Page 4 of 34 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 510

Thread: ΚΚΕ

  1. #46
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    ε ρε βλάκα. 1ον αντικομουνιστές δεν ήταν οι Ούγγροι. 2ον και να ήταν αν δεν θέλουν κομμουνισμό πάει και τελείωσε πως να το κάνουμε; δεν μπορείς να τους το επιβάλεις με το ζόρι. αυτά βέβαια παθαίνει κάποιος που νομίζει ότι κατέχει την απόλυτη αλήθεια και ότι επειδή εμείς είμαστε βλάκες και δεν ξέρουμε θα μας τα μάθει με τα τανκς.

    βλάκα άκου το the edge λέμε.

  2. #47
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default

    Mwre nai sxetika me to teleftaio 8a sumfwnhsw oti o kosmos eixe pesei se apa8eia.An 8ewreis oti 8eopoiw kapoion tote mallon den exeis diavasei kala tis 8eseis mou.Ap thn allh sxetika me to de tous kaigotane difrago.Eisai la8os.Mila me an8rwpous apo ekei na sou poune ti eixan kai ti exasan kai me ti mavro dakru klaine gi auta pou eixan kai exasan.Giati an 8i3oume to viotiko tous eipedo gi auto de mporei na pei kaneis tipota.



    rage,pote eipa re malaka oti htan antikommounistes oi ouggroi.Sovarepsou kai diavase kalutera ti grafw.Egw lew oti anoigane ta sunora kai mpainane praktores ths CIA kai neonazi.Afto eipa an diafwneis pesto mou.Kai kanenas ouggrikos laos den kseshkw8hke sthn pleiopshfia tou giati de goustare ton "kommounismo".

    To the edge to akousa.GAMAEI.8a to ksanakousw.

    Kai telos pantwn gia th drash tou kommatos mou exei na pei kapoios kati telos pantwn?Peite twra sthn ousia sto shmera ti den exei kanei to KKE gia na prostatepsei tous ergazomenous kai na kerdisoun kiolas ki alla perissotera.Kai meta peite mou oti ta diavazw sto rizospasth kai lew malakies kai psemmata
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    Mwre nai sxetika me to teleftaio 8a sumfwnhsw oti o kosmos eixe pesei se apa8eia.An 8ewreis oti 8eopoiw kapoion tote mallon den exeis diavasei kala tis 8eseis mou


    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #49
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    rage,pote eipa re malaka oti htan antikommounistes oi ouggroi.Sovarepsou kai diavase kalutera ti grafw.Egw lew oti anoigane ta sunora kai mpainane praktores ths CIA kai neonazi.Afto eipa an diafwneis pesto mou.Kai kanenas ouggrikos laos den kseshkw8hke sthn pleiopshfia tou giati de goustare ton "kommounismo".
    μαλακία μου τώρα είδα τι έλεγες ακριβώς.
    αλλά εσύ συνεχίζεις ότι άνοιγαν σύνορα σε ναζί (το '56!) και σε CIA και άρα τανκς! και να το έκαναν δλδ τι σε νοιάζει εσένα; εσύ κοίτα τα δικά σου σύνορα. επίσης ναι kanenas ouggrikos laos den kseshkw8hke sthn pleiopshfia tou giati de goustare ton "kommounismo". ξεσηκώθηκε γιατί δε γούσταρε σοβιετικούς

    τέσπα τι συζητάμε τώρα για 60 χρόνια πριν. και σήμερα αρκετά ζωάδια είστε. δεν θέλω να σε πείσω γιατί ούτε όρεξη έχω, ούτε με νοιάζει κιόλας. ας μείνουμε στην προσβολές τότε

  5. #50
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Κάπου εδώ ψάχνω τη φωτογραφία από τοίχο σε δρόμο της Πράγας, όπου στον τοίχο έχουνε γράψει "Ξύπνα Λένιν, τρελάθηκαν!".

  6. #51

    Default

    αντιλαμβάνεστε ποιοί είστε, πόσο χρονών είστε, και για ποιά πράγματα συζητάτε συγκριτικά με την βεβαιότητα της ορθότητος της γνώσης σας επί των θεμάτων αυτών;

  7. #52
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    μαλακία μας, δεν το ξανακάνουμε

  8. #53
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Quote Originally Posted by Boris-san View Post
    Mwre nai sxetika me to teleftaio 8a sumfwnhsw oti o kosmos eixe pesei se apa8eia.An 8ewreis oti 8eopoiw kapoion tote mallon den exeis diavasei kala tis 8eseis mou


    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  9. #54
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    αντιλαμβάνεστε ποιοί είστε, πόσο χρονών είστε, και για ποιά πράγματα συζητάτε συγκριτικά με την βεβαιότητα της ορθότητος της γνώσης σας επί των θεμάτων αυτών;
    Παρέμβαση

  10. #55
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    αντιλαμβάνεστε ποιοί είστε, πόσο χρονών είστε, και για ποιά πράγματα συζητάτε συγκριτικά με την βεβαιότητα της ορθότητος της γνώσης σας επί των θεμάτων αυτών;
    Δεν είναι κακό να είσαι βέβαιος -ή σχεδόν βέβαιος- για μια πολιτική σου θέση, αρκεί να ξέρεις γιατί, να έχεις ψάξει πολύ και μη προκατειλημμένα και να είσαι σε θέση να τεκμηριώσεις εσωτερικά και εξωτερικά.

    Αυτό φυσικά δεν ισχύει στην περίπτωση του χαρούμενου φίλου μας πρώτοι στα μαθήματα πρώτοι στον αγώνα γιατί είναι ένα ακόμα κατηχημένο πρόβατο.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  11. #56
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    αντιλαμβάνεστε ποιοί είστε, πόσο χρονών είστε, και για ποιά πράγματα συζητάτε συγκριτικά με την βεβαιότητα της ορθότητος της γνώσης σας επί των θεμάτων αυτών;
    αντιλαμβάνεστε ποιοί είστε,
    Είμαστε αυτοί που είμαστε και περήφανοι γι' αυτό.

    πόσο χρονών είστε,
    Όσο δείχνουμε και όσο νιώθουμε.

    για ποιά πράγματα συζητάτε συγκριτικά με την βεβαιότητα της ορθότητος της γνώσης σας επί των θεμάτων αυτών;
    Συζητάμε σχετικά με το κατά πόσο το ΚΚΕ και οι Σοβιετικοί ήταν ή όχι τα ίδια σκατά με τους καπιταλιστές αντιπάλους τους και δε νομίζω ότι είσαι εσύ αρμόδιος να κρίνεις αν είμαστε αρκετά ώριμοι για μια τέτοια συζήτηση!
    ART IS A BLAST!!!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    294

    Default

    Κάνε κι εσυ επαναστάση χωρίς να φωνάζει η μαμά.
    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ενώ έχει σύρει τόσα στην ΕΕ κατέβηκε εκλογές; "Χτύπησε το σύστημα από μέσα" δεν πιάνεται, έχουμε βαρεθεί με την καραμέλα, δεν έχει αποφέρει τίποτα. Πάντως μπράβο είναι θαυμαστό το γεγονός ότι με τόσες διαγραφές ακόμα είστε στο 8%. Προσοχή στο ανταρσια μόνο πλέον (άλλο κακό κι αυτό).
    Επίσης αποδεχθείτε ότι δεν είστε οι μόνοι αριστεροί. Θα ήταν πολύ πιο δυνατή η αριστερά αν ήταν ενωμένη. Στο σημείο που βρισκόμαστε οι διαφορές και η διάσπαση μας μάραναν.
    Εμένανε αυτές είναι οι απορίες μου.
    with change we'll explode and live

  13. #58
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Brazen_Bull View Post
    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ενώ έχει σύρει τόσα στην ΕΕ κατέβηκε εκλογές; "Χτύπησε το σύστημα από μέσα" δεν πιάνεται, έχουμε βαρεθεί με την καραμέλα, δεν έχει αποφέρει τίποτα.
    To 17 r vlk pos sas gamise o LENINAROS npm, dn ktvene sts ekloges r mlk g n xtpsei t sistma n pm r VLK?

  14. #59
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    και γενικά ας μην πετάμε τη βλακεία που διαβάσαμε στην τελευταία athens voice, ας γίνεται κριτική οντόπικ και χωρίς εξυπνακισμούς.

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by tamagothi View Post
    ράντομ εξώφυλλο ριζοσπάστη, μη δίνεις παραπάνω σημασία
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •