Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Ερώτηση για πολυεφφέ

  1. #16

    Default

    !!!!!!!!!! ολράιτ, περιμένω!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #17
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Ένα-ένα τα πετάλια είναι η σωστή γραμμή.
    Όβες στο music discussion.

  3. #18

    Default

    kalhspera paidia,egw eimai avtos pou 8elei na parei to polyeffe.eh,vasika paizw monos epi to pleiston(evelpistw pros to paron),kai apla h8ela na exw mia plh8wra hxous na peiramatizomai,that's all.tipota to sygkekrimeno,akoma psaxnomai,vlepw kati pou mou aresei kai prospa8w na to paiksw.
    btw avto pou eipe enas apo tous parapanw gia hxous pou ftiaxnoun users kai tetoia,den to exei mono h line6, ola ta polyeffe pou koitaksa,boss,vox,digitech,zoom,ola exoun progs pou mporeis na katevaseis kai presets.

  4. #19
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    ΛΟΛ.

    Ρε μαλάκα έλα να σου πουλήσω την δικιά μου ζουμ. 200 εβρά για σένα. Της έβαλα και καινούρια Knobs.

  5. #20
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    πάρε το ζούμ.

  6. #21

    Default

    ε εντάξει, αφού σε ενδιαφέρει να ψαχτείς πρώτα αντί να ασχοληθείς με ηχογραφήσεις και τέτοια, ένα οποιοδήποτε πετάλι θα σου κάνει τη δουλειά στη 200-300 price range. Το zoom αν κάνει αφτά που λέει λίγο πιο πάνω θα αξίζει σίγουρα. Το guitar rig το έχεις κατεβάσει? Μήπως είναι προτιμότερο να πειραματιστείς εκεί, μήπως και αποφασίσεις ότι σε ενδιαφέρει να το πας πετάλι-πετάλι, να "επικεντρωθείς" δηλαδή σε κάποια εφφέ που σε ενδιαφέρουν πιο πολύ αντί να έχεις αυτό το όλα σε καλή τιμή σε μέτρια ποιότητα.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  7. #22

    Default

    parh,kateva na mou to fereis to guitar rig den 8elei kai sygkekrimeno hardware?

  8. #23
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    oxi. mpes msn na sou stilw to guitar rig.

  9. #24

    Default

    se exw svhsei,dwse mou to mail pali.

  10. #25

    Default

    όχι, τίποτα δε θέλει, ένα μικρό torrent μακριά είσαι!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  11. #26

    Default

    ok,thanx a lot

  12. #27
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Θα διαφωνήσω ότι με το guitar rig δεν βγάζεις καλό ήχο.

    Φθόγγε, φαντάζομαι θυμάσαι το δισκάκι που θελεί να κυκλοφορήσει ο Σπύρος και μιλάγαμε για αυτό?

    Ε με guitar rig 2 (!) είναι ηχογραφημένες οι κιθάρες..
    Kill the wise one!

  13. #28

    Default

    ελα ρε, δε το ξερα. Εγώ δεν είπα βέβαια ότι δεν είναι καλό το guitar rig, αλλά ότι τα line6 έχουν πολλές περισσότερες δυνατότητες! Για να βγάλει κάποιος ήχο από οτιδήποτε θέλει και αρκετή δουλειά και να νιώθει από ήχο αλλά και σωστό παίξιμο επίσης, δεν είναι όλοι σα το σπύρο δυστυχώς!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  14. #29
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    ελα ρε, δε το ξερα. Εγώ δεν είπα βέβαια ότι δεν είναι καλό το guitar rig, αλλά ότι τα line6 έχουν πολλές περισσότερες δυνατότητες! Για να βγάλει κάποιος ήχο από οτιδήποτε θέλει και αρκετή δουλειά και να νιώθει από ήχο αλλά και σωστό παίξιμο επίσης, δεν είναι όλοι σα το σπύρο δυστυχώς!

    Για το λαιν 6 το χτ λες? Ή το ρακ?
    Πάντως ότι και να χεις, είναι δύσκολος ο πουστής ο καλός ήχος.
    Η αλήθεια πάντως είναι πως προς το παρόν την παλεύω με guitar rig 3,
    αρκετά ικανοποιητικά αποτελέσματα, για τα αυτιά μου τουλάχιστον.
    Σίγουρα πάντως για κάποιον που ξεκινάει τώρα, πιστεύω καλύτερη λύση είναι αυτή. Απλά θα πρέπει και κάρτα ήχου με προενισχυτές.
    Kill the wise one!

  15. #30
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    Παντως εγω ξεσκονιζω τις ψηφιακουρες μου για να ηχογραφησω κανενα οδηγο καμια φορα και στα 5 λεπτα με πιανει πονοκεφαλος!
    Αποψη μου- η εχεις μετρια ποιοτητα αλλα δωρεαν (γκιταρ-ριγκ, με καλη καρτα ηχου βγαζει καλο αποτελεσμα παντως), η αμα ειναι να τα σκασεις μενεις μακρυα απο ψηφιακοπολυεφεπροενισχυτεςκτλ
    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 11-01-2008, 17:23
  2. Μιά ερώτηση...
    By Numark in forum Music Discussion
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2006, 21:24
  3. Ερώτηση
    By Mostos in forum Athletics
    Replies: 9
    Last Post: 28-03-2006, 16:55
  4. Ερώτηση
    By Silverwing in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 3
    Last Post: 17-09-2004, 21:22
  5. ερώτηση...
    By Raven Lord in forum General Discussion
    Replies: 65
    Last Post: 24-12-2003, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •