Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 197

Thread: Praise the Fuzz Vol. III // 23-5-09

  1. #31
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Σας σιχαίνομαι γουρούνια.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #32
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Τι να σου πω παύλε.. Εμένα μ'αρέσει που ως έχει η φάση, είσαι σχεδόν αποκλειστικά ανάμεσα σε γνωστούς.
    ελα στα πα κ χτες,
    με την κοινωνικοτητα σου θα τους εχεις γνωρισει ολους
    μεχρι να πεις αουταν

  3. #33
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    χαχαχαχαχαχαχ..

  4. #34
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default


    ένας ψηλέας θεός που έριχνε τον Σεραφείμ κάτω όποτε τολμούσε να σηκωθεί ποιός ήταν;
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    πολύ σπλατεριά με τα κουνούπια ρε

    βάραγα χαστούκια στα μάγουλα μου και ακούγονταν διάφορα σπλιάτς και γέμιζε η παλάμη αίμα

    αίμα δικό μου που το χαν κάνει δικό τους

    μουνόπανα!

  6. #36
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Μέχρι χτες η καλύτερη live εμπειρία μου ήταν το περσινό Praise the Fuzz, πάρα τις τεχνικές-ηχητικές ανεπάρκειες. Από σήμερα είναι το χθεσινό. Αυτό που ζήσαμε, χώρια της τρελής αίσθησης είχε και όλο τον επαγγελματισμό-πρόγραμμα-ήχο που θα χρειαζόταν κανείς. Εμπειρίες από τις λίγες, πραγματικά μία μέρα μετά δεν έχω τα λόγια να το περιγράψω.

    Για τους Sadhus δεν είχα ποτέ την project αντίληψη. Οι άνθρωποι είναι αυτό που είναι βαθιά στην αντίληψή τους, και ένα ριφφ το μήνα να γράφανε βαρύ θα τανε. Μπασσίστας μορφή από τις λίγες, και ο Swollen Χέβυ. Τους άλλους 2 δεν τους ξέρω και πολύ καλά Make me 20 dollars κλπ τίτλοι φανερώνουν μία έντονη επιρροή Eyehategod εξαθλίωσης Πορωτική εμφάνιση, ελπίζω να τους δω σύντομα σε κανονικό δικό τους live σε μαγαζί.

    45 Rats οι αγαπημένοι μου από χτες. Τους είχα προλάβει για ένα κομμάτι σε ένα live και δεν πολυκατάλαβα τι παιζόταν. Μπορεί να μαι λίγο ενθουσιώδης λόγω του όλου σκηνικού αλλά πραγματικά τους ευχαριστήθηκα όσο δεν πήγαινε. Ο δρόμος που έχει επιλέξει η μπάντα είναι αυτός του βρώμικου αυτοσχεδιαστικού ροκενρολλ, που για μένα είναι δύσκολος γιατί με μοναδικό όπλο έναν ενισχυτή και χύμα fuzz μπορείς να γίνεις εύκολα βαρετός, πόσο μάλλον σε ένα χιλιοακουσμένο είδος. Οι τύποι νοιώθουν, παίζουν απλά μα στιβαρά ΡΙΦΦΣ, βρωμίζουν εκεί που πρέπει, σολάρουνε εκεί που πρέπει, κοπανάνε εκεί που πρέπει, και γενικά έχουνε απόλυτα την αίσθηση της δυναμικής ενός κομματιού. Προσωπικά προτιμώ αυτό το στιβαρό ροκενρολλ από το ντουγρού σόλο και άγιος ο θεός των Earthless, πχ.

    Brotherhood ήμουνα πραγματικά νεκρός για να εκφέρω άποψη. Θυμάμαι ότι παίξαν σταθερά γαμώ όσο κάθε τους live, και έχοντας μιλήσει για τόσες τους εμφανίσεις είναι χαζομάρα να επεκταθώ στο χθεσινό που δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη.

    Bull Doza όντως λίγο άχαρος ο ρόλος τους τη στιγμή που μεγάλο τμήμα της παραλίας ήταν ανάσκελα και αργοπέθαινε. Αυτό στην αρχή όμως, γιατί ακόμη και κουρασμένος μπορούσες να αντιληφθείς την κλάση της μπάντας. Τα κομμάτια του Celebration ήτανε φοβερά, ο κιθαρίστας με τη Stratocaster έβγαζε τρελό feeling και αυτό το καινούργιο κομμάτι αν δεν κάνω λάθος ("χορευτικό" το αποκάλεσαν) ήταν το καλύτερο του σετ και πολύ θα γούσταρα να δω και μία τέτοια επιπλέον ηχητική προσέγγιση στον ήχο της μπάντας.

    Τζαμαρίσματα δεν την πάλεψα μία, την κάναμε γρήγορα.

    Αυτά από μένα.

    ΥΓ: Ευχαριστώ τον Virus που με άφησε να του καταπιέσω τον Orange για το σετ μας. Ήταν το καλύτερο τεστ drive για να πεισθώ ότι πρέπει να αγοράσω κι εγώ έναν.

    ΥΓ2: Ευχαριστώ Βικότνικ για την κονσέρβα τόνο που μου πρόσφερε και με έσωσε από τη λιμοκτονία. Βέβαια μου έφερε πόνους στο έντερο και χέσιμο ολκής στην πορεία, αλλά δόξα τω θεώ είχα γυρίσει σπίτι.

    ΥΓ3: Χίλια σόρρυ από τα παιδιά που δεν ξεκουβαλήσαμε αλλά ήταν ήμασταν νεκροί για να μείνουμε μέχρι το πρωί όπως οι υπόλοιποι. Το χω ακόμη τύψεις.

  7. #37
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    πολύ σπλατεριά με τα κουνούπια ρε

    βάραγα χαστούκια στα μάγουλα μου και ακούγονταν διάφορα σπλιάτς και γέμιζε η παλάμη αίμα

    αίμα δικό μου που το χαν κάνει δικό τους

    μουνόπανα!
    ρε γιατι δεν καιτε καφε??

    κλασικο κολπακι για μυγες στουκας και μελισσες

  8. #38
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Χαχαχαχαχ.. καφέ λέει. Ρε τα κουνούπια αυτά τσιμπούσαν και τη μέρα ξέρω γω. 10-10 τα διωχνες απο πάνω σου. Σιγά μη μασάγανε.

  9. #39
    Φλοϋδιστής iorulezz's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Γιου Κει, Σέβεντις
    Posts
    214

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    45 Rats οι αγαπημένοι μου από χτες.
    Οι νετσαγιέφτσινα είναι η αγαπημένη σου μπάντα ψεύτη.

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    ΥΓ2: Ευχαριστώ Βικότνικ για την κονσέρβα τόνο που μου πρόσφερε και με έσωσε από τη λιμοκτονία. Βέβαια μου έφερε πόνους στο έντερο και χέσιμο ολκής στην πορεία, αλλά δόξα τω θεώ είχα γυρίσει σπίτι.
    Θα τον γαμήσω τον καριόλη που δίνει τις κονσέβες μας από δω κι από κει. Αλλά επειδή παίζεις σε μεγάλη μπάντα και μια μέρα θα λέω πως σε ξέρω σας συγχωρώ και τους δύο.
    ________________________________


    Τους sadhus δεν μπορώ να τους κρίνω, τους έχω σαν παππούδες μου. Ότι και να πω δε θα είναι αντικειμενικό. Η μόνη αλήθεια είναι πως ο μπασσίστας ο ροκαμπιλάς πρέπει να φάει μάπες. Αλλά θα του δινα το βυζί μου να υπογράψει.

    45 ρατς πολύ καλύτεροι απ την τελευταία φορά που είδα. Ήταν πρώτο τους λάιβ βέβαια η προηγούμενη. Νομίζω γενικά ο κόσμος γούσταρε, και μπράβο τους.

    Οι τουρκόφιλοι ψυχεδελλάδες, ήταν στ' αλήθεια ; Σταμάτη θέλω να σας δω λάιβ στο ηρώδειο ρε φίλε.

    BoS . 100 φορές τους έχω δει, κάθε φορά είναι λίγο καλύτεροι. Ή ίσως τα αυτιά μου να συνηθίζουν τον ήχο. Χτες ήσασταν όπως έπρεπε, κι εμείς που σας βλέπαμε το ίδιο. Σωστή απόδειξη ότι η ρετσίνα ανήκει στα ψυχεδελλικά.

    Με την μπουλντόζα να πω την αλήθεια δεν τρελλένομαι, ίσως δεν είναι το στύλ μου. Καλά περάσαμε όμως χτες, εκεί που είχα κοιμηθεί, σηκώθηκα και χόρεψα λίγο.


    ΥΓ το φενιστίλ δεν κάνει τίποτα, αγγουράκι, που κάνει και καλό στα ηλιοκαψίματα.
    You must try some of my purple berries, I been eating them for six or seven weeks now. Haven't got sick once.

  10. #40
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    προσωποποιηση του κουλ κατ' εμε

    σωστο αυτο που εγραψε ο σταμ για τον ηχο,
    αψογος σε ολη τη βραδια, μπραβο

  11. #41
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    μηπως ηταν απο αυτα τα ραδιενεργα τα Στρυμονισια με πλουτωνιο απο Κοζλοντουι

    ημι-ον τοπικ...ρε καντε τιποτα αναλογο και δω παν κατα χαλκιδικι μερια...η ακομα καλυτερα νιγριτα γιατι ειμαι και κουραδικας

    προσφερω και Χτημα με κλιση να βλεπει ολος ο λαος και γαμηστρωνα ντουζιερα χεστρα κανονικια οχι τουρκικια...κομπλε οργανωσις

  12. #42
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Όχι Αντώνη, θα τις κρατήσουμε τις κονσέρβες και για του χρόνου. 5 ΣΤΟΜΑΤΑ ΤΑΪΣΑ ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ, ΑΜ ΠΩΣ (όποιος μαλάκας έφαγε τα ντολμαδάκια τελικά, του γαμιέται).

    Εγώ έχω φτιάξει ήδη notebook για τ' απαραίτητα του χρόνου, ο συνδυασμός μόνο μαγιό-μία μπλούζα-τσαντάκι για φωτογραφική/κινητό δεν ήταν καθόλου έξυπνος.

    Και για να τελειώσω με το ποστ μου

    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    το παιδί των λουλουδιών!

    πούστη είχες και κονσέρβα ντολμαδάκια, οι άλλοι λέγανε τόνους σαρδέλες και νόμιζα υπήρχαν μόνο θαλασσινά, αλλιώς θά 'χα κάνει παρέμβαση

  14. #44
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    ρε μλκ λοκη, δεν είπαμε θα τραβήξεις κ εσάς φωτογραφίες; τι να σου πω ρε...

  15. #45
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    καταρχάς: swollen που'ν'η μπαγκέτα;
    χαχαχαχ
    αχαχαχαχαχαχα
    χαχαχαχαχα έλιωσα ρε μλκς, ποιος θεός?

    στα "άλλα" τώρα

    τι να πω? είχα την τιμή να παίξω κ πέρσυ, που όπως κ ο σταμ ήταν απ'τις καλύτερες live εμπειρίες που είχα, μέχρι χθες. τι κι αν δεν είχαμε pa? τι κ αν η μία καμπίνα μας πούλησε τελευταία στιγμή? είχαμε νυσχιτόνια, τύμπανα στημένα, κοτόπουλα με φέτες κ ψωμί να περιφέρονται, το "άτομο" που τελικά κατάφερε κ ήρθε, μπακέτες του λόκι, ράηντ πιο φαζαριόζικο κ απο γριά σκουπιδιάρα, κάτι λαχανοντολμάδες, το περσότερο ξύδι που έχω πιει εδώ κ χρόνια, τημαλακίαστομικρόμπουκαλάκι της ιφινόι, φίξξξα με φούκσια μπλουζάκι, 4 ΥΠΕΡΜΠΑΝΤΆΡΕΣ, κόσμο, δικό μας κόσμο, μακρινό κόσμο, κόσμο για τζαμάρισμα, κόσμο για άραγμα, κόσμο για βουτιές, ανθρώπους.

    κ όπως λέμε κάθε φορά: πάντα τέτοια και καλύτερα.

    πς. χαιρόμεθα που περάσατε καλά με μας. σας αγαπάμε
    I must have some booze. I demand to have some booze

Similar Threads

  1. Praise The Fuzz / generator party / 22 Sept
    By VirusXI in forum Live & Events Talk
    Replies: 57
    Last Post: 14-03-2009, 23:38
  2. Trap Them - Seizures In Barren Praise (2008)
    By dopefiend in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 16-12-2008, 16:50
  3. Praise The Fuzz Vol.2
    By Swollen in forum Live Reports
    Replies: 43
    Last Post: 17-06-2008, 02:11
  4. Praise the Fuzz
    By regularpaul in forum Live Reports
    Replies: 41
    Last Post: 27-09-2007, 12:04
  5. [Cinema] Hot Fuzz (2007)
    By locust in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 3
    Last Post: 21-05-2007, 13:13

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •