Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 180

Thread: Νεκρός αστυνομικός στα Πατήσια

  1. #121
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Το ότι εκ παραφθοράς εξυπηρετεί αυτό το σκοπό δε σημαίνει ότι δεν έχει και έγκυρο λόγο ύπαρξης.
    το είπα και πριν. δεν ισχύει το εκ παραφθοράς. γι' αυτό το σκοπό δημιουργήθηκε. (λολ η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι σημαίνει το "εκ παραφθοράς" αλλά υποθέτω πως κατάλαβα)

    Τώρα για τη φύση του ανθρώπου κτλ, και καλά δεν κατάλαβες.
    μωρέ κατάλαβα. εσύ λες ότι είναι στην φύση του ανθρώπου, κάτι στον οργανισμό του το προκαλεί. τι δεν ξέρουμε βέβαια αλλά ναι είναι εκεί. ξεχνάμε ανισότητες κτλ. όταν σε δω αύριο θα σου σκάσω μια σφαλιάρα και θα σου ρίξω και ένα πούτσο και μη μου πεις τίποτα, θα φέρομαι σαν άνθρωπος και θα είναι ανωμαλία να πάω κόντρα στην ανθρώπινη φύση μου!

  2. #122
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Το ότι εκ παραφθοράς εξυπηρετεί αυτό το σκοπό δε σημαίνει ότι δεν έχει και έγκυρο λόγο ύπαρξης.
    το είπα και πριν. δεν ισχύει το εκ παραφθοράς. γι' αυτό το σκοπό δημιουργήθηκε. (λολ η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι σημαίνει το "εκ παραφθοράς" αλλά υποθέτω πως κατάλαβα)
    Το ξέρω ότι το είπες και πριν, γι' αυτό και απάντησα. Εγώ πιστεύω πως γενικά για θεσμούς με τόσο συχνή παρουσία στις διάφορες ανθρώπινες κοινωνίες, δεν μπορείς να πεις ότι δημιουργήθηκαν για ένα λόγο, έτσι απλά. Το θέμα είναι πως υπάρχει έγκυρος λόγος ύπαρξης, από εκεί και πέρα το σημαντικό είναι σε τι βαθμό εξυπηρετεί ο θεσμός αυτόν και σε τι άλλους. Όχι;

    Δε νομίζω ότι δεν υπάρχουν και δεν υπήρξαν περιπτώσεις που η αστυνομία οποιασδήποτε μορφής δεν εξυπηρετούσε περισσότερο το σκοπό της και όχι άλλους, αν και δεν έχω παραδείγματα.

    Quote Originally Posted by "rage for order" View Post
    Τώρα για τη φύση του ανθρώπου κτλ, και καλά δεν κατάλαβες.
    μωρέ κατάλαβα. εσύ λες ότι είναι στην φύση του ανθρώπου, κάτι στον οργανισμό του το προκαλεί. τι δεν ξέρουμε βέβαια αλλά ναι είναι εκεί. ξεχνάμε ανισότητες κτλ. όταν σε δω αύριο θα σου σκάσω μια σφαλιάρα και θα σου ρίξω και ένα πούτσο και μη μου πεις τίποτα, θα φέρομαι σαν άνθρωπος και θα είναι ανωμαλία να πάω κόντρα στην ανθρώπινη φύση μου!
    Γι' αυτό κι εγώ θα φωνάξω δύο μπάτσους να ΣΟΥ ΤΟΝ ΧΩΣΟΥΝ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΗ.

    Αυτό ακριβώς είπα, είσαι μέσα
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  3. #123
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    τεσπα για να απαντήσω θα πω πάλι τα ίδια με άλλον τρόπο και βαριέμαι

  4. #124
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Μάη πόιντ εξάκτλη ε.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  5. #125
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    ιστορικα να το παρουμε κοινωνιες-κρατη που δεν ηταν καπιταλιστικες δεν φροντιζαν να εχουν "αστυνομια" η' στρατο συνηθως για να "επιβαλλει" την ταξη?
    ο χ βασιλιας δεν ειχε τους δικους του και τους πληρωνε για να κανει κουμαντο και να κλανει μεντες ο λαος
    τι αλλαζει με τον καπιταλισμο?
    Δεν ήταν καπιταλιστικά, όμως δεν έπαυαν να είναι Κράτη, να έχουν δηλαδή εξουσιαστικές μο
    ρφές και δομές.
    δηλαδή σοσιαλισμός (δεν λέει για κομμουνισμό) και καπιταλισμός είναι το ένα και το αυτό ε; Εργατική ε3ουσία και έλεγχος στο κράτος = ε3ουσία του κεφαλαίου;
    Όχι, είναι διαφορετικές μορφές Κράτους εθρικές η μια προς την άλλη γιατί εξυπηρετούν διαφορετικά συμφέροντα...αυτό όμως δεν κάνει τη μια καλύτερη από την άλλη! Είναι πάντα Κράτος...
    ART IS A BLAST!!!

  6. #126
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    και ως γνωστόν κάτω το κράτος πάνω ο μπάφος.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    666

    Default

    άντεξα να διαβάσω την πρώτη σελίδα.καλά τα λέει ο μπορισάν!!
    βγαίνει ο άλλος στην Τρέμη και ρωτάει ποιά οι γνώμη τους περι γονιδιακού ελέγχου και τσιπακίων

  8. #128
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    οκ εσύ και ο boris-san να ρωτάτε τον πρετεντέρη πριν κάνετε οτιδήποτε

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    666

    Default

    ποια τρομοκρατικη οργανωση που σεβεται τον εαυτο της θα αφησει σημειωμα "ο μπάτσος είναι καλός μόνο με μιά τρυπα στη μεση του οπως τα ΝΤΟΝΑΤΣ που τρωει", στην ΕΛΛΑΔΑ?και γιατι θα σκοτωναν εναν απλο μπατσο?
    Η μηπως παιζει να ηταν 5 λουμπεν που το κανανε και αρχισαν παλι τα 16χρονοςνεκροςαποσφαιραμπατσου ξαναμανα?και γιατι αργησαν τοσο πολυ?τοσο καιρο σκεφτοντουσαν?
    γκετ ριλ.τετοιοι τυπαδες αυτη την εποχη σαπιζουνε με μπυρες και δε κουνανε το δαχτυλακι τους απο τη ζεστη.
    η δουλεια εγινε απο μεσα για τους λογους που αναφερθηκαν.

  10. #130
    Senior Member Mostos's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Νυκτερινός Περίπατος
    Posts
    2,514

    Default

    παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος σοβαρός γιατί να εκτελεστεί ενας αστυνομικός που δεν τον ξέρει η μάνα του ως ταξικός εχθρος επειδή είναι αστυνομικός και αυτά να περνούν απαρατήρητα επειδή αφορούν αγρότες;
    Code:
     http://www.tvxs.gr/v14556
    ο μπατσάκος είναι χειρότερος απο αυτούς;
    Last edited by Mostos; 19-06-2009 at 15:38.

  11. #131
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    α μωρε τον "μπατσακο"! οσο γι'αυτους τους καραμαλακες τι νομιζεις; οτι αν τους ετρωγε κανεις αυτους θα στενοχωριομασταν; καλα θα τους εκανε. γι' αυτο εμεις ειμαστε καλυτεροι απ'τα αριστεροσκυλα: γιατι και τους μπατσους και τους κυβερνωντες και τους μικροαστους και τους αγροτες και τους εργατες τους εχουμε στ'αρχιδια μας και δεν θα μας ελειπε κανεις τους!
    this is radio freedom.

  12. #132
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    α, επισης, πρωτη φορα που θα διαφωνησω με τον ρεητζ φορ ορντερ αλλα το οτι το εγκλημα ειναι παιδι του καπιταλισμου και μονο ειναι τεραστια πατατα. μπορει μεν το συντριπτικα μεγαλυτερο μερος να ειναι οντως ειτε οικονομικων κινητρων ειτε υποκινουμενο απο μια καπιταλιστικη ηθικη αλλα σε οποιαδηποτε κοινωνια ή μη-κοινωνια θα μπορουσε να διαπραχθει μια πραξη που θα ειχε αρνητικο αντικτυπο στην ζωη ή στην ποιοτητα ζωης κάποιου. απλα το επιθυμητο θα ηταν να αποφασισουν οι αμεσα εμπλεκομενοι ή εστω η κοινοτητα, οχι ενα εξωτερικο σωμα που κανει οτι θελει χωρις να εχει ιδεα.
    this is radio freedom.

  13. #133
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    α μωρε τον "μπατσακο"! οσο γι'αυτους τους καραμαλακες τι νομιζεις; οτι αν τους ετρωγε κανεις αυτους θα στενοχωριομασταν; καλα θα τους εκανε. γι' αυτο εμεις ειμαστε καλυτεροι απ'τα αριστεροσκυλα: γιατι και τους μπατσους και τους κυβερνωντες και τους μικροαστους και τους αγροτες και τους εργατες τους εχουμε στ'αρχιδια μας και δεν θα μας ελειπε κανεις τους!
    βρες δεύτερο άτομο που λέει τέτοιες κρετινιές ή βάλε το πρώτο πληθυντικό στον κώλο σου

  14. #134
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    α μωρε τον "μπατσακο"! οσο γι'αυτους τους καραμαλακες τι νομιζεις; οτι αν τους ετρωγε κανεις αυτους θα στενοχωριομασταν; καλα θα τους εκανε. γι' αυτο εμεις ειμαστε καλυτεροι απ'τα αριστεροσκυλα: γιατι και τους μπατσους και τους κυβερνωντες και τους μικροαστους και τους αγροτες και τους εργατες τους εχουμε στ'αρχιδια μας και δεν θα μας ελειπε κανεις τους!

























































    Τόσες μαλακίες μαζεμένες σε ένα ποστ, πρώτη φορά βλέπω.
    Πιθηκε.
























    Kill the wise one!

  15. #135
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    λολ, με εβρισε ο τιποτας. θιχτηκα.

    φαντομ τι ζορι τραβας παλληκαρι μου;
    this is radio freedom.

Similar Threads

  1. Νεκρός ο Νίκος ο Νικολαΐδης.
    By ikonoklast in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-2009, 21:54
  2. Replies: 15
    Last Post: 10-10-2006, 01:18
  3. Άγγλος καλός μονάχα νεκρός
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 20-05-2005, 07:54
  4. Νεκρός ο Johnny Ramone
    By jimid in forum Music Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 18-09-2004, 00:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •