Page 32 of 34 FirstFirst ... 223031323334 LastLast
Results 466 to 480 of 510

Thread: ΚΚΕ

  1. #466
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    699

    Default

    Τα τσακάλια τακτοποιήθηκαν καλά επί χούντας και μετά στην πορεία έκαναν ότι κωλοτούμπες ήταν αναγκαίες για να πέφτει χρήμα........απλά πράγματα..

    http://www.youtube.com/watch?v=E6sp3EttxXE

    Κάπως έτσι.
    Last edited by DM; 14-07-2015 at 12:52.

  2. #467
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Εψές 10 Νοέμβρη έκαναν πέσιμο λέει κάτι του ΚΚΕ σε μια κατάληψη στην Μυτιλήνη που φιλοξενούσε πρόσφυγες. Διάβασα τους μεν διάβασα τους δε , και λίγο από προσωπική εμπειρία λίγο από συναίσθημα είχα την άποψή μου.
    Μετά βρήκα αυτό το αρθράκι εδώ που λέει το εξής ωραίο

    Επιχειρηματίες της περιοχής είναι αντίθετοι με αυτήν την κατάληψη και την στέγαση των προσφυγών στο κτήριο καθώς θεωρούν πως η περιοχή της Κομνηνακη θα ερημώσει και θα γκετοποιηθει αλλά θα γίνει και ένας απέραντος βόθρος καθώς στον εν λόγω κτήριο δεν υπάρχουν χώροι υγιεινής

    Το αρθράκι είναι από της 9 Νοέμβρη , μια μέρα πριν.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #468
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Να πάρει θέσει ο Τσίριμε και οι λοιπές σταλίνες.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #469
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Κοιλιά, τι άποψη έχεις;

  5. #470
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Κοιλιά, τι άποψη έχεις;
    Η άποψή μου είναι ότι το ΚΚΕ πλέον δεν αφορά τον εργαζόμενο. Έχει κλειστεί στο καβούκι του, έχει κόψει κάθε επικοινωνία με την κοινωνία και ζει σε ένα παράλληλο σύμπαν.
    Παρουσία στο μεταναστευτικό/προσφυγικό δεν υφίσταται τουλάχιστον επίσημα. Μια εμφάνιση έκαναν στο Πεδίον Άρεως και έφεραν πράγματα που δεν επιτρεπόταν να φάνε οι πρόσφυγες ενώ άρχισαν να μοιράζουν φυλλάδια.
    Η άποψή μου λοιπόν είναι ότι δεν γούσταραν αναρχοάπλυτους (ναι το χρησιμοποιούν σαν έκφραση) κάτω από την μύτη τους και αποφάσισαν να δείξουν ποιος κάνει κουμάντο.
    Η πλάκα είναι ότι οι επωνομαζόμενοι "αλληλέγγυοι" δεν ανήκουν στον "χώρο" απαραίτητα. Είναι άνθρωποι που απλά ενδιαφέρονται είτε ανθρωπιστικά είτε και πολιτικά να εμπλακούν.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #471
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Το ΚΚΕ ειναι η αληθινη αριστερα και ο Σταλιν ειναι ο προφητης της .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #472
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    σε παραλληλο συμπαν ζει οποιος περιμενει κοινωνικη δικαιοσυνη circa '10s απο ενα σταλινικο κομμα

  8. #473
    Senior Member Ass Cobra's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    146

    Default

    Πιο κάτω δε πάει για του γόντικα το μαγαζί



    "Άμα σας βλέπαν οι παππούδες σας μαλακία θα σας τραβάγανε και θα σας πετάγανε στο μπιντέ"

  9. #474
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    πεσατε απο τα συννεφα?
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  10. #475
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Απάντηση γροθιά και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ αυτό το πράγμα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  11. #476
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Κοιλιά, τι άποψη έχεις;
    Η άποψή μου είναι ότι το ΚΚΕ πλέον δεν αφορά τον εργαζόμενο. Έχει κλειστεί στο καβούκι του, έχει κόψει κάθε επικοινωνία με την κοινωνία και ζει σε ένα παράλληλο σύμπαν.
    Παρουσία στο μεταναστευτικό/προσφυγικό δεν υφίσταται τουλάχιστον επίσημα. Μια εμφάνιση έκαναν στο Πεδίον Άρεως και έφεραν πράγματα που δεν επιτρεπόταν να φάνε οι πρόσφυγες ενώ άρχισαν να μοιράζουν φυλλάδια.
    Η άποψή μου λοιπόν είναι ότι δεν γούσταραν αναρχοάπλυτους (ναι το χρησιμοποιούν σαν έκφραση) κάτω από την μύτη τους και αποφάσισαν να δείξουν ποιος κάνει κουμάντο.
    Η πλάκα είναι ότι οι επωνομαζόμενοι "αλληλέγγυοι" δεν ανήκουν στον "χώρο" απαραίτητα. Είναι άνθρωποι που απλά ενδιαφέρονται είτε ανθρωπιστικά είτε και πολιτικά να εμπλακούν.
    Ευχαριστώ, κοιλιά. Ένα απόσπασμα από αυτό που υποτίθεται βάζει τα πράγματα στη θέση τους.


    Οι αυτοαποκαλούμενοι «αλληλέγγυοι» χρησιμοποίησαν σαν πρόσχημα την άμεση ανάγκη για στέγαση των προσφύγων μπροστά στο χειμώνα, ενώ είναι προφανές ότι το κτίριο δεν παρέχει συνθήκες ανθρώπινης και αξιοπρεπούς διαμονής στους φιλοξενούμενους. Σημειώνουμε, επίσης, ότι από τη στιγμή που το Εργατικό Κέντρο επανήλθε στο κτίριο, αναλαμβάνοντας το ίδιο τη φροντίδα για τους πρόσφυγες - μετανάστες που βρίσκονται εκεί, δηλώνοντας ότι είναι ευπρόσδεκτοι, οι αυτοαποκαλούμενοι «αλληλέγγυοι» τους κάλεσαν να εγκαταλείψουν το κτίριο και καλούσαν τον κόσμο να στραφεί ενάντια στα μέλη των συνδικάτων!
    Είναι προφανές ότι ενώ οι πρόσφυγες δεν πρέπει να στεγάζονται σε ένα ακατάλληλο κτίριο, τη στιγμή που αναλαμβάνει το ΚΚΕ το κτίριο γίνεται αυτομάτως κατάλληλο και οι πρόσφυγες πρέπει να μείνουν εκεί.


  12. #477
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default


    Deafening, painstaking, BB King

  13. #478
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    ^
    Επισήμως πλέον ΚΚΕ, Χρυσή Αυγή και ΑΝΕΛ καταψήφισαν το σύμφωνο συμβίωσης.

  14. #479
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Έχω κοινωνικές επαφές με κουκουέδες και όποτε αποφασίζουν να αρχίσουν να μιλάνε για το Κόμμα (συνεχώς) κάνουν ότι ακριβώς τους αξιώνει γραφικούς και μονόφθαλμους στα μάτια μου... Βαυκαλίζονται νοσταλγικά μεταξύ τους, κράζουν με εμμονή οτιδήποτε δεν καθαγιάζει η γραμμή του Κόμματος και στην πράξη... αρκούνται σε συζητήσεις/τραπεζώματα και "εφημερίδα" τις Κυριακές.
    Μόνο.
    Δεν είναι μεμονωμένες οι εμπειρίες μου με τέτοιου είδους φίλους του Κόμματος, αντιθέτως, αποτελούν σχεδόν το όλο σύνολο της εικόνας που έχω για το ΚΚΕ... και στ' αρχίδια μου/σας, αλλά διαβάζω που κ που κάτι τέτοια σαν το παρακάτω και ...χαίρομαι. (Εφόσων τα στοιχεία στέκουν) είναι πολύ ευχάριστο άνθρωποι με διοικητικές εξουσίες να δρουν έτσι και να τιμούν την θέση τους. Ντισκάς, γιατί με τα πολιτικά δεν το'χω και σας προτρέπω να λυσσάξετε να βγάλουμε νοήματα.
    https://www.facebook.com/permalink.p...bstory_index=0

    Deafening, painstaking, BB King

  15. #480
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    O Κώστας Πελετίδης απολαμβάνει το respect όλης της αριστεράς από τότε που ανέλαβε. Είναι αυτοί οι θώκοι (πχ τοπική αυτοδιοίκηση) που έχουν περιθώρια αυτόνομης δράσης και μπορεί ένας ικανός άνθρωπος να εμφανιστεί και να κάνει 5-6 πράγματα, χωρίς πολλά-πολλά με το κόμμα πέρα από την επίσημη ή ημι-επίσημη στήριξη. Γι'αυτό το λόγο τα συμπεράσματα για τη δράση του δεν έχουν τόσο πολύ να κάνουν με το κόμμα παρά με το πρόσωπο.
    Last edited by ikonoklast; 29-02-2016 at 19:17.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •