Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Enter the Void (2009)

  1. #1
    Πουλο απο δω μεσα bon's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    506

    Default Enter the Void (2009)



    Gaspar Noé (director): O άνθρωπος που γάμησε τις κάννες με το "Μη Αναστρέψιμος" (ξέρετε, 20λεπτος βιασμός της Bellucci...) επιστρέφει με μία άκρως πειραματική ταινία και ιδιαίτερα σκληρή και βίαιη στις σκηνές της. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο που στην αφίσα της ταινίας υπάρχει η επισήμανση "Viewers are advised that this film contains scenes of heavy drug use , graphic sex and extreme violence"
    Συμμετείχε φέτος στις Κάννες και από οτι διάβασα σε μερικές κριτικές σε μερικά μπλογκ λένε ότι προκάλεσε πάλι το γαμημένο φεστιβάλ και ότι δεν πρέπει να την χάσουμε.
    Είδομεν και αναμένομεν ..

    http://www.soudainlevide.com/
    Last edited by Kaserinos; 30-03-2011 at 11:32.

  2. #2
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    το θέμα είναι οτι ο άνθρωπας κάνει πολύ σημαντικότερα πράγματα από το "ζομγκ ειναι προκλητικός και έχει βία και βιασμούς~!"
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  3. #3
    Πουλο απο δω μεσα bon's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    506

    Default

    δίκιο έχεις. το ζήτημα είναι ότι μάλλον από ότι λένε αυτή η ταινία δεν είναι ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.
    Λένε ότι είναι και πειραματική και δεν ξέρω γω τι άλλο. Γι αυτό την έριξα. Αλλιώς αμά υποστήριζα μόνο τις βίαιες ταινίες θα είχα ποστάρει εδώ καμιά 93534 ταινίες που είναι έτσι και μόνο αυτό.τεσπα. αμά είναι μόνο βία και προκλητικότητα χωρίς κάτι το ιδίαιτερο σκηνοθετικά θα την γράψω.

  4. #4
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    το θέμα είναι οτι ο άνθρωπας κάνει πολύ σημαντικότερα πράγματα από το "ζομγκ ειναι προκλητικός και έχει βία και βιασμούς~!"
    δε ξερω τι εχει κανει αλλα η σκηνη του βιασμου ειναι επιτευμα...τεραστια φρικη

  5. #5
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    όταν λέω "ο άνθρωπας" εννοώ τον noe.

    εντιτ προς μπον.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  6. #6
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ναι ρε καταλαβα

  7. #7
    Πουλο απο δω μεσα bon's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    506

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    όταν λέω "ο άνθρωπας" εννοώ τον noe.

    εντιτ προς μπον.
    αααααα αμά εννοάς αυτό ΟΚ ΡΕ. Κοίτα εγώ μόνο το Irreversible έχω δει και μου κωλοάρεσε πάντως. τώρα εδώ δεν ξέρω τι θα περιμένω και ούτε θέλω να μάθω μέχρι να δω ταινία.
    ίσως μπορείς να προτείνεις καμία άλλης ταινία από τον noe αμά θέλεις να κατεβάσουμε γιατί η βραδιά προβλέπεται δύσκολη με το Underworld Rise of the Lycans που κατέβασα και δειλιάζω να δω..

  8. #8
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ε τα carne (μικρού μήκους) και seul contre tous είναι σχετικά με τον τύπο που ξεκινάει το irreversible αν θυμάσαι, τον χασάπη (που είναι σε ένα δωμάτιο και λέει κάτι άσχετα σε έναν άλλο), ο οποίος είναι καθίκι αλλά τρώει πολύ πούτσα ο καημένος απ την κωλοζωή μέχρι που δεν αντέχει άλλο και σκάει, πολύ ενδιαφέροντα είναι και φυσικά τίγκα στη σκατοψυχιά και τον μηδενισμό αλλά στο irreversible έκανε την υπέρβαση imo.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  9. #9
    Πουλο απο δω μεσα bon's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    506

    Default

    μια χαρά. νταξ τα εντόπισα και κατεβαίνουν τώρα..(τώρα : που λέει ο λόγος , μιας και θα κάνουν καμιά μέρα να κατέβουν με τόρρεντ). Θα τον τιμήσουμε ξανά τον αργεντινογάλλο.

  10. #10
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    Loipon, to seul contre tous einai mia apisteuth tainia, terastia se shmeio na agkizei to La haine se terastiothta. Apo thn allh to irriversible den mou arese idiaitera, an kai to eixa dei kai se festivalaki me ton Gaspar na to analyei kai diafora alla omorfa. Sthn poly8rylith skhnh tou biasmou xasmouriomouna.

    Apo thn allh, o Noe einai eggyhsh se 8ema "auter" alla to mono problhma einai pws me thn kamera pou exei se pianei zalada arga h grhgora.

  11. #11
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    το ειδα χτες (ανεβηκε με ΕΛ-ληνικους)...

    μεταθανατιο τριπ συμφωνα με το θιβετιανο βιβλιο των νεκρων και τιγκα οιδιποδεια
    2μιση ωρες διαρκεια που θα μπορουσε να ειναι μια 2 (μην πω λιγοτερο) ανετα,μεγαλη σπαταλη χρονου σε σκηνες σεξ ανευ λογου
    χωρις να την λεω κακη,νομιζω δεν δικαιολογει τον ολο θορυβο και τον χρονο που πηρε για να γινει (το δουλευε πριν απο το Irreversible)
    Quote Originally Posted by bon View Post
    "Viewers are advised that this film contains scenes of heavy drug use , graphic sex and extreme violence"
    δεν εχει ακραιες βιαιες σκηνες

  12. #12
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default Enter the void (2009)

    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #13
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

  14. #14
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ντιλιτ ιτ.. και σορι στον μοντ αλλα το σερτς τον ψιλοπαιρν.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #15
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Την είδα ψες, δεν ξέρω αν είμαι φλώρος ή έχω να δώ κουλτούρα καιρό αλλά δεν θυμάμαι ταινία να με έχει γαμήσει έτσι. Τουλάχιστον όχι πρόσφατα. Δεν θέλω να πώ σπόιλερς όπως ο minmin αλλά πέριμενα κάτι τελείως διαφορετικό καθώς από τις περιγραφές το περίμενα σαν το requiem for a dream με σκηνές ψυχεδελικές.

    Επίσης δεν νομίζω πως έχει οιδειπόδια σε παράλογο - υπερβολικό βαθμό, νομίζω οτι έχει βίαιες σκηνές, δεν νομίζω οτι οι σκηνές σεξ είναι περιττές - εξυπηρετούν έναν σκοπό και οι μακροσκελείς σκηνές τριπαρίσματος δεν με χάλασαν καθόλου. Χώρια που είναι τιγκα kubrick και από ότι τσέκαρα μετα βρίσκονται εκεί κατα πολύ λόγω επιρροής.

Similar Threads

  1. enter shikari
    By BURNIN AMBITION in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 21-03-2007, 00:26
  2. Void of Silence - Criteria ov 666 (2001)
    By The_Painless in forum Albums
    Replies: 4
    Last Post: 24-01-2005, 01:16
  3. SHADOW GALLERY Enter Studio to Record New CD
    By Angrafan in forum Music Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 21-03-2004, 11:31
  4. Void Sales Metal Forum!
    By RadiantBastard in forum Self-Promotion
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-2004, 20:43

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •