Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Synch 2009

  1. #16
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ρισπεκτ ρε, είναι ο μάιμος απ το κάμπινγκ.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  2. #17
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    ο ποιός???

    κάρχαρτ,επανέρχομαι:

  3. #18

    Default

    Καλά πάρε TUNDRA τώρα



    δεν το έπαιξε =[

  4. #19
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    matthew herbert δεν την πολυπάλεψα. big band jazz παντρεμένη με θόρυβο; come on, και οι μετάλλικα κάπως έτσι το προσπάθησαν στο S&M και πήραν πούλο
    ΤΙ ΛΕ ΜΩΡΕ ΚΟΥΦΕ! εντιτ: ΜΕΤΑΛΑ!!!

    συνεχίζω να διαβάζω κ επανέρχομαι

    κ επανήλθα:

    απο Matthew Herbert δεν ήξερα τι ακριβώς να περιμένω είναι η αλήθεια κ με έπιασε απο τα αρχίδια όταν ενώ έμπαινα στη τεχνόπολη άκουγα μονο θορύβια (νταξ, ήξερα οτι ειναι big band αλλά δε κατείχα σχετικά με το ποιόν του κυρίου). Για όσους δε κατάλαβαν, ο τύπος σαμπλάριζε real time ολη τη (20μελή) μπάντα κ δημιουργούσε τους όποιους θορύβους απο το μηδέν, χωρίς καμία γεννήτρια. Υπερκινητικός κ μεγάλος τεχνίτης. Σίγουρα προς το τέλος ήταν λίγο απαλέφταμπλ, αλλά με ξανακέρδισε όταν ο καμένος σαμπλαρε κ τη φωνή του τύπου που παρουσίαζε τη μπάντα.

    Mountain Of One καλούληδες αλλά βαρέθηκα πολύ γρήγορα.

    Mulatu
    : δεν είμαι ιδιαίτερος φαν της φάσης αυτής αλλά σίγουρα μπορώ να πω οτι ειναι μέγιστη μορφή ο τύπος. Καταπληκτική μπάντα, αν κ νομίζω οτι το έλουσαν λίγο με τα σολα τους με αποτέλεσμα να τραβήξει παραπάνω το σετ κ να αναγκαστεί να κόψει πιο νωρίς ο squarepusher. Αναμενόμενα λικνίζουσες μορφές στα 1-2 χορευτικά χιτάκια, αλλά σε γενική εντύπωση η θέση του ήταν για να τραβήξει τις 45αρες θείες κ τους κουλτουριάρηδες που ακούνε Εν Λευκώ.

    Junior Boys κ Teenagers από το λίγο που είδα δε πολυθυμάμαι ποιος είναι ποιος, σίγουρα αυτοί που βγήκαν τελευταίοι ήταν κάπως πιο ενδιαφέροντες, αλλά αυτό το electro-rock/punk κακό νομίζω πως έχει παραγίνει. Υπήρχε αρκετός κόσμος που γούσταρε πάντως.

    Squarepusher: κάποιος φίλος τον χαρακτήρισε ως fusion metal breakcore κ δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! καταπληκτικός μπασίστας, ντράμερ από άλλη διάσταση κ γενικώς ΦΛΩΡΙΚΟ κοινό. Οκει, δεν ειναι ακριβως η μουσική που μπορείς να χορέψεις αλλά εδώ γίνονται φιλότιμες προσπάθειες με Venetian Snares (έστω κ χεντμπαγκην), σε squarepusher θα κωλώσουμε; Τέσπα. Προσωπική έκπληξη της βραδιάς που την έκοψαν απότομα κάτι πασόκοι που ενοχλήθηκαν απο την ένταση κ μάλλον φοβήθηκαν οτι τα μπάσα θα τους γκρεμίσουν τα σπίτια.

    Τον Biomass τον πρόλαβα στο 2ο μισό του σετ του κ ήταν καταπληκτικός. Είχα μείνει στις πιο mininal εποχές του κ ξαφνιάστηκα όταν άκουσα γεμάτα bits. Καθιστό αμφιθέατρο να κουνιέται κ έτσι. Ωραία η φάση κ με τις πολλαπλές προβολές από πίσω του που δημιουργούσαν μια χαοτική ατμόσφαιρα. Θα μπορούσε να ήταν κ στο D10 άμα ήταν λίγο πιο χέβης.

    Personal favourite της βραδιάς ο Fennesz. Μαγικός, εκκωφαντικός κ με ένα αμφιθέατρο να γαμιέται στο πέρα δώθε. Δε το κατάλαβα όταν εκνευρίστηκε γτ ήμουν σε ένα παράλληλο σύμπαν μάλλον εκείνη τη στιγμή, αλλά ο τύπος με τις φλαμανδικές κατάρες πρέπει να λιθοβοληθεί άμεσα.

    Κ τι ήθελα κ έκατσα κ για 2L8; Εκνευρίστηκα με τον τύπο. Καταπληκτική μπάντα. Φοβεροί μουσικοί/-ή, πλούσιες συνθέσεις, υπερβολικά ταλαντούχος ο φρόντμαν αλλά ο ρόλος του πρωταγωνιστή δε του ταιριάζει νομίζω, ή πρέπει να μάθει να τον παίζει σωστά. Επίσης πρέπει να μάθει πότε πρέπει να τραβάει τη γραμμή μεταξύ studio κ live απόδοσης. Μουσικά/μετρικά speaking. 2η φορά που τον είδα κ μου δημιούργησε ανάμικτα συναισθήματα.
    Last edited by kontan; 14-06-2009 at 19:36.

  5. #20
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    Quote Originally Posted by nikolasfluxus View Post
    (εν τω μεταξύ ο τύπος με το καπέλο είναι πιο τρομαχτικός)
    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    ρισπεκτ ρε, είναι ο μάιμος απ το κάμπινγκ.
    Quote Originally Posted by nikolasfluxus View Post
    ο ποιός???
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  6. #21
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    η πλακα ειναι οτι εγω ημουν 10 θεσεις πισω απ'τον καραγκιοζη που φωναζε και προσκυνουσε. και ηθελα να τον πυροβολησω τον μαλακα.

    και τελειωνει το λαηβ.

    και μου λενε ολοι "τον καραγκιοζη με την μπλουζα νωημπαουτεν τον ειδες";

    φορουσε μπλουζα νωημπαουτεν.

    οπως κι εγω

    FML.
    Χαχαχαχαχ, ρε μλκ, η πρώτη μου σκέψη όταν σε είδα χθες ήταν αυτή

    Στα μουσικά είδα πολλές μπάντες που δεν είχα ακούσει, πολλή και πολύ καλή μουσική, γνώρισα και όμορφο κόσμο, γενικώς πολύ ωραία τα περάσαμε βρε παιδί μου, τα 2 45άρια να μην είχα δώσει θα ήταν τέλεια.

    Mulatu Astatke και Squarepusher λάτρεψα, Cluster και Fennesz ύπνος και γεώτρηση τυμπάνων αντίστοιχα, αλλά δεν είμαι και εκπαιδευμένος σε τέτοιες μουσικές.

    Last edited by Dythor; 14-06-2009 at 21:58.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

Similar Threads

  1. synch 2009
    By LokiTricksterGod in forum Live & Events Talk
    Replies: 24
    Last Post: 13-06-2009, 16:47
  2. synch 2007
    By cavity in forum Live & Events Talk
    Replies: 14
    Last Post: 06-07-2007, 05:02
  3. Sub synch
    By Mostos in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 11-06-2007, 14:34
  4. synch 2006
    By nothingman in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 07-07-2006, 22:17
  5. Synch Festival (1-3 Iouliou)
    By House Of Low Culture in forum Live & Events Talk
    Replies: 12
    Last Post: 26-05-2005, 00:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •