Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 114

Thread: Ικαρία

  1. #76
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Μη πάτε στο μπουρδέλο τους λέμε. Πάτε Αλόννησο να δείτε την υγειά σας.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  2. #77
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Quote Originally Posted by Cookie Monster View Post
    Μμμ τους δρόμους δεν τους λες πολύ κομπλέ. Πολύ στενοί, ανηφορικοί και με μεγάλη κλίση, ανύπαρκτος φωτισμός και δεν υπάρχουν και μπάρες πουθενά. Πολύ χειρότεροι από συνηθισμένους δρόμους νησιού.

    Προς Άγιο Κήρυκο πχ πριν κάποια χρόνια δε θα έπρεπε να επιχειρήσεις για κανένα λόγο να πας, αλλά λένε ότι το έργο ολοκληρώθηκε επιτέλους (πρέπει να τραβούσε γύρω στα 10 χρόνια) και ότι ο δρόμος είναι οκ τώρα. Πέρσι που ξαναπήγα Ικαρία δεν πήγα Άγιο Κήρυκο οπότε δεν ξέρω. Για Μαγγανίτη επίσης ο δρόμος είναι προβληματικός. Οι μόνοι πιο νορμαλ δρόμοι είναι από Αρμενιστή για Ράχες, βέβαια κλασσικά στενοί, αφώτιστοι, κλίση γάμησέ τα, αλλά νομίζω ότι θα δυσκολευτείς κυρίως αν έχεις μηχανάκι. Με αυτοκίνητο δε θα έχεις πρόβλημα. Α και Αρμενιστή - Εύδηλο είναι αρκετά καλός ο δρόμος.
    nasai kala re X!
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  3. #78
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    ρίξτε ένα πμ όταν σταματήσουν να πηγαίνουν όλοι αυτοί εδώ οι τύποι, να δω και γιατί έχει ψαρώσει τόσος κόσμος με το συγκεκριμένο νησί
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #79
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    @πήξις: Ααχαχαχα όχι ρε. Δε λέω ότι είναι και θάνατος. Απλά είναι χειρότεροι από συνηθισμένους δρόμους νησιών, αυτό. Λίγη παραπάνω προσοχή θέλουν λόγω παντελούς απουσίας φωτισμού κυρίως.

    Ο "νεοχιπισμός" (λολ) είναι έντονος τον Αύγουστο. Εγώ πάω σχεδόν κάθε χρόνο αρχές - μέσα Ιούλη και είναι μια χαρά.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  5. #80
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    poso eukolo einai na tin kanoume gia kana allo kontino nisaki apo kei an barethoume ti zwi mas?
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  6. #81
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by pixies451 View Post
    poso eukolo einai na tin kanoume gia kana allo kontino nisaki apo kei an barethoume ti zwi mas?
    Γιατί να βαρεθείτε ρε συ;! Εντάξει αν πάτε για 10 μέρες θα βαρεθείτε γιατί είναι μικρό νησί. Κατά τα άλλα ελάτε Σάμο, 2 ώρες είναι και καράβι έχει κάθε μέρα (εκτός από Δευτέρα νομίζω). *Θάψιμο Σάμου από φαντάρους που κάνανε θητεία στους Μαυρατζαίους ή από Αθηναίους φοιτητές στο Καρλόβασι δε θεωρείται αντικειμενικό*.

    Είχε και για Πάρο-Νάξο το ίδιο καράβι, αλλά τώρα βλέπω δεν το έχει το δρομολόγιο :/ Περίεργο, μέχρι το Πάσχα αυτό το δρομολόγιο έκανε. Οπότε οι εναλλακτικές σας θα είναι Σάμος ή Φούρνοι. Οι Φούρνοι είναι για μια μέρα όμως, όχι παραπάνω.
    Last edited by Cookie Monster; 19-05-2010 at 12:52.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  7. #82
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by pixies451 View Post
    οι δρομοι πως ειναι στο νησι (γιατι ειμαι λιγο χαρος)?
    άμα είσαι εσύ ο χάρος, άσε τους άλλους να ανησυχούν.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #83
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Η Ικαρία ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΝΗΣΙ!
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  9. #84
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by pixies451 View Post
    Quote Originally Posted by Cookie Monster View Post
    Μμμ τους δρόμους δεν τους λες πολύ κομπλέ. Πολύ στενοί, ανηφορικοί και με μεγάλη κλίση, ανύπαρκτος φωτισμός και δεν υπάρχουν και μπάρες πουθενά. Πολύ χειρότεροι από συνηθισμένους δρόμους νησιού.

    Προς Άγιο Κήρυκο πχ πριν κάποια χρόνια δε θα έπρεπε να επιχειρήσεις για κανένα λόγο να πας, αλλά λένε ότι το έργο ολοκληρώθηκε επιτέλους (πρέπει να τραβούσε γύρω στα 10 χρόνια) και ότι ο δρόμος είναι οκ τώρα. Πέρσι που ξαναπήγα Ικαρία δεν πήγα Άγιο Κήρυκο οπότε δεν ξέρω. Για Μαγγανίτη επίσης ο δρόμος είναι προβληματικός. Οι μόνοι πιο νορμαλ δρόμοι είναι από Αρμενιστή για Ράχες, βέβαια κλασσικά στενοί, αφώτιστοι, κλίση γάμησέ τα, αλλά νομίζω ότι θα δυσκολευτείς κυρίως αν έχεις μηχανάκι. Με αυτοκίνητο δε θα έχεις πρόβλημα. Α και Αρμενιστή - Εύδηλο είναι αρκετά καλός ο δρόμος.
    nasai kala re X!
    αχαχαχαχα.. Έλα ρε, εμένα κομπλέ μου φάνηκαν οι δρόμοι. Οκ ξέρω γω, άσφαλτο έχει, οι στροφές που και που τους καθιστούν ΚΑΚΟΥΣ? Ευδηλό-Να πηγαινοερχόμασταν κυρίως και ήταν μια χαρά. Προς σευχέλες επίσης σχετικά κομπλε μου φάνηκαν. Για νησι είδικα ,μια χαρούλα είναι.

    Κατά τ'άλλα να πεταχτείτε και Σάμο και πηγαίντε βόλτα καταράχτες να κάνετε βουτιά στα υπερπαγωμένα νερά (πολύ κοντά στο λιμάνι στο καρλόβασι) και σειτάνι (πεζοπορία καμιά ωρίτσα για να φτάσετε σε μια από τις ωραιότερες και σχετικά ερημικές παραλίες έβερ. Εναλλακτικά καίκι. Εκεί μπορείτε να στήσετε και σκηνούλα άφοβα).

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    ρίξτε ένα πμ όταν σταματήσουν να πηγαίνουν όλοι αυτοί εδώ οι τύποι, να δω και γιατί έχει ψαρώσει τόσος κόσμος με το συγκεκριμένο νησί

  10. #85
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  11. #86
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Κατά τ'άλλα να πεταχτείτε και Σάμο και πηγαίντε βόλτα καταράχτες να κάνετε βουτιά στα υπερπαγωμένα νερά (πολύ κοντά στο λιμάνι στο καρλόβασι) και σειτάνι (πεζοπορία καμιά ωρίτσα για να φτάσετε σε μια από τις ωραιότερες και σχετικά ερημικές παραλίες έβερ. Εναλλακτικά καίκι. Εκεί μπορείτε να στήσετε και σκηνούλα άφοβα).
    Καλά ναι Σεϊτάνια. Και το Μικρό και το Μεγάλο Σεϊτάνι βασικά, από τις πιο όμορφες παραλίες έβερ και όντως ερημικές, όποτε έχω πάει δεν υπήρχε ψυχή. Αν πας Αύγουστο έχει κόσμο αλλά πολύ λίγο. Καλή φάση θα ήταν να πηγαίνατε με πεζοπορία από πιο μακριά, όχι από Καρλόβασι/Ποτάμι, αλλά να περάσετε και Δρακαίους κλπ. Είχαμε ψοφήσει απ' την κούραση αλλά άξιζε.

    Καταρράκτες πήγα 2 φορές. Και τις 2 φορές είχαμε μαζί φίλη η οποία φοβόταν να κολυμπήσει και δε φτάσαμε πολύ μακριά. Γαμώ την γκαντεμιά μου.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  12. #87
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Καλά, κι εμείς απο δρακαίους πήγαμε (καλλιθέα μέναμε), αλλά χωρίς αμάξι δε φτάνεις ως εκεί. Από καρλόβασι μια χαρά θα τους βολέψει.

  13. #88
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Όσοι πήγατε ελεύθερο καμπιγκ που μείνατε;
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  14. #89
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Να θα πας, αλλα ψηλά αν θες να γλιτώσεις πρόστιμο (παίζουν συχνά μαζευτηκές). Εχε υπόψιν οτι έχει μπόλικο κουνούπι. Εναλλακτικά παραλία Να, χύμα στα σλήπιν μπάγκς.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •