Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Φαντασίωση με Babysitter

  1. #1
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default Φαντασίωση με Babysitter

    http://www.news247.gr/a/68!93742

    Μια 28χρονη μπέιμπι-σίτερ στο Idaho στις ΗΠΑ, φρόντισε το 14χρονο αγοράκι της φίλης της λίγο περισσότερο απ' ό,τι έπρεπε με αποτέλεσμα να καταλήξει στη φυλακή. Η Summer Nelson προσελήφθη, από την κολλητή της και μητέρα του αγοριού για να προσέχει το παιδί της. Τον Δεκέμβριο του 2008 η μητέρα άρχισε να υποψιάζεται ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, καθώς η φίλη της έδειχνε ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τον 14χρονο, με τον οποίο φαινόταν ότι είχε "στενές επαφές". Η σοκαρισμένη μητέρα προχώρησε σε καταγγελία όταν έμαθε ότι η μπέιμπι-σίτερ είχε πει στα αδερφάκια του 14χρονου, ότι είναι ερωτευμένη μαζί του(!)
    Σύμφωνα με την αστυνομία, η Nelson είχε συνευρεθεί ερωτικά με το παιδί τουλάχιστον τέσσερις φορές, κάτι που οδήγησε στην καταδίκη της για αποπλάνηση ανηλίκου. Η 28χρονη παραμένει στη φυλακή, καθώς μέχρι στιγμής δεν έχει πληρώσει τα 50.000 δολάρια της εγγύησης.


    Δωστε ρε μαλακες κανα δολλαριο, εμενα μονο 2-3 μεγαλυτερες κοπελες φιλες φιλων με γουσταραν οταν ημουν 15 χρονων και ηταν πολυ κοτες για να μου την πεσουν και φυσικα εγω πολυ μικρος για να καταλαβω οτιδηποτε, αν και ακομα ηλιθιος ειμαι σε αυτα. Κριμα ειναι η κοπελα, καλο ηθελε να κανει. Ον ε μορ σιριουζ νοουτ, ντισκας.

  2. #2

    Default

    τώρα τι σοβαρά θες να σου πούμε για τις μεγαλύτερες που σε γούσταραν αλλά ήταν κότες και εσένα που δεν έπιανες μια? Για καλό δεν σούκατσε (μάλλον). Η πραγματικότητα δεν μοιάζει πάντα με τις φαντασιώσεις. Αν νομίζεις σοβαρά ότι 14ρων είναι μια καλή ηλικία να κανείς πρώτη φορά σεξ υπό της παραπάνω συνθήκες με μια σχεδόν 30 χρονών γυναικά τότε ίσως για κανε τούμπα τους σεξουαλικούς ρόλους άνδρας/γυναικά στο παραπάνω μοντέλο και εξέτασε τον ψυχισμό ξανά μαν. Ο βιασμός είναι και ζήτημα έλλειψης ετοιμότητας και καταπάτησης σχέσεων εμπιστοσύνης, όχι μόνο αχ πονάει ρεε. Τα θυμάμαι και από όταν ήμουν μικρότερος να μου περιγραφούν φίλοι τις πρώτες τους εμπειρίες τάχα μου με έναν τόνο επιτυχίας και 30 κιλά αρχίδια για γαρνιτούρα και τώρα που τα ξανασκέφτομαι σκάνε οι καταστάσεις τελείως άχρονες, ψυχαναγκαστικές φρίκες και αυτοί αρκετά μπερδεμένοι περί του γιατί δεν γουστάρανε τίγκα 'όπως όφειλαν', να προσπαθούν να ορίσουν πρόσημο δια της αντανάκλασης.

  3. #3
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Ρε πούστη μου εγώ τη θεία μου είχα να με νταντεύει, κάποιοι άνθρωποι απλά γεννιούνται τυχεροί.

    Πάντως αισθάνομαι τυχερός που δε μου έσκασε καμιά άχρονη, ψυχαναγκαστική φρίκη τότε και έγινα τόσο καλός στο μπάσκετ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  4. #4

    Default

    και μπασκετ έκανες εξάσκηση σπίτι σου πριν πας στο ΤΑΡΜΑΚ? Ε, έτσι.

  5. #5
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Helm View Post
    Ο βιασμός είναι και ζήτημα έλλειψης ετοιμότητας και καταπάτησης σχέσεων εμπιστοσύνης, όχι μόνο αχ πονάει ρεε.
    Συμφωνώ, αλλά προσωπικά νομίζω ότι το κράτος δεν θα έπρεπε να έχει λόγο να ασχοληθεί εάν δεν υπάρχει κάποια σχέση εξάρτησης κι ως εκ τούτου επιβολή ή εξαναγκασμός (όπως π.χ. μπορεί να συμβεί μεταξύ μαθητή και δασκάλου), δηλαδή βία με την ευρύτερη έννοια της λέξης. Ομοίως εάν υπάρχει παραπλάνηση. Αυτές είναι έννοιες με τις οποίες καθορίζουμε σε ένα ευρύτερο πλαίσιο ποιες πράξεις είναι αξιόποινες και ποιες όχι.

    Το πώς επιδρά μία πράξη στον ψυχισμό ενός ατόμου είναι τόσο αβέβαιο και υποκειμενικό που, κατά την γνώμη μου, εφόσον η ύπαρξη και το μέγεθος της ζημίας δεν μπορεί να αξιολογηθεί με αξιοκρατικά κριτήρια, δεν μπορεί και να αποτελεί κριτήριο για το αξιόποινο της πράξης.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  6. #6
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε interaction μπορεί να προκύψει μεταξύ δύο ή περισσότερων ανθρώπων αν υπάρχει συνολική συγκατάβαση. Το θέμα είναι πως ένα παιδί 14 χρονών μπορούμε να υποθέσουμε κάπως αυθαίρετα ότι δεν έχει διαμορφώσει κρίση και συνείδηση ώστε να δύναται να συγκατανεύσει όπως εννοείται με τον ενήλικο τρόπο και όχι μόνο αυτό, μπορεί να αποκτήσει τραύματα για την υπόλοιπη ζωή του. Αυτά.

    Πάντως 14-28 δεν είναι ΤΟΣΟ τραγικό όσο ακούγεται.
    Last edited by Dythor; 10-07-2009 at 18:26.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  7. #7

    Default

    Deggial, αν και δεν αναφέρθηκα στο ποινικό μέρος του ζητήματος, μόνο στο προφανές 'ίσως δεν είναι τόσο ωραία όσο νομίζετε'... μάλλον, κάτσε, δεν θα πω τίποτε, δεν είμαι αρκετά πληροφορημένος περί Δικαίου για να μπορώ να συζητήσω υπεύθυνα το θέμα που θέτεις... Το ρεφλέξ μου ήταν να διαφωνήσω λίγο, αλλά δεν ξέρω ακριβώς που και γιατί, θα το σκεφτώ. Υποπτεύομαι ότι έχουμε διαφορετικές θεωρίες περί ενός λειτουργικού κράτους δικαίου, θεσμικά, πάντως.

    Dythor, εξαρτάται από το 'τι 14χρονο' είναι και την ορμονική του και ψυχολογική κατάσταση, δεν πάω να κάνω γενίκευση, είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και περιπτώσεις ανάλογες που το αγοράκι δεν κατάλαβε μια από ψυχαναγκάσεις κλπ και όντως δηλώνει ότι "όλα γαμώ " και είναι αλήθεια. Δεν νομίζω ότι είναι ο κανόνας όμως επειδή η ζωή δεν είναι καλοκαιρινή αμερικάνικη κωμωδία καταστάσεων. Ζούμε σε μια κοινωνία τόσο υπερσεξουαλικοποιημένη που έχει γίνει λίγο σχιζοφρενικό αυτό το 'όσο νωρίτερα γαμήσεις τόσο πιο μάγκας είσαι'. Κάπου στα 16 είχα τις πρώτες μου σχετικές εμπειρίες και αν μπορούσα βαριά μέχρι τα 21 ξέρω γω ο,τι σχεδόν έζησα στα ερωτικά μου να μην το είχα ζήσει μάλλον ομαλότερος άνθρωπος θα ήμουν σήμερα. Τώρα βεβαία καταλαβαίνω την ειρωνεία να στα λέω αυτά εσένα βασιλιά του ΠΕΟΥΣ

  8. #8
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ναι αλλά προφανώς η ωριμότητα και η ορμονική κατάσταση που σωστά ανέφερες δεν είναι αντικειμενικά μετρήσιμες ποσότητες. Άρα σαν σύστημα δικαιοσύνης, σαν ΚΡΑΤΟΣ ρε παιδάκι μου, ποία η θέσις σου; Μπορεί να απάντησες και ήδη, δεν το θεωρώ κακή απάντηση το "να πηγαίνεις με τον κανόνα" που σ' αυτή την περίπτωση μάλλον δεν λαθεύει στο 90% των περιπτώσεων.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  9. #9

    Default

    Κατά περίπτωση πάντα πρέπει να πάει το σύστημα δικαίου. Το ζήτημα για μένα δεν είναι τα πρόστιμα και οι καθείρξεις όσο αφορά τις καταστάσεις που αγγίζουν ψυχοπαθολογίες, η κοινωνική αποξένωση δεν βοηθάει καθόλου ούτε τον πάσχοντα ούτε την κοινωνία. Ζήτημα είναι η κατανόηση του πως κάτι συμβαίνει και η προσπάθεια να χτιστεί ένα σύστημα υποβοήθησης ανθρώπων που δεν τείνουν προς το κοινώς αποδεκτό σεξουαλικά. Ένα που θα που λειτουργεί διαδραστικά: και αυτός να μπορεί να λειτουργεί σχετικά ομαλά ανάμεσα σε 'συνηθισμένους', και να μπορούν οι 'συνηθισμένοι' να καταλάβουν τι του συμβαίνει (και από εκεί να προκύψει και μια γενναιότητα περί του τι είναι αυτό το 'συνηθισμένο' τελικά και μήπως είναι σαθρή παράσταση). Χρειάζεται κρατική νομοθεσία και παρέμβαση δηλαδή, αλλά όχι της μορφής κάθειρξης και δαιμονοποίησης, αλλά από εκείνη, την ανθρωπιστική, που δεν την έχουμε ζήσει γενικά.

    Και αν αυτά ακούγονται λίγο λολ έλα ρε χελμ για την κάθε κυράτσα που λιμπίστηκε ένα αγοράκι θα φτιάξουμε και ιδρύματα, ξανά προτείνω να κάνετε μια αντιστροφή στα φύλλα στα παραδείγματα, στο πιο τρομακτικό - και πιο σύνηθες - 40χρονος μπάρμπας αποπλανεί 14χρονη κλπ. Η σεξουαλικότητα είναι ευαίσθητο πράγμα και σπάει εύκολα και είναι απλοϊκό - και συχνά εγκληματικό - να αποδίδουμε ευθύνες ελεύθερης βούλησης σε ανθρώπους που πάσχουν από τέτοιες δυσλειτουργίες. Αλλά τι λέω έτσι, εδώ υπάρχει και η λαϊκή βούληση να ΤΟΥΣ ΚΑΨΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ κλπ, σιγά μην υπάρξει συμπόνια για βιαστές και παιδολάγνους. O tempora! O mores! κλπ

  10. #10
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Αναφέρθηκα στο αν πρέπει να χαρακτηριστεί αξιόποινο, "μη φυσιολογικό", που να χρήζει μέριμνας τέλος πάντων, όχι στους τρόπους αντιμετώπισης στην περίπτωση που.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  11. #11

    Default

    Εξέταση κατά περίπτωση. Κατά πάσα πιθανότητα ναι, μια 30 χρονών γυναικά να ερωτεύεται ένα 14χρονο είναι μάλλον πρόβλημα.

  12. #12
    Member termite's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Nightmare tube system
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Helm View Post
    Εξέταση κατά περίπτωση. Κατά πάσα πιθανότητα ναι, μια 30 χρονών γυναικά να ερωτεύεται ένα 14χρονο είναι μάλλον πρόβλημα.
    Ε! 28 χρονων λέει το άρθρο, δεν τριαντάρησε ακόμα.

    Χωρία πλάκα τωρα, συμφωνώ με αυτο που ελεγες ότι βιασμος ισχύει και λόγο έλλειψης κρίσης και πίεσης κλπ κλπ

  13. #13
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    χμ. 14. θα την ειχα ξεσκισει μετα το αρχικο σοκ του να βλεπω βυζια γυμνα ξερω γω.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #14
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Γενικα συμφωνω με Χελμ που δεν καταλαβε οτι αστειευομουν στο πρωτο μου ποστ (αν και η αληθεια ειναι πως αν ημουν 18 και μου την επεφτε 25αρα δε θα με χαλαγε καθολου). Αλλα το 14 ειναι αρρωστημενο κανονικα, ειδικα αν σκεφτει κανεις ρεαλιστικα το πως ειναι τα περισσοτερα 14χρονα και τι ασχολιες εοχυν στη ζωη τους. Οποιος ποσταρε οτι θα την ξεσκιζε (ακα ατομ σμασερ) μαλλον δε θυμαμαι καλα οτι ηταν τοσο μικρος που ουτε καν ακμη μπορει να μην ειχε βγαλει ακομα. Θα θελα να δω παντως φωτογραφιες της 28χρονης, να παρει αλλη εκταση το θεμα,.

  15. #15
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    θυμαμαι πολυ καλα αγαπητε φιξερ. πολυ καλα. και οχι μονο εγω. και σιγουρα δεν ισχυει για ολους και σιγουρα η 28 μαλλον εχει προβλημα. αλλα στα 14 μην περιμενεις να με νοιαζε κιολας!
    1) e4, c5
    2) Νf3

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •