Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: Καινουρια συνδεση Ιντερνετ

  1. #31
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αυτό που λες από πάνω δεν ισχύει περί ποιας βλάβης σιάχνουν πρώτα.

    Αλλά ναι, είναι πολύ σημαντικό το θέμα περιοχής. Θα παίζεις και games με το ιντερνετς παρασάιτ ?
    Επίσης αν δεις προβλήματα με τα τορεντς είναι γιατί έχουν κάποια θέματα με IP's και νατάρουν πελάτες μέχρι να τους κράξεις.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #32
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Online games δεν παίζω πια, μπα. Όπως ούτε torrents χρησιμοποιώ, οπότε δε με ενδιαφέρει γενικά ούτε αυτό. Ξέρω πως ουσιαστικά είναι θέμα τύχης το αν θα μου προκύψει πρόβλημα ή όχι, και εκεί μπαίνει ο παράγοντας της γκαντεμιάς μου, γι'αυτό και ανησυχώ λίγο

    Πάντως 20€ το μήνα με 24άρι internet, απεριόριστα σταθερά, 3 ώρες κινητά, 120 λεπτά το μήνα στο κινητό και μόλις 15€ κόστος φορητότητας, μου φαίνεται πολύ καλή επιλογή και το σκέφτομαι σοβαρά. Ειδικά σε σύγκριση με τα 25€ το μήνα που έχω τώρα για 250 λεπτά σταθερά και μισή ώρα κινητά (και 100 sms το μήνα μέσω conn-x tools, το αναφέρω γιατί τα χρησιμοποιώ αρκετά) που έχω τώρα στον ΟΤΕ.

  3. #33
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    αυτό που λες από πάνω δεν ισχύει περί ποιας βλάβης σιάχνουν πρώτα.

    Αλλά ναι, είναι πολύ σημαντικό το θέμα περιοχής. Θα παίζεις και games με το ιντερνετς παρασάιτ ?
    Επίσης αν δεις προβλήματα με τα τορεντς είναι γιατί έχουν κάποια θέματα με IP's και νατάρουν πελάτες μέχρι να τους κράξεις.
    εγώ το ανέφερα γιατί έτσι έγινε σε μένα .δεν το επινοησα .Πρώτα κοιτάνε τα δικά τους ΟΤΕ και μετά τους άλλους.Και στο λέω γιατί ξέρω κ τεχνικό .
    [IMG][/IMG]

  4. #34
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Αν δεν φτιαξει ο οτες τις βλαβες των αλλωνονε σε 2 μερες, παιζει προστιμο, οποτε βγαλε τα συμπερασματα σου.
    Kill the wise one!

  5. #35
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by Urlic View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    αυτό που λες από πάνω δεν ισχύει περί ποιας βλάβης σιάχνουν πρώτα.

    Αλλά ναι, είναι πολύ σημαντικό το θέμα περιοχής. Θα παίζεις και games με το ιντερνετς παρασάιτ ?
    Επίσης αν δεις προβλήματα με τα τορεντς είναι γιατί έχουν κάποια θέματα με IP's και νατάρουν πελάτες μέχρι να τους κράξεις.
    εγώ το ανέφερα γιατί έτσι έγινε σε μένα .δεν το επινοησα .Πρώτα κοιτάνε τα δικά τους ΟΤΕ και μετά τους άλλους.Και στο λέω γιατί ξέρω κ τεχνικό .

    Αυτό δεν ίσχυε, δεν ισχύει και δεν θα ισχύσει και ποτέ. Και ναι, δουλεύω στην τεχνική υποστήριξη του ΟΤΕ.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  6. #36
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    το μόνο που τότε μπορώ να δεχτώ είναι ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα γιατί αν τότε δεν με πιστεύεις θα ψάξω να βρω την καταγγελία που ειχα κάνει τότε στην ΕΕΤ για την wind που με σύνδεσε σε 4 μέρες και ο διπλανος μου με ΟΤΕ είχε τηλέφωνο από τη δεύτερη μέρα. Αυτό είχε γίνει αν θυμάμαι καλά το 2011 . Και ναι δεν σε αμφισβητώ μπορεί να φταίει και η wind .
    [IMG][/IMG]

  7. #37
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by Urlic View Post
    το μόνο που τότε μπορώ να δεχτώ είναι ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα γιατί αν τότε δεν με πιστεύεις θα ψάξω να βρω την καταγγελία που ειχα κάνει τότε στην ΕΕΤ για την wind που με σύνδεσε σε 4 μέρες και ο διπλανος μου με ΟΤΕ είχε τηλέφωνο από τη δεύτερη μέρα. Αυτό είχε γίνει αν θυμάμαι καλά το 2011 . Και ναι δεν σε αμφισβητώ μπορεί να φταίει και η wind .
    πάντως δεν κάνω πλάκα πραγματικά τεχνικός μου έχει πει ότι έχουν προτεραιοτητα. Τώρα όπως λες οτι δεν ισχύει .έχεις δίκιο. αλλά υπάρχει αυτή η φήμη για να το λένε .
    Και στη τελική δεν έχω καμία διάθεση να κατηγορήσω τον ΟΤΕ
    [IMG][/IMG]

  8. #38
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    ολες οι γραμμες ανηκουν στον ΟΤΕ (εκτος απο καποιες καινουριες της CYTA νομιζω), οποτε αν εχεις διαφορετικο ISP πρεπει να ερθουν πρωτα σε επικοινωνια μαζι του για να κανουν το οτιδηποτε.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Βump γιατί μόλις έχω εξαντλήσει το 12μηνο συμβόλαιο με ΟΤΕ και βρήκα μια πάρα πολύ ωραία προσφορά στη Wind για 24άρι internet, απεριόριστα σταθερά και 3 ώρες κινητά. Συν τζάμπα χρόνο ομιλίας που θα έχω στο καρτοκινητό μου Wind. Θα ήθελα λοιπόν γνώμες για το internet της Wind. Ποιότητα-ταχύητητα, αν έχει γενικά θεματάκια με τη λειτουργία, αν υπάρχει αποδεκτή τεχνική υποστήριξη. Ναι ξέρω ότι ειδικά τα πρώτα δύο δεν είναι απόλυτα και ποικίλλουν τοπικά, αλλά γενικά πείτε ό,τι ξέρετε σχετικά. Η προσφορά είναι καλή και ισχύει μέχρι τέλος του μήνα και ψήνομαι να την πάρω.
    τα ίδια κι εδώ, λήγει μεθαύριο ο ΟΤΕς και μας έχουν κάνει μια προσφορά από Wind, 24άρι + απεριόριστα σταθερά κτλ κτλ, + συμβόλαιο κινητού (μέσα στην τιμή) με δώρο 1500λεπτά το μήνα + δώρο τάμπλετ (?) για 31 το μήνα
    πολύ καλό για να είναι αληθινό μου ακούγεται, εφόσον στον ΟΤΕ δίνουμε ένα 40άρι για σταθερό + ίντερνετ μόνο

    να το κάνω?
    tt0274518

  10. #40
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εγώ το έκανα πάντως. Και ο βεελζεβούλ βοηθός.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Εγώ το έκανα πάντως. Και ο βεελζεβούλ βοηθός.
    δε μένεις καθόλου χωρίς ίντερνετ ε?
    tt0274518

  12. #42
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Κατά τη μετάβαση εννοείς; Προφανώς όχι. Δεν έχει γίνει ακόμη βέβαια, μέσα σε 20 μέρες μου είπαν.

  13. #43
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Εγώ το έκανα πάντως. Και ο βεελζεβούλ βοηθός.
    δε μένεις καθόλου χωρίς ίντερνετ ε?
    μου θύμησες εποχές vivodi

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Βump γιατί μόλις έχω εξαντλήσει το 12μηνο συμβόλαιο με ΟΤΕ και βρήκα μια πάρα πολύ ωραία προσφορά στη Wind για 24άρι internet, απεριόριστα σταθερά και 3 ώρες κινητά. Συν τζάμπα χρόνο ομιλίας που θα έχω στο καρτοκινητό μου Wind. Θα ήθελα λοιπόν γνώμες για το internet της Wind. Ποιότητα-ταχύητητα, αν έχει γενικά θεματάκια με τη λειτουργία, αν υπάρχει αποδεκτή τεχνική υποστήριξη. Ναι ξέρω ότι ειδικά τα πρώτα δύο δεν είναι απόλυτα και ποικίλλουν τοπικά, αλλά γενικά πείτε ό,τι ξέρετε σχετικά. Η προσφορά είναι καλή και ισχύει μέχρι τέλος του μήνα και ψήνομαι να την πάρω.
    τα ίδια κι εδώ, λήγει μεθαύριο ο ΟΤΕς και μας έχουν κάνει μια προσφορά από Wind, 24άρι + απεριόριστα σταθερά κτλ κτλ, + συμβόλαιο κινητού (μέσα στην τιμή) με δώρο 1500λεπτά το μήνα + δώρο τάμπλετ (?) για 31 το μήνα
    πολύ καλό για να είναι αληθινό μου ακούγεται, εφόσον στον ΟΤΕ δίνουμε ένα 40άρι για σταθερό + ίντερνετ μόνο

    να το κάνω?
    lol άκυρο, εξωτερικός συνεργάτης ήταν. λαγοί με πετραχείλια κτλ

    ρε πείτε ρε ποιος είναι ο καλύτερος πάροχος να βάλουμε κι εμείς
    tt0274518

  15. #45
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    καλύτερος ως προς τι? παιζεις? κάνεις μόνο downloading ? παίρνεις τηλέφωνα πολλά ?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 21-05-2006, 18:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •