Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 78

Thread: Νέα Υόρκη - New York

  1. #46
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by Afropsaros View Post
    Κωλαράκι Τορνευτό (χριστός και απόστολος) πόσταρε λίστα με καλύτερα μπεργκεράδικα...βοήθα έναν συνάνθρωπο

    Σε γενικες γραμμες, ειναι καπως δυσκολο να κανεις ενα μπεργκερ σκατα στη ΝΥ, γιατι εχει απειρα μερη με καλα μπεργκερ, οποτε οι πιθανοτητες ειναι υπερ σου.
    Φυσικα παντα παιζει προσωπικο γουστο και διαφορες προτιμησεις σε συγκεκριμενα στυλ, οποτε απλα σου γραφω αυτα που εχω ξεχωρισει εγω, χωρις συγκεκριμενη σειρα:

    1. Burger One - Προσωπικη ανακαλυψη και ειμαι περηφανος για αυτην. Μεξικανικο/Αμερικανικο φαγητο, το μαγαζι ειναι τρυπα, εχει 4 σκαμπο να φας εκει και αυτο ειναι, αλλα γευστικα υπεροχο. Παρε αυτο με τη Chipotle sauce.
    2. Shake Shack - Αλυσιδα καπως πιο "γκουρμε" φαστ φουντ, λιγο υπερεκτιμημενα (περιμενεις σε ουρα συνηθως κτλ), αλλα ομολογουμενως πολυ καλο μπεργκερ.
    3. America's Burgers - Προσωπικη ανακαλυψη, ενα μικρο μαγαζακι σε μια γωνια σε αντι-σος γειτονια, το εχουν Ελληνες και φτιαχνει ΓΑΜΑΤΟ μπεργκερ.
    4. Bubba's Bistro - Η πιο προσφατη ανακαλυψη στην Αστορια, πολυ ωραιο περιβαλλον και εξυπηρετηση, γευστικοτατο μπεργκερ σε brioche bun, προτεινω ανεπιφυλακτα το Holy Smokes
    5. Jackson Hole Burgers - Αλυσιδα οχι τοσο πασιγνωστη, το μεγαλυτερο μπεργκερ που θα βρεις γενικα, οχι οσο γευστικο οσο αλλα, αλλα αξιζει για το μεγεθος χωρις να ειναι καν μετριο ε (εννοω πως ειναι αρκετα καλο)
    6. Molly's Irish Pub - Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα μου το εχουν προτεινει αρκετοι φιλοι. Ειμαι επιφυλακτικος γιατι ειναι pub food, αλλα φημιζεται για το φαγητο της.
    7. BareBurger - Αλυσιδα με οργανικα μπεργκερς, δεν ειμαι πολυ μεγαλος φαν, αλλα οσους εχω παει γουσταραν πολυ. Παρε μπιφτεκι απο αγριοχοιρο (εχει ταρανδο, βισωνα, στρουθοκαμηλο επισης, κανενα δε μου αρεσε απο αυτα)
    8. Whitman's - Το μονο που αρκει ειναι να κανω copy/paste την σημειωση για το σπεσιαλιτε τους, το Juicy Lucy: "Juicy Lucy is very hot in the middle and might squirt".-
    9. Paul's Da Burger Joint - Διασημο "οικογενειακο" μαγαζι στο East Village, απο τα ελαχιστα που περιεχονται σε οδηγους με "τα 10 καλυτερα κατι της ΝΥ" και οντως αξιζουν να μπουν στη λιστα αυτη.
    10. Fixxxer's Corner - Ελα σπιτι μου να σου ψησω μπεηκον, μπιφτεκι, να τα χωσω αναμεσα σε δυο ψωμακια με σουσαμι, να βαλω και τυρι, ροδελες απο κρεμμυδι, κετσαπ, μουσταρδα, ντοματα και μαρουλι, να δεις πως φτιαχνεται το σωστο μπεργκερ!
    Last edited by Κωλαράκι Τορνευτό; 14-11-2014 at 06:00.

  2. #47
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    στηριζουμε αμερικας μπεργκερς γιατι εχει και ΦΡΑΠΑ (το δα στις φωτο)
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #48

    Default

    Ευχαριστω πολυ Κωλαρακι(ε δεν θα το συνηθισω ποτε) γιατι εκανες και δουλεια με λινκς...πολλα πινκς
    ree akuw kwsta mpigali radio k m evale vandi...gt??!!!

  4. #49

    Default

    Επίσης γνωρίζει κάποιος κανένα εξαιρετικό μπαρ για νύχτα...κάποιο που δεν πρέπει να χάσεος,που δεν το βρισκεις σε οδηγούς κλπ...ειδικότερα με καμιά πανκ,συνθ κατεύθυνση?γιατι κοιτάω τα σαιτς και δεν βρίσκω κάτι να με τραβήξει ιδιαίτερα...απο μπαρ,pub,club οτιδήποτε
    ree akuw kwsta mpigali radio k m evale vandi...gt??!!!

  5. #50
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    rebound , πλατεια ΑΜΕΡΙΚΗΣ .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #51

    Default

    αχαχ αυτο ειχα στο μυαλο μου οταν περιεγραφα ειναι η αληθεια...επισης σημερα που εκατσα να δω τις προτασεις fixxxer ειδα και την τελευταια προταση
    ree akuw kwsta mpigali radio k m evale vandi...gt??!!!

  7. #52
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Να αφαιρεσεις απο τη λιστα το America's Burgers, πηγα σημερα μετα απο κανα χρονο και το μαγαζι εχει χαλασει παρα πολυ, βγαινει ευκολα απο δεκαδα.

  8. #53
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Μου είχε αρέσει πολύ το Clarke's Standard στη Lexington. Just saying

  9. #54
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    http://www.businessinsider.com/unite...tickets-2015-2

    error fare London-NY 74$ 1η θέση.
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  10. #55
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Σε παει στο New Jersey ομως που βρωμαει :/

  11. #56
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    τελος οποιος προλαβε προλαβε
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  12. #57
    Senior Member comma.divine's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    ΆαααααααΧεν
    Posts
    172

    Default

    Θα είμαι Νέα Υόρκη για κανά 4 ήμερο περίπου το επόμενο σ/κ. Καμιά πρόταση για το που είναι καλύτερη περιοχή για να μείνω; Οι περισσότεροι είπαν για Μανχάτταν, αλλά κάτι airb'n'b Που κοίταξα ήταν λίγο τσιμπημένα (90$/βράδυ πχ). Ίσως κ να ναι καλά, δεν ξέρω. Θενξ!
    τούπα τούπα

  13. #58
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ψαξε Long Island City, ειναι η πρωτη σταση με το μετρο οπως βγαινεις απο Μανχαταν και πας προς Κουηνς.
    Μεσα σε 5 λεπτα εισαι Μανχαταν, σε 10 Times Square, σε 15 στα αλλα κεντρικα σημεια (34 street κτλ) και οι τιμες πεφτουν ραγδαια σε σχεση με ξενοδοχεια μεσα στο Μανχαταν.
    Γιατι μονο 4 μερες?

  14. #59
    Senior Member comma.divine's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    ΆαααααααΧεν
    Posts
    172

    Default

    Θενξ! Πηγαίνω σε ένα συνέδριο στο Σαν Αντόνιο βασικά (March Meeting) και μετά έχω την πτήση από Νέα Υόρκη για Μαδρίτη, οπότε είπα να περιμένω εκεί τον καθηγητή μου για 4 μέρες, αντί να πάω στο Μάντισον μαζί του που θα πάει να δώσει ένα σεμινάριο. Ε πρώτη φορά αμερική, είπα να δω λίγο Νιου Γορκ
    τούπα τούπα

  15. #60
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ελα εχουμε πολυ ωραιο καιρο εδω περα αυτην την εποχη, θα περασεις πολυ ομορφα στους -12 και στους -7
    Οταν λες επομενο ΣΚ εννοεις τωρα 28 Φλεβαρη ή 7 Μαρτιου? Στειλε ΠΜ αν θελεις γενικα ινφο, για συγκεκριμενα ξενοδοχεια δεν ξερω, αλλα μπορω να ψαξω.
    Κι αν δεν εισαι και σηριαλ κιλλερ, μπορουμε να παμε για ενα μπεργκερ, ειμαι σχετικα φυσιολογικος απο κοντα.

Similar Threads

  1. Metropolis 2000 - Scenes From New York
    By BLiTzER in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 14-02-2012, 17:07
  2. [Cinema] Synecdoche, New York (2008)
    By LokiTricksterGod in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 19
    Last Post: 23-10-2010, 23:18
  3. NECRO (NEW YORK) live sto TEXAS NECROPOLIS!!! Savvato 18 Okt
    By sotis tsoglanis in forum Live & Events Talk
    Replies: 4
    Last Post: 18-10-2008, 16:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •