Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: FMOA. (Fuck My Olympic Airlines)

  1. #1
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default FMOA. (Fuck My Olympic Airlines)

    Ακούστε εδώ πράγματα.

    Έκλεισα 2 εισιτήρια για Λονδίνο από το airtickets.gr Εϊχαν πει ότι θα μου στέλναν τα ηλεκτρονικά μου εισιτήρια 24 ώρες μετά, πράγμα που δεν κάναν, οπότε τους πήρα πριν λίγο τηλέφωνο για να τους ΓΑΜΗΣΩ. Τελικά όλα καλά, μου είπαν ότι όλα έχουν κρατηθεί κανονικά, καλά να περάσετε, πολλά φιλιά στην Ελισάβετ, σας στέλνουμε το εισιτήριο τώρα. Πράγμα που έκαναν.

    Πού είναι το πρόβλημα; Ακριβώς πριν κλείσει το τηλέφωνο, ένα δευτερόλεπτο μακριά από την απόλυτη ευτυχία και ξεγνοιασιά, με ρωτάει η ευγενική δεσποινίδα "στην ταυτότητα σας το επώνυμο είναι με MP, όχι B έτσι;" "Ναι ναι, μισό λεπτό να τσεκάρω για να είμαστε σίγουροι". Ε και ναι, καλά καταλάβατε, στην ταυτότητα μου ήταν με Β. Είχα κάνει τη μαλακία να το γράψω όπως το γράφει η πιστωτική μου.

    Ρωτάω "Δε θα υπάρχει πρόβλημα ε, είναι προφανές ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο". Απαντά "α μη το λέτε, πολύς κόσμος δεν έχει ταξιδέψει γι'αυτό το λόγο". "Ωραία, να το αλλάξουμε". "Δε γίνονται αλλαγές". "Τι εννοείτε δε γίνονται αλλαγές;". "Απαγορεύεται να αλλάξει, το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να στείλουμε μια ειδοποίηση στην Ολυμπιακή ότι άλλαξε το όνομα λόγω λάθους, το εισιτήριο όμως θα παραμείνει λάθος και μπορεί να έχετε πρόβλημα". "Μου λέτε ότι 2,5 μήνες πριν πετάξω, δε μπορώ να κάνω κάτι, οτιδήποτε, ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;". "Πάρτε μαζί την πιστωτική σας, εκτυπώστε το ημαίηλ που σας στείλαμε, ε και εντάξει, ελληνική εταιρεία είναι, λογικά δε θα έχετε πρόβλημα.". "Ναι αλλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι δε θα έχω πρόβλημα, δεν πετάω σε 10 λεπτά, σε 2,5 μήνες είναι η πτήση". "Λυπάμαι". "Καλά, θα σου στείλω το ρέηζορ να καθαρίσει αυτός". Και κλείνουμε το τηλέφωνο.

    Α ρώτησα εδώ στο γραφείο αν αξίζει να ακυρώσω το εισιτήριο και να βγάλω άλλο με τα σωστα στοιχεία και μου είπαν ότι παίζει να γίνει καμιά μαλακία γιατί είναι πληρωμένο με πιστωτική.

    Είναι όντως δυνατόν να μη μπορεί να γίνει κάποια γαμημένη αλλαγή σε ένα εισιτήριο που έχει βγει 2,5 μήνες πριν την πτήση; Για πείτε οι έμπειροι ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ, τι μπορώ να κάνω; Δε ψήνομαι να πάω στο αεροδρόμιο με το άγχος να πετύχω κάποιο μαλάκα που θα μου δημιουργήσει προβλήματα.

    Και ο καφές που έφτιαξε ο κυρ Γιώργος είναι σκατά.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #2
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    αχαχαχ πεθαινω.


    "μα πεταω σε 19 χρονια"
    "οχι δε γινονται αλλαγες, ΤΕΡΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ"
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  3. #3
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    α και κατι αλλο.


    χαιρετω τον κυριο Βάρκα. Ισα πανια.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  4. #4

    Default

    Πάρε στην αεροπορική και πες τους τι έγινε.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #5
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Ξεκινα με τα ποδια για Λονδινο.
    2μιση μηνες ειναι, θα φτασεις.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  6. #6
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Λοιπον πέρασα παρόμοια φαση την Κυριακή όπου κάναμε αλλαγή πτήσης και αλλαγή ονόματος στην ιζι τζετ. ΚΑΙ βέβαια η αλλαγή ονόματος πήγε 90 λίρες και για κάθε αλλαγή πτήσης ζήταγε δεν ξέρω και γώ πόσα. Πάντως πιο ακριβή ήταν η αλλαγή ονόματος. ΦΑΚ οτι ναναι

  7. #7
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Πιο φτηνο θα σου ρχοταν να αλλαξεις ονομα στην ταυτοτητα και να τους την φερεις!!!


    FYL.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  8. #8
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    ΣΤειλε τον Περι να καθαρισει και βγαλε φωτος.

  9. #9

    Default

    Πάντως κι εγώ ξέρω ότι, αν μπει όνομα, δεν πολυπαίζει αλλαγή, τουλάχιστον και σε ταξιδιωτικό γραφείο αυτό μου έχουν πει, σόρι αλλά δική σου μαλακία ήντανε, δεν πετάμε με την πιστωτική. Τώρα λογικά όντως δε θα έχεις πρόβλημα, στην ολυμπιακή γενικά εξυπηρετούν. Απλά πάρ'τους κι ένα τηλέφωνο να σου πουν οκ, ώστε ααααν σου πουν τίποτα τη μέρα της πτύσης να τους πεις "αφού πήρα στο τάδε τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν όλα οκ".
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #10
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    χαχα! Μιτς αν απειλήσεις να βγάλεις αυτό το τόπικ στα ΜΜΕ με τις ατάκες σου, θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν στην Ολυμπιακή, θα του κάνουν και τζάμπα τα εισιτήρια
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  11. #11
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Παλι καλα που δεν δηλωσε Amnesiac. στο εισητηριο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #12

    Default

    Και πως γίνεται η πιστωτική να έχει διαφορετικό όνομα από αυτό της ταυτότητας;

    Πήγαινε βγάλε και διαβατήριο άμα είναι με BARKAS να πετάς όπως θες.

  13. #13

    Default

    Γίνεται, υπάρχει συγκεκριμένη οδηγία για τα διαβατήρια/ταυτότητες που λέει ότι το Μπ στην αρχή του ονόματος γίνεται Β ενώ στη μέση γίνεται MP. Στις πιστωτικές τα βάζουν όλα Β νομίζω.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  14. #14
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Πάντως κι εγώ ξέρω ότι, αν μπει όνομα, δεν πολυπαίζει αλλαγή, τουλάχιστον και σε ταξιδιωτικό γραφείο αυτό μου έχουν πει, σόρι αλλά δική σου μαλακία ήντανε, δεν πετάμε με την πιστωτική. Τώρα λογικά όντως δε θα έχεις πρόβλημα, στην ολυμπιακή γενικά εξυπηρετούν. Απλά πάρ'τους κι ένα τηλέφωνο να σου πουν οκ, ώστε ααααν σου πουν τίποτα τη μέρα της πτύσης να τους πεις "αφού πήρα στο τάδε τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν όλα οκ".
    Είπαν ότι θα ειδοποιούσαν και αυτοί, αλλά σαφώς θα πάρω τηλ κι εγώ να δω τι θα μου πουν.

    Για να έχει και διδακτική σημασία το τόπικ, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ποια η λογική του να μην αλλάζει το όνομα ενός εισιτηρίου τόσο καιρό πριν; Λόγοι ασφαλείας ξερωγώ; Μπορεί στη θέση του Mp να ταξιδέψει ένας B που είναι γνωστός τρομοκράτης-μουτζαχεντίν και να σπιλώσει τη φήμη του εθνικού μας αερομεταφορέα; Τι στο διάλο;

    Α ξέχασα, είναι και το όνομα λάθος, στην ταυτότητα είμαι ο ALEXANDROS ενώ αλλού ο ALEKSANDROS.

    ΟΚ τα γάμησα όλα, αλλά το ΜΩΡΟ θα ταξιδεύει με το σωστό όνομα (απίστευτο!!!), τι πιθανότητα υπάρχει ο ALEKSANDROS MP να είναι άλλος από τον ALEXANDROS B;
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Είπαν ότι θα ειδοποιούσαν και αυτοί, αλλά σαφώς θα πάρω τηλ κι εγώ να δω τι θα μου πουν.

    Για να έχει και διδακτική σημασία το τόπικ, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ποια η λογική του να μην αλλάζει το όνομα ενός εισιτηρίου τόσο καιρό πριν; Λόγοι ασφαλείας ξερωγώ; Μπορεί στη θέση του Mp να ταξιδέψει ένας B που είναι γνωστός τρομοκράτης-μουτζαχεντίν και να σπιλώσει τη φήμη του εθνικού μας αερομεταφορέα; Τι στο διάλο;

    Α ξέχασα, είναι και το όνομα λάθος, στην ταυτότητα είμαι ο ALEXANDROS ενώ αλλού ο ALEKSANDROS.

    ΟΚ τα γάμησα όλα, αλλά το ΜΩΡΟ θα ταξιδεύει με το σωστό όνομα (απίστευτο!!!), τι πιθανότητα υπάρχει ο ALEKSANDROS MP να είναι άλλος από τον ALEXANDROS B;
    Ναι μωρέ, γι'αυτό και κατά 99.9% δε θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα. Φαντάζομαι πως η λογική σύμφωνα με την οποία δεν αλλάζει το όνομα είναι η "άμα μία στο ένα εκατομμύριο γίνει κάαααποια μαλακία γιατί να έχουμε εμείς την ευθύνη, ας πρόσεχες τι δήλωνες όταν αγόραζες το εισιτήριο".
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Fuck My Life : A NEW ERA
    By carheart in forum General Discussion
    Replies: 5644
    Last Post: 05-05-2022, 00:01
  2. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Joe Satriani @ Olympic Complex of Hellinikon - 11/07/2007
    By Captain Howdy in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 23-05-2007, 10:53
  5. Hammerfall+Winter Olympic Games = ?
    By Tonosalata in forum Music Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 23-01-2006, 20:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •