Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 183

Thread: MOTO GP

  1. #61
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    http://www.motogp.com/en/videos/2011...ace+Highlights

    Εδώ φαίνεται κάπως καλύτερα. Αν βλέπω καλά, χάνει το μπροστινό τροχό στιγμιαία, πάει για low, παγιδεύεται χαμηλά, σχεδόν κάτω από τη μοτοσυκλέτα και τότε χάνει τον πίσω τροχό, το οποίο συνήθως καταλήγει σε high. Αλλά ο αναβάτης είναι πολύ χαμηλά και δεν το επιτρέπει στη μοτοσυκλέτα, η οποία εν τω μεταξύ ξαναβρίσκει πρόσφυση, αλλά αυτό το ένα δευτερόλεπτο που την έχασε ο πίσω τροχός ήταν αρκετό για να του κλείσει τελείως τη γραμμή (αντί να τον πετάξει από πάνω της) και να μη μπορέσει να επαναφέρει.
    Last edited by BLiTzER; 23-10-2011 at 15:12.
    Life begins at 45°.

  2. #62
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    τέσπα ότι και να λέμε δεν τον φέρνει πίσω. κρίμα και πάλι για το παλικάρι.

    ακούστηκε ότι κάτι έπαθε και έπεσε, λιποθύμησε, κάτι τέτοιο. άκουσα οτι ο Διατσίδης πάλι έδωσε ρεσιτάλ βλακείας στον σχολιασμό, ισχύει? από το motogp πάντως έλεγαν ότι όταν τον πήραν από την πίστα ανέκτησε τις αισθήσεις του αλλά τελικά δεν άντεξε μέσα στο νοσοκομείο της πίστας.

    Για να φύγουμε λίγο από το τραγικό γεγονός....
    άραγε τώρα ποιον θα πάρει η Γκρετσίνη? Θεωρούσα πολύ λάθος την επιλογή της HONDA να αφήσει ελεύθερο τον Ντοβιτσιόζο (και να πάει στην Yamaha Tech 3???? αλλά και που αλλού να πήγαινε?) και να κρατήσει τον Σιμονσέλι. Ειδικά μετά την φετινή χρονιά, που παρ όλα τα σκαμπανευάσματα που είχε, ο Dovi4 (ΠΑΟΚΙ μέχρι τέλους!) είχε μια πολύ καλή χρονιά ενώ ο Σιμονσέλι ήταν ακριβός το αντίθετο.

    Για του χρόνου τελικά η Suzuki θα είναι με μια μηχανή? Θα επιστρέψει η Kawazaki? Η BMW θα μπει στα MotoGP αφήνοντας σιγά σιγά τα Superbike? Άντε να δούμε ξανά χιλιάρια!!
    Last edited by karharias; 24-10-2011 at 09:32.
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  3. #63
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    τον γιατρό που άκουσα , έλεγε ότι κάποια στιγμή βρήκε τις αισθήσεις του, αλλά δεν πρόλαβαν να του βγάλουν αρκετό αίμα από τον θώρακα ...ή κάτι τέτοιο
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Εγώ απορώ πώς του βγήκε το κράνος. Αυτό το δέσιμο, το περαστό στα κρικάκια δεν ανοίγει με τίποτα.

  5. #65
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    το μόνο που πάει το μυαλό μου είναι να κόπηκε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #66
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ρε παιδιά στο κεφάλι τον βρήκε ο Ρόσσι με 200 χιλιόμετρα!!!! Δε θα βγει το κράνος? αφού δεν έφυγε το κεφάλι του πάλι καλά.. ο Εντγουαρτς τον βρήκε στο σώμα.Αν δείτε το κράνος σε κάποιο σημείο φαίνεται ότι είναι κομμένο το λουράκι από την μια πλευρά, δεν έχει ανοίξει.
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Κοίτα, έχω τέτοιο κράνος και ξέρω, γι αυτό μου φαίνεται περίεργο έως αδύνατο να βγει το κράνος είτε ακόμη να ξηλωθεί το λουράκι.
    Βέβαια, εντάξει, το είδα και εγώ το λουράκι που ανέμιζε, τώρα τι έγινε.....

  8. #68
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    δε κατάλαβα.. τι εννοείς. είναι αδύνατον να βγει ακόμη και με το σκηνικό που συνέβηκε?
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  9. #69

    Default

    Στο βίντεο φαίνεται πάντως να σερνεται το σώμα τελείως άψυχο, σαν κουκλα. Ανατριχιαστικό.
    Ρε Ατροπε, κι εγω τετοιο κουμπωμα έχω στο κράνος αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξέρω, δε με έχουν πατήσει με 200 όπως λέει κι ο καρχαρίας.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν το παίζω πολύξερος, αλλά απ' όσο ξέρω από το δικό μου κράνος και φαντάζομαι από τα πολύ καλύτερα των οδηγών, μου φαίνεται αδύνατον να βγει.
    Εντάξει δε θα το βάλουμε στο x files το πως βγήκε, πιθανότατα θα κόπηκε. Δε το έκανε θέμα καθόλου ο Διατσίδης αν θυμάμαι όμως.

  11. #71

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Δε το έκανε θέμα καθόλου ο Διατσίδης αν θυμάμαι όμως.
    σε μια φάση είπε "του έχουν βγάλει και το κράνος, άρα μάλλον είναι όλα καλά τώρα"

    χαζός
    tt0274518

  12. #72
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Διατσίδης

    χαζός
    .-
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #73
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    αυτό δε το είδε κανείς ή αδιαφορούμε για το μέλλον?

    Quote Originally Posted by karharias View Post
    Για να φύγουμε λίγο από το τραγικό γεγονός....
    άραγε τώρα ποιον θα πάρει η Γκρετσίνη? Θεωρούσα πολύ λάθος την επιλογή της HONDA να αφήσει ελεύθερο τον Ντοβιτσιόζο (και να πάει στην Yamaha Tech 3???? αλλά και που αλλού να πήγαινε?) και να κρατήσει τον Σιμονσέλι. Ειδικά μετά την φετινή χρονιά, που παρ όλα τα σκαμπανευάσματα που είχε, ο Dovi4 (ΠΑΟΚΙ μέχρι τέλους!) είχε μια πολύ καλή χρονιά ενώ ο Σιμονσέλι ήταν ακριβός το αντίθετο.

    Για του χρόνου τελικά η Suzuki θα είναι με μια μηχανή? Θα επιστρέψει η Kawazaki? Η BMW θα μπει στα MotoGP αφήνοντας σιγά σιγά τα Superbike? Άντε να δούμε ξανά χιλιάρια!!
    έχω 2 χρόνια να δω αγώνα με περιγραφή Διατσίδη και μπορώ να πω ότι μου έχει λείψει.. πνίγεται ακόμη με τα λόγια του? ωωω θεοι!! έκανα τρελά γέλια όταν πνιγόταν, ειδικά σε κάποιον αγώνα που είχε και τον Ντάλας (της Ελλάδος τα Παιδιά..).. απλά δε μπορώ να το ξεχάσω! καλύτερη περιγραφή ever!!! μισό αγώνα τον ακούγαμε να βήχει, αφού μιλούσε με πνιχτή/ψιλή φωνή και τον Ντάλας να του λέει "Πιες ένα νερό"!!!

    αθάνατο !
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  14. #74
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Δεν το παίζω πολύξερος, αλλά απ' όσο ξέρω από το δικό μου κράνος και φαντάζομαι από τα πολύ καλύτερα των οδηγών, μου φαίνεται αδύνατον να βγει.
    Εντάξει δε θα το βάλουμε στο x files το πως βγήκε, πιθανότατα θα κόπηκε. Δε το έκανε θέμα καθόλου ο Διατσίδης αν θυμάμαι όμως.
    Κόπηκε. Φαίνεται ξεκάθαρα στο replay. Πιθανότατα κόπηκε στη ρίζα του, γιατί από τη μια μεριά παραείναι μακρύ. Έχεις δίκιο ότι το συγκεκριμένο κούμπωμα (DD ring) δε "λύνεται" με κανέναν ακούσιο τρόπο. Αλλά ακόμα και τα λουράκια (όπως και το υπόλοιπο κράνος) έχουν κάποιες αντοχές. Δε μπορείς να περιμένεις να αντέξει τέτοιες δυνάμεις... Όλα πήγαν στραβά στο συγκεκριμένο περιστατικό. Αυτό είναι που μένει τελικά. Οτιδήποτε μπορούσε να πάει στραβά πήγε... :/

    Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά ακούστηκε ότι ο Ρόσσι δήλωσε ότι δε θα ξανατρέξει.
    Life begins at 45°.

  15. #75
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    ωχ.. και εγώ το διάβασα κάπου αυτό. μακάρι να μην ισχυει.. θα χάσει την μισή και παραπάνω αίγλη του το MotoGP αν λείπει ο Rossi.
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

Similar Threads

  1. moto i autokinito?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 65
    Last Post: 26-02-2018, 10:01
  2. MOTO GP2
    By BeBiT in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 04-07-2004, 03:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •