Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Βινυλιο,δισκαδικα στην ελλαδα και αλλες πικραμενες ιστοριες.

  1. #1
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default Βινυλιο,δισκαδικα στην ελλαδα και αλλες πικραμενες ιστοριες.

    Ηθελα να κανω απο καιρο αυτο το τοπικ,και ελπιζω στην συνδρομη γνωσεων/αποψεων χρηστων που αγοραζουν ακομα βινυλιο οπως ο παυλος και ο μαριλλιον.
    δισκαδικα
    Εχω σπαστει εδω και πολλα χρονια με την κατασταση που επικρατει στην ελλαδα.Τα υποτιθεται "αντεργκραουντ" και "ψαγμενα" δισκαδικα εχουν ξεφυγει τελειως και απο τις αντεργκραουντ τιμες του παρελθοντος.και παραδειγματα εχω πολλα.
    εχουμε πχ το wax records.νικολαφλουξους μην παρεξηγηθεις μιας και εισαι φιλος μαζι τους,αλλα η αληθεια ειναι οτι μιλαμε για τους μεγαλυτερους σκιτζηδες και φαρμακοτριφτες της πολης.Καποτε θεωρουσαμε ετσι τον λωτο,αλλα ακομα και αυτοι εχουν λιγο χαμηλοτερες τιμες στις νεες κυκλοφοριες.Γελαω οταν βλεπω την τελευταια κυκλοφορια των πχ Bad religion στα 19-20ε ενω μπορει καποιος με μια αναζητηση στο νετ να τον παραγγειλει (με τα μεταφορικα να περιλαμβανονται) στα 12-13ε.Γελαω ακομα περισσοτερα με τιμες οπως The saints-eternally yours 35e(!!!!),suburban laws 54e,dead moon-unknown passage 63e!!!!!!δηλαδη ενταξει,εχετε χασει την μπαλα.μιλαμε για εναν δισκο που βγηκε σε πολυεθνικη,για εναν που δεν ακουστηκε σχεδον πουθενα και δεν τον ψαχνουν παγκοσμιως,καλα για ντεντ μουν δεν το συζηταω,πανσπανια δουλεια.
    Εχω ακουσει την αποψη απο εναν εκ των 2 που εχουν το συγκεκριμενο φαρμακειο οτι "οι καλοι δισκοι ειναι για τους λιγους που μπορουν να δωσουν τα απαιτουμενα χρηματα.οι αλλοι ας αρκεστουν σε πιο δευτεροκλασατα μουσικα πραγματα" και ηθελα να ΞΕΡΑΣΩ.τοσο καλα.
    απο την αλλη εχεις δισκαδικα με μεταχειρισμενα οπως ο Ζαχαριας που εχει δισκους των dancing did στα 120ε ή τον πρωτο των panx romana στα 70ε(!!!!),ή πονηροβλαχους οπως ο vinyl mania ο οποιος μολις ακουσει το ονομα μιας μπαντας απο εναν πελατη του,κατευθειαν αλλαζει (προς τα πανω) την τιμη.χαρακτηριστικο παραδειγμα οι wipers,repulsion.ειχα βρει πριν καποια χρονια την εκδοση της weird system για το is this real? στο συγκεκριμενο δισκαδικα στα 10ε,οπως επισης και το Horrified στα 12,την προηγουμενη βδομαδα που πηγα ειδα το The circle(δισκος των γουαιπερς σε πολυεθνικη,απο τους χειροτερους τους κιολας!) στα 26ε και το repulsion στα....50ε.
    και οταν τον ρωτησα "καλα,γιατι τα εχεις ΤΟΣΟ ακριβα??" μου ειπε "και τι περιμενεις?τους δισκους που αγοραζω 2-3ε εκαστο να τους πουλαω 10 και 15ε?"
    και ας μιλησω για τον musicland,επανακυκλοφοριες ratos de porao 20e και zero boys 22.και μιλαμε για πανκ δισκους,απο πανκ εταιρειες που παραδοσιακα τα βγαζουν σε πιο χαμηλες τιμες απο ολες τις αλλες.μαιστα.
    και παμε τωρα στο αλλο πονεμενο ζητημα,στις ελληνικες δισκογραφικες που κοβουν σε βινυλιο τις μπαντες τους.
    εχεις απο την μια την on stage records.7αρακι στα 6ε,δισκος στα 15.ΟΠΑ.επειδη τα βινυλια της εχουν μια συγκεκριμενη σταμπα απο γνωστη τσεχικη εταιρεια παραγωγης/κοπης βινυλιου,ξερω πως καθε 7αρακι της βγαινει (με ολα τα εξοδα,παραγωγης,ηχογραφησης,κοπης,αρτγουορκ,αποστολης απο τσεχια) στα 1.2ε,και καθε δισκος στα 2.5 με 3!Δλδ αυτο δεν ειναι τρελη αισχροκερδια?
    το κορυφαιο που ειχα πετυχει σε ενα αμερικανικο δισκαδικο ηταν το εξης:ειχα πετυχει δισκους της εν λογω εταιρειας σε χαμηλοτερες τιμες απο αυτες που πουλουσε η ιδια εταιρεια τους δισκους της στην ελλαδα!περιπου στα 12$ ο δισκος,και στα 5$ το 7αρακι!Και βαζω μεσα τα εξοδα για τα μεταφορικα που χρειαστηκαν για να γινει το trade βινυλιων μεταξυ των εταιρειων,και τρομαζω με το ποσο ακριβη χωρα ειμαστε (και) σε αυτην την αγορα!
    Εχεις απο την αλλη ανεξαρτητες κυκλοφοριες οπως το σπλιτ 7" Bad trip/63 High να πωλειται στα 6ε.οκ,μπορει για καποιους να μην ακουγονται πολλα,ομως ΕΙΝΑΙ για 7αρακι,ειδικα αν το εχεις κοψει στην τσεχια στις 1000 κοπιες=2ε/7αρακι συνολικο κοστος.

    Γενικα η αποψη μου ειναι οτι ειμαστε μακραν η πιο ακριβη αγορα της Ευρωπης (και μια απο τις πιο ακριβες στον κοσμο) στην αγορα βινυλιου,ανεξαρτητα αν αυτο ειναι μεταχειρισμενο/καινουργιο ή δικης μας παραγωγης.Αυτο ειναι κατι το οποιο δεν μπορω να δεχθω,μιας και
    α)στην ελλαδα εχει συρρικνωθει ο αριθμος των ατομων που αγοραζουν βινυλιο=χαμηλοτερη ζητηση,που επρεπε να σημαινει και ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ
    β)τα δισκαδικα θα μπορουσαν να βγαλουν μια χαρα κερδος,ακομα και αν μειωναν τις τιμες τους στο μισο.θα αυξαναν αυτοματα τις πωλησεις τους στο ηδη υπαρχον αγοραστικο κοινο.
    Η προταση μου ειναι απλη.πολλες φορες κραζω τον μαριλλιον που παει και αφηνει λεφτα στο wax,και θα συνεχιζω να το κανω.μονο αν χασουν την πελατεια τους και βαρανε μυγες τοτε θα νιωσουν οτι οι τιμες τους ειναι εκτος πραγματικοτητας.
    Μια αλλη προταση,που ελπιζω να την υλοποιησω μολις βρω καποια δουλεια σταθερη(οχι δλδ να λιωνω σε μπαρ),ειναι να φτιαξω μια εταιρεια.που να κοβω σε βινυλιο δουλειες ελληνικων και ξενων σχηματων που μου αρεσουν,με μεγιστες τιμες τα 7αρακια στα 4ε και τα lp στα 9-10.αυτο βεβαιως προυποθετει χωρο,χρονο και χρημα.ελπιζουμε.

    πειτε.οι μεταλς,οι ανεξαρτητοι,οι νεοψαγμενοι του χωρου.ξερω πολυ καλα πως και σε αυτες τις σκηνες παιζει γδαρσιμο,οχι μαλακιες.
    Last edited by Reject; 15-06-2009 at 15:59.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #2

    Default

    Δεν είμαστε επουδενί οι πιο ακριβοί στην ευρώπα, εκτός αν αναφέρεσαι αποκλειστικά σε συγκεκριμένα undergrounds τα οποία δεν γνωρίζω, στα δικά μου undergrounds σε σωστά μέρη υπάρχουν σωστές τιμές.

    Και ο Λωτός είναι το καλύτερο δισκοπωλείο στην Ελλάδα, μαζί με τον Ατράκτορα, λίγο σέβας!

  3. #3
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    ναι,τι εννοεις ομως "σωστες τιμες"??
    και αναλογικα με τους μισθους,ναι,ειμαστε οι ακριβοτεροι.δεν γινεται πχ ο γερμανος να δινει τα ιδια λεφτα με εμας για εναν δισκο.
    και για λωτο,αστο.ναι,μπορει να ειναι αρκετα ενημερωμενος στα ειδη που ασχολειται,αλλα 16-17-18ε για δισκο ΔΕΝ ΔΙΝΩ.
    και ξερεις και εσυ ο ιδιος πως στο μεταλ και την ηλεκτρονικη σκηνη η ελλαδα ειναι ισως η πιο ακριβη χωρα.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #4
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Το καλύτερο ποστ σου στο ηαρ με διαφορά

    Είμαι καιγω από τα θύματα που πληρώνουν ακριβά τα βινύλια τους για να τα πάρουν από μαγαζί και όχι από ίντερνετ, τουλάχιστον τις περισσότερες φορές αυτό γίνεται. Και αυτό αποκλειστικά λόγω της όλης φάσης της βινυλότσαρκας. Αν και μάλλον θα σταματήσει.

    Υποθέτω η απάντηση στο ερώτημα σου (ή η δικαιολογία έστω) είναι ότι επειδή δε μπορούν να ανταγωνιστούν τα μεγάλα δισκάδικα τύπου μετρόπολις στις τιμές των σιντίζ, κοιτάνε να "ρεφάρουν" από τα βινύλια. Ή κάτι τέτοιο. Για να εξηγηθώ, με το αγοραστικό κοινό εντελώς μικρό, για να βγουν τα έξοδα + κέρδη για τα μαγαζιά ανεβαίνουν πολύ οι τιμές, κυρίως των βινυλίων.

    Δηλαδή, χωρίς να είμαι καθόλου μέσα στα πράγματα, δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο (ακριβό) μαγαζί με βινύλια να πλουτίζει, αντίθετα νομίζω ότι η ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ των βινυλοφάγων είναι ο μόνος τρόπος να επιβιώσουν.

    Όχι ότι έχουμε κανα χρέος να το στηρίξουμε αυτό ε, μη παρεξηγηθώ κιόλας.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  5. #5
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Αμνεζιακ,πιστευω πως αν το εβλεπαν απο την ακριβως αντιθετη αποψη δλδ να εχουν τις τιμες τοσο προσιτες ωστε να μπορεις να αγοραζεις πανω απο 2 δισκους την βδομαδα,θα εκανε περισσοτερο καλο και σε αυτους.
    αλλα κατι μου λεει οτι βαριουνται να ψαχνουν και να εισαγουν δισκους συνεχως.οποτε φερνουν λιγες κοπιες καθε φορα απο καθε δισκο και τον χτυπανε και ακριβα.
    μπαυ δε γουει,ειδα την επανεκδοση του ok computer σε δισκαδικο στα...39.99ε...


    (και καλυτερο ποστ μου ηταν αυτο για τους zero boys)
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  6. #6

    Default

    Θεωρώ μια τιμή στα 15-17 για μονό LP για νέα κυκλοφορία, μια normal προς τσιμπημένη τιμή.

    Αν ένας δίσκος που μου αρέσει στα αλήθεια κοστίζει και λίγο παραπάνω, δεν θα κολλήσω σε 2-3 ευρώ.

    Αλλά έχω ένα θέμα, σε τιμές-προσφορές αγοράζω δίσκους που μ'αρέσουν, αλλά αν κόστιζαν κανονική τιμή ξέρωγώ δεν θα τους κατέβαζα καν από το ράφι, τις προάλλες αγόρασα ένα τετραπλό LP (180gr) του Ben Harper, ένα live, ωραίο, έκανε 12,30, αν έκανε 28,70 όμως δεν θα υπήρχε θέμα.

    Οπότε εδώ αναρωτιόμαστε αν απλά θέλουμε να γεμίζουμε το σπίτι μας με albums που τα αγοράζουμε κούτα κούτα, ή αν αγοράζουμε εκείνα για τα οποία δεν θα είχαμε πρόβλημα να δώσουμε κάτι παραπάνω.

    Πχ, ήθελα απεγνωσμένα να πάρω το "Flower of Evil" της Susanna σε LP, που το κόβει η νορβηγική Rune Grammofon, η οποία έχει νορβηγικές τιμές (ξέρεις τι θα πει αυτό) και επειδή είναι διπλό, βαρύ και σπάνιο, το label το δίνει χονδρική σε διανομείς 16 ευρώ. Δεν θα το βρω φθηνά ποτέ, και είναι υπερδίσκος. Πρόσφατα, στην Ολλανδία το πέτυχα 30 κολλαριστά ευρώ και το προσπέρασα. Ο Λωτός μου είπε πως μου το βρίσκει και με 23. Αυτό για μένα είναι μια ωραία συμπεριφορά. Και όχι ιδιαίτερα ακριβή τιμή, λόγω των συνθηκών. Αν έχεις μιλήσει (που θα έχεις μιλήσει) με γεροσυλλέκτες όχι νέα παιδιά σαν κεμάς, θα σου πουν πως δεδομένης της σπανιότητος, 20 ευρώ τίμια εγγραφή ασπούμε jazz, και όχι πρώτη έκδοση, είναι μια νορμάλ τιμή.

    Εγώ i cannot afford, αλλά κάποιοι μπορούν. Το θέμα δεν πάει μόνο σε τιμές όπως είναι λογικό, είναι τι ζητάμε από τα εκάστοτε albums, αν χρειάζεται να πηγαίνει ανάλογα η κοστολόγηση με την αγάπη μας, τέτοια λεπτά θέματα.

  7. #7
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    ναι,αλλα εδω η κουβεντα μας φευγει απο τα δισκαδικα και παει στις δισκογραφικες.
    δεν μπορω να κατηγορησω εδω τον λωτο και τον οποιονδηποτε που θα φερει τον εν λογω δισκο σε αυτην την αλμυρη τιμη.
    εγω χρεωνω τα δισκαδικα για σκατα συμπεριφορα οταν μου φερνουν δισκους πχ pennywise στα 18ε.
    υπαρχουν 2 τροποι για να βρεις τους δισκους που γουσταρεις πραγματικα.ο ενας ειναι να εχεις και να διαθεσεις τα λεφτα που απαιτουν καποιοι,ο αλλος ειναι να ψαξεις.
    απο την στιγμη που δεν τα εχουμε,γιατι να μην δωσουμε βαση στο δευτερο?

    η εμπειρια μου ολα αυτα τα χρονια μου εχει πει πως για να αποκτησεις καποιους δισκους που πραγματικα θελεις χρειαζονται τα εξης:γνωσεις,επιμονη,υπομονη και να μην χανεις επαφη με το αντικειμενο.
    και θα σου δωσω ενα παραδειγμα.
    τελευταια φορα που πηγα αγγλια,πηγα στο newcastle και στο sunderland.πριν παω,εψαξα να βρω ποιες πανκ μπαντες καταγονται απο αυτες τις 2 πολεις,και επισης εψαξα να βρω δισκαδικα/βιβλιοπωλεια/παλαιοπωλεια στις πολεις.το αποτελεσμα με δικαιωσε,μιας και βρηκα δισκους πραγματικα δυσευρετους σε τιμες εξαιρετικα χαμηλες,μιλαμε για 1-2 λιρες εκαστος.

    αυτο για την εταιρεια που ανεφερα,που σκεφτομαι δλδ να ιδρυσω μια ανεξαρτητη εταιρεια και να κοβω δουλειες απο μπαντες,ειναι μια εξαιρετικη ευκαιρια για εμενα να αποκτησω δισκους και απο αλλα label με ενα πολυ χαμηλο κοστος.
    Last edited by Reject; 15-06-2009 at 16:26.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #8
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Γενικότερα τα πράγματα είναι απλά. Αποκλείεται να βρεις κάποιο δισκάδικο που να μπορεί να πουλάει δίσκους φτηνότερα απότι θα τους έβρισκες στο ίντερνετ (για καινούριες κυκλοφορίες πάντα). Οπότε αν θες να ψωνίζεις όσο φτηνότερα γίνεται το ίντερνετ είναι μονόδρομος. Τα δισκάδικα πλέον έχουν λόγο ύπαρξης αποκλειστικά γιατί σου πουλάνε και αυτό που είπα πριν, τη βινυλότσαρκα, το να ψάχνεις με πόρωση τα ράφια, να αγοράζεις το δίσκο και να μπορείς να τον ακούσεις αμέσως μόλις πας σπίτι, το "άκου κι αυτό, θα σου αρέσει", ε ξέρετε τώρα πώς είναι η όλη φάση.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  9. #9

    Default

    Κοίτα, γενικά οι label-άδες, λόγω ανταλλακτικής δυνατότητος σιάζουν και γαμώ τις δισκοθήκες. Για μένα ένα δισκάδικο είναι μόλις 30-40% μέρος αγοράς δίσκων, για μένα είναι μέρος που μπαίνεις για να γνωρίσεις μουσική που δεν θα εντόπιζες μόνος σου, εύκολα. Είναι μέρος του ψαξίματος, θα έλεγα. Αυτό δεν θα γίνει στα megastores, στην Αθήνα το χω καταφέρει σε δυο-τρία δισκάδικα (με κυριότερο τον Ατράκτορ) και εκεί σε εσάς αυστηρά στον Λωτό. Σε τέτοια μέρη, δεν έχω πρόβλημα να αφήσω 2-3 ευρώ παραπάνω, και το έχω κάνει με πλήρη συνείδηση, ενώ ήξερα πως αν πήγαινα στα metropolis, το ίδιο LP μπορεί και να κόστιζε 2 ευρώ κάτω.

    Σκατά συμπεριφορά, για εμένα, δεν έχει (μόνο) να κάνει με το τι φέρνει το δισκάδικο, έχει να κάνει με τον δισκοπώλη και την όρεξη που θα έχει για κουβέντα, ανταλλαγή απόψεων, πληροφοριών, ένα τσιγάρο στο χέρι, κλπ. Αν πρέπει να φέρει Pennywise στα 18 ευρώ, για να έχει κεφάλαιο να μου φέρνει και τα δικά μου χωρίς να με σφάζει, ας το κάνει.

    Όπως είπες, αυτοί που ψάχνουν, θα βρουν αυτό που θέλουν στην χαμηλότερη δυνατή τιμή. Και έχει και πλάκα να την ψάχνεις τη δουλειά. Μέχρι και να τα σκας για κάτι που θες πολύ έχει ώρες ώρες πλάκα.

    Έχω δώσει 100 ευρώ για box set, 40 ευρώ για 10" LP, 28 ευρώ για 7".

    Κουβέντα να γίνεται.

  10. #10
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    εμενα παντως καρχαρτ και αμνεζιακ,εκεινο που με φοβιζει πιο πολυ απο ολα ειναι η επερχομενη εξαφανιση των cd.
    σε οτι αρθρα εχω διαβασει απο εξωτερικο μερια,ολα μιλανε για την επικρατηση 2 μορφων:της αγορας δισκων μεσω ιντερνετ και του βινυλιου,για τους λιγους που θελουν να εχουν κατι πιο χειροπιαστο οταν ακουν μουσικη.
    και φυσικα αυτο ξερετε τι σημαινει.εκτοξευση των τιμων....
    και οχι καρχαρτ,σκατα συμπεριφορα ειναι και να σε θεωρει μπουφο και να σε πιανει κουβεντα και να προσπαθει να σου πουλησει δισκο με τον οποιο θα βγαλει το κερδος του επι 6.
    το να σου μιλαει και να ανταλλασει αποψεις μαζι σου,ειναι μερος της δουλειας του.

    και ας μιλησουν και οι τρουμεταλοι.ας μας πει και ο νεκροπεθαμενος(αν θυμαμαι καλα που εχει μια εταιρεια που βγαζει επανεκδοσεις δισκων?ντοντ νοου) για τις τιμες κτλ κτλ
    Last edited by Reject; 15-06-2009 at 16:44.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  11. #11
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    εγώ νομίζω βέβαια ότι είναι/είμαστε λίγοι όσοι αγοράζουν/-με τακτικά βινύλια και όλα θα ήταν πολύ καλύτερα αν έμπαιναν στο παιχνίδι άλλοι τόσοι ας πούμε. τα παραδείγματα που αναφέρει ο πάνκης στο πρώτο ποστ δεν τα ξέρω αλλά κρίνοντας με όσα βλέπω στο rhythm και στο vm που τα τσεκάρω σχετικά συχνά ας πούμε, έχουν όντως τσιμπημένες τιμές αλλά για να βγάλει και ο τύπος ένα φράγκο, άλλη τιμή θα του έχει του δίσκου αν αγοράσει τρία τεμάχια και άλλη αν φέρει τριάντα. οπότε ίντερνετς αλλά δεν κόβεται και το άλλο αφού η μισή πλάκα είναι στην τσάρκα οπότε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. οπότε μέχρι να δω κάποιον από αυτούς να κυκλοφορεί με άουντι με φυμέ τζάμια, τους συγχωρώ. εν μέρει.


    άσχετο, τώρα κοιτώ το μποξ του Albert Ayler και το βρίσκω στο άμαζον πχ 70 δολάρια. και το vm το έχει 57 ευρώ αν θυμάμαι καλά. ε.


    έντιτ: επίσης όλα έγιναν πιο γαμάτα και ο κόσμος μας καλύτερος όταν κατάλαβα ότι δεν υπάρχει λόγος για άγχος και ότι δε χρειάζεται να τα έχω ΟΛΑ όσα γουστάρω ΤΩΡΑ. υπομονή και σύνεση!
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    και οχι καρχαρτ,σκατα συμπεριφορα ειναι και να σε θεωρει μπουφο και να σε πιανει κουβεντα και να προσπαθει να σου πουλησει δισκο με τον οποιο θα βγαλει το κερδος του επι 6.
    Ναι, αν είσαι βλάκας όλα αυτά και απλά έχεις πάει για να αγοράσεις. Εγώ όμως είμαι γαμώ τα παιδιά και ξέρω πότε κάποιος πάει να πουλήσει, και πότε να μιλήσει. Υπάρχουν δισκάδες που οτιδήποτε υπάρχει εκεί μέσα είναι γαμάτο. Ε δεν μιλάω για αυτούς, μιλάω για τους άλλοι.

  13. #13
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    ...οι οποιοι ειναι και η εξαιρεση στον κανονα.
    παμε μια μερα στα δισκαδικα που ανεφερα,να δεις πως θα σου φερθουν/μιλησουν.και αν μετα απο ΤΟΣΗ κουβεντα εσυ τελικα παρεις κανεναν σχετικα φθηνο δισκο,να δεις ποσο θα ξυνισουν τα μουτρα τους.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  14. #14

    Default

    Πάμε αμέ. Τόνισα όμως πως σε όλη την Ελλάδα έχω καταφέρει να νιώσω "έτσι" σε τρία συγκεκριμένα δισκάδικα.

    Επίσης αν την ώρα που εγώ μιλάω στο ΦΙΛΑΡΑΚΙ εσύ θελήσεις να κάνεις κάνα δώρο στον Μαρίλλιο, ε είναι λογικό μετά να μου πουλάνε 25 ευρώ το εφτάρι, για μένα μόνο, επειδή είμαι ψυχή!

  15. #15
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    χαχα
    ειπαμε,τα μεγαλα παθη μας τα τρεφουμε.
    ετσι και τον μαριλλιον!ειναι αγαπουλα ο πουστης,τι να κανουμε...
    μπα ομως,δεν πιστευω να ειναι λογος αυτος για να ανεβουν οι τιμες ΤΟΣΟ πολυ...


    εντι-στο εντιτ του ναθινμαν.ναι,ας εχουμε υπομονη,αλλα ειναι ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ τα γαμημενα....
    Last edited by Reject; 15-06-2009 at 16:59.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

Similar Threads

  1. Getting a life & άλλες ιστορίες (Post Of The Day split)
    By StationEleven in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 22-11-2010, 14:46
  2. LCD, FullHD και άλλες ιστορίες
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 25
    Last Post: 19-12-2008, 04:08
  3. Replies: 39
    Last Post: 21-02-2006, 10:59
  4. Περί συμφέροντος και άλλες ιστορίες.
    By carheart in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 7
    Last Post: 25-10-2005, 22:56
  5. Replies: 10
    Last Post: 19-03-2004, 22:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •