Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Βινυλιο,δισκαδικα στην ελλαδα και αλλες πικραμενες ιστοριες.

  1. #16
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    ενταξει ο Λωτος δεν εχει και πολυ τσιμπημενες τιμες, 1-3ευρω διαφορα απο το να το παραγγειλεις απο νετ οσον αφορα νεες κυκλοφοριες! ο wax με εχει εκνευρισει με τις τιμες του, τελευταια φορα που αγορασα ηταν τα χριστουγεννα και τελικα πηρα την αποφαση να μην ξαναπατησω στο μαγαζι τους ουτε για βλεφαρο, την εχω κρατησει 6μηνες! βεβαια θα μπορουσα να βρισκω την καλη/νορμαλ τιμη στο 1βινυλιο που θα θελω μεσα σε ολα, αλλα εκει που θα τον αναγκασεις να ριξει την τιμη του ειναι να μην του δωσεις ξανα φραγκο ουτε το 10ευρω, αμα το κανουν 10-15 μονο αυτο πελατες του (ε ειναι 20-25 βινυλια λιγοτερο πανω κατω το μηνα)!

    επισης τοπικ που ηθελα να κανω αλλα δεν εψαξα καν αν υπαρχει ειναι για distros/δισκαδικα/εταιρειες για παραγγελιες μεσω νετ (κουβεντα γυρω απο αξιοπιστια, τιμες, ποικιλια, τροποι πληρωμης...) εν καιρω!
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  2. #17
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    ωπα εκει που λεω για λωτο με διαφορα 1-3υρω μεσο ορο, ειναι απο τιμες των δισκων στο ιντερνετ, χωρις δηλαδη ταχυδρομικα!
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  3. #18
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Cool

    θα ήθελα να απαντήσω ρε γμτ αλλά πρέπει να την κάνω για να δώσω και μετα το μπούλο απο δω. από παρασκευή η απόψαρα μου (πολυ που χεστήκατε)


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  4. #19
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    μόνο ιντερνετ (για βινύλια παντα)

    πινατερε: http://www.electricrequiem.com/forum...ead.php?t=2132


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  5. #20
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Περισσοτερο απο διαφορους (οχι δεν εννοω τον ζαχαρια) που την εχουν δει τιμες λαλαουνη, μου την δινει οτι:

    Δεν υπαρχουν αξιοπιστα δισκαδικα να παραγγειλεις και οντως να το φερουν,
    Δεν παιζει να ζητησεις να κρατηθει κατι και οντως να το κρατησουν,
    Ψαξε ρε φιλε να φερεις τιποτα οχι συνηθισμενο,
    Kαποτε ειχαμε και (καλα) 2nd hand,
    Θελω να πουλησω και τιποτα ... τι μας λες 2,5 EUR και μολις τα δωσεις κολλας μπροστα μου price tag 12,5

    ...και παει λεγοντας.

    Γι αυτο ειμαστε πελατες στο εξωτερικο που καποιοι λιγοι μας αντιμετωπιζουν πιο σοβαρα ( εχει και εκει full μαλακες ε, εκει το κυριο θεμα μου ειναι οι μπασταρδοι που πακεταρουν σαν να πουλανε ρεγγες !)

    Good times are long gone ...

    Reject εαν το κατεχεις το θεμα και κανεις καλο scouting παιζει χρημα με reissues/κοπες και μπορω να το αποδειξω
    Last edited by wom; 15-06-2009 at 20:56.
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  6. #21
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    wom το κατεχω ρε συ,αλλα δεν θα εκανα κατι για το χρημα.
    περισσοτερο για να βγαλω καποιους δισκους,να φερω σε επαφη καποιον κοσμο με μπαντες που μου αρεσουν εμενα με αρκετα χαμηλο αντιτιμο.
    οπως επισης και για να παρω εγω καποια δισκακια απο εξωτερικο,μεσω trade.παντως αυτα αποτελουν ονειρα οσο δεν εχω δουλεια σταθερη.
    δεν το σκεφτομαι να κανω re-issues,θα πρεπει να ειναι κατι εξαιρετικο που δεν εχει ξαναγινει.δεν θελω να ειναι αλλη μια κοπια του δισκου στον μακρυ καταλογο επανεκδοσεων της μπαντας...
    απεδειξε το παντως!
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #22
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    ε τα χουμε ξαναπεί αυτά κατά καιρούς
    είπαμε μια μέρα με τον sonicboom
    (παιρνουμε κι οι 2 αρκετά βινύλια)
    να πάμε μια βολτα από δισκάδικα, για την βόλτα περισσότερο
    και μπας και βρούμε κάτι καλό

    ε απλά εκνευριστήκαμε με τις εξωφρενικές τιμές
    (όλα τα νέα βινύλια πάνω από 20, ταρίφα κανονικά)

    ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

    αντιλαμβάνομαι πως κι οι δισκοπώληδες κάπως πρέπει να επιβιώσουν
    ε ας το κάνουν εις βάρος του περιστασιακού αγοραστή
    για εμάς υπάρχει το δίκτυο, τα ταξίδια στο εξωτερικό και οι συναυλίες

    μιας κι είπα sonicboom εκτός από τον κολλητό
    υπάρχει και το ομώνυμο δισκάδικο στην Κυψέλη
    παίζει και ονλάιν http://www.usedrecords.gr/
    Last edited by regularpaul; 15-06-2009 at 21:45.

  8. #23
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Χμμμμ

    Εχω χάσει τις επαφές με Αθηναϊκά δισκάδικα τα τελευταία χρόνια, αλλά όταν επιστρέφω τη βόλτα μου την κάνω πάντα. Από αυτά που σχεδόν πάντα επισκέφτομαι ο Γρηγόρης στην Eat Metal έχει πάντα προσιτές τιμές, κ σε μεταχειρισμένα βινύλια κ σε δικά του, από 8-10 ε στα πρώτα μέχρι 13-14ε στα δικά του, τις οποίες τιμές θεωρώ πολύ καλές. Ο No Remorse είναι πάντα πιο ακριβός, σε μερικά λίγο σε μερικά αρκετά (έχει βέβαια πολύ μεγαλύτερη ποικιλία)

    Εδώ, όσο το έχω ψάξει, οι καινούριες κυκλοφορίες κυμαίνονται από τα 14-15ε μέχρι 18-19ε αν το βινύλιο είναι διπλό. Τις δεύτερες τιμές τις βρίσκω κάπως τσιμπημένες, οπότε εξαρτάται από το γκρουπ αν θα αγοραστεί ή όχι. Τις περισσότερες αγορές τις κάνω πλέον σε παζάρια, κ σε μικρότερα δισκάδικα εδώ (είχα βρει με ένα φίλο ένα τύπο με κανονικό μαγαζί, κ στη κουβέντα πάνω μας είχε στείλει στην αποθήκη του, όπου έχει πολύ πράγμα κ αρκετά καλές τιμές). Όρεξη κ ψάξιμο θέλει βασικά (κ χρόνο κ λεφτά φυσικά )
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  9. #24
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    γκαρντιαν πες μου μια,ξερεις αν υπαρχει ελληνικη εταιρεια που να βγαζει μεταλ σε βινυλιο?επανεκδοσεις,νεες μπαντες κτλ κτλ?
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  10. #25

    Default

    Η Kyrck!

  11. #26
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    γκαρντιαν πες μου μια,ξερεις αν υπαρχει ελληνικη εταιρεια που να βγαζει μεταλ σε βινυλιο?επανεκδοσεις,νεες μπαντες κτλ κτλ?
    Υπάρχει η Eat Metal που βγάζει κυρίως νέες κυκλοφορίες, η Steel Legacy του Τραμπάκουλα που ασχολείται ως επί το πλείστον με επανακυκλοφορίες (σαφώς δυσεύρετων πραγμάτων), καθώς κ η Steel Legacy (νομίζω κ επανακυκλοφορίες κ νέα πράγματα).
    Όλα προσεγμένα κ σε προσιτές τιμές. Προτείνονται (καλά όχι σε σένα, γενικά το λέω),
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  12. #27
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    steel gallery
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  13. #28
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    ε ναι, πάντα τις μπερδεύω
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  14. #29
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Ρε μάγκες με συγκίνησε το θρεντ και γράφτηκα να ποστάρω....

    Πριν αρκετά χρόνια αγόρασα από τον Ζαχαρία το Horse Rotorvator και το Scatology των Coil από 10.000 δραχμές ..... Μπατιράκι τότε αλλά με πόνο και ζόρι είχα μαζέψει τα λεφτάκια. Λέω σε έναν φίλο , το-και-το ... μόρτη μου λέει σε έπιασαν κότσο ... το πείρα προχτές από Κυψέλη (μου διαφεύγει το όνομα του μαγαζιού) 1.800 δρχ --> ΙΝΚΟΜΙΝΓΚ ΜΟΥΤΖΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 1.

    Περνάει καιρός πάω Ζαχαρία , βρίσκω But what ends... , Death In June 1.500 δρχ.... Χεχ λέω , ο τσοπάνης έφαγε κρα και συμμορφώθηκε ... με γρήγορες σπασμωδικές κινήσεις και με τον φόβο μην έχουν κάνει λάθος το σβερκώνω και βουρ...
    Το ίδιο βράδυ λέω στο ίδιο φιλαράκι ... ζούλα μου τις μπάλες... τόσο πείρα το LP ... και μάλλον του λέω έχει και άλλα κομμάτια ... Πάει μετά από 2 μέρες .... 7.800 το δισκάκι ...

    Από τότε μόνο σε τραγικά καλές ευκαιρίες ψωνίζω .... αν και σπάνια πάω πια για ψώνια... όταν 3πλο box Einsturzende Neubauten το έχω με ταχυδρομικά 16€ θα ψωνίσω από τον αλλοδαπό , πέτυχα στο 7+7 πριν χρόνια 2 autechre albumakia στα 3€ ... ε τα τσίμπησα.

    Και μιας και αναφέρθηκε η ιστορία για τους "γνώστες" που ξέρουν τι πουλάνε θα σας πω το εξής....
    -Δεν ψήνομαι να πω όνομα, όποιος είναι Αθηναίος κάποιας ηλικίας τον ξέρει-

    Του έλεγες φίλε γεια , θέλω ξέρω 'γω Cabaret Voltaire voice of america το έχεις ? .... -random απάντηση A- Την άλλη εβδομάδα έρχεται
    Φίλε καλησπέρα ξέρω γω , έχεις Bedtime for Democracy με την εφημερίδα μέσα? -random απάντηση Β- Ποτέ δεν ήρθε Ευρώπη με τη εφημερίδα.
    Φίλε έφερες Blood Sugar Sex Magic ? -πιο συχνή random απ όλες τις απαντήσεις - Μόλις τέλειωσε μάλλον μέσα στον μήνα θα το έχω πάλι...

    Ο τύπος είχε τέτοιο σύνδρομο ξερόλα που εμένα με τον κολλητό μου μας έδιωξαν από το συγκεκριμένο δισκάδικο γιατί μια μέρα τον δουλεύαμε με απίθανα ονόματα και album και μια φορά δεν μας είπε ... όπα ρε μάγκες τι είναι αυτό? δεν το ξέρω .... βασικά καρφωθήκαμε με το "μήπως έχεις το καινούριο από Dead Mitsotakis?" ...

    Μετά από πολλά χρόνια τον πέτυχα σε δισκάδικο (πολύ μεγάλο πολύ γνωστό) και τσίμπησα ένα CDaki (από βαρεμάρα μιας και δεν έχω καν cd player). Το συγκρότημα ήταν Die Form και το album Duality, και ξεκίνησε να μου λέει για τα παλιά τους , και του λέω "Ιδικά τότε που ήταν στην Warm Surgent" και μου λέει ναι .... εντάξει ήμουν 30 χρονών και έκατσα 20 λεπτά και τον δούλευα ...

  15. #30

    Default

    εξαιρετικό γούστο, τα δικά μου σέβη τα έχεις.

Similar Threads

  1. Getting a life & άλλες ιστορίες (Post Of The Day split)
    By StationEleven in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 22-11-2010, 15:46
  2. LCD, FullHD και άλλες ιστορίες
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 25
    Last Post: 19-12-2008, 05:08
  3. Replies: 39
    Last Post: 21-02-2006, 11:59
  4. Περί συμφέροντος και άλλες ιστορίες.
    By carheart in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 7
    Last Post: 25-10-2005, 23:56
  5. Replies: 10
    Last Post: 19-03-2004, 23:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •