Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Στοκχόλμη - Stockholm

  1. #16
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by green_machine View Post
    Quote Originally Posted by FaithFails View Post

    P.S.: τα πάντα εκεί πληρώνονται με πιστωτικές ή χρεωστικές. Αν δεν έχεις, άντε για συνάλλαγμα.
    βασικα πανω σε αυτο θελω να ρωτησω: τα ευρω μου υπαρχει περιπτωση να τα παρουν οι σουηδοι η πρεπει ντε και καλα να εχω κορωνες? με αλλα λογια τα παντα με πιστωτικες και κορωνες/ευρω για μικροπραγματα?

    ναι. τα παντα με πιστωτικες η κορωνες. ευρω δεν παιζουν. και γενικα ακριβη χωρα σε ολα.

  2. #17
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Εγώ θέλω να δηλώσω πως το σούπερ μάρκετ δεν είναι τόσο ακριβό συγκριτικά. Ίσα ίσα οι τιμές κυμαίνονται λίγο πάνω από Αθήνα. Αν βέβαια πας για λίγες μέρες ξενοδοχείο κι έτσι δεν ξέρω πως μπορείς να το εκμεταλλευτείς αυτό.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  3. #18
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Εγώ θέλω να δηλώσω πως το σούπερ μάρκετ δεν είναι τόσο ακριβό συγκριτικά. Ίσα ίσα οι τιμές κυμαίνονται λίγο πάνω από Αθήνα. Αν βέβαια πας για λίγες μέρες ξενοδοχείο κι έτσι δεν ξέρω πως μπορείς να το εκμεταλλευτείς αυτό.
    σε κανα μαγαζι για μαλακιουλες για τουριστες μπορει να παρουν κανα ευρω. Αλλα 90% πιστωτικη χρησιμοποιουν. Με ρευστο θα σαι οκ.Κορωνες φυσικα. Και αν σκοπευεις να πιεις μαλλον θα χρειαστεις μια περιουσια ή να εχεις προνοησει να παρεις απο σουπερ μαρκετ μπυρες ή απο τα μαγαζια με αλκοολ πριν κλεισουν. Καλου κακου επισης ρωτα αν επιτρεπεται να πινεις εξω αν σκοπευεις να δοκιμασεις να κρατας καμια μπυρα στο δρομο, γιατι Οσλο απαγορευοταν να πινεις εξω χυμα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #19
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Αλκοόλ μόνο από Systems bolaget, δεν πωλείται όπου κι όπου. Επίσης μου είχαν πει ότι υπάρχει όριο στο πόσο αλκοόλ μπορείς να αγοράσεις σε μία δόση.

    Λόγω αυτού, υπάρχουν κάτι εκδρομές με πλοίο προς Εστονία, όπου ο κόσμος κατεβαίνει, αγοράζει τόνους αλκοόλ και το καταναλώνει στο πλοίο του γυρισμού.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  5. #20
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default



    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •