Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 62

Thread: Καινουρια συνδεση Ιντερνετ

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    καλύτερος ως προς τι? παιζεις? κάνεις μόνο downloading ? παίρνεις τηλέφωνα πολλά ?
    παίζω, κάνω και downloading, για το τηλ χεστήκαμε

    (το "καλύτερος" πήγαινε στο "πιο αξιόπιστος" κτλ)
    Last edited by supermachoman; 02-05-2015 at 01:55.
    tt0274518

  2. #47
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Και δε μου λέτε, έχει ας πούμε η hol κάτι προσφορές στο double play στα 23-24ευ, με 24μηνη δέσμευση. Εγώ να δεσμευτώ. Αυτοί δεσμεύονται πως θα παραμείνει αυτή η τιμή? Ή μπορεί στο 3μηνο απάνω να μου πουν ωπ φιλαράκο, 40αρι από δω και πέρα, πακετο?

  3. #48
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Αυτές οι μαλακίες με τις αναπροσαρμογές στις τιμές γίνονταν παλιότερα νομίζω, αλλά το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να το ρωτήσεις/διαβάσεις τις λεπτομέρειες του συμβολαίου σου. Στο σπίτι των γονιών πάντως έχω βάλει Forthnet double play (δωρεάν αστικά/υπεραστικά/12 ώρες κινητά) και δίνουν 25 ευρώ το μήνα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #49
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Να πω και την εμπειρία μου που τελείωσε το κλείσιμο του τηλεφώνου πριν 2 λεπτά: Πληρώνουν λοιπόν οι γονείς double play, ονομαστικά 24mbps και πιάνει το πολύ 2.5. Πριν κάποιες εβδομάδες ενημέρωσα την Forthnet για το πρόβλημα (δοκιμάζοντας άλλο ρουτερ, καλώδιο, πρίζα για να βεβαιώσω οτι δεν είναι κάτι μέσα από το σπίτι) και μου είπαν ότι θα ελεγχθεί. Πράγματι χτες ήρθαν τεχνικοί και από την Forthnet κι από τον ΟΤΕ, κατέληξαν σε κάποια "διαφωνία" για το τι φταίει, ο τεχνικός της Forthnet μου είπε οτι ο ΟΤΕ πρέπει ν'αλλάξει τα καλώδια και το αφήσαμε εκεί. Μιλάω με τη μάνα μου να μου πει τι ακριβώς κανόνισαν και πότε θα ξεκινήσουν τις εργασίες και μου λέει πως οι ΟΤΕτζήδες της είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν τέτοια δουλειά (σκαψίματα κτλ για ν'αλλάξουν καλώδια) και πως μελλοντικά θα δουν τι θα γίνει. Παίρνω σήμερα στην Forthnet να δω τι ακριβώς γίνεται, εξιστορόντας τα παραπάνω και μετά από έλεγχο κατέληξαν στο να μου πουν οτι αυτή είναι η ταχύτητα και δεν μπορούν να κάνουν κάτι από τη μεριά τους.

    Γαμιέται η μάνα όλων.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #50
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Ρε μάγκες, η φορθνετ μου χει κόψει το ίντερνετ και παρόλο που είναι κομμένο εδώ και ενάμιση μήνα βγήκε ο καινούριος λογαριασμός κανονικά. Τώρα τους έστειλα να κόψω τη σύνδεση και μου λένε πρώτα πρέπει να πληρωθούν οι λογαριασμοί. Είναι σωστό που βγήκε λογαριασμός με κομμένη γραμμή? Για ποιες υπηρεσίες δηλαδή?
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Ρε μάγκες, η φορθνετ μου χει κόψει το ίντερνετ και παρόλο που είναι κομμένο εδώ και ενάμιση μήνα βγήκε ο καινούριος λογαριασμός κανονικά. Τώρα τους έστειλα να κόψω τη σύνδεση και μου λένε πρώτα πρέπει να πληρωθούν οι λογαριασμοί. Είναι σωστό που βγήκε λογαριασμός με κομμένη γραμμή? Για ποιες υπηρεσίες δηλαδή?
    Από τα ψιλά γράμματα των αιτήσεων που δε διαβάζει κανείς:
    Spoiler
    6.9. Με την επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματός της η Forthnet δικαιούται να προβεί σε μονομερή προ
    σωρινή διακοπή της υπηρεσίας προς τον Συνδρομητή λόγω ληξιπρόθεσμης και απαιτητής οφειλής του
    προς τη Forthnet, μετά από την πάροδο δεκαπέντε (15) ημερών από την κοινοποίηση σχετικής έγγραφης
    προειδοποίησης προς τον Συνδρομητή, που πραγματοποιείται ακόμη και διαμέσου του λογαριασμού του
    και σε οριστική, μόνο μετά από την πάροδο εξήντα (60) ημερών από την προσωρινή διακοπή της παρο
    -
    χής, σύμφωνα με τα ανωτέρω.
    6.10. Κατά την περίοδο την περίοδο προσωρινής διακοπής της υπηρεσίας λόγω ανεξόφλητων οφειλών
    ο Συνδρομητής οφείλει να καταβάλει τα πάγια μηνιαία τέλη της υπηρεσίας, όπως αυτά αναφέρονται στο
    σχετικό Παράρτημα τιμών υπηρεσιών Forthnet. Σε κάθε περίπτωση, ο Συνδρομητής δύναται να αιτηθεί
    την άμεση οριστική διακοπή της υπηρεσίας. Όπου η προσωρινή διακοπή διαρκεί ολόκληρη την περίοδο
    τιμολόγησης η Forthnet χρεώνει μόνο τα πάγια τέλη σύνδεσης στο τηλεφωνικό δίκτυο που αντιστοιχούν
    στις παρεχόμενες υπηρεσίες για τις οποίες δεν υφίσταται προσωρινή διακοπή, μη συμπεριλαμβανομένων
    τελών που αφορούν σε προπληρωμένα πακέτα υπηρεσιών.

    Μέχρι να γίνει κατάργηση της γραμμής θα βγαίνουν κανονικά λογαριασμοί.
    Σύμφωνα με τα παραπάνω, αν έχεις φραγή υπηρεσιών για ολόκληρη την περίοδο τιμολόγησης του λογαριασμού θα πρέπει να πληρώσεις μόνο το πάγιο της (τηλεφωνικής) γραμμής οπότε θα πρέπει να ζητήσεις να σου γίνει πίστωση.

  7. #52
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Τέλεια, 100+ ευρώ γαμησιάτικα, thanks!
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  8. #53
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  9. #54
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Slower than 88% of Greece =/

  10. #55
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Και κλαιγόμουν με τα 2 disconnect το μήνα της Forthnet, εκεί τουλάχιστον έπιανα 8.5 mbps.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  11. #56
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    ρε δεν εχουμε πει μακρια απο wind? οι τυποι ειναι μηδενικα
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  12. #57
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default


    Ελα μωρη αρσιεναρα

  13. #58

    Default

    Ερώτησις: Ειμαι στη Forthnet χρόνια, πληρώνω 20Ε χοντρικά το μήνα αλλά τον τελευταίο χρόνο μου έχει σπάσει το παπάρι με τις άπειρες διακοπές, αργό δίκτυο κλπ.. Σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι δε φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα αλλά οι συνεχείς διακοπές οφείλονται σε πρόβλημα του σπιτιού μου και να στείλουν τεχνικό.. Τους είπα φυσικά να πάρουν ένα παπάρι και ότι δεν πληρώνω τεχνικό με τίποτα..
    Είχα λοιπόν στα υπόψη μου να ρωτήσω αλλού..
    Και σκάει κλασικά τηλεφώνημα από Wind με καλή σχετικά προσφορά, σε παρόμοια λεφτά, σε βάθος 24 μηνών δλδ σχεδόν τα ίδια, με δώρο κόστος ενεργοποίησης και έρχομαι να ρωτήσω το εξής..
    Η Forthnet πλέον στη συμπεριφορά της μου φαίνεται τρισάθλια, και πραγματικά θέλω να τους γρα΄ψω στα παπάρια μου και να φύγω, το θέμα είναι αν θα πληρώσω ΠΟΙΝΗ..
    Η τηλεφωνήτρια της προσφοράς μου είπε ότι ειναι νομικά κατοχυρωμένο ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΗ WIND..
    Aπλά υποχρεούμαι να πληρώσω τους λογαριασμούς μου αν τυχόν είναι ανεξόφλητοι, που δεν είναι..

    Αν έχετε εμπειρία επί του θέματος ή ακόμα και αν εργάζεστε σε καμιά τέτοια εταιρεία πείτε ρε τι να κάνω;;;Έχω περιθώριο και καλά μέχρι την Τρίτη..
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  14. #59
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Θα πληρώσεις, αν έχεις υπογράψει συμβόλαιο και το διακόψεις πρόωρα.
    Life begins at 45°.

  15. #60
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Πρώτα απ'όλα δεν σε πήραν από την Wind αλλά από μαλακισμένη εταιρεία που αντιπροσωπεύει εμπορικά την Wind και κάνει προσφορές, άσχετα το τι σου λένε. Κατά δεύτερον, αυτό που σου είπε ότι φεύγεις όποτε θέλεις είναι γαμημένο ψέμα, και όταν ξαναμιλήσετε ρώτα τον/την αν θα σου πληρώσει την ρήτρα το ξόανο. Τρίτον, για τους παραπάνω λόγους, μείνε μακριά από την Wind, αλλά και γιατί σου το λέω εγώ που έκανα το λάθος να βάλω. Αυτό που σου είπε η Forthnet περί τεχνικού, δεν είναι τίποτα παράλογο. Αν το πρόβλημα σου δεν είναι ρούτερ ή κάποιο καλώδιο τηλέφωνου που είναι μεγάλο ή τσακισμένο πολύ για παράδειγμα, δεν πληρώνεις τον τεχνικό. Πάρε το τεχνικό τμήμα και ρώτα τι πρέπει να κοιτάξεις εσύ, ώστε αν έρθει ο τεχνικός να είσαι καλυμμένος από την πλευρά σου και να μην πληρώσεις την επίσκεψη. Πίστεψε με, νομίζεις ότι η Forthnet είναι σκατά, αν πας σε Wind θα μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή που το έκανες.

    ΥΓ. Με Forthnet έπιανα σταθερά για πολλά χρόνια 1mb/s download ταχύτητα, με το που άλλαξα σε Wind έγινε 800kb/s και σε τηλεφωνική επικοινωνία αυτή είναι η φυσιολογική ταχύτητα που πρέπει να έχω, go figure.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 21-05-2006, 18:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •