Imagination", sygklonistikoteres mpasogrammes ever sto metal kai alla tetoia.
    YOU ARE NOT SPECIAL. YOU ARE NOT BEAUTIFUL OR UNIQUE SNOWFLAKE. YOU'RE THE SAME DECAYING ORGANIC MATTER AS EVERYTHING ELSE. YOU ARE THE ALL-SINGING, ALL-DANCING CRAP OF THE WORLD.

    HIPPIE METAL OR NO METAL AT ALL


  13. #28
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    Einai kai gousta paidia.Gia mena Last Crack>Vauxdvihl>Mind over four (an kai teleiws diaforetikes mpantes hxhtika kai oi 3)>>>>>>>>>>>>Xerxes.Kai den exei na kanei me th spaniothta tou cd.Milame gia arties kai prwtoporiakes gia thn epoxh tous (kai gia twra ennoiote) mpantes pou meinan dystyxws sthn afaneia.C'est la vie....
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Όσο για το αντι-χάιπ, εμένανε μου βγάζεις προσωπικό παράπονο από παιδικό τραύμα.
    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ :'( :'( :'(

    Ε και πέρα από την πλακά, ειδικά στο προγκμεταλ πολλοί λέγονται υπερδυσκαροι ενώ υπάρχουν πολύ λίγοι. Επειδή είναι στενό ιδίωμα το μέσο ανυψώνεται προς τα πάνω και δεν είναι καλό αυτό. Δεν λέω ότι είναι για πέταμα ούτε μια μπάντα από τις αναφερόμενες εδώ, αλλά δεν υπάρχει και χρόνος για όλα λες και είναι αριστουργήματα, ναι?

    Custom User: ναι εντάξει... δεν ξέρω, δεν τους έχω στο ίδιο είδος μουσικής στο μυαλό μου τους Psychotic Waltz (δεν εστίαζαν επίτηδες στην τεχνικότητα πέραν από κάνα δυο τραγούδια στο ντεμπούτο, δηλαδή) αλλά σίγουρα είναι μεγάλη επιρροή για Spiral Architect μαζί με Fates και Watchtower οπότε στο δίνω.

  15. #30
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Δίκιο, αλλά ισχύει για κάθε ιδίωμα αυτό. Πιο πολύ έχει να κάνει με την υπερβολική χρήση του όρου αριστούργημα και γενικά του υπερθετικού (σε οποιαδήποτε κουβέντα) παρά με τον ενθουσιασμό των προγκρεσιβάδων.

    Και μιας και λέμε για προγκ και βγάζουμε τα σώψυχά μας να πω ότι οι Watchtower αναδεικνύονται λάιβ παρά όταν τους ακούς. Όχι ότι τους έχω δει πέρα από την οθόνη αλλά κλικ εμένανε μου κάνανε όταν είδα εκείνο το λάιβ σαπόρτ στους Κόρονερ. Απόλαυση, ξεσήκωμα. Στο Κοντρόλ ας πούμε είναι θέμα αν θα κάτσω να βάλω 3 κομμάτια γενικά να ακούω και πολύ πιο σπάνια όλο το δίσκο. Θέλω να πω ότι είναι μια μπαντάρα προφανώς που όμως πάντα μου έβγαζε η πλειοψηφία των κολακευτών τους την αίσθηση ότι δεν τους ακούνε σπίτι τους...
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

Similar Threads

  1. [Cinema] The Shawshank Redemption (1994)
    By Razor in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 48
    Last Post: 18-05-2011, 21:36
  2. [Cinema] Dellamorte Dellamore [Cemetery Man] (1994)
    By Raven Lord in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 5
    Last Post: 29-05-2009, 13:10
  3. Vicious Rumors - Word of Mouth (1994)
    By eleventh guardian in forum Albums
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2009, 23:13
  4. Sodom - Get What You Deserve (1994)
    By Jim Dandy Mangrum in forum Albums
    Replies: 31
    Last Post: 30-04-2009, 16:12
  5. Hesperus Dimension - The Cyclothymic Panopticon
    By blabla in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-2008, 06:46

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •