Page 56 of 377 FirstFirst ... 646545556575866106156 ... LastLast
Results 826 to 840 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #826
    Καράτε! μόνο neverdie's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    693

    Default

    Να σας πω. Επειδής στα λεοφορεία όταν ζητούσαν πάσο δεν κοιτούσαν κάν τι έβγαζα από το πορτοφόλι μου μέσα, λέω ντάξ, σιγά μη προσέξει ότι είναι περσινό το πάσο. Και αν το προσέξει, θα του πω ότι δεν το ανανέωσα ακόμη. Και τέλος πάντων, δεν το έχω χωνέψει ακόμα το 1 ευρώ για εισιτήριο.
    Κατ' αρχάς, πως είσαι έτσι;

  2. #827
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ειναι πιο ευκολοχωνευτο απο τα 60 παντως, το μονο σιγουρο ε. Ρε τι να σου πω, δεν υπαρχει λυση σε αυτο, απλα πηγαινε να τους κλαφτεις ξερω γω, πες οτι μπερδεψες το εισιτηριο και πηρες μισο αντι για ολοκληρο, πιο πιθανο ειναι να σε πιστεψουν. Μπορεις και με μια μετρια ηθοποιια και μια ατακα του στυλ "ΜΑ ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΣΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΣΟ? ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ?" να τους κανεις να σε πιστεψουν.

  3. #828
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Μιας και θα είναι η πρώτη φορά που το ακούν.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  4. #829
    Καράτε! μόνο neverdie's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    693

    Default

    Λόκη, Ο Dythor δικαιουται πάσο από τη σχολή; Αν ναι, χεστήκαμε.
    Αν όχι, παίζει να μπορώ να ταξιδεύω με μειωμένο εισιτήριο απλώς σαν φοιτητής και να μη χρειάζομαι πάσο;

    Που σκατά να κοιτάξω;
    Κατ' αρχάς, πως είσαι έτσι;

  5. #830
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by neverdie View Post
    Λόκη, Ο Dythor δικαιουται πάσο από τη σχολή; Αν ναι, χεστήκαμε.
    Αν όχι, παίζει να μπορώ να ταξιδεύω με μειωμένο εισιτήριο απλώς σαν φοιτητής και να μη χρειάζομαι πάσο;

    Που σκατά να κοιτάξω;
    δικαιούται ναι απλά δεν το χει ανανεώσει. εσύ είσαι άλλη περίπτωση ε.

  6. #831
    Καράτε! μόνο neverdie's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    693

    Default

    Απ' ότι βλέπω στα ίντερνετς πάντως, το μειωμένο εισιτήριο αναφέρεται σε σπουδαστές και όχι σε κατόχους πάσο. Παίζει με Βεβαίωση Σπουδών να τη σκαπουλάρω.
    Κατ' αρχάς, πως είσαι έτσι;

  7. #832
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by neverdie View Post
    Του είπα ότι δεν το έχω ανανεώσει και καλά, και μου έιπε να πώ στη σχολή να το ανανεώσει και να στείλει ένα φαξ σ' αυτούς. Πούλο δηλαδή γιατί η σχολή δε δίνει πάσο πλέον.
    Θέλω μία καλή ιστορία που να δικαιολογεί γιατί ήμουν στο μετρό με μειωμένο εισητήριο και περσινό πάσο.
    Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.
    Αν έχεις εύκαιρο φίλο σε οποιαδήποτε σχολή, πες του να πάει στη γραμματεία να πει ότι έχασε το δικό του πάσο, αν τα δίνουν κενά (σε μας πχ τα συμπληρώνουμε μόνοι μας, μπορώ να γράψω ότι είμαι ο αλέξανδρος βάρκας και σπουδάζω πυρηνική φυσική χαριλάου) το παίρνεις και κομπλέ.

  8. #833
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    4.5 χρόνια στην α8ήνα ζήτημα να έχω χτυπήσει 40 εισητήρια. ΤΣΟ & ΛΟ
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  9. #834
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Οπως τα λεει ο Εης περιπου. Οταν επαιρνα συγκοινωνιες πληρωνα ελαχιστες φορες, ακομα και στο μετρο, οπου ειχα επινοησει και συστημα που -συνηθως- επιανε για να μη σε πιανουν.


    και εννοειται στο παλιο Πειραιας - Περαμα, το πρασινο, δεν πληρωνες ποτε για κανενα λογο εισητηριο. Και δεν αγχωνοσουν γιατι αν εν τελει, εμπαινε ελεγκτης, ειχες γλυτωσει πανω απο 3 φορες το ποσο του προστιμου, οποτε, επενδυτικα αν το δεις, απο πανω εισουν.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #835
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by neverdie View Post
    Μπήκα μετρό με φοιτητικό εισιτήριο και πάσο που έχει λήξει (από Σεπτέμβρη '09 δε δικαιούμαι πάσο). Προσπάθησα να πείσω τον ρουφιάνο που με έπιασε ότι απλώς δεν έχω ανανεώσει το πάσο μου αλλά δε με πίστεψε. Για να δώσω 60 ευρώ, πρέπει να μείνω τέσσερες μέρες νηστικός.

    Μου είπαν ότι μπορώ να πάω στα κεντρικά στο Σύνταγμα και να κάνω μία ένσταση όπου θα πουλήσω λίγο παραμυθι εξηγώντας τους πώς όλα αυτά είναι μια παρεξήγηση και ότι κακώς μου κόβουν πρόστιμα αφού κατά βάθος είμαι ένας ευγενικός και ευαίσθητος νέος.

    Θέλω μία καλή ιστορία που να δικαιολογεί γιατί ήμουν στο μετρό με μειωμένο εισητήριο και περσινό πάσο.

    Τη βοήθεια σας και τη φαντασία σας...
    Πας παντελονάτα και αντρίκια , και λες ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ , αν σου πληρώσω τώρα το πρόστιμο , για 4 μέρες δεν έχει φαγητό. Αν ήμουν τζαμπατζής δεν θα έκοβα καν εισιτήριο, προσπαθώ στα οικονομικά μου πλαίσια να είμαι νόμιμος. Και επίσης τους λες ότι είσαι ακόμα φοιτητής , και απλά δεν έχεις πάσο. Αν σου πουν κσερογο πούλο , ζήτα διακανονισμό (χωρίς πλάκα) πες να σας φέρνω 15 ευρω τον μήνα.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #836

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Οπως τα λεει ο Εης περιπου. Οταν επαιρνα συγκοινωνιες πληρωνα ελαχιστες φορες, ακομα και στο μετρο, οπου ειχα επινοησει και συστημα που -συνηθως- επιανε για να μη σε πιανουν.


    και εννοειται στο παλιο Πειραιας - Περαμα, το πρασινο, δεν πληρωνες ποτε για κανενα λογο εισητηριο. Και δεν αγχωνοσουν γιατι αν εν τελει, εμπαινε ελεγκτης, ειχες γλυτωσει πανω απο 3 φορες το ποσο του προστιμου, οποτε, επενδυτικα αν το δεις, απο πανω εισουν.
    Ήμουν πριν δυο βδομάδες στα παλιά σου τα λημέρια, στην εθνικής αντιστάσεως. Παίρνω το τρόλλει για να με βγάλει στην διασταύρωση. Η απόσταση είναι γύρω στο τρίλεπτο, και άπειρες φορές δεν έχω χτυπήσει, αλλά εκείνη τη μέρα χτύπησα. Δίπλα καθόταν τύπος ο οποίος λέει είχε ξεχάσει να χτυπήσει. Μπαίνουν αστραπή ελεγκτές, πατάνε κόσμο, πάνε σε αυτόν -σαν κατευθείαν να τον στόχευαν!- και τον γράφουν, αυτός τους δείχνει ένα μάτσο αχτύπητα που είχε πάνω του, πάντα έχει αλλά απλά ξέχασε, γίνεται πύραυλος, τον γράφουν όπως και να χει, γειά σας. Ε φτάνουμε στη διασταύρωση και πάμε για λεωφορείο πια που σε ανεβάζει πάνω. Ανεβαίνει ο τύπος με το πρόστιμο αγκαλιά και κάθεται σχεδόν κλαμμένος στη θέση του. Και μια στάση μετά, να σου άλλοι ελεγκτές. Και τον ξαναγράφουν. Τους δείχνει το άλλο πρόστιμο κλαμμένος κανονικά πια. "Άλλη διαδρομή, άλλο λεωφορείο" λένε αυτοί αμείλικτοι. Έπεσαν και κάτι φωνές προς τους ελεγκτές από κάποια μερίδα του κόσμου, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Διαδρομή μισής ώρας, ταρίφα 120 ευρώ. ΤΣΟ ΛΟ έης!

  12. #837
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Πωπω.. fhl. Eφιάλτης. Κάρτα και πάλι κάρτα.

  13. #838
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    χαχ, Καρχαρτ ενταξ, αυτο γινεται μια στις 20000000.
    επισης κανονας χρυσος της απατης στα ΜΜΜ.


    ΠΑΝΤΑ (η σχεδον παντα) πληρωνεις στα τρολλευ. για καποιο λογο που δεν εχω ερευνησει, οι ελεγκτες τρολλευ = περιπου 20πλασιοι σε ατομα και ζηλο απ τους υποδελοιπους.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  14. #839
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αυτο με τα προστιμα την ιδια μερα πως παει ρε παιδια, θυμαμαι με ειχαν πιασει και μενα πριν πολλα χρονια αλλα το προστιμο τοτε ηταν κανα 20ευρω (που τοτε μου φαινοταν περιουσια) αλλα μου δωσαν ενα χαρτι (την κληση δηλαδη, το προστιμο) με το οποιο μου ειπαν μετα σε οποιο λεωφορειο και να μπω δε χρειαζεται να χτυπησω εισιτηριο. Δεν ισχυει πλεον?

  15. #840
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    χαρυ ποτερ αν μου γλειψεις τ'αρΚιδια κερναω εγω το 60ευρο
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •