Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 114

Thread: Ικαρία

  1. #31

    Default

    Google ιτ και αν δε σ' αρέσει στην τελική κάθεσαι 2 μέρες και μετά πας και βρίσκεις άλλο ενώ είσαι στο νησί, φθηνότερο και ομορφότερο. Εγώ έτσι το' χα κάνει όταν ήμανε Ικαρία. Τέλη Ιουλίου ήτανε και υπήρχαν ένα σωρό ελεύθερα δωμάτια να βρεις. Μάλιστα έχουν ένα πανηγύρι εκεί αυτές τις μέρες (21-22 Ιουλίου κάπου εκεί) σε 3 διαφορετικές εκκλησίες στο νησί και γίνονται καλές καταστάσεις με φαγοπότι
    Last edited by Custom User; 13-07-2009 at 19:38.
    I just posted on ER... Take that, society!

  2. #32
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by rebelos View Post
    μια φίλη έκανε τη δουλειά και μας βρήκε ένα τετράκλινο με κουζίνα και κάτι ακόμα που δε θυμάμαι, 65 έουρο
    google it μωρή αδερφή στη τελική
    θα 'ρθω στο σπίτι σας και θα γαμήσω κι εσένα και τη φίλη σου και την κουζίνα.

  3. #33
    Power through Unity, Unity through Faith.

  4. #34
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Eγώ χορεύω πάντως

  5. #35

    Default

    μάθε να τρίβεις το πιπέρι εσύ, αλλιώς ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ!

    Power through Unity, Unity through Faith.

  6. #36
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Ωραίος κώλος.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  7. #37
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Γενικά βαριέμαι εύκολα στη ζωή μου, όμως λίγες φορές έχω βαρεθεί τόσο πολύ.

    Αν δεν ήταν τα πανηγύρια ίσως και να παιρνα καράβι για Αθήνα στα καπάκια.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    ξέρω γω, υποθέτω ότι για τα άτομα που θέλουν όντως να ξεσκάσουν κάπως από το άγχος και την καθημερινότητα ή/και είναι χίππηδες θα την καταβρούν στην ικαρία. πέρα απ'το να πάντως δεν είχε τίποτα άλλο αξιοσημείωτο (για αγ. κύρκο και τα μέρη εκεί δεν έχω ιδέα οπότε επιφυλάσσομαι) και αυτός ήταν κατακλεισμένος από άνετους απ'τη μια και τραμπούκους αεκτζήδες απ'την άλλη.

    και σιγά ρε μαλάκες τα πανηγύρια.

    ελεύθερος έρωτας, χορεύουμε όλοι μαζί, είναι όλα τόσο ρευστά και τόσο ακομπλεξάριστα, γουάου, έχυσα στο παντελόνι μου μόλις.

  9. #39
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ κοινη για σενα η Ικαρια ρε συ Λοκι. Να φανταστεις αρεσει και σε αλλο κοσμο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ κοινη για σενα η Ικαρια ρε συ Λοκι. Να φανταστεις αρεσει και σε αλλο κοσμο.
    άχουτοοο, ειρωνεύεται!

    σκατά δεν είναι, και υποθέτω όπου και να πας με καλή παρέα καλά θα περάσεις (όπως και έγινε, ούτε βαρέθηκα ούτε σκοτώθηκα να φύγω) αλλά η όλη ατμόσφαιρα δεν ήταν στη φάση μου. να ζητήσω και συγνώμη;

  11. #41
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by NaSha_UniVerSo View Post
    μάθε να τρίβεις το πιπέρι εσύ, αλλιώς ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ!

    α ρε ζωναρι που θελει...
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #42
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ κοινη για σενα η Ικαρια ρε συ Λοκι. Να φανταστεις αρεσει και σε αλλο κοσμο.
    άχουτοοο, ειρωνεύεται!

    σκατά δεν είναι, και υποθέτω όπου και να πας με καλή παρέα καλά θα περάσεις (όπως και έγινε, ούτε βαρέθηκα ούτε σκοτώθηκα να φύγω) αλλά η όλη ατμόσφαιρα δεν ήταν στη φάση μου. να ζητήσω και συγνώμη;
    Oχι, ειχα καιρο να δω ποστ σου και ηθελα να πω τη μαλακια μου για τη φαση. Πιες λιγο γιουνικαμ και ολοι ευτυχισμενοι.

  13. #43
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Έχω ζήσει 3 χρόνια στην Ικαρία και είναι γεμάτη ιδιαιτερότητες. Για wild διακοπές σίγουρα δεν είναι, για χιποκαταστάσεις είναι λίγο αλλά πάλι εμένα αυτό δε μου κάνει και τόσο και βαριέμαι κι εγώ εύκολα. Το πλεονέκτημα του νησιού είναι η πολυμορφία και ποικιλία του. Οπότε το ιδανικό είναι να πας έχοντας όρεξη για περιπέτεια, να νοικιάσεις ένα αμάξι και να αρχίσεις να γυρίζεις. Από τον κυκλαδίτικου στιλ ξερότοπο της νοτιοανατολικής πλευράς, πηγαίνεις βόρεια για κατάφυτα καταπράσινα δάση, και μετά δυτικά για ερημικό τοπίο σαν φαρ ουέστ. Και καταλήγεις νότια στις Σεϋχέλλες(*), αλλά φροντίζεις να έχεις μαζί σου προμήθειες γιατί, μέχρι 5 χρόνια πριν που ήμουν εγώ, αυτοκίνητο δεν πήγαινε κοντά και αναγκαστικά με τα πόδια για ένα 20λεπτο.
    Κατά τα άλλα, βρίσκεις ίσως τον πιο φιλόξενο αλλά σίγουρα τον πιο τεμπέλικο (με την καλή έννοια ) κόσμο στο Αιγαίο, πολλά πανηγύρια και πολύ κρύα νερά, ακόμη και τον Αύγουστο.
    Αν πάλι θες ξεσάλωμα, πήγαινε καλύτερα Ίο.

    *


    edit:
    Α, και btw στις 22 φεύγω για εκεί να ξαναδώ τα παλιά λημέρια
    Last edited by Parasight; 06-08-2009 at 10:18.

  14. #44

    Default

    Αυτή είναι η παραλία που παρκάρεις το αμάξι, κάνεις κατάβαση από κάτι κατσικόδρομους με τα πόδια έχοντας στην άκρη του μυαλού σου το beach bar που έγραφε η πινακίδα στο δρόμο ότι υπάρχει κάτω, αλλά στο τέλος διαπιστώνεις ότι υπήρχε μόνο μια γριούλα με ένα ψυγειάκι με κοκακόλες και ένα χαρτονάκι που γράφει μπητσ μπαρ;
    I just posted on ER... Take that, society!

  15. #45
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Εχει και ενα πολυ δυνατο τουρνουα σκακιου καθε καλοκαιρι και παει κοσμος αρκετος. Θα θελα να παω καποια στιγμη.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •