Page 342 of 377 FirstFirst ... 242292332340341342343344352 ... LastLast
Results 5,116 to 5,130 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #5116
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    θα συμφωνήσω. Όπως και την κοπελιά που άργησε 20 λεπτά δεν θα της την μέτραγα εννοείται και κόψιμο και στην κοπελιά που δεν ξέρει προγραμματισμό αλλά έγραψε άσκηση και μετά της έφταιγε το προγραμμά του.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #5117
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    ελπίζω να τρολάρετε ε
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  3. #5118
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Κι εγω το ελπιζω, γιατι ακομα και ως "καθηγητης" και με μια ελαφρια προδιαθεση να υπερασπιστω καποιον του κλαδου απεναντι σε κακομαθημενους φοιτητες (γιατι υπαρχουν κι αυτοι), ο καθηγητης του ταλιμπαν ειναι απλα ενα γνησιο καθαρμα.

  4. #5119
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    το ένα δεν αναιρεί το άλλο για να κάνουμε συμψηφισμούς
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #5120
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Καλως, ακομα κι αν ειναι ετσι, αν δεν μετρουσες την εργασια της κοπελιας που θα ηταν 20 λεπτα "αργοπορημενη" τοτε θα ησουν μαλακας. Ειναι αντιπαιδαγωγικο αλλωστε να υπαρχουν αυστηρες προθεσμιες για εργασιες/κτλ γιατι πολυ απλα δεν προσφερει τιποτα στην αξιολογηση ενος φοιτητη/μαθητη, παρα την ικανοποιηση ενος ηλιθιου καθηγητη που μπορεσε να κοψει καπως βαθμους. Ποσο μαλλον οταν ο ιδιος καθηγητης δεν τηρει ουτε εναν βασικο κανονα καποιας συνεπειας μεταξυ αυτων που λεει και αυτων που κανει.

  6. #5121
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δηλαδή πώς γίνεται να μην υπάρχουν αυστηρές προθεσμίες; Φάση "κανονικά θέλω τις εργασίες αύριο, αλλά όσοι βαριέστε παραδώστε και μεθαύριο"; Το οποίο, βέβαια, απλά σημαίνει ότι η προθεσμία είναι μεθαύριο.

    Φυσικά και προσφέρει. Να έχουν όλοι την ίδια ακριβώς αντιμετώπιση, ίσες ευκαιρίες.

    Στην Αγγλία, αν παρέδιδες μέχρι 24 ώρες μετά την προθεσμία, έχανες ένα 10%-20% του βαθμού ή κάτι. Μετά έπαιρνες 0.
    Life begins at 45°.

  7. #5122
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Σταρχιδια μας τι κανουν στην Αγγλια. Καθε πανεπιστημιο εχει δικο του policy παγκοσμιως, και καθε καθηγητης επισης. Οταν ο καθηγητης δεν μπορει να ειναι λιγο flexible, σταματαει να γινεται educator, και γινεται αξιολογητης. Η δουλεια ενος καθηγητη και ο πρωταρχικος στοχος των πανεπιστημιων θα επρεπε να ειναι η μορφωση, ασχετα αν εχει καταντησει να ειναι ενα εργαστηριο παραγωγης χαρτιων, που δειχνει ενα μικρο μονο κομματι του κατα ποσο καποιος ειναι καταλληλος για τον συγκεκριμενο εργασιακο τομεα. Γενικα μπορεις και μια φορα να ΜΗΝ αντιδρασεις για κατι Μπλιτζερ, μονο και μονο για να αντιδρασεις. Το "ιση αντιμετωπιση, ισες ευκαιριες" ειναι παρα πολυ αστειο σαν επιχειρημα btw. Υπαρχει ενα πραγμα που λεγεται common sense και flexibility, και οι σοβαροι καθηγητες το εχουν. Αυτοι που ειναι καλοι στη δουλεια τους δηλαδη. Στο να ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ, κι οχι να εξεταζουν απλα.

  8. #5123
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Καλά, αν πιάσουμε το θέμα "ελληνική παιδεία και πανεπιστήμια" δε θα τελειώσουμε ποτέ. Το γεγονός (και το θέμα μας) είναι ότι το σύστημα των εργασιών δε μπορεί να δουλέψει χωρίς προθεσμίες. Δεν είπαμε, προφανώς, να κόψεις κάποιον επειδή σου έφερε την εργασία 20 λεπτά αργότερα, αλλά.
    Life begins at 45°.

  9. #5124
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Βασικα αμα θες ισες ευκαιριες και αντιμετωπιση, δε βαζεις εργασια που μοιραζεις θεματα διαφορετικης δυσκολιας (εβγαλε εναν αλγοριθμο που εβρισκες τι σου αντιστοιχουσε με βαση τα τελευταια ψηφια του αριθμου μητρωου σου) και λαμβανεις υποψιν οτι δεν εχουν ολοι το ιδιο backgroung για να καταληξουν στη σχολη ουτε ενδιαφερονται και τοσο για το μαθημα σου. Εγω προσωπικα εκατσα και εκανα την εργασια και εχασα αρκετο χρονο γιατι δε νιωθω και δε θελω να νιωσω, γιατι απλουστατα ηθελα να με διευκολυνει στο να παρω ενα 5 στη τελικη εξεταση. Το αποτελεσμα της μαλακισμενης συμπεριφορας του (οχι μονο για μενα αλλα και για αλλους):
    -Δε θα κανω την επομενη αφου ξερω οτι δεν αξιζει το κοπο,
    -Εχασα την οποιαδηποτε υπονοια σεβασμου και πλεον τον θεωρω τον κλασσικο geekουλα που τις ετρωγε στο σχολειο και τωρα βρεθηκε σε μια θεση εξουσιας και γαμαει μικρα ανυπερασπιστα παιδακια (το μαθημα λογω περικοπων εχει καταληξει στο πρωτο ετος, οποτε μπορειτε να φανταστειτε ψαρωμενα παιδακια να φρικαρουν τη ζωη τους)
    -Αν απεχθανομουν το μαθημα τωρα το απεχθανομαι ακομα περισσοτερο και απλα θελω να φυγει απο πανω μου (που θα γινει αντιγραφοντας χαρη στην ευρυζωνικοτητα) δηλαδη με απομακρυνε απο την πιθανοτητα να ασχοληθω σοβαρα (και αυτο ειναι το χειροτερο)
    -Και φυσικα τον πηγαμε στη Γ.Σ. του τμηματος η οποια ελπιζουμε με ολη μας τη ψυχη να τον διωξει τελειως.
    -Προσωπικα αμα μου δινοταν η ευκαιρια του σπαγα τα γυαλια -pun intended.


    Βασικα εγω βλεπω μια απο τις σπανιες περιπτωσεις που δε ζητησε κανεις να περασει ξυνοντας τα παπαρια του, ουτε με βαθμο. Απλα καποιοι αποφασισαν να ασχοληθουν λιγο εως πολυ για να μαθουν/διευκολυνθουν/αποκτησουν ευνοια του τυπου. Το να μοιραζεις μηδενικα σε τυπους που ασχολουνται οταν εχεις μαθημα που χρωστει η μιση και βαλε σχολη σε κανει μαλακα.
    Οσον αφορα τις διοριες, στη σχολη μου αν στειλεις με mail την εργασια με μικρη καθυστερηση απο τη παραδοση στο eclass τη μετρανε. Βεβαια για να δεις mail πρεπει να μπαινεις στα mail σου. Στην εξεταση δηλωσε οτι δε μπαινει στα mail του καν.
    Εγω πιστευω οτι μπαινει μονο για να απανταει εξυπναδες και να στελνει τετοιες μαλακιες
    Spoiler

    Θέμα: Πώς θα περναω την ωρα μου οταν καθομαι

    Μήνυμα:
    Περιμενω στη σταση και βαριεμαι... Ειδα fb στο κινητο και δεν εχω τιποτα να Like. Δεν κανω λιγο προγραμματισμο; Thumbs up!

    Στο Google Play αναζητησε "learn C#". Εχει διαφορες εφαρμογες - διαλεξα τη Learn C# της SoloLearn. Εχει tutorial, υποστηριζει code&run. Cool!

    (Οι iPhone ας ψαξουν κι αυτοι - κατι αναλογο θα βρουν.)




    υ.γ. Με πιανουν κατι παρανοικα ανα τις ωρες, αλλα θα γελασω παρα πολυ αμα ειναι χρηστης του forum και αναγνωρισει το mail του. ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΦΙΛΕ.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  10. #5125
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Θέμα: Πώς θα περναω την ωρα μου οταν καθομαι

    Μήνυμα:
    Περιμενω στη σταση και βαριεμαι... Ειδα fb στο κινητο και δεν εχω τιποτα να Like. Δεν κανω λιγο προγραμματισμο; Thumbs up!

    Στο Google Play αναζητησε "learn C#". Εχει διαφορες εφαρμογες - διαλεξα τη Learn C# της SoloLearn. Εχει tutorial, υποστηριζει code&run. Cool!

    (Οι iPhone ας ψαξουν κι αυτοι - κατι αναλογο θα βρουν.)

    Αν αυτό το στειλε αυτός σε κάποια λίστα της σχολής προτείνω επιμορφωτικό χτίσιμο του γραφείου του και κατσαβίδι στα λάστιχα.

  11. #5126
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Αν αυτό το στειλε αυτός σε κάποια λίστα της σχολής προτείνω επιμορφωτικό χτίσιμο του γραφείου του και κατσαβίδι στα λάστιχα.

    Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος για τέτοιους εμετούς. Απλώς ο Taliban θα πρέπει να τον πιάσει ιδιαιτέρως και να του πει πως διάβασε σε ένα μέταλ φόρουμ στο ίντερνετ ότι ο τρόπος συμπεριφοράς του δεν αρμόζει σε educator, που είναι ο πραγματικός του ρόλος, αλλά σε αξιολογητή κι ότι θα πρέπει να διακατέχεται από common sense και flexibility, γιατί το κάθε πανεπιστήμιο παγκοσμίως έχει δικό του policy για τις προθεσμίες. Κι OLA POPA MANMU.

    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #5127
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ναι, αυτό πρέπει να κάνει, ηλίθιε.

  13. #5128
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    wow. ΣΚΛΗΡΟΣ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #5129
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Βασικα αμα θες ισες ευκαιριες και αντιμετωπιση... λαμβανεις υποψιν οτι δεν εχουν ολοι το ιδιο backgroung για να καταληξουν στη σχολη ουτε ενδιαφερονται και τοσο για το μαθημα σου. Εγω προσωπικα εκατσα και εκανα την εργασια και εχασα αρκετο χρονο γιατι δε νιωθω και δε θελω να νιωσω.
    Μάλλον έχεις μπερδέψει το τι σημαίνει ίση αντιμετώπιση, ταλιμπάν. Υποθέτω πως όταν λες να λάβει υπόψη το υπόβαθρο του καθενός, δεν εννοείς να είναι πιο ελαστικός στη βαθμολογία κάποιου λόγω της μη εξοικείωσης αυτού του κάποιου με το αντικείμενο, αλλά στο να τους αφιερώσει περισσότερο χρόνο, ώστε να τον φέρει στο ίδιο επίπεδο με τους πιο προχωρημένους. Αν εννοείς αυτό, συμφωνούμε ότι είναι κάτι καλό - αλλά προφανώς δεν πρόκειται για ίση αντιμετώπιση. Μπερδεύεις την ίση αντιμετώπιση με το ότι είναι καλό μερικές φορές να μην υπάρχει ίση αντιμετώπιση, αλλά κάποιου είδους κρίση και ελαστικότητα, που λέει κι ο φίξερ, στην αντιμετώπιση του κάθε φοιτητή, ώστε να υπάρξει δίκαιη αντιμετώπιση. Από εκεί και πέρα, και βάσει της ίδιας ελαστικότητας, κάποιον που δεν θέλει να νιώσει, δεν έχει καμιά υποχρέωση να του αφιερώσει περισσότερο χρόνο (το αντίθετο μάλλον) ή να λάβει υπόψη το υπόβαθρό του. Γι' αυτούς που δεν ενδιαφέρονται τόσο για το μάθημά του, θα έλεγα πως ίσως θα ήταν καλό να τους κόβει μέχρι να αρχίσουν να ενδιαφέρονται, εφόσον δεν γράφουν αρκετά καλά ώστε να περάσουν.

  15. #5130
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    το φλέιμ πήγε εκεί που πρέπει να είναι
    Ταλιμπάν είσαι ο υπεύθυνος για ότι έγινε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •