Results 1 to 3 of 3

Thread: Mesrine: Killer Instinct [L'Instinct de Mort] (2008)

  1. #1
    Καράτε! μόνο neverdie's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    693

    Default Mesrine: Killer Instinct [L'Instinct de Mort] (2008)

    Γαλλική παραγωγή για την ζωή του Jacques Mesrine (Ζακ Μερίν).
    Μιλάμε για έναν Γάλλο εγκληματία, καταζητούμενο (την εποχή του) σε εκατομμύρια χώρες σε όλο τον κόσμο (Γαλλία, Αμερική, Καναδά). Είχε χαρακτηριστεί Δημόσιος Κίνδυνος #1.Κυρίως λήστευε τράπεζες, σκότωνε μπάτσους και νταβαντζήδες, έβγαινε από φυλακές και άλλα τέτοια που τον κάνουν συμπαθή.

    Η ταινία, με όνομα "L'instinct de mort" βασίζεται στην αυτοβιογραφία του που έγραψε μέσα στη φυλακή. (!?)
    Η ταινία είναι αυτή http://www.imdb.com/title/tt1259014 και στα ελληνικά έχει τον πιασάρικο τίτλο "Δημόσιος Κίνδυνος υπ' αριθμόν 1" θαρώ. Έχει 2 μέρη, στο Ηράκλειο περιμένουμε ακόμα το 2ο. Στις Αθήνες έχει βγεί νομίζω. Τον Mesrin τον κάμει ο Vincent Cassel ενώ παίζει και ο γερασμένος Gérard Depardieu


    Για όσους ενδιφέρονται για την αυτοβιογραφία του, λέγεται "Το ένστικτο του θανάτου" και την έχω διαβάσει, και μ' άρεσε, και είναι και σοκαριστική και συγκινητική λίγο. Η ταινία δε με ενθουσίασε. Ίσως επειδή το βιβλίο γαμεί.

    Αυτά.
    Last edited by Kaserinos; 07-04-2011 at 10:11.
    Κατ' αρχάς, πως είσαι έτσι;

  2. #2
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    inb4 Δημόσιος Κίνδυνος υπ' αριθμόν 2
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  3. #3

    Default

    οι ταινίες πηδούν απλα κώλους.

    ο μεσρίν ήταν ειναι και θα είναι πανεξυπνος.
    ο μεσρίν ηταν είναι και θα είναι αναρχικός.

    Δείτε τες ας λεει ο νεβερνται οτι δεν τρελαθηκε.

    Νομίζω όμως ότι πρεπει να διαβάσω και το βιβλίο γιατι φίλος μου είπε ότι ειναι καλύτερο, και περιεχει περισσοτερα πραγματα, πιο αναλυτικα .
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

Similar Threads

  1. Mort Fontaine
    By XD in forum Self-Promotion
    Replies: 27
    Last Post: 05-06-2005, 06:17

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •