Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: η Διαμάντω η Γκαλάς

  1. #31

    Default

    Προσωπικά δεν μιλάω για ενοχλητικές συχνότητες όταν μιλάω για την ακρότητα της Galas. Και η x generic noise/grindcore/brutal/punk μπάντα μπορεί να φορτώσει εκατό χιλιάδες ακραίες τέτοιες για να σοκάρει τις γριές με τα πι, αλλά αυτό δεν είναι και κάτι ιδιαιτέρως βαθύ ξερωγώ, όπως κατ' εμέ οφείλει να είναι κάτι που θεωρώ ουσιαστικά ακραίο.

    Τι θα έλεγες εσύ ως σούπερ ουάου ακραίο άκουσμα;

    PS : μετά τις 10 το βράδυ κάθε ημέρας, θα αφήνετε ένα δεκάλεπτο μεταξύ των replies, αλλιώς θα θεωρείται ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ, με τις γνωστές σε όλους συνέπειες.

  2. #32
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Πραγματικά να αφήνουμε ένα 10λεπτο ή είναι κάποιο αστείο που δεν πιάνω επειδή είμαι γνωστός τεχνολογικός γκασμάς;

    Αναφορικά με ακραία ακούσματα το θέμα από πλευράς μου θεωρείται ακόμη υπό αίρεση...

    Επιφυλακτικά, λοιπόν, θα έλεγα Hellhammer, 1o Sodom, κάποια σημεία Watchtower, Poison (Ger), δυο-τρία κομμάτια Agent Steel (οι χείμαρροι οι ίδιοι...), κανά δυο από το 1ο Mayhem και πολλά άλλα που δε μου έρχονται τώρα...
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #33
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Πραγματικά να αφήνουμε ένα 10λεπτο ή είναι κάποιο αστείο που δεν πιάνω επειδή είμαι γνωστός τεχνολογικός γκασμάς;

    Αναφορικά με ακραία ακούσματα το θέμα από πλευράς μου θεωρείται ακόμη υπό αίρεση...

    Επιφυλακτικά, λοιπόν, θα έλεγα Hellhammer, 1o Sodom, κάποια σημεία Watchtower, Poison (Ger), δυο-τρία κομμάτια Agent Steel (οι χείμαρροι οι ίδιοι...), κανά δυο από το 1ο Mayhem και πολλά άλλα που δε μου έρχονται τώρα...
    αστειευεσε μαλλον...επισης στο πρωτο Mayhem ειναι η διασκευη τους σε Conrad Schnitzler? kraut lovers και οι Mayhem λοιπον

    για ακραια μουσικη καλυτερα να ανοιξει καποιος ενα τοπικ γιατι υπαρχει ζουμι

  4. #34

    Default

    Δεν είναι διασκευή σε Conrad Schnitzler ακριβώς βέβαια, απλά σε ένα ταξίδι που είχε ο Euronymous με τον Necrobutcher στη Γερμανία για να διανείμουν το "Pure Fuckin' Armageddon" (σε κασσέτα) στο τότε γερμανικό death/thrash κύκλωμα που ήταν (τότε) στα forte του, είχαν γνωριστεί με τον Conrad (καθώς ο Euro ήταν οπαδός Tangerine Dream), και του είχαν ζητήσει να τους φτιάξει ένα intro για το επερχόμενο "Deathcrush" LP. Μάλιστα το κομμάτι (["Silvester Anfang") το έγραψε και το έπαιξε ο ίδιος, στη συνέχεια τους το έστειλε.

    edit : βάλτε tag Diamandidis Galis, το σκέφτομαι εδώ και μερικά χρόνια.

  5. #35
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Δεν είναι διασκευή σε Conrad Schnitzler ακριβώς βέβαια, απλά σε ένα ταξίδι που είχε ο Euronymous με τον Necrobutcher στη Γερμανία για να διανείμουν το "Pure Fuckin' Armageddon" (σε κασσέτα) στο τότε γερμανικό death/thrash κύκλωμα που ήταν (τότε) στα forte του, είχαν γνωριστεί με τον Conrad (καθώς ο Euro ήταν οπαδός Tangerine Dream), και του είχαν ζητήσει να τους φτιάξει ένα intro για το επερχόμενο "Deathcrush" LP. Μάλιστα το κομμάτι (["Silvester Anfang") το έγραψε και το έπαιξε ο ίδιος, στη συνέχεια τους το έστειλε.

    edit : βάλτε tag Diamandidis Galis, το σκέφτομαι εδώ και μερικά χρόνια.
    μ..ohκαιει...το ειχα πετυχει σε ενα google-αρισμα και με εκανε εντυπωσις

  6. #36
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Πάτε καλά; Μιλάμε για ακρότητα στο ύφος της galas και επιτρέπονται ποστ τύπου "οι agent steel είναι πιο ακραίοι σε σημεία";

  7. #37
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    XAXAXAXAXA fovero,akou ekei agent steel(mia xara mpanta alla eleos re metalla me tis sugriseis sou).Se ka8e post prepei na vgazeis to metal sou anwtero apo pragmata pou kaneis de sugrinei meta3u tous giati einai ASXETA
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  8. #38

    Default

    Αν ειλικρινά θέλουμε κάτι ακραίο πάντως, πατάμε όλοι εδώ.

  9. #39
    Mjöllnir UC.Hammer's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Oscar Wilde's Ass
    Posts
    665

    Default

    Tin'touto wre paidia?edit: ok diavasa ti paizei apo wiki.
    Last edited by UC.Hammer; 22-06-2009 at 00:44.

  10. #40
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    xtypima katw apo th zwnh
    the game is the game

  11. #41
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    πραγματικά ακραίο το Πατέρα,μου πείραξε τον ψυχικό μου κόσμο.

    η Διαμάντω,εφ όσων συνοδεύει την 'αρρώστια' με το χούμορ,αυτό δεν κάνει
    λιγότερο ακραία την όλη φάση?λεωγωτώρα

  12. #42

    Default

    τι εννοείς.

  13. #43
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    νομίζω οτι η γκαλάς έχει μια έντονη ειρωνία γενικώς στο στυλ της έτσι δεν είναι?
    χμ δεν έχω ψαχτεί,έτσι λέω.


    (επειδή σκεφτόμαν το τι καθορίζει το ακραίο στη μουσική)

  14. #44
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    XAXAXAXAXA fovero,akou ekei agent steel(mia xara mpanta alla eleos re metalla me tis sugriseis sou).Se ka8e post prepei na vgazeis to metal sou anwtero apo pragmata pou kaneis de sugrinei meta3u tous giati einai ASXETA
    Μαλάκες, όπου βρεθείτε πλέκετε και ένα εγκώμιο στην πολιτική ορθότητα, έτσι;

    Ρε αγόρι, πας καλά; Με ρώτησε ο άνθρωπος τι θεωρώ ακραίο και του απάντησα...

    Τι παπαριές λες μετά; Εάν θεωρούσα ακραίο το power-violence, θα το ανέφερα.

    Άντε μας τα 'χετε πρήξει πια με τις -και καλά- ανούσιες συγκρίσεις. Έτσι γουστάρουμε να συγκρίνουμε συλλήβδην. Που εν προκειμένω, δεν συνέκρινα καν έτσι; Την άποψή μου παρέθεσα.

    Και προφανώς για να αναφέρω Agent Steel δεν το κάνω για να ψαρώσω ούτε για να προκρίνω τον "αληθινό" ήχο. Οι άνθρωποι είναι η τελειότητα η ίδια σε σημεία, οι ρυθμοί τους και το χυμαδιό δεν περιγράφονται.

    Αυτό το πράγμα το θεωρώ πιο ακραίο -πιο αστρονομικό- απ' ό,τι κομμάτια της Galas όπου μετά από εφιαλτικές αρμονίες πετάει κάτι blues-o-jazz-o-περάσματα. Γνώμη μου.
    Last edited by Ra Pariah; 24-06-2009 at 19:54.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  15. #45
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Quote Originally Posted by nikolasfluxus View Post
    νομίζω οτι η γκαλάς έχει μια έντονη ειρωνία γενικώς στο στυλ της έτσι δεν είναι?
    χμ δεν έχω ψαχτεί,έτσι λέω.


    (επειδή σκεφτόμαν το τι καθορίζει το ακραίο στη μουσική)
    μαλακιτσες λες αλλα δεν πειραζει, σ'αγαπαμε, εισαι καλο παιδι.

    αλλα και παλι, η ειρωνια ενισχυει γενικα την αρρωστια. βλεπε σπιρτοκουτο.
    this is radio freedom.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •