Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Σέριφος.

  1. #16
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by ifinoi View Post
    2 νυχτες κατσαμε και μετα ΙΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΣΕΡΙΦΙΩΤΕΣ ΚΛΕΥΤΑΡΑΔΕΣ.
    Φοβερό.

    Ή εγώ είμαι κωλόγερος στην ψυχή ή η Ίος είναι μία φασαριόζικη αρχιδιά γεμάτη σφίχτες και γυμνασιακά μεταλλόμπαρα.

  2. #17
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    μπορεί να συμβαίνουν και τα δύο ταυτόχρονα.
    η Ίος παραμένει ένα πολύ όμορφο νησί άμα ξεφύγεις από τις αηδίες πάντως. Μαγγανάρι για πάντα <3

  3. #18
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    ποστ για μελλοντική χρήση.

    ωραία ήταν στη σέριφο.

    ινγκολεμος και ιφινοι μάλλον σε άλλο νησί πήγατε.

    όταν εννοείτε ότι στήσατε στο πάρκιν εννοείτε αυτό των τροχόσπιτων υποθέτω. κι εμείς εκεί στήσαμε και ήταν το καλύτερο σημείο, χωρίς πολύ ήλιο και με ρεύμα. βέβαια σε κανένα σημείο του καμπινκ δε μου φάνηκε να είχε ιδιαίτερο ίσκιο (ούτε ρεύμα).
    είχε αρκετό και ωραίο κόσμο, χωρίς να γίνεται ενοχλητική η όλη κατάσταση. πολλοί εαακίτες και πατρινιοί βέβαια. και ο συνδυασμός τους. απίστευτα καθαρές οι τουαλέτες ειδικά για τον κόσμο που είχε, 3 φορές τη μέρα τις καθάριζαν. το φαΐ στο εστιατόριο μέτριο και ακριβό. εξαιρετικά συμπαθητικός ο αλλοδαπός χαμογελαστός τύπος που δεν έμαθα το όνομα του!

    για φαΐ κλαμπ σαντουιτσ άνεμος, ταβέρνα νικούλιας στον πλατύ γιαλό με πάρα πολύ καλές τιμές και φαγητό, η ταβέρνα δίπλα απτο κάμπινκ φοβερό φαγητό και άλλη μια πέρα από το τέρμα του λιμανιού με 3.5-5ευρώ μαγειρευτά (δεν πρόλαβα να πάω εγώ αλλά άκουσα μόνο καλά λόγια). κοινώς αν μάζευες πληροφορίες εκ των έσω, μάλλον δε σου έπιαναν τον κώλο.

    για βράδυ συμπαθές το αέρινο αλλα φύσαγε και δε βγήκαμε ταράτσα που φαινόταν να είναι κάπως καλύτερα. στηρίζουμε όμως ΜΕΤΑΛΛΕΙΟ (που μόνο μεταλ δεν έπαιζε) και αφου ξημέρωνε η συνέχεια στο δίπλα φούρνο με μπύρες PROST 65λεπτα.

    καλυτερη παραλία ψηφίζουμε καλό αμπέλι λόγω διαφορετικότητας. γάνεμα στα ίδια επίπεδα και αυτή μπροστά στο κάμπινκ αρκετά καλή. γενικά δεν πήγαμε σε πολλές.

    προτείνεται για ζευγαροκατάσταση αλλά και ρεμαλοκατάσταση. όποιος θέλει να μη σαπίσει στο τρίγωνο καμπινκ-λιμάνι-χώρα ε χρειάζεται αμάξι. αν και το νησί δεν προσφέρεται για πολλές μέρες οπότε δεν ξέρω αν πολυσυμφέρει τελικά.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #19
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    Όταν ήμουν μικρή έμενα στην οδό Σερίφου και νόμιζα πως είχε να κάνει με σερίφηδες κι ήμουν πολύ ευτυχισμένη. Μετά κατάλαβα πως είναι νησί κι όλα πήραν την κάτω βόλτα από τότε.
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  5. #20
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    α κι αυτό!



    τους αγαπώ.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  6. #21
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    εξαιρετικά συμπαθητικός ο αλλοδαπός χαμογελαστός τύπος που δεν έμαθα το όνομα του
    πω ακομα εκει δουλευει... !

    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    και αφου ξημέρωνε η συνέχεια στο δίπλα φούρνο με μπύρες PROST 65λεπτα.
    ε ναι!!
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  7. #22

    Default

    Αν και το τελευταίο πόστ είναι του 2009...υπάρχει κάποια νεώτερη ανταπόκριση;

    Σκοπεύω να πάω αρχές Αυγουστου.Ερωτήσεις:

    α) Αξίζει να νοικιάσω όχημα για να γυρίσω το νησί πιο εύκολα και γρήγορα; Και μήπως ξέρει κανείς χοντρικά ταρίφες;
    β)Αξίζει να πεταχτώ και στην Μήλο για 2-3 μέρες μιάς και είναι δίπλα;
    γ)Για πόσες μέρες αξίζει να πάς; Είμαι σε δίλημα αν το μοιράσω το πλάνο σε Σέριφο και Μήλο.

    Ευχαριστώ.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    139

    Default

    exei kamia paralia gia eleu8ero auti i malakia ekei pera?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •