Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Πρόταση για cinema/dvd/tv/θεάτρο

  1. #16

    Default

    κοίτα αμα ο τίτλος είναι σωστός, περιέχει σωστά τον τίτλο στα ΑΓΓΛΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ γαμω το χριστο και τη μπαναγία μου, και τη χρονολογία, ΤΟΤΕ ας ανοίξει τόπικ και για την περσινή επιτυχια της ζουαζιλάνδης. ΑΡΚΕΙ να είναι σωστα, ωστε να τα βρισκεις. Απλό ειναι το θέμα.

    Τώρα αμα κατσεις να χωρίσεις τις ταινίες σε είδους θα γίνει χάος. Ειναι σα να το κανεις για τη μουσική αυτό....
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  2. #17
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    wat? όχι μιλάμε για διαχωρισμό ταινίες-σειρες, κανέναν άλλον. και τι εννοείς, να έχουμε ένα θρεντ ανά είδος και να πεφτουν όλες οι ταινίες εκειμέσα; αν είναι δυνατόν.

    επίσης δώσε τα φώτα σου, γίνεται σπλιτ σε φάση "απο δω και κάτω" 'η μόνο με ένα ένα διαλεγμένο ποστ; γιατί το πρώτο δεν το εχω βρει αρα καταλαβαίνεις οτι δεν μιλάμε να χωριστούν τα υπάρχοντα, απλά με τη νέα σεζόν κάνουμε νέο θρεντ.

    @φιξξξα.
    Last edited by antimusic; 22-06-2009 at 21:31.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  3. #18
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    wat? όχι μιλάμε για διαχωρισμό ταινίες-σειρες, κανέναν άλλον. και τι εννοείς να έχουμε ένα θρεντ ανά είδος και να πεφτουν όλες οι ταινίες εκειμέσα; αν είναι δυνατόν.
    Ο λογος για τον οποιο γινεται θρεντ για καθε ταινια ειναι επειδη οταν υπηρχε το "τελευταια ταινια που ειδατε" δε γινοταν κανενα νεο θρεντ και τα εγραφαν ολοι εκει μεσα. Εμενα προσωπικα θα μαρεσε μια μεση λυση, με τις μεγαλες ταινιες οπως ειπα (που θα δουν ολοι) να εχουν το δικο τους θρεντ, δεν ειναι καμια τραγικη προταση, παλιοτερα ηταν πολυ χειροτερα που ειχαμε ΕΝΑ θρεντ στο φορουμ και σχεδον κανενας δεν παραπονιοταν. Αν το εκανα εγω οπως το σκεφτομαι μια χαρα θα εβγαινε, αλλα προφανως δεν προτεινω κατι τετοιο, για κανενα λογο ε.

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    επίσης δώσε τα φώτα σου, γίνεται σπλιτ σε φάση "απο δω και κάτω" 'η μόνο με ένα ένα διαλεγμένο ποστ; γιατί το πρώτο δεν το εχω βρει αρα καταλαβαίνεις οτι δεν μιλάμε να χωριστούν τα υπάρχοντα, απλά με τη νέα σεζόν κάνουμε νέο θρεντ.
    Δε θυμαμαι καλα τα μενου του moderating γιατι ειναι στο marketplace και τωρα τελευταια το εχω ξεχασει κιολας να το πειραξω εδω και καιρο αλλα αν θυμαμαι καλα υπαρχει επιλογη να τσεκαρεις ολα τα ποστς που θελεις να μετακινησεις απο ενα θρεντ, αν λοιπον βαλεις πολλα ποστς να εμφανιζονται ανα σελιδα, θα ειναι πιο βολικο, και παλι θα εχει ζορι εννοειται ε. Αλλο εννοουσα εγω για το Λοστ, εννοουσα οτι δε χρειαζεται να κατσει κανεις να ψαξει τα 30000 ποστς για να βρει ενα προς ενα σε ποια σεζον αναφερεται, οπως εγινε με το τοπικ Ταξιδια ας πουμε. Ειμαι προθυμος παντως να το χωρισω σε 6 σεζον αν χρειαστει, θα ειχα το κουραγιο πιστευω καποια Κυριακη.

  4. #19
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    καλά μην είστε και εσείς παρτάκια. αν θέλετε να κάτσει να σας χωρίσει το lost ας πούμε, κάντε ένα search βρείτε τα σωστά 4 ποστ και δώστε link. και τον άλλον τον βοηθάς και τον χτυπάς στο φιλότιμο οπότε κάνει ένα κόπο παραπάνω

    οι ταινίες δεν πρέπει να χωριστούν σε κατηγορίες και εκεί μέσα να μπαίνουν όλες. καθόλου λειτουργικό. το search μόνο στο subforum μπορεί να βοηθήσει πιστεύω αρκεί κάποιος να έχει γράψει μέσα την λέξη action ας πούμε.
    η πιο γαμάτη αλλαγή που έχει προταθεί μέχρι τώρα είναι αυτή στο πρώτο ποστ!

    edit: ο fixxxer το έπιασε το νόημα..

  5. #20
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    για να μη φτάνουμε τα θρεντς με 2345321512 σελίδες που απόσο κατάλαβα δεν προτιμούνται λόγω σέρβερ.
    you're still thinking phpbb, vbulletin has no such probs.

    k ama 8elw egw na milhsw gia th seira genika se poio 8rent paw?

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  6. #21

    Default

    Και στο vbulletin παίζει τέτοιο θέμα, απλά όχι τόσο όσο στο phpbb. Γενικά, με τις προτάσεις στο πρώτο ποστ δε διαφωνώ, στα υπόλοιπα χάθηκε λίγο η μπάλα. Εντάξει δηλαδή, ελάχιστες είναι οι σειρές που γίνεται τόσο μεγάλη συζήτηση που να πρέπει να χωριστούν σε σεζόν, δηλαδή το λοστ ουσιαστικά, που και πάλι δεν έχει τόσο νόημα γιατί ΑΝ κάποιος θέλει κάτι σε συγκεκριμένη σεζόν θα το βρει με την ημερομηνία, δεν υπάρχει λόγος για έξι τόπικς.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #22
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ε το θέμα όπως το σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή ήταν κυρίως να αποφευχθούν σκηνικά να σκάει κάποιος που δεν έχει δει καθόλου ανάμεσα σε κουβέντες για το τι σημαίνει το νύχι της ίσιδας ας πούμε.

    κατά τα άλλα επειδή ο rfo δεν κρατιέται, καταλήγουμε σε convention "τίτλος στα αγγλικά (χρονολογία)" για ταινίες και "τίτλος [TV]" για σειρές; πχ

    Deadgirl (2008)
    Weeds [TV]
    αντι-θέατρο είμαστε, αλλά και αυτό ας μπαίνει σε αγκύλες [θέατρο]

    όποιος βρίσκει λόγο να διαφωνήσει ας πει.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  8. #23
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    ή να σιωπίσει για πάντα!

  9. #24

    Default

    Κι ο ελληνικός τίτλος αν χωράει καλό είναι να υπάρχει, γενικώς, ό,τι διευκολύνει το σερτς. Και το σερτς διευκολύνεται περισσότερο από τον ελληνικό τίτλο από ό,τι από τη χρονολογία, οπότε θα έλεγα να πάει αγγλικός τίτλος - ελληνικός τίτλος - χρονολογία-αν-χωράει.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #25
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    νομίζω πως οι περισσότεροι πια δεν τους ξέρουν καν τους ελληνικούς τίτλους και προτιμάνε τους αυθεντικούς.

    καταλήγουμε σε convention "τίτλος στα αγγλικά (χρονολογία)" για ταινίες και "τίτλος [TV]" για σειρές
    καλό, συμφωνώ, τέλος.

  11. #26

    Default

    Καλά, εγώ πάντως για το ανάμεσα στους τοίχους πχ θα δυσκολευόμουν να θυμηθώ το γαλλικό τίτλο. Και γενικότερα, μπορεί άνετα κάποιος να μάθει μια ταινία από σινεμά/τηλεόραση/τύπο, μην τον κόβετε ότι όλοι κατεβάζουν μόνο
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #27
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    παίζει και αυτό δίκιο έχεις.

Similar Threads

  1. ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΝΙΣΧΥΤΗ
    By Coil in forum Musicians Chat
    Replies: 45
    Last Post: 25-01-2008, 00:19
  2. πρόταση για ps2;
    By rage for order in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 19-12-2007, 12:08
  3. Biblia sto Cinema
    By Medusa in forum Literature
    Replies: 44
    Last Post: 29-08-2005, 13:14
  4. Πρόταση.
    By Acid Baby in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 15-04-2005, 13:36
  5. ΠΡΟΤΑΣΗ
    By Medusa in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 15-04-2005, 10:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •