Page 3 of 275 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 4111

Thread: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2009-2010.

  1. #31

    Default

    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  2. #32
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    Η πρώτη αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Σερίφ Τιρασπόλ για τα play-offs του Champions League θα διεξαχθεί στις 18 Αυγούστου (ημέρα Τρίτη) και ο επαναληπτικός στις 26 του μήνα (ημέρα Τετάρτη), πράγμα που σημαίνει πως δεν υπάρχει ανάγκη να μετατεθεί η πρεμιέρα από τις 22/23 Αυγούστου κατά μία εβδομάδα (29/30 Αυγούστου).
    ότι θέλει ο τζουτζούκος μας ο ολυμπιακουλίνος μας

  3. #33

    Default

    Λεπόν.

    Σήμερα θα έλεγα σίγουρο το ματσάκι μέχρι που γίναμε μπουρδέλο και κατεβαίνουμε με πειραματική άμυνα. Αν έρθει κακό αποτέλεσμα, ούτε ο Βγενόπουλος δε σώζει τον Τεν Κάτε.

    Το άστρο του τιμουρινιο συνεχίζει να λάμπει, εκεί που ο γαυρος κατέβαινε άρρωστος για να παίξει την ΑΕΚ, έγιναν και αυτοί μπουρδέλο με τον κυργιακο.

    Κάπως έτσι αντί να κάμνεις μια καλή αρχή, χάνεις το πρωτάθλημα στην πρώτη αγωνιστική.

    Η συντριπτική πλειοψηφία των προγνωστικών λέει γαυρο για φέτος. Αν και έχουμε χρόνο και λόγο για ελπίδα, είναι λογικό.

    ΜΟΝΤΕΡΑΤΟΡΕΣ ΑΝΣΤΙΚΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΡΕ.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  4. #34
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian View Post

    ΜΟΝΤΕΡΑΤΟΡΕΣ ΑΝΣΤΙΚΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΡΕ.

    γαμω το νεο φορουμ, δε θυμαμαι πως ανστικαρονται, χαχαχα
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  5. #35
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Φαβορί είναι όντως ο Ολυμπιακός, απλά έχει δύσκολο στην αρχή πρόγραμμα και αν μείνει αρκετά πίσω τότε ο Παναθηναικός με λίγη προσοχή το πάει σε απόσταση +-2 την 27η αγωνιστική. Αν όμως πάει 5η αγωνιστική και δεν έχει πάρει 2-3 πόντους διαφορά είναι goodnight sweet prince.

    Κάθισα και είδα και τον Άρη, το μεγαλύτερο μέρος του. Η 11άδα που έχει μου αρέσει πάρα πολύ για Άρη και είναι ίσως η καλύτερη που θυμάμαι, ο Νασούτι το ξέραμε ότι είναι πολύ καλός, Αμπρέου μου φάνηκε οκ, μονο ο Κόκε δεν ταιριάζει τόσο στη θέση που παίζει. Επίσης ο Μαζίνιο ως τώρα μου φαίνεται λίγος και τα "δουλευταράς κλπ" που λένε οι δημοσιογράφοι είναι τα κλασσικά όταν δεν έχεις να πεις χειροπιαστά θετικά. Πάντως την 5η θέση θα την πάρει λογικά άνετα σχετικά, ο μόνος που μπορεί να απειλήσει είναι ο Πανιώνιος που έχει επίσης πολύ καλούς παίκτες στο 3-1 μπροστά (Εστογιάνοφ, Ρεκόμπα, Ριέρα - Μπάλαμπαν) αλλά κέντρο και άμυνα είναι αισθητά χειρότερος

  6. #36

    Default

    Δεν παίζουμε τίποτα ιδιαίτερο. Είναι λογικό, αφού σε ένα τέτοιο παιχνίδι περιμένεις ανάπτυξη από τους (φορμαρισμένους) ακραίους και με τα μπακ μας να είναι ανίκανα (για διαφορετικούς λόγους το καθένα) να ανέβουν είναι δύσκολο. Τουλάχιστον ξεμπάζωσε ο Σισσέ και είδαμε ότι ο Ολλανδός στα "εύκολα" θα παίζει με τον Καραγκούνη πιο πίσω, κάτι που είναι σωστό κατά τη γνώμη μου. Άντε να δούμε και τον Νίνη στο 10.

    Ελπίζω σε Μαχλελή (ο τόνος σωστός; ) στο δεύτερο, τον έχω συμπαθήσει.
    Last edited by Odonian; 22-08-2009 at 20:51.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  7. #37

    Default

    Στο δεύτερο όταν ανέβηκε ο Εργοτέλης δεν υπήρχε ο παίκτης να πάει στη μπάλα στα χαφ, πολύ σωστή η αλλαγή με Σιμάο. Μετά δεν κάνανε τίποτα, ούτε κι εμείς όμως, μέχρι να μπει ο Νίνης έστω, αλλά τότε το είχε παρατήσει λίγο και ο αντίπαλος. Όαση ο Λέτο που ακόμα και στις φάσεις που ψιλοτρόμπαρε ήταν απολαυστικός - πολλές τρίπλες όμως είχαν και νόημα. Έβγαλε και κάποιες φορές τον Δάρλα αλλά είναι λίγος ο έρμος.

    Να συμπληρώσω ότι το καλό που βγαίνει από το ματς είναι ότι πήραμε σχετικά εύκολα ένα παιχνίδι στο οποίο δεν παίξαμε καλή μπάλα, αυτό που έλειψε στην ουσία πέρσι.
    Last edited by Odonian; 22-08-2009 at 21:00.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #38
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    κανω κωλοτουμπα για Λετο .. γιατι σε 90 λεπτα καταφερε να βαλει οσα γκολ εβαλε περσι σε 25 παιχνιδια.. ρισπεκτ
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  9. #39
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    ρε φτου να μη τον ματιασουμε λεμε,καθε ματς και καλυτερος

    γενικα η εικονα της ομαδας δε μαρεσε παντως,ειδικα η αμυνα ειναι για το πανηγυρι της φανερωμενης...
    ελπιζω να μη κανουν καμμια μαλακια και την αφησουν ως εχει μεχρι το τελος της μεταγραφικης...

  10. #40

    Default

    Το θεωρώ απίθανο, θα πάρουν έναν παίκτη για δεξιά λογικά. Ο Μουν δεν κάνει και ο αποκλεισμός του ήταν για αγωνιστικούς λόγους. Από κει και πέρα πρέπει να δούμε και Λουκά με Μπίερσμιρ μαζί κάποια στιγμή. Χωρίς Κατσουράνη, Σιμάο και με τα κοντά σέντερ μπακ μας, χάσαμε πολλές κεφαλιές ε.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  11. #41
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    καλα μπαλα δεν παιξαμε... παντως χαιρομαι που αποτι φαινεται (γιατι με τον κατεν δεν μπορει ποτε να εισαι σιγουρος) οτι δεν φοβαται τα ματς με τις μικρες ομαδες οπως περσι.. και επισης παιχτη τυπου Λετο ειχαμε πολλα χρονια (Φτου φτου φτου) να δουμε στην Παναθα (αν συνεχισει ετσι βεβαια) πισω κλασσικα χωνι... τα ακραια δεν βοηθαν καθολου ... ο Σιμαο μου φαινεται τελειως ντεφορμε.. και δεξια θα ηθελα να δω Νινη να συγκλινει μπας και παρει καμια πασα στα ποδια ο Σισσε και οχι αυτες της γαμημενς γιομες... αυτα πιστευω οτι θα γραψει πολλα γκολ ο Σισσε.. και θα στεναχωρησει κατι γαυρακια που λενε οτι ειναι εξισου παλτο με τον ντιογκο.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #42

    Default

    Με τις μικρότερες ομάδες, ειδικά στο ΟΑΚΑ, ο Νίνης θα παίξει και μάλιστα πίσω από τον Σισσέ, αφού ο Σάλπι δε βγαίνει από την 11δα. Με Κατσουράνη και Καραγκούνη πίσω τους η ομάδα μπορεί να κάνει παιχνίδι.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  13. #43
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ο Λέτος είναι πολύ καλός παίχτρης
    Και στον γαύρο μια χαρά έπαιζε . στα δύσκολα του χαρακτήρα του είναι το πρόβλημα , και εκεί θα φανεί.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #44
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Όχι, με μας έκανε τρία καλά και πέντε κακά σε κάθε ματς και δεν έβαζε και γκολ. Εγώ ήμουν η μειοψηφία και έλεγα να τον κρατήσουμε αλλά ήμουν πραγματικά ο τελευταίος και μόνος. Οι άλλοι υποστηρικτές του σιχτιρίσανε πολύ νωρίτερα. Σε εσάς καλά ξεκίνησε. Να εύχεστε να κρατήσει, γιατί αν αρχίσει τις τρίπλες και θέλει να περάσει όλη την άμυνα θα ξανακάνετε κωλοτούμπες.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  15. #45
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Όχι, με μας έκανε τρία καλά και πέντε κακά σε κάθε ματς και δεν έβαζε και γκολ. Εγώ ήμουν η μειοψηφία και έλεγα να τον κρατήσουμε αλλά ήμουν πραγματικά ο τελευταίος και μόνος. Οι άλλοι υποστηρικτές του σιχτιρίσανε πολύ νωρίτερα. Σε εσάς καλά ξεκίνησε. Να εύχεστε να κρατήσει, γιατί αν αρχίσει τις τρίπλες και θέλει να περάσει όλη την άμυνα θα ξανακάνετε κωλοτούμπες.

    φαντάζομαι δεν αποκαλείς -έμμεσα μεν- εμένα βάζελάκο
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. A1 Basket 2009-2010
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 967
    Last Post: 13-07-2010, 13:28
  2. ΟΥΕΦΑ ΛΑΚΗ ΚΑΠ 2007-2008-2009-2010
    By Mitsmann in forum Athletics
    Replies: 9
    Last Post: 10-06-2010, 15:56
  3. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2008-2009
    By Tonosalata in forum Athletics
    Replies: 2783
    Last Post: 08-07-2009, 21:08
  4. Προπονητής Γαύρου 2009-2010
    By Djerdjelesh in forum Athletics
    Replies: 107
    Last Post: 25-05-2009, 21:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •