Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 183

Thread: MOTO GP

  1. #1
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default MOTO GP

    Επειδή είδα ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, ασχολείται κανείς από εδώ μέσα με μηχανοκίνητο αθλητισμό? Δε θα σχολιάσω την formula γιατί με έχει ξενερώσει λίγο, αντιθέτως το MotoGP έχει ξεκινήσει εκλπηκτικά φέτος. Ο χθεσινός αγώνας στη Καταλονία χθες ήταν ΟΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΙΑΣ!!!

    6ος αγώνας κ ισοβαθμούν με 106 βαθμούς στην πρώτη θέση Rossi, Lorenzo και Stoner (γαμώ τα ονόματα ο Αυστραλός!).



    Εννοείται οτι ημαστε κ φέτος υπερ του Lorenzo!
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  2. #2
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042

    Default

    αλλο ενα θρεντ που θα παρει φωτια....

    ο χθεσινος ηταν απλα ΕΠΙΚΟΣ αγωνας.
    απλα υποκλινομαστε στο θεο ΡΟΣΣΙ κ ας θελουμε ΣΤΟΟΥΝΕΡ



    ΜΑΜΜΑ ΜΙΑ. INCREDIBILE. FANTASTICO !!!
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  3. #3
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    τον αγώνα τον πέτυχα στους τελευταίους 13 γύρους. γάμησε.

    πάντως το καταλαβαίνω ότι μπορεί κάποιος να υποστηρίζει κάποιον άλλον, αλλά υπάρχει κανένας που να αντιπαθεί τον rossi; για ποιο λόγο να το κάνει αυτό;

  4. #4
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    να τον αντιπαθεις δεν θα τολεγα απλα να κερδιζουν κι αλλοι για ναχει κανα ενδιαφερον

    γενικα μοτοGp με 1000, φορμουλα 1 δεν αντεχετε ολοκληρος αγωνας
    στο αλλο και ο ροσσι ναναι πρωτος καπου θαχει μια μαχη ο αγων f1 περιμενεις μιαμιση ωρα ποτε θα μπουν στα πιτ

    παλιοτερα βλεπαμε eurosport και 125, 250 που γινοτανε κολαση

  5. #5
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    μου φαίνεται βάζει κ το σκάη, τουλάστιχον περίληψη του αγώνα (για τα 125 κ 250)
    έχω χάσει αγώνες γιατί η τελεόραση δεν ανοίγει ποτέ κ ξεχνάω να τσεκάρω ώρες αλλά αγαπάμε μότο τζιπι από εποχές gp500 διχρονίλα
    ντούχαν, μπιάτζι κ λοιπή παρέα

    προφανώς αγαπάμε ρόσι τον παρακολουθούμε σχεδόν από το ξεκίνημά του
    αλλά στονερ ταλεντάρα μεγάλη κ αυτή


    πς. ποστάρω στο αθλέτικς!
    I must have some booze. I demand to have some booze

  6. #6
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    καλοι ειναι ...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #7
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    καλοι ειναι ...
    μόνο;

    Spoiler

  8. #8
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    Πράγματι δεν υπάρχει οδηγός που να τον αντιπαθώ, απλά μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς την σκατόφατσα, τον κωλοπαιδαρά Lorenzo. Είμαι Lorenzίτης O Rossi είναι αρχηγός, best driver ever.

    Στον ΣΚΑΙ έχει σήμερα στις 12 εκπομπή με περίληψη αγώνων, 125, 250 και MotoGP, επίσης άλλα αγωνιστικά νέα σχετικά με τα δίτροχα, συνεντέυξεις κτλ.
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  9. #9
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    Quote Originally Posted by karharias View Post
    best driver ever.
    αυτός είναι ο ντούχαν μην τα ισοπεδώνουμε όλα
    I must have some booze. I demand to have some booze

  10. #10
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    G.O.A.T.
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  11. #11
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default



  12. #12
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post

    to gyftaki...pou oloi agapame!
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  13. #13
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  14. #14
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042

    Default

    παμε ρε Hayden
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  15. #15
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    οι δηλώσεις των νικητών απο το ΜοτοΤρίτη.

    Dani Pedrosa

    Είναι φανταστικό το συναίσθημα της νίκης μετά από μια μακρά περίοδο όχι και τόσο καλών αποτελεσμάτων. Η αγωνιστική σεζόν που διανύουμε δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για εμένα, είχα πολλούς τραυματισμούς που δεν μου επέτρεψαν να αγωνιστώ στο 100% των δυνατοτήτων μου και για την ακρίβεια τα πράγματα άρχισαν αν αποκτούν άσχημη τροπή από τον περσινό αγώνα στο Sachsenring. Θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα μου και τη Honda για την βοήθεια και την υποστήριξη τους όλο αυτό το διάστημα, όπως επίσης θέλω να ευχαριστήσω και το ιατρικό teamγια τη φροντίδα του, η αλήθεια είναι ότι χρειάστηκα αρκετή μέχρι τώρα! Σε ότι αφορά στον αγώνα, έκανα μια καλή εκκίνηση και κατάφερα να βρω ρυθμό αμέσως, κάτι που μου επέτρεψε να δημιουργήσω και την διαφορά. Πιστεύω ότι το μοναδικό μου λάθος ήταν η χαλάρωση που είχα στο τελευταίο γύρο, για να είναι ειλικρινής δεν κατάλαβα ότι ο Valentino είχε πλησιάσει τόσο κοντά. Όπως και να έχει ήταν ένας σπουδαίος αγώνας και αισθάνομαι υπέροχα που επέστρεψα στις νίκες. Το πρωτάθλημα έχει ακόμα πολύ δρόμο, ωστόσο η διαφορά μου από τους πρωτοπόρους στη βαθμολογία είναι μεγάλη, για αυτό το λόγο θέλω στη συνέχεια να επικεντρωθώ στο κάθε αγώνα ξεχωριστά και να προσπαθήσω για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

    Valentino Rossi

    Το πρώτο μισό του αγώνα ήταν ιδιαίτερα δύσκολο και αυτό γιατί δεν ένοιωθα τη μοτοσικλέτα στο 100% της απόδοσης της. Δεν περίμενα ο Dani να κάνει τέτοιο αγώνα, παρουσιάστηκε πολύ δυνατός και δεν μπορούσα να κάνω και πολλά πράγματα για να τον φτάσω. Οι δέκα τελευταίοι γύροι ήταν συναρπαστικοί, ο Lorenzo με πίεζε συνεχώς, βελτίωσα τη απόδοση μου για να διατηρήσω τη θέση μου και ξαφνικά είδα τον Pedrosa μπροστά μου! Σκέφτηκα πως είχα μια πιθανότητα να τον περάσω στη τελευταία στροφή αλλά δυστυχώς η απόσταση μας ήταν αρκετή και έπρεπε να πάρω μεγάλο ρίσκο. Είμαι ευχαριστημένος με τη δεύτερη θέση και αυτό γιατί επιτευχθεί ενώ αντιμετωπίζαμε προβλήματα με τις ρυθμίσεις της μοτοσικλέτας. Δεδομένων αυτών των συνθηκών, η συγκομιδή είκοσι βαθμών είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, εξακολουθώ να βρίσκομαι στη πρώτη θέση της βαθμολογίας και μάλιστα μεγάλωσε λίγο και η διαφορά μου από τους υπόλοιπους. Το σημαντικότερο για εμένα είναι να μπορείς να παρουσιάζεσαι δυνατός ακόμα και όταν τα πράγματα δεν πηγαίνουν όπως τα θες, αυτού του είδους η σταθερότητα στη απόδοση που παίζει το μεγαλύτερο ρόλο στο πρωτάθλημα. Τώρα θα έχω την ευκαιρία να ξεκουραστώ για λίγο, ήταν δύο δύσκολες εβδομάδες και η συνέχεια προβλέπεται εξίσου δύσκολη!

    Jorge Lorenzo

    Προσπαθώ πάντα για το καλύτερο και πιστεύω ότι αυτό έκανα και σήμερα, δεδομένου του ότι υπέφερα από τον τραυματισμό μου. Νοιώθω πραγματικά υπερήφανος που μπόρεσα να αντεπεξέλθω με επιτυχία παρά τις δυσκολίες και θεωρώ τον αγώνα αυτό, έναν από τους καλύτερους που έχω τρέξει στη μέχρι τώρα καριέρα μου. Θέλω να ευχαριστήσω την Clinica Mobile και τους γιατρούς που μου έδωσαν την ευκαιρία να τρέξω στον αγώνα Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το πόδι μου, αλλά πονούσα αρκετά στο δεξιό ώμο και επηρεαζόταν άμεσα και το χέρι μου, πράγμα που με ανάγκασε να χρησιμοποιώ σχεδόν εξολοκλήρου το αριστερό μου χέρι στη διάρκεια του αγώνα. Στη διάρκεια του αγώνα άρχισα να μην δίνω σημασία στο πόνο και επικεντρώθηκα στη προσπάθεια μου να περάσω τον Valentino, ήξερα ότι μπορούσα να το κάνω.* Δυστυχώς, όταν επιχείρησα τη προσπέραση έπεσα σε «σαμαράκια» της πίστας στη διάρκεια του φρεναρίσματος και έχασα στιγμιαία τον πίσω τροχό, θεωρώ ότι στάθηκα τυχερός που δεν έπεσα. Αν δεν είχα κάνει αυτό το λάθος και τον είχα περάσει θα μπορούσα να το παλέψω και για τη νίκη, αλλά δεδομένων των συνθηκών, είμαι ικανοποιημένος με τη τρίτη θέση. Τώρα θα έχουμε ένα διάστημα ξεκούρασης και πιστεύω πως στον επόμενο αγώνα στη πίστα του Sachsenring θα είμαι σε άριστη κατάσταση.




    *έτσι, αν δε το πιστέψεις δε θα το κάνεις ποτε!
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

Similar Threads

  1. moto i autokinito?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 65
    Last Post: 26-02-2018, 11:01
  2. MOTO GP2
    By BeBiT in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 04-07-2004, 04:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •