Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 180

Thread: Νεκρός αστυνομικός στα Πατήσια

  1. #91
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Η αστυνομία εχει ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ έτσι, δεν δημιουργήθηκε εξ αρχής για αυτόν τον λόγο.
    κάνεις λάθος. η αστυνομία δημιουργήθηκε ακριβώς για αυτόν τον λόγο.

    e go on tote, min to afineis stin mesi. Ektos an auto itan to epixeirima sou.
    Kill the wise one!

  2. #92
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Η αστυνομία εχει ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ έτσι, δεν δημιουργήθηκε εξ αρχής για αυτόν τον λόγο.
    κάνεις λάθος. η αστυνομία δημιουργήθηκε ακριβώς για αυτόν τον λόγο.

    e go on tote, min to afineis stin mesi. Ektos an auto itan to epixeirima sou.
    λες ρε παιδί μου ότι τώρα ναι μεν οι μπάτσοι είναι γουρούνια και δολοφόνοι αλλά αυτό οφείλεται στην διεφθαρμένη δημοκρατία. εγώ σου λέω ότι δεν κατάντησε έτσι τώρα, και δεν φταίει καμία χούντα και καμιά δημοκρατία. ιστορικά αυτός ήταν ο ρόλος της αστυνομίας, είτε παλιότερα που ήταν στρατιωτικό τμήμα είτε τώρα που το πλασάρουν σαν κάτι άλλο. δεν είχα σκοπό να επιχειρηματολογήσω για κάτι και να το πάω παραπέρα

  3. #93
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    κάνεις λάθος. η αστυνομία δημιουργήθηκε ακριβώς για αυτόν τον λόγο.

    e go on tote, min to afineis stin mesi. Ektos an auto itan to epixeirima sou.
    λες ρε παιδί μου ότι τώρα ναι μεν οι μπάτσοι είναι γουρούνια και δολοφόνοι αλλά αυτό οφείλεται στην διεφθαρμένη δημοκρατία. εγώ σου λέω ότι δεν κατάντησε έτσι τώρα, και δεν φταίει καμία χούντα και καμιά δημοκρατία. ιστορικά αυτός ήταν ο ρόλος της αστυνομίας, είτε παλιότερα που ήταν στρατιωτικό τμήμα είτε τώρα που το πλασάρουν σαν κάτι άλλο. δεν είχα σκοπό να επιχειρηματολογήσω για κάτι και να το πάω παραπέρα
    Ναι βρε, αυτό το "ιστορικά" ήθελα να μου αναπτύξεις.
    Γιατί οκ, συμφωνούμε ότι οι μπάτσοι κατεληγαν ως σώμα καταστολής γενικά, αλλά δεν ξέρω γιατί θα πρέπει να δεχτώ αυτό το "ιστορικά" ως την ΑΛΗΘΕΙΑ.
    Η αστυνομία θα μπορούσε να λειτουργεί αρκετά καλά, το θέμα είναι πως την χρησιμοποιούν.
    Kill the wise one!

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bujumbura
    Posts
    184

    Default

    Σόρυ δε διάβασα πέρα από την πρώτη σελίδα γιατί
    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Έλεος, ρε μάγκες...
    Ότι και να γίνεται προβοκάτσια!
    [...]
    Λογικό είναι όταν χτυπάς τον εχθρό εκείνος να αγριεύει και να δρα κι εκείνος πιο σκληρά...αυτό δε σημαίνει ότι εσύ σταματάς να τον χτυπάς!
    Οπότε λες ότι ουσιαστικά ότι αυτοί χτυπάνε για να φάμε καταστολή, ξύλο, φασιστονόμους κλπ στη μάπα, έτσι ώστε όλα αυτά να μας καταπιέσουν τόσο που να αναγκαστούμε να εξεγερθούμε και οι χαζοχαρούμενοι υπερεπανταστάτες να πάρετε την αντικρατική δράση όπως τη θέλετε εσείς;
    Χμ, σα προβοκάτσια μου ακούγεται.

  5. #95
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Αυτό που λέει ο animae. Ακριβώς όμως. Δλδ διάβαζα και είπα να πω τη γνώμη μου, αλλά τα είπε όλα.

    Για διαβάστε (και μετά ελάτε να πείτε πόσο γραφικό το βρίσκετε και μπλαμπλα)
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  6. #96
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    χαχαχα καλά κρασιά.

  7. #97
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Αυτό που λέει ο animae. Ακριβώς όμως. Δλδ διάβαζα και είπα να πω τη γνώμη μου, αλλά τα είπε όλα.

    Για διαβάστε (και μετά ελάτε να πείτε πόσο γραφικό το βρίσκετε και μπλαμπλα)
    Η σελίδα που quoatαρες, τι διαφορά έχει με μία συνηθισμένη μέρα στο bronx ξερογο

  8. #98
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    χαχαχα καλά κρασιά.
    Ελα ρε πουλάκι μου και συ, μίλα, μην χαχανίζεις
    Kill the wise one!

  9. #99
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Είμαστε υπάνθρωποι ρε, τι να πει. Το αναγνωρίζω κι εγώ τώρα.

    EDIT: @Esteban
    οπότε;
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  10. #100
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Δεν κατάλαβα τι προσπαθείς να δείξεις. Την αναγκαιότητα του θεσμού;
    ή ότι απλά είναι σάπια η ανθρώπινη φύση; :O

  11. #101
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by CrippleHorse View Post
    Σόρυ δε διάβασα πέρα από την πρώτη σελίδα γιατί
    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Έλεος, ρε μάγκες...
    Ότι και να γίνεται προβοκάτσια!
    [...]
    Λογικό είναι όταν χτυπάς τον εχθρό εκείνος να αγριεύει και να δρα κι εκείνος πιο σκληρά...αυτό δε σημαίνει ότι εσύ σταματάς να τον χτυπάς!
    Οπότε λες ότι ουσιαστικά ότι αυτοί χτυπάνε για να φάμε καταστολή, ξύλο, φασιστονόμους κλπ στη μάπα, έτσι ώστε όλα αυτά να μας καταπιέσουν τόσο που να αναγκαστούμε να εξεγερθούμε και οι χαζοχαρούμενοι υπερεπανταστάτες να πάρετε την αντικρατική δράση όπως τη θέλετε εσείς;
    Χμ, σα προβοκάτσια μου ακούγεται.
    Καταρχάς, την αντικρατική δράση, όπως και οτιδήποτε άλλο, το παίρνω όπως θέλω και όχι όπως θέλουν οι άλλοι, ασφαλώς...και αν εσένα σου μοιάζει με προβοκάτσια, εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό, και ούτε και θέλω άλλωστε. Αλλά αν αυτό είναι προβοκάτσια, τότε προτιμώ να στηρίζω προβοκάτορες αυτού του είδους (γιατί τα αρχίδια να κάνω ότι κάνουν δεν τα έχω) παρά να είμαι επαναστάτης, όπως μπορεί να θεωρείς εσύ ότι είναι οι επαναστάτες!
    ART IS A BLAST!!!

  12. #102
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Αφενός την ακυρότητα του επιχειρήματος ότι

    Quote Originally Posted by Esteban
    Κανένας νοήμων άνθρωπος δεν νομίζω να πιστεύει ότι το γεγονός ότι δεν του έχουν βουτήξει όλα του τα υπάρχοντα είναι λόγω του φόβου που καλλιεργεί η αστυνομία στους επίδοξους ληστές.
    αλλά κυρίως την αναγκαιότητα του θεσμού, ακριβώς επειδή είναι σάπια η ανθρώπινη φύση, και επειδή έχει και έγκυρη αιτία ύπαρξης, άσχετα αν η διαφθορά στην τρέχουσα κοινωνία τον έχει κάνει μπουρδέλο (που συμφωνώ ότι είναι).
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  13. #103
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    χαχαχα καλά κρασιά.
    Ελα ρε πουλάκι μου και συ, μίλα, μην χαχανίζεις
    σε αυτό το θρεντ και με σένα ειδικά έχω δείξει ότι μπορώ να απαντάω όταν δε γυρνάει η κουβέντα εφτά μίλι πίσω.

    τώρα σε απόσπασμα ντόκινς για έναν τύπο που νόμιζε ότι είναι αναρχικός και αλλαξε γνώμη σε μια απεργία μπάτσων επειδή ανοίγαν τράπεζες μεταξύ άλλων και σφάζαν ανθρώπους, κάτι που προφανώς δε θα έκαναν αν τους έπιαναν επ' αυτοφώρω, με πασίγνωστο ότι δεν υπάρχει απεργία χωρίς προσωπικό ασφαλείας (και οι δικοί μας μπάτσοι απεργούν, ναι!), θα μου επιτρέψεις να κάνω τον πιγκουίνο.

    όπως και στο αφελές ότι πιστεύουμε ότι μπορεί να υπάρξει καπιταλισμός χωρίς αστυνομία, λες και δεν είναι αλληλοεξαρτώμενα πράματα άρα συζητάμε σε τελείως fuck it βάση.

  14. #104
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by Midnight

    Καταρχάς, την αντικρατική δράση, όπως και οτιδήποτε άλλο, το παίρνω όπως θέλω και όχι όπως θέλουν οι άλλοι, ασφαλώς...και αν εσένα σου μοιάζει με προβοκάτσια, εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό, και ούτε και θέλω άλλωστε.
    Για αυτό μια ζωή θα είστε παρεούλες, στέκια, μπουκάλια, πετρίδια και φάση.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  15. #105
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by rage for order
    που λέει ο απλά γελοίος σύντροφός σου
    Καταρχήν:

    Την είπα στον Midnight επειδή θεώρησε φρόνιμο το να πάρει θέση υπέρ της δολοφονίας ενός στοιχείου του εποικοδομήματος. Δεν είπα ότι αποτελεί στοιχείο της ταξικής πάλης, είπα ότι ως μισθωτός είναι εν δυναμεί πιο συνειδητοποιημένος από έναν άνθρωπο που όχι μόνο δεν τον απασχολεί ο διαχωρισμός εργοδότη-εργάτη, αλλά ούτε καν ο διαχωρισμός βάσης-εποικοδομήματος. Κατα 99% όχι, δεν παύει όμως ο (κάθε) Midnight να λέει μαλακίες.

    Αυτά για να μη γίνει καμιά παρεξήγηση και το αγελαίο ένστικτο κάτι πιθήκων όπως εσύ με εντάξει κάπου.
    Αυτό το επικοδόμημα μας έχει φάει, Stam...δεν υπάρχουν επικοδομήματα, ο μπάτσος δεν είναι λιγότερο υπεύθυνος από τον βουλευτή του ΛΑΟΣ και ο βουλευτής του ΛΑΟΣ δεν είναι λιγότερο υπεύθυνος από τον αρχηγό της CIA...ο καθένας έχει διαφορετικό ρόλο, κάποιοι ρόλοι είναι ηγετικοί και κάποιοι απλά ρόλοι ακολούθου, όμως ο καθένας έχει ατομικό μερίδιο ευθύνης για αυτά που κάνει και δεν υπάρχει λόγος να κάνεις τον έναν χειρότερο ή καλύτερο του άλλου...απλά οι μπάτσοι είναι πιο απροστάτευτοι και προσβάσιμοι, αυτό είναι όλο...το σύνθημα "Οι μπάτσοι είναι τα χέρια του Συστήματος, ώρα να χτυπήσουμε την καρδιά του" ασφαλώς και με βρίσκει σύμφωνο, εξίσου σύμφωνο όμως με βρίσκει και το "Οι μπάτσοι δεν είναι παιδιά των εργατών, είναι τα τσιράκια των αφεντικών". Ο εχθρός έχει πολλά πρόσωπα και σύνθετη δομή και μέρος της είναι κι εκείνοι, πως να το κάνουμε τώρα;!
    ART IS A BLAST!!!

Similar Threads

  1. Νεκρός ο Νίκος ο Νικολαΐδης.
    By ikonoklast in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-2009, 21:54
  2. Replies: 15
    Last Post: 10-10-2006, 01:18
  3. Άγγλος καλός μονάχα νεκρός
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 20-05-2005, 07:54
  4. Νεκρός ο Johnny Ramone
    By jimid in forum Music Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 18-09-2004, 00:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •