Page 101 of 147 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 2198

Thread: My Life Rocks \m/

  1. #1501
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    lol

  2. #1502

    Default

    η γλασκώβη είναι στη σκωτία
    a monkey in silk is a monkey no less

  3. #1503
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    tha sou perasei. eisai sthn prwth fash ths 3enitias.
    Πινκαρα, αλλα σε ΚΑΘΕ φαση της ξενιτιας μπορει να υπαρχει αισιοδοξια (αν εισαι σε καταλληλο μερος).
    Τωρα το αν θα σου φαινεται ως παραδεισος, οκ, ειναι λιγο λογω του ενθουσιασμου προφανως.
    Πουθενα δεν ειναι τελεια, εκτος αν εχεις πολλα λεφτα, οποτε οπου και να εισαι καλοπερνας ή τελος παντων, ειναι πιο πιθανο να καλοπερνας.

  4. #1504
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    η γλασκώβη είναι στη σκωτία
    Η Σκωτία στην Ευρώπη
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #1505
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    το σχόλιο της ήταν μάλλον για τον αγγλικό βορρά​.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  6. #1506
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Καλή στράτα και καλή τύχη στη ζωή σου Άλεξ. Εύχομαι να μη σου λείψει τίποτα από εδώ.

  7. #1507
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by Λεκές View Post
    Είμαι ήδη Γλασκώβη εδώ και τρεις βδομάδες για παρόμοιους λόγους με τους πιο πάνω.

    Η ζωή εδώ δεν είναι αρκετά ανέμελη και συγκρίνεται άμεσα με τη άγχος και τη σαπίλα της Ελλάδας. Εγκληματικότητα πολύ υψηλή και νοοτροπία πολλά χρόνια πίσω σε γενικές γραμμές. Για παράδειγμα δεν ήξερα πως αν είσαι Ευρωπαίος πολίτης σου την πέφτουν κάτι τύποι με φόρμες και σου παίρνουν 300 ευρώ.
    8a mporousan na einai georgianoi, na sou paroun to diavatirio kai na sou spasoun ta gyalia, mallon epeidi tsantistikan pou eixes ligotera xrimata apo autous. kai meta na tous euxaristiseis giati eksaitias tous katelikses sto omorfotero simeio tis ghs \m/

  8. #1508
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Quote Originally Posted by Λεκές View Post
    Είμαι ήδη Γλασκώβη εδώ και τρεις βδομάδες για παρόμοιους λόγους με τους πιο πάνω.

    Η ζωή εδώ δεν είναι αρκετά ανέμελη και συγκρίνεται άμεσα με τη άγχος και τη σαπίλα της Ελλάδας. Εγκληματικότητα πολύ υψηλή και νοοτροπία πολλά χρόνια πίσω σε γενικές γραμμές. Για παράδειγμα δεν ήξερα πως αν είσαι Ευρωπαίος πολίτης σου την πέφτουν κάτι τύποι με φόρμες και σου παίρνουν 300 ευρώ.
    8a mporousan na einai georgianoi, na sou paroun to diavatirio kai na sou spasoun ta gyalia, mallon epeidi tsantistikan pou eixes ligotera xrimata apo autous. kai meta na tous euxaristiseis giati eksaitias tous katelikses sto omorfotero simeio tis ghs \m/
    χαχαχα ....

    (Για την ιστορία, δεν με έκλεψε κανένας, ένα ποστ παρωδία βίντνα πήγα να κάνω)

  9. #1509
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    αυτό το ολλανδικό στεγαστικό επίδομα, επειδή κάποιος ρώτησε στην προηγούμενη σελίδα, λέγεται huurtoeslag και υπάρχουν ένα σωρό προϋποθέσεις που πρέπει να πληροί το άτομο και το σπίτι για να το πάρεις τελικά.
    Πολύ χοντρικά το σπίτι πρέπει να έχει δική του είσοδο/αριθμό και να μην έχει νοίκι πάνω από 680κάτι ευρώ (το οποίο είναι σχεδόν αδύνατο στο Amsterdam πχ). Και δεν είναι σταθερό το ποσό που παίρνεις, εξαρτάται από διάφορες παραμέτρους - μέχρι 260 βγαίνει νομίζω.

    Γενικά στην Ολλανδία είναι αρκετά πούτσα να βρεις σπίτι, για το Amsterdam δεν το συζητάω καν, η λέξη πούτσα είναι πολύ λίγη, είναι περισσότερο σαν 70 πυρωμένες πούτσες από σίδερο. Παρεμπτιπτόντως, αν ξέρει κανείς κάποιον στο Amsterdam που να νοικιάζει σπίτι ή δωμάτιο/ψάχνει συγκάτοικο, πλιζ πλιζ στείλτε μου στοιχεία επικοινωνίας με pm o θεός να σας έχει καλά.

  10. #1510
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by adam View Post
    αυτό το ολλανδικό στεγαστικό επίδομα, επειδή κάποιος ρώτησε στην προηγούμενη σελίδα, λέγεται huurtoeslag και υπάρχουν ένα σωρό προϋποθέσεις που πρέπει να πληροί το άτομο και το σπίτι για να το πάρεις τελικά.
    Πολύ χοντρικά το σπίτι πρέπει να έχει δική του είσοδο/αριθμό και να μην έχει νοίκι πάνω από 680κάτι ευρώ (το οποίο είναι σχεδόν αδύνατο στο Amsterdam πχ). Και δεν είναι σταθερό το ποσό που παίρνεις, εξαρτάται από διάφορες παραμέτρους - μέχρι 260 βγαίνει νομίζω.

    Γενικά στην Ολλανδία είναι αρκετά πούτσα να βρεις σπίτι, για το Amsterdam δεν το συζητάω καν, η λέξη πούτσα είναι πολύ λίγη, είναι περισσότερο σαν 70 πυρωμένες πούτσες από σίδερο. Παρεμπτιπτόντως, αν ξέρει κανείς κάποιον στο Amsterdam που να νοικιάζει σπίτι ή δωμάτιο/ψάχνει συγκάτοικο, πλιζ πλιζ στείλτε μου στοιχεία επικοινωνίας με pm o θεός να σας έχει καλά.
    Eksartatai thn polh, den ksero gia amsterdam alla edo ta perissotera noikia einai kati apo 680 .
    Proypothesh einai na mhn moirazesai mpanio, auto poy les diko soy noymero k dromo ti ennoeis? Mallon sxetizetai me ton oro poy soy leo, as poyme kapoios poy menei se foithtikes esties kai moirazetai mpanio den dikaiouta to epidoma. Spiti ego dino gyro sta 600 (ennoeitai reuma,nero,internet,otidhpote apo koinoxrhsta mesa) kai to brhka meso accomodate.nl
    Genika sigoura paizoyn proyptheseis alla einai arketa eykolo na to pareis - tora tha doyme sthn praksh, meta apo oktobrh tha enhmeroso
    Let The Freak Flag Fly!

  11. #1511
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    και γω γλασκώβη είμαι, να κανονίσουμε τίποτα οι βρετανοί.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  12. #1512
    Senior Member takuma's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    179

    Default

    εγώ την κάνω απο Γλασκώβη, δεν την παλεύω αλλο με τους neds

    πάω Εδιμβούργο

  13. #1513
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by rudie View Post
    και γω γλασκώβη είμαι, να κανονίσουμε τίποτα οι βρετανοί.
    Rudie κυκλοφορώ μέχρι τις 6 με πανοπλία.

  14. #1514

    Default

    παίζει ένα παληκάρι που σκάει μέρα παρά μέρα από το οπτικάδικον.
    το παιδί έχει κάποιου είδους νοητική ιδιαιτερότητα αλλά είναι τσαμπιόνι καθότι και δουλεύει και σπουδάζει και τα πάντα.
    το πωτς γενεν αυτό ιδέα δεν έχω αφού δεν φαίνεται να είναι σε θέση, αλλά ε, θα ήταν μαλακία και άκομψο να ρωτήσω.
    είναι μεγάλο παληκάρι, τα έχουμε πει και εκτός μαγαζιού κάποιες φορές(δεν καταλαβαίνει χριστό στα ξύδια ε..χριστό) και γενικά δείχνει μια υπερσυμπάθεια στο πρόσωπο μου.


    ε, σήμερα έσκασε με καφέ, νεράκι, μπισκότα και αυτό:





    μου χαμογέλασε και είπε το συνηθισμένο ''μεγάλε, σε πάω πολύ εσένα''(όποτε έρχεται μου το επαναλαμβάνει πάνω από 5-6 φορές) και το έβαλε πάνω στο γραφείο μαζί με το δικό του.

    συγκίνησης γαμώ το κερατάκι. όχι το εισητήριο αυτό καθαυτό, εχεσάμην για το γήπεδο.
    η κίνηση και το άτομο όμως με κάμαν έτσι---> .

    mlr.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  15. #1515
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by my_troubled_Mind View Post
    το παιδί έχει κάποιου είδους νοητική ιδιαιτερότητα αλλά είναι τσαμπιόνι καθότι και δουλεύει και σπουδάζει και τα πάντα.
    το πωτς γενεν αυτό ιδέα δεν έχω αφού δεν φαίνεται να είναι σε θέση, αλλά ε, θα ήταν μαλακία και άκομψο να ρωτήσω..
    Από αυτά που περιγράφεις, για Asperger's μου ακούγεται, ή στην χειρότερη PDD-NOS.

    Γενικά, όσοι έχουν Asperger's ναι μεν έχουν πρόβλημα στην επικοινωνία, αλλά έχουν μέτρια ή υψηλή ευφυΐα και λίγες μαθησιακές δυσκολίες. Απλά είναι συνηθισμένο να φαίνονται στην συμπεριφορά τους ως πιο χαζοί επειδή παίρνουν ό,τι λες κυριολεκτικά, δυσκολεύονται να αντιληφθούν τα συμφραζόμενα, συνηθίζουν να χρησιμοποιούν περίεργες μεταφορικές εκφράσεις, αντιλαμβάνονται τα συναισθήματα των άλλων αλλά δε γνωρίζουν πώς να αντιδράσουν, κ.λπ.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Similar Threads

  1. Rocking Under The Rocks, Καλαμπάκα, 11-12-13/07/2008
    By Raven Lord in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2008, 17:21
  2. [TV] Life
    By ang69 in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 6
    Last Post: 20-01-2008, 19:47
  3. [Cinema] Pop Rocks (2004)
    By Antonisjk in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 29-10-2007, 17:36
  4. The Art of Life
    By V0lcaN0 in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-2005, 22:09
  5. Half Life 3
    By dead in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2004, 00:18

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •