Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Περιμένοντας το δίπλωμα.

  1. #46
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    α μπορεί απλά έδωσε αβαντάζ στον δρόμο και θα μπερδεύτηκα. (αυτό με τους μπάτσους είναι η ουσία της κουβέντας μας πάντως- μας έχουν σταματήσει πολλές φορές τα χρόνια που είμαι εδώ-ειδικά βραδινές ώρες)


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  2. #47
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    karharias

    να πω την αλήθεια εννοούσα τον δρόμο. μια ευθεία? .. χμ.. τώρα με τον καινουργιο δρόμο υπάρχουν σημεία που είναι ευθεία κ σημεία που θυμίζουν ευθεία. Ίσως όταν ολοκληρωθεί να είναι ευθεία, προς το παρών έχει μια από τις ποιο επικύνδινες στροφές στην Ελλάδα (αναφέρομαι στο σημείο που κάνουν το τούνελ)
    Γενικά τα σημεία που δεν είναι ακόμη "καινουργια" είναι πάρα πολύ επικύνδινα. Το καλό είναι ότι έχουν ελαχιστοποιήσει κατά πολύ την απόσταση. 25 λεπτά Σέρρες - Θεσσαλονίκη εχω κάνει, χωρίς να δόσουν την παράκαμψη που σε βγάζει έξω από την Άσσηρο. (43 λεπτά Πορφυρά Χαλκιδικής (έτσι δε λέγονται?) - Σέρρες. γενικά όταν βιάζομαι τρέχω - αληθινά στοιχεία)


    Το θέμα με τους μπάτσους είναι μεγάλο κεφάλαιο. Δυστυχώς, σύμφωνα με στατιστικά που έχω βρει κατά καιρούς στο net, ήμαστε ο ποιο μπατσοκρατούμενος νομός, κάτι που οφείλεται φυσικά στο ότι συνορεύουμε με την Βουλγαρία. Υπάρχει μπλόκο ανά 5 μέτρα (κλασικά υπερβολικός) κ δεν είναι απλή τροχαίο, ΟΠΚΕ, ΟΕΠΤΑ κτλ κτλ...

    για την ιστορία, πέρασα και απο την κατάρα 3 φορές, δε μου έκανε τρομερή εντύπωση. την περίμενα πολύ ποιο χάλια
    [/URL]

  3. #48
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    χωρίς να είμαι οδηγός, υποθέτω πως η Κατάρα έχει αυτή τη φήμη όχι μόνο λόγω στροφών/ασφάλτου/κτλ αλλά και λόγω καιρικών συνθηκών. πχ χειμώνα μπορεί να δεις πιο εύκολα γλίτσα ή πάγο στην στροφή.

  4. #49
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ε καλά ρε συ όταν μου λες 25 λεπτά για τέτοιες διαδρομές (και προφανώς θα υπάρχουν και άλλοι που το πάνε έτσι) μετά δεν φταίει ο άπειρος οδηγός αν γίνει ατύχημα, αν είναι δυνατόν δλδ.

    εκεί που βλέπεις το τούνελ να ξεκινά από δεξιά; θα το τσεκάρω γιατί δεν θυμάμαι πως ακριβως πάει η στροφή.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  5. #50
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    πήρα τηλ, να πάω για δίπλωμα, και μου ζητάνε φωτογραφία ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ. καλά, τι νέα μαλακία είναι αυτή; γιατί υπάρχει;

  6. #51
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    πήρα τηλ, να πάω για δίπλωμα, και μου ζητάνε φωτογραφία ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ. καλά, τι νέα μαλακία είναι αυτή; γιατί υπάρχει;
    Μια απλή μικρή φωτογραφία είναι, χωρίς γυαλιά και χωρίς μαλλιά να πέφτουν μέσα στη μούρη. Σαν ταυτότητας έγχρωμη.

  7. #52
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    όχι δλδ με όλες τις απαιτήσεις που έχουν για όταν πας για διαβατήριο ;

  8. #53
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    ειναι μια μικρη φωτο η οποια κ καλα μπορει να μεγενθυθεί πάρα πολύ, αν χρειαστεί κ σε ψάχνουνε κτλ. Νομίζω έχει περισσότερες ιδιότητες από το να φαίνεται καθαρά το πρόσωπο σου, ένας φωτογράφος μου έλεγε κάτι σχετικο αλλα δε θυμαμαι. δεν τον παρακολουθούσα καν.
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •