Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Μηλος

  1. #31
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    πας πολωνια, παιρνεις τη παντοφλα και μενεις κιμωλο.κανε μια χαρη στον εαυτο σου.αν θες για κιμωλο οτιδηποτε μου λες
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #32
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    έχει τιποτα καλο στο λιμανι για φαι η κιμωλος?
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  3. #33
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    εννοειται. εχει την εχινουσα και το μποχωρη (τα μποχωρακια λεει η ταμπελα. η εχινουσα ειναι και καλα πιο γκουρμε. αλλα ειναι πιο φθηνη. τουλαχιστον μεχρι περυσι, γιατι αυτα αλλαζουν. παλια ηταν ο μποχωρης πιο ακριβος. επειδη αλλαξαν φετος οι σεφ της εχινουσας, δε ξερω τι πιατα εχει φετος αλλα γενικα ειναι εγγυηση. ετσι και εχει κατσικακι πολυαιγου το παιρνεις με κλειστα ματια (καμια σχεση με τα κατσικια ποου ξερεις)
    μη τυχον και δε παρεις στο μποχωρη κολοκυθοκαπαρη
    να πας εχινουσα αν πας σε ενα και να δωσεις πολλα χαιρετισματα στο φιλο μου το παναγιωτη απ οτο μουσια το γιαννη το τρελο το φυσικο. και να πεις να σου πει ιστοριες πως πηγε να πλακωσει το τριανταφυλλοπουλο το πουστη.

    στο χωριο εγγυηση φαγητο το μελτεμι. επισης λατρειες ολοι. παλι δωσε τα χαιρετισματα μου. εκει ειναι πιο κλασικο το μενου αλλα τα φαγητα εινα ιολα φαγητα μαμας. πως τα φτιαχνει η μανα σου, ετσι.

    καφε ειτε στο λιναρδο στο λιμανι ειτε στο σταβεντο στο χωριο. ποτα παλι στο λιναρδο στο σταβεντο και στο κουρεα. ο κουρεας γραφει μπρατσερα απεξω αλλα κουρεα τον λεμε. ο λιναρδος ολο ξεχναω πως λεγεται το μαγαζι(ο λιναρδος το εχει) ειναι αυτο εκει μπροστα που δενει η παντοφλα. α και παγωτακι στο φιλο μου τον αντωνη στο λιμανι της ψαθης. αυτα χοντρικα. α πας και για καφε αν δε φυσαει στο μυλο του γιατρου. εκει την ειχε πεσει ο καριολης ο παπαντρεου σε μια φιλη μου

    παραλιες οπωσδηποτε πας πρασσα. απο εκει και περα μπονατσα καλαμιστσι κτλ κτλ ολες γαμανε. αν ο βαγγελης εχει το θαλασσιο ταξι μεσα, τρως μια μερα γυρο κιμωλου και μια γυρο πολυαιγου, και δε ξαναπας πουθενα. αλλα προηγουμενη βδομαδα ειχα παρει τηλ και δε το ειχε ριξει. αν οπας το επομενο σκ θα ειμαι και εγω εκει να σε φτιαξω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #34

    Default

    1 ον, μουτζα μονο στον απο πάνω γιατι λέει μαλακίες σε όλο το θρεντ. Ισως υπάρχει κοντρα μεταξύ κιμωλου και μηλου, τι να πω.
    Το νησί γαμάει.

    2 ον, θα πας με αυτοκίνητο και γκόμενο?

    Αν ναι:
    Θα πας σαρακήνικο γιατι δεν θα το δεις πουθενά αλλού. Η θάλασσα είναι πισίνα, άλλα θα πας για να το δεις κυρίως και μετα για τα μπάνια. Ομπρελα μην ξεχάσεις. Μπορεις την ιδια μερα να συνδυασεις και τον παπαφραγκα που επισης αξίζει ή αλογόμαντρα. Αν φυσάει βοριάς το τελευταιό ξεχασέ το.

    Την δεύτερη μέρα θα πας φυρίπλακα να κάνεις ενα μπάνιο σαν ανθρωπος με την ανεση σου και τον φραπέ σου. Αφου λιώσεις εκεί, θα πεταχτείς δίπλα στο τσιγκράδο. Έχει λίγο περιπέτεια στο κατέβασμα-ανέβασμα αλλά όλες τα κατάφεραν, πιστεύω σε σένα. Σεξ δεν νομίζω να καταφερετε να κάνετε γιατι το μέρος είναι γνωστό.

    Τριτη μέρα. Κλεφτικο γιατι αξίζει. Γενικά, σαρακηνικο και κλεφτικο είναι δυο μέρη που δεν τα βρίσκεις αλλού. Θέλει κανα 50αρικο με ιστιοφόρο, τα τουριστικά βαρκάκια τα μισά νομίζω. Οι τιμές ειναι φιξντ. Εγώ πήγα με το πρώτο, ολοήμερο, θα χει τοστ, καφέ και το μεσημέρι οτι φτιάξει η καπετάνισσα (μακαρόνια δηλαδη). Θα έχετε πράγματα να δείτε και να κάνετε, ρώτα στη πιάτσα τους να σου πουν.
    Αν δεν θες να τα σκάσεις για το κλέφτικο, μπορείς να πας θειορυχεία (έχει καροδρομο και θέλει κάμποση ώρα) ή κανα φυροπόταμο ή αχιβαδολίμνη. Μετριες παραλίες δεν υπάρχουν στο νησι.
    Στο κλίμα πηγαινε να ρίξεις μια ματια, είναι κάτι γκαράζ για βαρκες (γαμω?) Και εκεί κοντά είναι η εκκλησια που ανέβηκε ο γκόντζος να αγναντέψεις. Μην ξεχάσεις να ανεβείς στο κάστρο για το ηλιοβασίλεμα γιατι το αγόρι σου θα στεναχωρεθεί και δεν θα γαμήσεις μετα.

    Στην πλατεία χαμηλα στη χώρα εχει ένα τσιπουρομεζεδοφάση που το χουν κτ τζιβάτοι. Καλό είναι. Φαι νομίζω λιγο τζιμπιμένο, εγώ μονο ήπια. Κράτα λίγα λεφτά στην άκρη να φας θαλασσινα στην ταβέρνα πρώτη αριστερά οπως κατεβαίνεις απο κάστρο, στα σοκάκια. Θα καταλάβεις ποια λέω, εκεί πάνε οι πιο πολλοι. 2 πιάτα πήρα (τεράστια), γαριδομακαρονάδα και ριζοτο θαλασσινων (οτι καλυτερο έχω φάει μεχρις στιγμής), δώσαμε 30κτ σύνολο. Νομίζω οκ τιμή. Μπαράκια στη χώρα έχει ενα-δυο καλά, το ένα ψηλά εκεί που τελειώνει ο δρόμος και ένα χαμηλά μόνο του, απομονωμένο-θα τα βρεις.μην πας στη χώρα αργά, μετα τις 12, δεν υπάρχει ψυχη. Αδάμα απεφυγέ τον, πήγαινε χώσου κάπου αφου έχεις πιει πρώτα και δεν έχεις που αλλου να πας.


    Αν δεν πας με γκομενάκι και αυτοκίνητο, βάλε τα τακούνια σου, πήγαινε αδάμαντα, παρηγγειλε ποτο και περίμενε.

    Το καμπινγ είναι για τον πουτσο.
    Αυτα! Επειδή είσαι η πιξις ολο αυτο το μακρυναρι
    Last edited by Me, Myself and I; 01-06-2012 at 18:22. Reason: na kanw bold na to dei kala o burnis

  5. #35
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Πινκς!!!
    Ευτυχως παω με γκομενο γτ δεν εχω τακουνια. Θα μεινουμε καμπι και σκεφτομαστε να τσιγκουνευτουμε το νοικιασμενο αμαξι, θα την παλεψουμε με συγκοινωνια?
    Πες κ για κατακομβες, πιο πολλες πιθανοτητες εχω να γαμησω μαυτες.
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  6. #36

    Default

    κατακόμβες τίποτα ιδιαίτερο. είναι οτι βλέπεις στις φώτος του γκουγκλ. με πάσο μπαίνεις τζάμπα, χωρις κάτι δίνεις. είχε δροσιά πάντως εκεί μέσα! άστο για το τέλος αν προλάβεις ή αν σε βγάζει ο δρόμος προς τα κει.

    χωρις αμαξι, νομίζω δύσκολα τα πράγματα. δεν έχω ιδέα τι δρομολόγια είχε και πόσο συχνά. λίγο που τα είδα τώρα στο νετ νομίζω θα είναι ταλαιπωρία και περιοριστικό. πάντως είχε στασεις απ οτι ειχα δει κοντά στις παραλίες και έξω απο το κάμπινκ. ή θα κάνετε ελεύθερο?

  7. #37
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    οχι, στο καμπι αχιβαδολιμνη θα μεινουμε. Αλλα εχουμε 5 μερες γεματες, το προγραμμα σου απανω ηταν 3ημερο, οποτε μαλλον θα το παλεψουμε οσο μπορουμε με συγκοινωνια και θα παρουμε μια μερα μονο αμαξι ξερω γω.
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  8. #38
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ο απο πανω που θελει να πει μαλακια τη κιμωλο δε ξερει. σιγα που εχει μονο γαματες παραλιες η μηλος. σοβαρευτειτε. σαρακηνικο ωραιο να το βλεπεις, τα νερα εινα ισκατα μονο αγγλοι βλακες κανουν μπανιο εκει. τεσπα ας κανει η πιξις οτι θελει.πιξις ειναι μαλακια να πας κιμωλο με κρουαζιερα απο μηλο. μεινε ενα βραδυ κιμωλο. αν κατσεις ενα βραδυ εκει θα σου πω ακριβως τι να κανεις για να εισαι ευτυχισμενη. αν εχεις και καρο τα κανεις ολα

    οι συγκοινωνια στη μηλο ειναι μια χαρα. τη δουλεια σου τη κανεις.εχω λινκ στο φμπ μου με τα δρομολογια της μηλου

    ειναι εγκλεζοι εκει δα. κατεβαινω λιμανι στη μηλο και σε 5 λεπτα φευγει λεωφορει ογια πολωνια και με το που φτανω με περιμενει η παντοφλα για κιμωλο. ουτε 5 λεπτα παραπανω.

    τα πολωνια γαμανε ομως. θα δεις και τις φωκιες θα πιεις καφεδαρα και θα πας και απεναντι μετα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  9. #39

    Default

    σου χω βάλει 2-3 παραλίες την μέρα που δεν παίζει να το κάνεις! μέρη υπάρχουν, εγώ έκατσα 9 μέρες και έτρεχα για να τα κάνω όλα αυτά. να κάνετε και κανα οτοστοπ.

    καλα σιρόπια!
    Last edited by Me, Myself and I; 01-06-2012 at 19:18.

  10. #40
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Συγκοινωνια εχει αλλα για συγκεκριμενα-"κεντρικα" μερη. Σε καποιες καλες παραλιες θελει αμαξι.Μετριες παραλιες δεν υπαρχουν αλλα γινονται οι χειροτερες αν φυσαει η εχει κυμα.κοιτατε τον καιρο.
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •