Results 1 to 13 of 13

Thread: Faith No More 14-6-09 Rock In Idro

  1. #1
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default Faith No More 14-6-09 Rock In Idro

    Ριπόρτ μάι ασσ, θα βαρεθείτε.

    Για να μπούμε στο κλίμα, πριν τους ΦΝΜ παίζανε οι λιμπίζκι, τους αγαπάμε μέχρι κάποιο βαθμό. Μετά από πάλη, είχα καταφέρει πριν ξεκινήσουν οι λιμπίζκι να βρεθώ στη δεύτερη σειρά, στο κέντρο της σκηνής. Είχα απλώσει χέρι στο κάγκελο, για να μη με παρασύρει το μπούγιο όταν ξεκινούσαν, και προσευχόμουν για το καλύτερο.

    Να πω ότι σε εκείνο το χρονικό σημείο, το στάδιο-γήπεδο-whatyoumaycallit είχε γεμίσει, κερκίδες, αρένα, ταπανταόλα.

    Ε αρχινάνε λοιπόν τα ματζενερέσιο και τα λίβιν ιτ απ, και νιώθω την κόλαση να πλησιάζει. Μιλάμε για σπρωξίδι, όχι αστεία. Καλά, ένας νταβραντισμένος ηαρίτης μεταλάς φαντάζομαι ότι θα είχε αντέξει με σχετική ευκολία, αλλά ήταν το χειρότερο σπρωξίδι και κοπάνημα και στριμωξίδι και θάνατος που έχω ζήσει μέχρι σήμερα. Έλεγα από μέσα μου ότι κάποια στιγμή θα τελειώσουν, θα αραιώσει ο κόσμος, θα πάρουμε μια ανάσα και μετά θα πορώσουμε τίμια ΦΝΜ.

    Αμ δε. Δεν άντεξα την πίεση, είμαι νγκέη, και για να μη μείνω επιτόπου και χάσω και το λάιβ έκανα σήματα στον σεκιουριτά να με σηκώσει. Το οποίο παρεμπιπτόντως είχε άπειρη πλάκα, γιατί μέσα στην ξενέρα μου και στη βαριοκαρδοσύνη μου, πήρα το αίμα μου πίσω κλωτσόντας τους γύρω μου για να ανέβω πιο γλήγορα στην επιφάνεια, η κομπλεξάρα. Αλλά όχι, οι γύρω μου ήταν ποζεράδες ιταλοί χωρίς μπλούζες με τράιμπαλ ταττού και πίρσινγκ στα χείλια, δεξιά και αριστερά, ούτε καν κέντρο. ΘΑΝΑΤΟΣ ΡΕ, ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΕΛΙΤΙΣΜΟΣ ΦΤς.

    Τεσπά, πήγα πίσω προς τις κερκίδες και είδα από εκεί το υπόλοιπο σετ λιμπίζκι. Ξεκουμπίστηκαν ιβέντσουαλι, ψιλοάδειασε η αρένα και κατέβηκα. Πάλι κέντρο, αλλά σαφώς πιο μακριά από τη σκηνή, 10η σειρά ορ σόου, είχα κόσμο γύρω μου, αλλά δεν ήμασταν κολλημένοι ο ένας πάνω στον άλλονε, χαλαρότις. Κάνουν εκεί χάμω τα σάουνττσεκσ εντ σιτ, φτιάχνουν και τις κόκκινες κουρτίνες-σκηνικό, ανυπομονησία κελιπά. Περιμένομε και περιμένομε, το στάδιο είναι πια ασ φίσκα ασ ιτ γκετσ, φτάνει η 11η νυχτερινή ώρα και σιγά σιγά ζβήνουν τα φώτα και ξεχνάω το όνομά μου.

    Σκοτάδια στη σκηνή, ανεβαίνει ο Ρόντις, η αρένα ενθουσιάζεται, εγώ κλαίω που συμβαίνουν όλα αυτά μπροστά στα μάθια μου. Βγαίνει ο Γκουλντάκος, συνεχίζω να κλαίω αλλά με μαύρο δάκρυ πια και γκαρίζω ένα "ΜΠΙΛΙΙΙΙΙ" με μπρουταλιά στη φωνή, όχι γυναικωτά πράματα, δε συγκρατήθηκα. Βγαίνει ο Χάντσον, μεχ αλλά το τένσιον ιζ μπίλντινγκ κιέτσ. Ακολουθεί Πάφι και το σχετικό παραλήρημα, ε και λίγο μετά βγαίνει και η ντίβα, γαμώ το θεό που πιστεύει και γαμώ το λαμέ σακάκι, σείεται το στάδιο ο κόσμος τελειώνει κι άλλα κλισέ. Reunited and it feels so good, so gay yet so true, και κάπου εκεί τελειώσαν τα γκεηλίκια γι' αυτό το βράδυ.

    Δε ρίαλ θινγκ λοιπόν. ΣΦΑΓΗ. Βρέθηκα στο κέντρο ενός πιτ, που δεν ξέρω τι δυναμική είχε στην πραγματικότητα, αλλά εμένα μου φάνηκε ότι 300 άτομα δαιμονίστηκαν ταυτόχρονα και έβαλαν σκοπό της ζωής τους να σπάσουν ότι πλευρό βρουν μπροστά τους. Κάπως κατάφερα να βγω από εκεί μέσα και να αράξω κάπου λίγο πιο ήσυχα, αλλά πολύ πιο τίμια και πορωτικά, γιατί αρκετά παιδιά τριγύρω μου ξέρανε μπαλίτσα και χαζοχαίρονταν.

    Ε δεν έχει αξία τώρα να αραδιάσω τη σετλιστ και πώς ΖΟΥΣΑ το κάθε κομμάτι, δυο τρία σημεία μόνο θα τονίσω, ήδη φαίνεται ότι αυτό θα είναι το πιο βαρετό ποστ στην ιστορία των λάηβ ραπόρτων.

    Spoiler
    Συναισθήματα που δεν περιγράφονται αποκτήσαμε κατά την εκτέλεση των τεμαχίων Caffeine, Ashes to Ashes, Midlife Crisis, King for a Day και Be Aggressive, μιλάμε για αστεία πράγματα, γέλαγε ο κόσμος με το πόσο γαμημένα καλοί ήταν. Ας έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι έκαναν πρόβες 2 μήνες και δεν είχαν επαφές για χρόνια.

    Lulzy moments τα poker face, ο Πάττον να σφυρίζει το popcorn και chariots of fire.

    Evidence στα Ιταλικά, ψιλοξενέρα γιατί είναι υπερλατρεμένο κομμάτι και δεν ημπόραγα να σινγκαλόνγκ και τα ρέστα. Αλλά ας μην είμεθα και πλεονέκτες, caffeine.

    Γενικά η σετλιστ θα μπορούσε να είναι καλύτερη, έπαιξε πολύ χιτάκι, αλλά ξαναλέω, ας μην είμαστε πλεονέκτες και αχάριστοι, caffeine.


    Υπήρχε επικοινωνία αναμεταξύ ντων, και νομίζω ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο θα χαβαλεδιάζουν και θα μαλακίζονται, ή τελοσπάντων το ελπίζω.

    Να πω επίσης ότι 1) μέχρι το Σάββατο λάτρευα το ιταλικό γένος και την ιταλική γλώσσα, και τώρα απλά δεν θέλω να ξέρω τίποτα γι' αυτούς. Βλαμμένοι άνθρωποι, βλαμμένοι, δεν δέχονται με τίποτα να συνεννοηθούν μαζί σου στα αγγλικά, ήξερα ότι οι Γάλλοι το έχουν αυτό, αλλά οι γείτονες με εξέπληξαν δυσάρεστα. 2) Το 80% του κόσμου στο φεστιβάλ είχαν έρθει τουρίστες, δεν έχω ξαναδεί τόση φράντζα και πίρσινγκ μαζεμένο στη ζωή μου, ούτε σε λάηβ πλατσέμπο. Κι έχω πάει σε πολλά λάηβ πλατσέμπο. Ήταν ας πούμε αστείο να πορώνεις με πόκερ φέησ και να κοιτάς σαν εξωγήινο όταν ξεκινά το chinese arithmetic. Αστείο επίσης είναι να άδεις το έπικ και να είσαι πεπεισμένος ότι λέει γιου γουόντ ιτ ολ μπατ γιου κεντ χάπι.

    Και μερικές φωτογραφίες.

    Spoiler













    tl;dr Ε μας χύσαν τα κωλαράκια ξέρωγω.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  2. #2
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    mprabo fanboy-ishment

  3. #3
    Kenny Dalglish mrmaiden's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    St. James's Gate Brewery, Dublin
    Posts
    1,275

    Default

    άντε έρχεται και η σειρά μας τώρα
    Brotherhood Without Banners

  4. #4
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    ωραιο κειμενο
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  5. #5
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Άκουσα πολύ καλά λόγια κ για την εμφάνισή τους στο Nova Rock
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  6. #6
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    tl;dr

  7. #7
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Cool story bro.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  8. #8
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    eides pou stenoxwriosoun? egrapsa egw men sto thread sou, egrapsan kai sobaroi giouzers!

  9. #9
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    3 δικά σου ποστ στο ίδιο θρεντ το ανάγουν σε άλλο επίπεδο. Νιώθω ήδη τη συγκίνηση του phail.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    539

    Default

    Εγώ τους είδα με τους Ιταλούς Zu. Ωραία πράγματα.

  11. #11
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    ΜΑΚΑΡΙ να έρθουν κι εδώ με Zu, κοντογείτονες είναι και τους αγαπάμε, να κάνουν λίγο φασαρία να γουσταρίσουμε ξέρωγω.

    Σήμερα πέρασα από Τικετχάουζ, δεν την είδα και πολύ σίγουρη την κοπελιά, αλλά μου είπε από βδομάδα.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  12. #12
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    anxoli o patton den se mperdepse me ton eafto tou?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    539

    Default

    .
    Last edited by Out Of The Body; 22-09-2009 at 01:05.

Similar Threads

  1. Faith No More
    By Cadaveric_Incubator in forum Music Discussion
    Replies: 51
    Last Post: 13-04-2022, 12:45
  2. Faith no More
    By desosav in forum Music Discussion
    Replies: 48
    Last Post: 13-12-2004, 08:27
  3. faith no more
    By Solo Carriera in forum Music Discussion
    Replies: 63
    Last Post: 08-11-2004, 04:12
  4. Blind Faith
    By blackbird in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-2004, 08:16
  5. faith no more
    By Solo Carriera in forum General Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •