Page 11 of 75 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 151 to 165 of 1115

Thread: US METAL (THE SURVIVOR GUIDE)

  1. #151
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    μα τον μπαοκ εδω εχει πολυ μπαλα το ποσταρισμα σας. αν και οχι προγκρεσιβοτετοια.με ψιλοκουραζουν.αλλα θα τα δοκιμασω.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #152
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default



    Spoiler
    KNEEL BEFORE DANIELLE DRACONIS!


    Έπος από τα λίγα! Θεϊλα, αλητεία, Agent Steel-ίλα και τέρμα METAL!

    Edit: Πάτρονας, παραγωγός, ταγός, γαμιάς (; ) ο "The Lion" Defeis...
    Last edited by Ra Pariah; 13-06-2009 at 22:16.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #153
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    stoixhma omws oti ths ton akoumpage?

  4. #154
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post


    Spoiler
    KNEEL BEFORE DANIELLE DRACONIS!


    Έπος από τα λίγα! Θεϊλα, αλητεία, Agent Steel-ίλα και τέρμα METAL!

    Edit: Πάτρονας, παραγωγός, ταγός, γαμιάς (; ) ο "The Lion" Defeis...
    Bitches From Hell!!! Το τραγουδάνε οι ίδιες, το λέμε κι εμείς! Γκόμενες που διδάσκουν σε πολλούς άντρες πως πρέπει να παίζεται το πυρακτωμένο heavy metal και κόβουν κώλους με κάθε τους riff! Να 'σαι καλά, Pariah, για το ακουστικό τους δωράκι σήμερα το μεσημέριΣυγκίνηση και καύλα, καυτό μέταλλο σφυρηλατημένο από δαιμόνισσες...
    ART IS A BLAST!!!

  5. #155
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by sabbattack View Post
    stoixhma omws oti ths ton akoumpage?
    Σου λέω στην παρέα με τις μεταλλουδίτσες κορασίδες ήταν ο μπαρπμα-Defeis!

    Εσύ λες να μην πήδηξε τίποτα;

    Ε, όχι βέβαια!!!

    Edit: στο εξώφυλλο κανονικό μοντέλο παρακαλώ, ε;
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  6. #156
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by Midnight View Post

    Bitches From Hell!!! Το τραγουδάνε οι ίδιες, το λέμε κι εμείς! Γκόμενες που διδάσκουν σε πολλούς άντρες πως πρέπει να παίζεται το πυρακτωμένο heavy metal και κόβουν κώλους με κάθε τους riff! Να 'σαι καλά, Pariah, για το ακουστικό τους δωράκι σήμερα το μεσημέριΣυγκίνηση και καύλα, καυτό μέταλλο σφυρηλατημένο από δαιμόνισσες...
    Μαθαίνεις μπαλίτσα σιγά-σιγά, αγόραρε!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #157
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Quote Originally Posted by Midnight View Post

    Bitches From Hell!!! Το τραγουδάνε οι ίδιες, το λέμε κι εμείς! Γκόμενες που διδάσκουν σε πολλούς άντρες πως πρέπει να παίζεται το πυρακτωμένο heavy metal και κόβουν κώλους με κάθε τους riff! Να 'σαι καλά, Pariah, για το ακουστικό τους δωράκι σήμερα το μεσημέριΣυγκίνηση και καύλα, καυτό μέταλλο σφυρηλατημένο από δαιμόνισσες...
    Μαθαίνεις μπαλίτσα σιγά-σιγά, αγόραρε!
    Τον οδηγό του Conan και τα μάτια σου, εσύ!

    +1
    ART IS A BLAST!!!

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by warlord mkII View Post

    Rat Attack - Rat Attack (μα ειναι δυνατον να μην τους υπεγραψε κανεις?)
    Fast Getaway και πανικός! Και γαμώ τις μπάντες..........


    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post


    Spoiler
    KNEEL BEFORE DANIELLE DRACONIS!


    Έπος από τα λίγα! Θεϊλα, αλητεία, Agent Steel-ίλα και τέρμα METAL!

    Edit: Πάτρονας, παραγωγός, ταγός, γαμιάς (; ) ο "The Lion" Defeis...
    Ο ένας από τους τρείς καλύτερους δίσκους των Virgin Steele
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  9. #159
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    ακουσα πρωινιατικα την συλλογη

    λοιπον αρκετα μελωδικη η συλλογη για τα γουστα μου, παντως για τους λιγο πιο σοφτ χεβιμεταλς πιστευω θα ειναι ιδανικη.Μου αρεσαν πολυ τα Salem's Wych,Halloween και οπως σωστα προβλεψες το Advocate
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  10. #160

    Default

    Έφευγα και είδα US POWER να λέει η τουαλέτα και μπήκα. (Βασικά πόσταρα στο κόμικ subsection κάτι πληροφορίες και ένοιωθα άσχημα να εξαφανιστώ χωρίς ούτε ένα χρηστικό ποστ, δεν θέλω να εκμεταλλευτώ παράταιρα το φόρουμ) Ρε τι κάνετε εδώ μέσα. Ειδικά Ra Pariah, σου έχω μεγάλη συμπάθεια και ας μην γνωριζόμαστε, επειδή μαθαίνεις us metal στον Pthoggon (με εμένα είναι πιο αντιδραστικός :`( ). Δάκρυα στα μάτια μου όταν έρχεται και μου λέει "ρε το Awaken the Guardian είναι υπέροχο" ή για κάνα Winterkill.

    Πολλά καλά πράγματα έχουν αναφερθεί (και αρκετή σαβούρα, πάντα το πρόβλημα με το US Power ότι σαν μανιέρα σε αυτούς που τους αρέσουν οι καλοί δίσκοι τους αρέσουν και αρκετοί που-τους-μοιάζουν-αλλά-είναι-βαρετοί), να απαντήσω πριν εξαφανιστώ στον άνθρωπο που ρώτησε για πιο progressive/power και του είπατε για Katagory V (έλεος ρε Guardian ) επειδή είναι ένα μουσικό είδος που το έψαξα τελευταία, να μερικά πράγματα που δεν αναφέρθηκαν που πραγματικά αξίζουν.

    Να πω εδώ ότι τα δικά μου γούστα είναι λίγο πιο 'σκληρά' προς τις αντιγραφές και ένα 40-50% από αυτά που έχουν αναφερθεί στο θρεντ τα βρίσκω τέτοια, οπότε δίνω μεγάλο priority στις λίγες αναφορές μου παρακάτω ε... όχι "ε, ακούστε και αυτό".

    Oracle - As Darkness Reigns == το λογικό τελείωμα για μένα αυτού του texas metal πράγματος που ξεκινάνε οι Helstar. Τραγουδάει και ένας γνωστός εδώ που μερικοί θα πάθετε άμα βρείτε ποιος είναι. Επικολυρικό, νεοκλασσικό αρκετά, αλλά πολύ επιθετικό. Όταν σκέφτομαι US Progressive/Power με έμφαση στο Power αυτό μου έρχεται πάντα στο μυαλό.

    Cauldron Born - Born of the Cauldron == Λοιπόν εδώ εντάξει πατάω λίγο αυτό που είπα παραπάνω... δεν βρίσκω αυτό το άλμπουμ ΟΛΟΚΛΗΡΟ υπέροχο αλλά 3-4 τραγούδια που μ'αρεσουν μου φαίνονται... τέλεια. Δεν θα άλλαζα τίποτε. Οπότε αν και άνισο, οι σχετιζόμενοι να το ακούσουν. Το Crusader έχει μέσα ένα ριφ το οποίο λέει "αγαπάω το The Sorceress (τι "από ποιον δίσκο?" τον καλλίτερο US Power/Progressive δίσκο φυσικά) περισσότερο από όσο αγαπάω την ζωή την ιδία" βεβαία... αλλά αυτό μετράει σαν θετικό ίσως για αρκετούς. Αφού λέτε ότι σας αρέσουν δηλαδή οι Enchanter...

    Kingsbane - Demo == Αυτό είναι από τα αγαπημένα μου. Έχει λίγο Rush, λίγο Fates κάπου εκεί κινείται, οι κιθαρίστες έχουν κάτσει και έχουν γράψει metalhead αντίστιξη που την ζηλεύω. Ο τραγουδιστής κάνει ειλικρινές προσπάθειες να μην μοιάζει με τις επιρροές του... ε ίσως του έχω και μια αδυναμία επειδή είναι πανάγνωστο ντεμο αλλά όχι ε, είναι καλό. Να ακούσετε.

    Και αν μου επιτρέπετε μια αναφορά στο Γερμανικό ανάλογο:

    Jester's March - The Beyond == Ανθρωπιστικό προγκπαουερ με καμιά κοφτή προς το θρας, μοιάζει με αμερικανικά πράγματα μόνο οπότε και το παραθέτω. Είναι από τους αγαπημένους μου δίσκους συνολικά. Το δεύτερο τους δεν είναι εξίσου καλό αν και πιο δυσεύρετο. Ανεπτυγμένη αίσθηση της ρυθμικής και μελωδίας που φέρνει προς 'περίεργους' σαν τους Spectral Incursion η και - γιατί όχι? - τους Psychotic Waltz. Μην τρέξετε όμως επειδή το ακούσατε αυτό, εδώ δεν έχει ονειρώξεις και υποσυνείδητες βουτιές στην ψυχεδέλεια... γενικά καθόλου 'χάσιμο'. Είναι δίσκος στρατευμένος, για τα ανθρώπινα με Γερμανική στρυφνότητα μάλλον όμως.

    And when I look around and face the world like it is
    It's still a place I'd like to live in



    Secrecy - Raging Romance / Art In Motion == δεν ξεχωρίζω εδώ, και τα δυο είναι 10 στα 10. Μεταtechnothrash έκανε το γενναίο βήμα προς τον επικολυρισμό και γίνεται αυτό που έχουμε συνηθίσει να λέμε Power/Progressive αν και οι σχετικοί νομίζω μυρίζονται την διαφορά (συγκρίνετε με Mercury Rising, δηλαδή και δείτε πόσο λείπει η 'δαντέλα'). Δεν ξέρω πως να το πλαισιώσω αυτό που κάνουν εδώ οι Secrecy... η ουσιαστική διαφορά μεταξύ τους και του γενικότερου US metal κράτους είναι ότι οι Αμερικανοί, πολλοί από αυτούς πάιζαν έτσι με ελπίδες για καταξίωση και φυσικά με το συνεχές trend hopping τους μετά από ενάμιση δίσκο συχνά τα παράταγαν για να παίξουν grunge - άλλο αν τα αποτελέσματα ήταν καλά ή συχνά και άψογα... η πρόθεση μετράει. Οι Secrecy ή οι Jester's March κατά την γνώμη μου αποπνέουν μια ειλικρίνεια και ότι οι δίσκοι που βγήκαν ήταν ο αυτοσκοπός, κάτι σαν απωθημένο που αν δεν είχε εκφραστεί δεν θα την πάλευαν τελείως, παρά "αφού το κατάφεραν οι Queensryche έχουμε και εμείς μια ελπίδα για την mainstream επιτυχία!" που μου βγάζει αρκετό Αμερικάνικο 'μελάτο' progpower.

    Αυτά, σας χαιρετώ και καλή συνέχεια

  11. #161
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Helm View Post

    Αυτά, σας χαιρετώ και καλή συνέχεια
    τι χαιρετάς ρε, κάτσε εδώ που είσαι.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  12. #162
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Quote Originally Posted by Helm View Post
    Cauldron Born - Born of the Cauldron == Λοιπόν εδώ εντάξει πατάω λίγο αυτό που είπα παραπάνω... δεν βρίσκω αυτό το άλμπουμ ΟΛΟΚΛΗΡΟ υπέροχο αλλά 3-4 τραγούδια που μ'αρεσουν μου φαίνονται... τέλεια. Δεν θα άλλαζα τίποτε. Οπότε αν και άνισο, οι σχετιζόμενοι να το ακούσουν. Το Crusader έχει μέσα ένα ριφ το οποίο λέει "αγαπάω το The Sorceress (τι "από ποιον δίσκο?" τον καλλίτερο US Power/Progressive δίσκο φυσικά) περισσότερο από όσο αγαπάω την ζωή την ιδία" βεβαία... αλλά αυτό μετράει σαν θετικό ίσως για αρκετούς. Αφού λέτε ότι σας αρέσουν δηλαδή οι Enchanter...
    Βασικά αυτό νομίζω απέχει αρκετά από αυτό που ζητάει ο άλλος. Δισκάρα σίγουρα, αλλά σίγουρα δεν είναι ότι σκέφτεσαι όταν ακούς US power/progressive. Άσε που θεματολογικά δεν είναι το συνηθισμένο.

    Το In Fate's Eye A King είναι στα καλύτερα κομμάτια που έχουν γραφτεί ποτέ βέβαια.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  13. #163
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Helm, ευχαριστούμε για τη συνεισφορά σου!

    (διαβασμένο σε βρίσκω , να περνάς πιο συχνά απ' τα μέρη μας!!!)
    Last edited by Ra Pariah; 15-06-2009 at 11:47.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  14. #164
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default

    Quote Originally Posted by Helm View Post
    Και αν μου επιτρέπετε μια αναφορά στο Γερμανικό ανάλογο:

    Jester's March - The Beyond == Ανθρωπιστικό προγκπαουερ με καμιά κοφτή προς το θρας, μοιάζει με αμερικανικά πράγματα μόνο οπότε και το παραθέτω. Είναι από τους αγαπημένους μου δίσκους συνολικά. Το δεύτερο τους δεν είναι εξίσου καλό αν και πιο δυσεύρετο. Ανεπτυγμένη αίσθηση της ρυθμικής και μελωδίας που φέρνει προς 'περίεργους' σαν τους Spectral Incursion η και - γιατί όχι? - τους Psychotic Waltz. Μην τρέξετε όμως επειδή το ακούσατε αυτό, εδώ δεν έχει ονειρώξεις και υποσυνείδητες βουτιές στην ψυχεδέλεια... γενικά καθόλου 'χάσιμο'. Είναι δίσκος στρατευμένος, για τα ανθρώπινα με Γερμανική στρυφνότητα μάλλον όμως.

    And when I look around and face the world like it is
    It's still a place I'd like to live in



    Secrecy - Raging Romance / Art In Motion == δεν ξεχωρίζω εδώ, και τα δυο είναι 10 στα 10. Μεταtechnothrash έκανε το γενναίο βήμα προς τον επικολυρισμό και γίνεται αυτό που έχουμε συνηθίσει να λέμε Power/Progressive αν και οι σχετικοί νομίζω μυρίζονται την διαφορά (συγκρίνετε με Mercury Rising, δηλαδή και δείτε πόσο λείπει η 'δαντέλα'). Δεν ξέρω πως να το πλαισιώσω αυτό που κάνουν εδώ οι Secrecy... η ουσιαστική διαφορά μεταξύ τους και του γενικότερου US metal κράτους είναι ότι οι Αμερικανοί, πολλοί από αυτούς πάιζαν έτσι με ελπίδες για καταξίωση και φυσικά με το συνεχές trend hopping τους μετά από ενάμιση δίσκο συχνά τα παράταγαν για να παίξουν grunge - άλλο αν τα αποτελέσματα ήταν καλά ή συχνά και άψογα... η πρόθεση μετράει. Οι Secrecy ή οι Jester's March κατά την γνώμη μου αποπνέουν μια ειλικρίνεια και ότι οι δίσκοι που βγήκαν ήταν ο αυτοσκοπός, κάτι σαν απωθημένο που αν δεν είχε εκφραστεί δεν θα την πάλευαν τελείως, παρά "αφού το κατάφεραν οι Queensryche έχουμε και εμείς μια ελπίδα για την mainstream επιτυχία!" που μου βγάζει αρκετό Αμερικάνικο 'μελάτο' progpower.

    Αυτά, σας χαιρετώ και καλή συνέχεια
    ela re helmako arxonta!

    loipon, ta germanika h8ela kai gw na ta anaferw alla h8ela na meinw ontopic. mlkia basika, giati tairazoun me ta amerikanika analoga tou eidous. na anaferw edw kai tous House of Spirits pou einai basika h synexeia twn Jester's March. Turn of the Tide -kyriws- kai Psychosphere poly wraia diskakia. proswpika kai to 2o Jester's March, to Acts, maresei poly. einai arketa psyxro, fainomenika aplo alla to 8ewrw paneksypno.

    to A New Gate twn Annon Vin poly omorfo diskaki. sieges-eveniko kapws prog metal. filaraki tou Ralph Hubert pou tous ekane kai paragwgh.
    tous Sanvoisen logika tous kserete. omorfo aplo melwdiko texniko power.
    epibaletai na akousete kai ta 3 dikakia twn 8ewn Soul Cages. kyriws to 2o Moments den yparxei leme...

    otan 8a paw spiti 8a tsekarw kai apo alles xwres -kanada, skandinabies ktl- se power prog styl, konta sto amerikaniko. na to 8ymh8w bebaia prwta....
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

  15. #165
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by Razor View Post
    ακουσα πρωινιατικα την συλλογη

    λοιπον αρκετα μελωδικη η συλλογη για τα γουστα μου, παντως για τους λιγο πιο σοφτ χεβιμεταλς πιστευω θα ειναι ιδανικη.Μου αρεσαν πολυ τα Salem's Wych,Halloween και οπως σωστα προβλεψες το Advocate
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


Similar Threads

  1. The Thrasher's Guide
    By enitharmon in forum Reise, Reise
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-2009, 18:59
  2. Survivor - Vital Signs (1984)
    By eleventh guardian in forum Albums
    Replies: 1
    Last Post: 08-04-2009, 12:57
  3. [TV] Survivor Ελλάδα-Τουρκία
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 73
    Last Post: 03-01-2007, 05:27
  4. Survivor - Reach
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 16
    Last Post: 04-07-2006, 18:10
  5. D&D SEX GUIDE
    By Lord Mov in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 3
    Last Post: 27-01-2005, 01:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •