Page 363 of 377 FirstFirst ... 263313353361362363364365373 ... LastLast
Results 5,431 to 5,445 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #5431
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  2. #5432
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Έκανα την εξαγωγή του τελευταίου μου φρονιμίτη σήμερα το πρωί. Έγκλειστος κατά βάση, οριζόντιος, και τεράστιος. Ό,τι πιο χαρκορ έχω ζήσει. Τρυπάνια, πριόνια, μόνο black & decker δε βάλανε. Δεν έβγαινε με τίποτα ο γαμημένος. Έκλαιγα με λυγμούς, έτρεμα, είχα χεστεί πάνω μου και παραλίγο να βαρέσω καμιά κρίση. 'Twas fuckin' SCARY. Kαι φυσικά πεθαίνω από τον πόνο έκτοτε
    ouch, κουράγιο Drumsick, υπομονή μέχρι να κλείσει και η τομή εκεί. Κούμπωνε παυσίπονα και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #5433
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Γαμιέτε ασύστολα ο πόνος στα δόντια κ τρογύρω, υπομονή και περαστικά!

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  4. #5434
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    Μας ανοιξανε το αμάξι και κλεψανε ραδιόφωνο και το όχι και τόσο φθηνό ποδηλατακι της μικρής.. Στο πάτο σας να τα χωσετε

  5. #5435
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ήρθα να κλειδώσω το θρεντ σας. Δυστυχώς..

    Να πούμε καταρχάς πως η μάνα μου, αν εξαιρέσεις κάποια θεματακια υγείας και το ότι "παραξένεψε" μεγαλώνοντας, ήταν μια χαρά. Έμενε μόνη της, έκανε τα πάντα μονη της, ήταν διαυγεστατη, και τέλος πάντων την παλευε καλά για τα 73 της χρόνια.

    6 Δεκεμβρίου, κι αφού δηλώνει κρυολογημενη και εξασθενημενη κάποιες μέρες, με έντονο πονοκέφαλο και υπνηλία, αρχίζουν κάτι περίεργα, τυπου δε θυμάται πως ρυθμίζεται ο αποκωδικοποιητής της τηλεόρασης (πράγμα που κάνει κάθε μέρα), μετά δε θυμάται πως να χαμηλώσει την τηλεόραση, με αποκορύφωμα, σε μια συζήτηση στο τηλέφωνο, αρχίζει και ξεχνάει λεξεις ή τις μπερδεύει και γενικά λέει ασυναρτησιες. Ξεκάθαρα κάτι δεν πάει καθόλου καλά, αυτή τον χαβά της, όχι μια χαρά είμαι, όχι δε θέλω να πάω στον γιατρό κλπ.
    Παίρνω την αδερφή μου και πάμε με το αμάξι στο Δήλεσι που μένει και την παίρνουμε σηκωτη να την πάμε στο νοσοκομείο. Στη διαδρομή είναι ολοφάνερο πως η κατάσταση της χειροτερεύει με ταχύτατους ρυθμούς. Ολόκληρες προτάσεις πλέον βγαίνουν σε αλαμπουρνεζικα, ενώ δυσκολεύεται τρομερά να μείνει ξυπνια. Σκεφτόμαστε κατευθείαν εγκεφαλικό.
    Μακάρι να ήταν εγκεφαλικό...

    Φτάνουμε στα επείγοντα στον Ευαγγελισμό. Να μην τα πολυλογω, μετά από έναν 14ωρο Γολγοθά με τρέξιμο πέρα δώθε για εξετάσεις και συνεχές πρήξιμο από εμάς για να ασχοληθουν μαζί της γιατί ξεκάθαρα χειροτερευει με το λεπτο, γίνεται εισαγωγή με διάγνωση εγκεφαλιτιδας. Στη φάση αυτή, η μάνα μου είναι πια φυτό. Έχει ελάχιστη επαφή με το περιβάλλον, και πλέον δε λέει σχεδόν καμία λέξη σωστά. Μιλάει και δεν καταλαβαίνεις απολύτως τιποτα.

    Για όσους δε γνωρίζουν, η εγκεφαλιτιδα είναι μια λοίμωξη του εγκεφάλου, που μπορεί να προκληθεί από διάφορους ιούς, και να αφήσει πληθώρα εγκεφαλικών βλαβών, ή και να οδηγήσει στον θάνατο.
    Στη δική μας περίπτωση την προκάλεσε ο κοινός ιός του έρπη.
    Μας λένε λοιπόν θα μείνει δύο βδομάδες μέσα σίγουρα. Εμείς οι δύο δουλεύουμε, η τρίτη αδερφή μένει στο Δήλεσι, ενώ είναι πασιφανές πως η μάνα μου χρειάζεται σύνοδο 24/7. Ούτε να σταθεί στα πόδια της μπορεί, ούτε να πάει τουαλετα μόνη της. Στο μεταξύ δε συνεργαζεται καθόλου, αρνείται να φάει, ξηλώνει συνεχώς τους όρους και λούζει τα παντα με αίμα (συνολικά το έχει κάνει καμία 30αρια φορές ως τώρα), κι αυτές οι δύο βδομάδες είναι ένας συνεχής εφιάλτης όπου πρέπει κυριολεκτικά να παλεύουμε με τα χέρια μας να την κραταμε ήρεμη, ενώ μας βαράει και πετάει πάνω μας τα φαγητά που προσπαθούμε να την ταισουμε. Κάνει επίσης συνεχώς κρίσεις επιληψιας, και έχει παραισθήσεις.
    Εγώ δουλειά απλά δεν πηγαίνω καν, οι άλλες πηγαινοέρχονται, και τέλος πάντων σιγά σιγά μπαίνουμε σε ένα πρόγραμμα με συγκεκριμένες βάρδιες. Ούτε λόγος για αποκλειστική, καθώς το δοκιμάσαμε ένα βράδυ, και την επόμενη βρήκαμε τη μάνα μου δεμένη στο κρεβάτι, με πρησμένα και ματωμένα τα χέρια.

    Η κατάσταση δε βελτιώνεται καθόλου, οι δύο βδομάδες γίνονται τρεις. Στο μεταξύ λόγω γιορτών είναι λίγες οι μερες που υπάρχουν υπεύθυνοι γιατροί, με αποτέλεσμα να καθυστερούν πολύ οι οποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνουν.

    Κάπου εδώ, τα Χριστούγεννα συγκεκριμενα, κι ενώ ήδη ειμαι ένα τσακ πριν σπασω, χωρίζω και με το αγορι μου. Τον άντρα της ζωής μου συγκεκριμένα, αν θυμάστε από άλλο ποστ. Οι επόμενες ημέρες είναι μια κόλαση, ενώ περνάω αρκετά βραδια στον 10ο όροφο του Ευαγγελισμου, δελεαζομενη να πηδήξω.
    (στην πορεία τα ψιλο-ξαναβρισκουμε, αλλά δεν είναι πια το ίδιο)

    Στις 21 μέρες ολοκληρωνεται η αγωγή για την ερπητικη εγκεφαλιτιδα. Τόσο διαρκεί γενικά, είναι κανόνας. Στο μεταξύ οι γιατροί δεν κρύβουν πια την ανησυχία τους για μόνιμες βλαβες στον κροταφικό λοβό. Βελτίωση στο μεταξύ όχι απλά δεν υπάρχει, αλλά σταδιακά παρατηρούμε και επιδείνωση. Της δίνεις φαγητό πχ και πάει να το ταισει στις παντόφλες της, για να πιει νερό βουτάει μέσα μια χαρτοπετσέτα και την πιπιλαει, στην τουαλέτα δεν έχει ιδέα τι πρέπει να κάνει κλπ. Στο μεταξύ, κάποιες μέρες νωρίτερα κοντεψαμε να την χάσουμε από ασιτία, ενώ βγάζει συνεχώς κι άλλα πρόβληματα, τύπου υγρό στον πνεύμονα κ στην καρδιά, ελλείψεις στις εξετάσεις αίματος κλπ.

  6. #5436
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Αφού λοιπόν φωνάζουμε μια βδομάδα ότι χειροτερευει η κατάσταση της και η μόνη απάντηση που έχουμε πάρει είναι πως μας ΦΑΙΝΕΤΑΙ ότι χειροτερευει λόγω της γενικότερης κατάστασης της υγείας της, επιστρέφει επιτέλους από διακοπές μια επιμελήτρια, και αναγνωρίζει και η ίδια την επιδείνωση. Αμέσως της ξανακάνουν όλες τις εξετάσεις κ στελνουν κάποια δείγματα και στο εξωτερικό. Οι εξετάσεις πρόκειται να κάνουν 1-2 βδομάδες να βγουν. Την πρώτη βδομάδα την έχουν χωρίς καμία αγωγη, ενώ χειροτερευει διαρκώς. Τη δεύτερη, την αναλαμβάνει πλέον ο διευθυντής της κλινικής, και παρόλο που δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα, αρχίζει και της δίνει αγωγή για αυτοανοση πλέον εγκεφαλίτιδα. Μιλάμε για πιθανότητα 10 στο 1,000,000 η περίπτωση της. Με λίγο γκουγκλαρισμα εντωμεταξυ, μαθαίνουμε ότι η αγωγή αυτή κοστίζει κάνα χιλιάρικο τη μέρα.

    5 μέρες της την χορηγούν, κατά τις οποίες υπάρχει σαφής βελτίωση. Ανακτά κάπως τις δυνάμεις τις, λέει περισσότερες λεξεις, αλλά πλέον αρνείται πεισματικά και συνειδητά να φάει και να πιει οτιδήποτε, και δε γίνεται να την ξεγελάσεις με κανέναν τρόπο, ενώ προηγουμένως κάπως τα καταφέρναμε, εστω μια φορά τη μερα. Ούτε καν τα φάρμακα της δεν παιρνει. Και μέσα στο διάστημα αυτό, παρατηρούμε ότι αλλάζει δραματικά η συμπεριφορά της. Φαντάζεται πράγματα, είναι καχύποπτη και βλέπει παντού εχθρους, έχει συγκεκριμένο λόγο που δεν τρώει, κι από αυτά που κατάλαβα, ήταν κάποιου είδους νηστεία που έπρεπε να κάνει, ώστε να ξηλώσει τους όρους το Σάββατο που μας πέρασε, και να μαζέψει να φύγει, επειδή "θα έρχονταν οι άγγελοι να την πάρουν". Και της το χάλασα εγώ το σχέδιο κι από τότε τρωω το βρίσιδι της ζωής μου.

    Σε αυτό το σημείο βρισκόμαστε σημερα. Ακόμα δεν έχουμε ενημέρωση από τους γιατρούς, αλλά από αυτά που διαβαζω, της προκάλεσε κυριολεκτικά ψύχωση η εγκεφαλιτιδα. Ελπίζω μόνο να το γνωρίζουν τα τζιμανια εδώ, γιατί κι αυτό είναι σπανιότατο και πρόσφατη ανακάλυψη διαγνωστικά.
    Δεν έχουμε ιδέα πως και πότε θα τελειώσει όλο αυτό, ενώ για το "μετά", λύσεις δεν υπάρχουν, καθώς ούτε δίκτυο συγγενων υπάρχει, ούτε λεφτά.
    Γενικά, είναι το πιο φριχτό πράγμα που έχω περάσει στη ζωή μου, και δε φαίνεται να έχει τελειωμο..

    Αυτά βρε παιδιά. Καλή μας χρονιά ε!

  7. #5437
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    fuck, κουράγια μόνο. δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να πει κανείς
    Rock or Nothing

  8. #5438
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Κουράγιο και μια σφιχτή αγκαλιά για δύναμη.
    Last edited by Art In Haste; 20-01-2020 at 12:03.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  9. #5439
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    κούράγιο Ντραμσικ, πρέπει να σταθείς δυνατή
    I'll bury you in your god's fucked garden

  10. #5440
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    fuck, κουράγια μόνο. δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να πει κανείς
    ενημέρωνέ μας για ο,τι γίνει

    και πες μας αν μπορούμε να βοηθήσουμε κάπως
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  11. #5441
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ω, λυπάμαι και ξέρω ότι ακούγεται ανούσιο να στο λέει κάποιος...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  12. #5442
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Είναι τρομερό αυτό που ζεις. Έχω ζήσει κοντινό συγγενή κατάκοιτο 4 χρόνια, αλλά σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο. Εύχομαι να έχεις κουράγιο, πέρα από το πόσο δυνατή ήδη δείχνεις.

  13. #5443
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    κ εδώ να ξανασημειώσουμε πόσο σκατά σύστημα είναι η ελεύθερη αγορά και ο καπιταλισμός και πόσο σημαντικά ήταν ακόμη και τα ψήγματα σοσιαλισμού που είχαν απομείνει στην κοινωνία μας μέχρι πριν μερικά χρόνια (ακόμη και αυτό το πολύπαθο σύστημα υγείας που σιγά σιγά τείνει προς την εξαφάνιση).

    πόσο δύσκολο είναι πια για τον βιοπαλαιστή να ανταπεξέλθει σε τέτοια θέματα, τα οποία μπορούν να συμβούν ή έχουν συμβεί στον καθένα μας.
    Rock or Nothing

  14. #5444

    Default

    Κουράγιο και δύναμη, Ντραμσικ. Όπως είπε και ο ypersyntelikos, αν υπάρχει κάτι έστω ελάχιστο που μπορεί να γίνει από μεριά μας, μη διστάσεις ούτε στιγμή.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #5445
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    Δεν μπορούμε να πούμε και πολλά. Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι (οτιδήποτε.....).............
    don't break the fucking circle

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 17:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 06:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 15:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 21:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 11:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •