Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Ανάφη

  1. #1
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Ανάφη

    έχετε δυο μήνες καιρό. κάποιος (μάλλον πουσταράς ηαρίτης) μου έλεγε πριν καιρό για Ανάφη και δε θυμούμαι ποιος να τονερωτήξω ιδιαιτέρως.
    χρηστικές πληροφορίες, ρομαντικές ιστορίες, γυμνόστηθες φωτογραφίες.
    α, και που μείνατε.
    ευχαριστώ.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  2. #2
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Όμορφα νομίζω, δεν βοηθάω και πολύ αλλά είχα πάει πολύ μικρός
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  3. #3
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    κι εγώ δεν ξέρω αν βοηθάω, δεν έχω πάει άλλωστε, αλλά γιατί να μην είναι ωραία

  4. #4
    Senior Member Mostos's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Νυκτερινός Περίπατος
    Posts
    2,514

    Default

    δεν εχω ξαναδεί τα συγκεκριμένα γράμματα σε αυτή την ακολουθία. ελπίζω να βοηθησα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    288

    Default

    Φιλαρακι εξαρτάται τι ζητάς: θα πας για κάμπινγκ ή θα πας για να μείνεις σε σπιτάκι στη χώρα; Έχει μονάχα την χώρα και 3 παραλίες. Στην πρώτη γίνεται χαμός γιατί είναι πολυ΄κοντά στην χώρα κ όλοι πάνε εκει - καλή παραλία. Στην 2η πάνε ολοι οι γυμνιστές που κάνουν το ultra-χύμα κάμπινγκ (δίχως σκηνές και βρακί ) και στην 3η πάνε ελάχιστοι είτε για κάμπινγκ είτε για κανα συμπόσιο μετά απο ψαροντούφεκο είτε για να δουν πως είναι. Στη χώρα αμα πας Αύγουστο γίνεται χαμός (για τα δεδομένα του νησιού διότι είναι πολυ μικρό) κ γενικώς λέει πολυ γιατι έχει φοβερό κλίμα. Έγω είχα πάει 14 μέρες εκεί για ελεύθερο κάμπινγκ στην τρίτη (και μακρύτερη) παραλία με ένα φίλο και γνωρίσαμε 4 παλικάρια κ περάσαμε και γαμώ. Κινητό δεν πιάνει σήμα, μονάχα κάτω από την κεραία στη χώρα. Η κοσμοτέ πιάνει κ λίγο μέσα στην χώρα. Στις παραλίες, ούτε καν! Γενικώς, αμα γουστάρεις άγονη γραμμή, ησυχία, κάμπινγκ ελέυθερο και έχεις ΚΑΛΗ και σχετικώς μεγάλη παρέα που γουστάρει καμπινγκ, εγώ στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Ήταν οι καλύτερες διακοπές που έκανα τότε (μετά από την κεφαλλΌνια - ο φιξξξερ δεν θα συνεναίσει σε αυτό). Απλά να έχεις υπ'όψιν ότι: (α) ξεκινάς με Αι Γιώργη στις 7.00 πμ και φτάνεις Ανάφη 11.00 μμ (ούτε καν διάλογος για επιλογή του Ρωμίλντα - δεν ξέρεις αν καν θα φτάσεις) και (β) μεταφορικό οπωσδήποτε άμα μείνεις σε καμπινγκ στην 3 παραλία. Οι συγκινωνίες δε βολεύουν.
    Last edited by Captain Howdy; 24-06-2009 at 16:24.

  6. #6
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    isxuei oti tous kinigane poli sto eleuthero?
    voleuei sigkoinwnia apo santorini?
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  7. #7
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Captain Howdy View Post
    Φιλαρακι εξαρτάται τι ζητάς: θα πας για κάμπινγκ ή θα πας για να μείνεις σε σπιτάκι στη χώρα; Έχει μονάχα την χώρα και 3 παραλίες. Στην πρώτη γίνεται χαμός γιατί είναι πολυ΄κοντά στην χώρα κ όλοι πάνε εκει - καλή παραλία. Στην 2η πάνε ολοι οι γυμνιστές που κάνουν το ultra-χύμα κάμπινγκ (δίχως σκηνές και βρακί ) και στην 3η πάνε ελάχιστοι είτε για κάμπινγκ είτε για κανα συμπόσιο μετά απο ψαροντούφεκο είτε για να δουν πως είναι. Στη χώρα αμα πας Αύγουστο γίνεται χαμός (για τα δεδομένα του νησιού διότι είναι πολυ μικρό) κ γενικώς λέει πολυ γιατι έχει φοβερό κλίμα. Έγω είχα πάει 14 μέρες εκεί για ελεύθερο κάμπινγκ στην τρίτη (και μακρύτερη) παραλία με ένα φίλο και γνωρίσαμε 4 παλικάρια κ περάσαμε και γαμώ. Κινητό δεν πιάνει σήμα, μονάχα κάτω από την κεραία στη χώρα. Η κοσμοτέ πιάνει κ λίγο μέσα στην χώρα. Στις παραλίες, ούτε καν! Γενικώς, αμα γουστάρεις άγονη γραμμή, ησυχία, κάμπινγκ ελέυθερο και έχεις ΚΑΛΗ και σχετικώς μεγάλη παρέα που γουστάρει καμπινγκ, εγώ στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Ήταν οι καλύτερες διακοπές που έκανα τότε (μετά από την κεφαλλΌνια - ο φιξξξερ δεν θα συνεναίσει σε αυτό). Απλά να έχεις υπ'όψιν ότι: (α) ξεκινάς με Αι Γιώργη στις 7.00 πμ και φτάνεις Ανάφη 11.00 μμ (ούτε καν διάλογος για επιλογή του Ρωμίλντα - δεν ξέρεις αν καν θα φτάσεις) και (β) μεταφορικό οπωσδήποτε άμα μείνεις σε καμπινγκ στην 3 παραλία. Οι συγκινωνίες δε βολεύουν.
    Μπα, μια χαρα ειχα περασει, αν και Κεφαλλονια 2008 ηταν πολυ καλυτερα και 2009 ενδεχεται να ειναι ακομα καλυτερα, αν καταφερω να παω. Οπως και να χει, μου φαινονται περιεργα αυτα που λες για Αναφη, σιγουρα εχεις περασει καλυτερα σε διακοπες μετα την Αναφη ε. Πιο πολυ ταλαιπωρια ακουγεται παρα απολαυση, γενικα ελευθερο καμπινκ ποτε για κανεναν λογο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    288

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by Captain Howdy View Post
    Φιλαρακι εξαρτάται τι ζητάς: θα πας για κάμπινγκ ή θα πας για να μείνεις σε σπιτάκι στη χώρα; Έχει μονάχα την χώρα και 3 παραλίες. Στην πρώτη γίνεται χαμός γιατί είναι πολυ΄κοντά στην χώρα κ όλοι πάνε εκει - καλή παραλία. Στην 2η πάνε ολοι οι γυμνιστές που κάνουν το ultra-χύμα κάμπινγκ (δίχως σκηνές και βρακί ) και στην 3η πάνε ελάχιστοι είτε για κάμπινγκ είτε για κανα συμπόσιο μετά απο ψαροντούφεκο είτε για να δουν πως είναι. Στη χώρα αμα πας Αύγουστο γίνεται χαμός (για τα δεδομένα του νησιού διότι είναι πολυ μικρό) κ γενικώς λέει πολυ γιατι έχει φοβερό κλίμα. Έγω είχα πάει 14 μέρες εκεί για ελεύθερο κάμπινγκ στην τρίτη (και μακρύτερη) παραλία με ένα φίλο και γνωρίσαμε 4 παλικάρια κ περάσαμε και γαμώ. Κινητό δεν πιάνει σήμα, μονάχα κάτω από την κεραία στη χώρα. Η κοσμοτέ πιάνει κ λίγο μέσα στην χώρα. Στις παραλίες, ούτε καν! Γενικώς, αμα γουστάρεις άγονη γραμμή, ησυχία, κάμπινγκ ελέυθερο και έχεις ΚΑΛΗ και σχετικώς μεγάλη παρέα που γουστάρει καμπινγκ, εγώ στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Ήταν οι καλύτερες διακοπές που έκανα τότε (μετά από την κεφαλλΌνια - ο φιξξξερ δεν θα συνεναίσει σε αυτό). Απλά να έχεις υπ'όψιν ότι: (α) ξεκινάς με Αι Γιώργη στις 7.00 πμ και φτάνεις Ανάφη 11.00 μμ (ούτε καν διάλογος για επιλογή του Ρωμίλντα - δεν ξέρεις αν καν θα φτάσεις) και (β) μεταφορικό οπωσδήποτε άμα μείνεις σε καμπινγκ στην 3 παραλία. Οι συγκινωνίες δε βολεύουν.
    Μπα, μια χαρα ειχα περασει, αν και Κεφαλλονια 2008 ηταν πολυ καλυτερα και 2009 ενδεχεται να ειναι ακομα καλυτερα, αν καταφερω να παω. Οπως και να χει, μου φαινονται περιεργα αυτα που λες για Αναφη, σιγουρα εχεις περασει καλυτερα σε διακοπες μετα την Αναφη ε. Πιο πολυ ταλαιπωρια ακουγεται παρα απολαυση, γενικα ελευθερο καμπινκ ποτε για κανεναν λογο.
    Όχι αντιθέτως σε εργένικες διακοπές είναι ότι καλύτερο έχω κάνει. Δεν ήταν ταλαιπωρία τελικά, αλλά ήτανε και γαμώ!

    Quote Originally Posted by pixies451
    isxuei oti tous kinigane poli sto eleuthero?
    voleuei sigkoinwnia apo santorini?
    Ισχύει αυτό αλλά εξαρτάται. Συνήθως κυνηγάνε πολύ τους γυμνιστές και στην 2η και στην 3η παραλία. Βέβαια άμα πας Αύγουστο δεν κυνηγάνε, διότι θέλουν κόσμο στο νησί - φράγκα κι ετσ'. Εμάς δεν μας είχαν κυνηγήσει, απλά ήταν ένας παπάρας εκεί που πέταγε την μαλαπέρδα έξω κάθε τόσο και είχαν σκάσει κάτι ταχύπλοα και είχαν πει οτι και καλά θα μας διώξουν αμα την ξαναπετάξει έξω. Μαλακίες, φοβούνται μήπως οι πρωτευουσιάνοι τους πηδήξουν τις γυναίκες, κομπλεξισμοί.

    Edit: Για τις συγκοινωνίες απο Σαντορίνη δεν ξέρω και πολλά, αλλά θυμάμαι πήραμε ένα πλοιάριο γύρω στισ 6.00 το πρωί για να πάμε Σαντορίνη για το οποίο βρήκαμε σχετικά εύκολα εισητήρια. Νομίζω όμως ότι έχει ανα δυο με τρεις ημέρες!
    Last edited by Captain Howdy; 25-06-2009 at 20:53.

  9. #9
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    Καταπληκτική η Ανάφη, το καλύτερο μέρος του κόσμου (μαζί με 5-6 ακόμα).

    Κατά τ' άλλα, μ' ενημέρωσαν απ' το κοντρόλ ότι ήδη λάβατε μέσω άλλης οδού τις πληροφορίες που θα έδινα κι εγώ, οπότε απλώς να πω ότι ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ Ανάφη.
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  10. #10
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    *bump*

    παω αυριο.

    Οι ντόπιοι λένε πως το όνομα βγήκε λόγω της απόλυτης απουσίας φιδιών στο έδαφός του, «αν όφις». Μάλιστα, πριν από χρόνια βιολόγοι απελευθέρωσαν μερικά φίδια στο νησί για παρατήρηση και έρευνα, ωστόσο τα ερπετά δεν άντεξαν ούτε ένα 24ωρο και ψόφησαν!
    ΓΑ-ΜΙΕΣΤΕ!
    this is radio freedom.

  11. #11

    Default

    Για πείτε, τι πρέπει να ξέρουμε για την Ανάφη;

    Ξέρω ότι μένουμε Ρούκουνα, αν και έμαθα πως τέλη Ιούλη που θα πάμε θα χει μπόλικο κόσμο και πιθανώς να μην είναι υποφερτά, οπότε υπάρχουν άλλες επιλογές;

    Ξέρω ότι έχει αρκετά μονοπάτια που σε βγάζουν σε διάφορες παραλίες.

    Ξέρω ότι υπάρχει συγκοινωνία στο νησί, αλλά πως καλύτερα θα ήταν να χεις μηχανάκι.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #12
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    είναι απέναντι από την Σαντορίνη.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #13
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Μη του λέτε τίποτα, δεν θα πάει.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  14. #14

    Default

    Μη σου πω ότι μετά θα χτυπήσω και μία Κρήτη, οπότε θα πάω.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #15
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ανάφη μπορεί να πας, στα μέρη που θα σου πούνε δεν...
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •