Page 340 of 377 FirstFirst ... 240290330338339340341342350 ... LastLast
Results 5,086 to 5,100 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #5086
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ναι, είναι περισσότερο δημόσιοι υπάλληλοι παρά μπάτσοι, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

    Με έχουν γράψει για πινακίδα, ενώ ήμουν σβηστός και παρκαρισμένος (καθόμουν πάνω στο μηχανάκι και μιλούσα στο τηλέφωνο). Και δεν ήταν καν τροχαίοι, ήταν άμεση δράση. Δεν ήταν καν δουλειά τους και δεν προκάλεσα με οποιονδήποτε τρόπο. Απλά το αρχίδι ήθελε να πληρώσω. Αλλά ήμουν παράνομος. Έφταιγα. Του είπα 2 κουβέντες, δεν πήρε χαμπάρι, τέλος. Τα πλήρωσα και έμαθα να προσέχω περισσότερο.

    300 ευρώπουλα πρόστιμο ^^
    Life begins at 45°.

  2. #5087
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Εννοείται ότι το κράτος είναι μπουρδέλο, εννοείται ότι οι δημοτόμπατσοι είναι η χειρότερη φάρα μπάτσων (μετά τους ματατζήδες και τους τροχαίους), εννοείται ότι είναι μεγάλη μαλακία να πετάς λεφτά σε πρόστιμα, ειδικά τέτοια εποχή, αλλά επίσης εννοείται ότι όταν κάνεις εσκεμμένα μαλακία και την πατάς, τη δέχεσαι σαν κύριος, αντί να κλαψουρίζεις, να απειλείς και να ψάχνεις "τρύπες" και "βύσματα". Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον. Καλά ξεμπερδέματα ^^
    Ξερεις τι γινεται, θεωρω τους δημομπατσους τραγικα χειροτερους ΟΛΩΝ. Πιστευω οτι η πλειοψηφια αποτελειται απο βυσματα, αυτη τη στιγμη τουλαχιστον, (δε βρισκεις αλλιως θεση σε μια κατηργημενη θεση το 2016) και πιστευω οτι στην Ελλαδα που επιτρεπεται πλεον να σου κατασχεσουν το σπιτι, το να ερχεται ενα βυσμα να σου παιρνει τις πινακιδες ειναι εξοργιστικο στο βαθμο που αν τον πετυχαινα να το κανει δε ξερω πραγματικα πως θα αντιδρουσα.
    Ας κοψουν τους δημομπατσους να βαλουν τα λεφτα για κατι πιο χρησιμο, η επιλογη στην αθηνα πλεον ειναι παρκαρω παρανομα η πληρωνω 20 ευρω εναν τυπο που ετυχε να εχει στην ιδιοκτησια του μια αχτιστη αλανα.
    Τεσπα εγω γκρινιαξα γιατι βγηκα μια φορα και μου κοψε κληση ενα δημομπατσος που τον λενε δημογεροντα (αυτο εχει γραψει πανω στη κληση το εχω δειξει σε 15 ατομα δε σας κανω πλακα). Ειναι σαν καποιος να παιζει μαζι σου. Ειναι αρρωστο.
    Γιατί σε ενοχλεί τόσο πολύ το βύσμα; Αν είχες βύσμα δεν θα την έσβηνες;

  3. #5088
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Οχι, εχω τρελο κομπλεξ με το να υποχρεωνομαι σε διαφορους, ειδικα για τετοια θεματα. Δεν ειναι ιδεολογικο ειναι καθαρα ψυχολογικο θεμα.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  4. #5089

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Οχι, εχω τρελο κομπλεξ με το να υποχρεωνομαι σε διαφορους, ειδικα για τετοια θεματα. Δεν ειναι ιδεολογικο ειναι καθαρα ψυχολογικο θεμα.
    woosh

    σου λέει ότι είσαι ακριβώς το στερεότυπο ελληνάρα βυσματία (απ'ότι φαίνεται απ'τα ποστ σου τουλάχιστον, "πώς θα πάρω πινακίδες χωρίς να πληρώσω" κτλ)
    tt0274518

  5. #5090
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Η πραγματικά προκλητική πρόταση είναι αυτή,

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    η επιλογη στην αθηνα πλεον ειναι παρκαρω παρανομα η πληρωνω 20 ευρω εναν τυπο που ετυχε να εχει στην ιδιοκτησια του μια αχτιστη αλανα.
    Στ' αρχίδια μας. Αν είναι να παρκάρεις όπου σου καυλώνει γιατί δεν βρίσκεις θέση επειδή εκατοντάδες σαν και σένα κάνουν το ίδιο, δεν φταίει κανένας δημοτόμπατσος "που είναι βύσμα".
    Να μην οδηγάς. Ένα καβαλημένο πεζοδρόμιο λιγότερο.

    -Μα... μένω στην Κάντζα/Ζουμπερι/Σαλαμίνα/Βόρεια Εύβοια, μια φορά βγήκα κι εγώ στην Αθήνα!
    -Στ' αρχίδια μας. Να βγαίνεις στο χωριό σου.
    Last edited by ikonoklast; 29-02-2016 at 19:43.

  6. #5091
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Θρηνεί το νοσοκομείο «Αμαλία Φλέμινγκ» το θάνατο 35χρονης νσοηλεύτριας, η οποία έπεσε στο κενό την Κυριακή, κατά την προσπάθεια της να εισέλθει από το παράθυρο στο χώρο της Μονάδας Εντατικής Θεραπείας – καθώς η πόρτα είχε κλειδώσει.
    Κάτω από άγνωστες συνθήκες – η υπόθεση βρίσκεται υπό διερεύνηση – η άτυχη γυναίκα κλειδώθηκε έξω από τη Μονάδα, της οποίας η πόρτα κλείνει αυτόματα.
    Στη Μονάδα δεν υπήρχε αντικαταστάτης για να της ανοίξει την πόρτα και σύμφωνα με πληροφορίες εκείνη δεν ήθελε να χρονοτριβήσει, ψάχνοντας αντίγραφα των κλειδιών στο γραφείο, καθώς οι ασθενείς θα έμεναν χωρίς φροντίδα.
    Έτσι, επιχείρησε να μπει στην Μονάδα από το παράθυρο που βλέπει σε φωταγωγό, βρίσκοντας τραγική κατάληξη.
    http://www.tanea.gr/news/greece/arti...alia-flemingk/

    Γυναίκα συναδέλφου, παντρευτηκαν πριν 2 μηνες.
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  7. #5092
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    πω το βλέπαμε πριν με τους συναδέλφους και φρικάραμε.

  8. #5093
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Η πραγματικά προκλητική πρόταση είναι αυτή,

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    η επιλογη στην αθηνα πλεον ειναι παρκαρω παρανομα η πληρωνω 20 ευρω εναν τυπο που ετυχε να εχει στην ιδιοκτησια του μια αχτιστη αλανα.
    Στ' αρχίδια μας. Αν είναι να παρκάρεις όπου σου καυλώνει γιατί δεν βρίσκεις θέση επειδή εκατοντάδες σαν και σένα κάνουν το ίδιο, δεν φταίει κανένας δημοτόμπατσος "που είναι βύσμα".
    Να μην οδηγάς. Ένα καβαλημένο πεζοδρόμιο λιγότερο.

    -Μα... μένω στην Κάντζα/Ζουμπερι/Σαλαμίνα/Βόρεια Εύβοια, μια φορά βγήκα κι εγώ στην Αθήνα!
    -Στ' αρχίδια μας. Να βγαίνεις στο χωριό σου.
    Ναι το "βγηκα μια φορα και μου κοψανε κληση" ειναι το κομματι fuck my life, θα μπορουσα να ημουν τυχερος και να μη μου την ειχαν κοψει (my life rocks... not).
    Θα μπορουσε να ειναι οργανωμενη πολη και να εχει δημοσια parking για να μη παρκαρει κανεις παρανομα, οχι;
    Αμα ημουν βυσματιας δε θα γκρινιαζα καν, θα ειχα τη πινακιδουλα μου και θα εκοβα βολτες.


    Edit: Το να μεταφραζεις οτι θες απο τις προτασεις βεβαια ειναι πολυ ευκολο, νομιζω οτι σε μια πολη με προβλημα στο parking ειναι ευκολως εννοουμενο το οτι εννοω "κανε χωρο να μη παρκαρουμε εμεις οι μαλακες οπου να 'ναι".
    Last edited by Taliban; 29-02-2016 at 22:02.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  9. #5094
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Η πραγματικά προκλητική πρόταση είναι αυτή,

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    η επιλογη στην αθηνα πλεον ειναι παρκαρω παρανομα η πληρωνω 20 ευρω εναν τυπο που ετυχε να εχει στην ιδιοκτησια του μια αχτιστη αλανα.
    Στ' αρχίδια μας. Αν είναι να παρκάρεις όπου σου καυλώνει γιατί δεν βρίσκεις θέση επειδή εκατοντάδες σαν και σένα κάνουν το ίδιο, δεν φταίει κανένας δημοτόμπατσος "που είναι βύσμα".
    Να μην οδηγάς. Ένα καβαλημένο πεζοδρόμιο λιγότερο.

    -Μα... μένω στην Κάντζα/Ζουμπερι/Σαλαμίνα/Βόρεια Εύβοια, μια φορά βγήκα κι εγώ στην Αθήνα!
    -Στ' αρχίδια μας. Να βγαίνεις στο χωριό σου.
    Για να καταλάβουμε, εσύ παίρνεις το μέρος του δημοτόμπατσου τώρα; που στ'αρχίδια μας αν έχει μπει με βύσμα ή όχι, όπως κι αν έχει μπει σ'αυτη τη θέση παραμένει μπάτσος και σκυλί των καπιταλιστών, αν δηλαδή η φάση ήταν αντίστοιχη σε μια παραλία που κάνεις ελεύθερο κάμπινγκ, κι έρχεται ο άλλος και σου ρίχνει πρόστιμο για να τα μαζέψεις και να πας στα ενοικιαζόμενα δωμάτια απέναντι, και την επόμενη φορά να ξέρεις καλύτερα απ΄το να την πατήσεις έτσι, αναρωτιέμαι σύντροφε ικονοκλαστ, θα 'χες την ίδια γνώμη;
    Spoiler
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Γιατί κάνω συλλογή απο κλεμμένα μανιφέστα. Έχω εφτά εκδόσεις και τα τρίβω όλα στο μουνί μου.
    Last edited by paddy honey; 02-03-2016 at 09:01.

  10. #5095
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Για να καταλάβουμε, εσύ παίρνεις το μέρος του δημοτόμπατσου τώρα; που στ'αρχίδια μας αν έχει μπει με βύσμα ή όχι, οπως κι αν έχει τη θέση παραμένει μπάτσος και σκυλί των καπιταλιστών, αν δηλαδή η φάση ήταν αντίστοιχη σε μια παραλία που κάνεις ελεύθερο κάμπινγκ, κι έρχεται ο άλλος και σου ρίχνει πρόστιμο για να τα μαέψεις και να πας στα ενοικιαόμενα δωμάτια απέναντι, και την επόμενη φορά να ξέρεις καλύτερα απ΄το να την πατήσεις έτσι, αναρωτιέμαι σύντροφε ικονοκλαστ, θα 'χες την ίδια γνώμη;
    ----->

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  11. #5096
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Spoiler

  12. #5097
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    2 πράγματα, βασικά στο FML λέμε τον πόνο μας , μικρός ή μεγαλός και κάνουμε κράτει με το κρα. Ας ανοίξει ένα θρεντ που να λέει κάτι άλλο και ας το γαμήσουμε εκεί.
    Για την νοσηλεύτρια τώρα τι να πω από την τραγικότητα του συμβάντος ή ότι υπήρχε μόνο ένα άτομο για βάρδια ?
    Γάματα γενικότερα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #5098
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by pixies View Post
    Θρηνεί το νοσοκομείο «Αμαλία Φλέμινγκ» το θάνατο 35χρονης νσοηλεύτριας, η οποία έπεσε στο κενό την Κυριακή, κατά την προσπάθεια της να εισέλθει από το παράθυρο στο χώρο της Μονάδας Εντατικής Θεραπείας – καθώς η πόρτα είχε κλειδώσει.
    Κάτω από άγνωστες συνθήκες – η υπόθεση βρίσκεται υπό διερεύνηση – η άτυχη γυναίκα κλειδώθηκε έξω από τη Μονάδα, της οποίας η πόρτα κλείνει αυτόματα.
    Στη Μονάδα δεν υπήρχε αντικαταστάτης για να της ανοίξει την πόρτα και σύμφωνα με πληροφορίες εκείνη δεν ήθελε να χρονοτριβήσει, ψάχνοντας αντίγραφα των κλειδιών στο γραφείο, καθώς οι ασθενείς θα έμεναν χωρίς φροντίδα.
    Έτσι, επιχείρησε να μπει στην Μονάδα από το παράθυρο που βλέπει σε φωταγωγό, βρίσκοντας τραγική κατάληξη.
    http://www.tanea.gr/news/greece/arti...alia-flemingk/

    Γυναίκα συναδέλφου, παντρευτηκαν πριν 2 μηνες.
    Πω ρε συ

  14. #5099
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Σημερα ανοιγω το πορτοφολι να βγαλω το τελευταιο μου 50αρικο και αντι για 50αρικο ειχε μεσα ενα εισητηριο απο Φλωρινα για Αθηνα με σταση στο πλατυ, θεση σε παραθυρο το οποιο ειχε εκδοθει 30/1/16.
    Περαν του οτι δεν εχω καμια σχεση με Φλωρινα, εκεινη την ημερα δεν ημουν καν στην Ελλαδα.
    Δε ξερω πως να το αντιμετωπισω αυτο το πραγμα αυτη τη στιγμη ειναι πραγματικα πολυ μπερδεμενο. Οκ να μου κλεψανε το 50αρικο αλλα το εισητηριο γιατι;
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  15. #5100
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Μαζευομαστε καμια 10αρια ατομα που δινουμε ενα μαθημα να στειλουμε ενα μεηλ στους καθηγητες γιατι τον παιζουν.
    Μεσα αναφερεται "αλλα πιστευουμε οτι οι απαιτησεις απο τους φοιτητες πρεπει να ειναι αντιστοιχες με τη ποιοτητα και την οργανωση του μαθηματος, την οποια θεωρουμε χαμηλη για τους παραπανω λογους" (τοσα δινεις τοσα παιρνεις). Αλλαζει σε "οι απαιτησεις απο τους φοιτητες πρεπει να ειναι αντιστοιχες με τη ποιοτητα και την οργανωση του μαθηματος, οι οποιες δεν ηταν οι καταλληλες" (ειμαι λιγο φλωρος για να σε πω μαλακα μεσα στη μουρη σου) και καταληγει σε "αλλά θα θέλαμε να ζητήσουμε οι απαιτήσεις σας από τους φοιτητές να είναι λιγότερες (μικρότερες?) λόγω του μεγέθους και της πολυπλοκότητας του συγκεκριμένο project" (σας παρακαλουμεεεεε, λυπηθητε μας λιγοοοο) γιατι λεει το να αναφερθουμε σε ποιοτητα και να κρινουμε ειναι προσβλητικο. ΑΚΟΥ ΕΔΩ ΡΕ ΦΙΛΕ. Eντωμεταξυ κλασσικη περιπτωση απο ολο το μεηλ μας πειραξε η τελευταια κουβεντα, γιατι προφανως δε διαβασα ολο το μεηλ να δω τη κριτικη που ασκειται.
    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Εισαι στην ελλαδα το 2016. Εισαι δημομπατσος. Δηλαδη δεν ειχες καν την ικανοτητα να γινεις κανονικος μπατσος. Σε εβαλαν με βυσμα. Βγαινεις Σαββατο βραδυ και πας στο Θησειο και απο τα 200 παρανομα σταθμευμενα κοβεις κλησεις σε 10-15 και παιρνεις πινακιδες. Μετα απο 2 μηνες απουσιας απο τη γαμω πολη βγαινω ΜΙΑ φορα και μου παιρνουν πινακιδα. Ετσι και τον βρω αυτον θα του σπασω ποδια χερια και οτι αλλο σπαει. Ξερετε αν μπορω να παρω πινακιδες χωρις να πληρωσω κληση; Δε πληρωνω σε δημοτικη αστυνομια λεφτα για κανενα λογο. Δε χρωσταω ουτε στον Καμινη ουτε σε κανεναν γαμωσπιτο τα λεφτουδακια μου. Καλυτερα να τα παρω ναρκωτικα.
    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Σημερα ανοιγω το πορτοφολι να βγαλω το τελευταιο μου 50αρικο και αντι για 50αρικο ειχε μεσα ενα εισητηριο απο Φλωρινα για Αθηνα με σταση στο πλατυ, θεση σε παραθυρο το οποιο ειχε εκδοθει 30/1/16. Περαν του οτι δεν εχω καμια σχεση με Φλωρινα, εκεινη την ημερα δεν ημουν καν στην Ελλαδα. Δε ξερω πως να το αντιμετωπισω αυτο το πραγμα αυτη τη στιγμη ειναι πραγματικα πολυ μπερδεμενο. Οκ να μου κλεψανε το 50αρικο αλλα το εισητηριο γιατι;
    Με βάση τα προηγούμενα ποστς σου τις τελευταίες μέρες εδώ πέρα, η προφανέστατα λογική εξήγηση είναι ότι σε έχει χακαρει ο καθηγητής σου, και παρακολουθεί την κάθε σου κίνηση. Αφού σας γαμησε με τα προτζεκτς, έβαλε τον ξάδερφο του που είναι δημοτικός μπάτσος να εντοπίσει το αυτοκίνητο σου, σου έριξε την κλήση, πήρε το πορτοφόλι σου από το αυτοκίνητο σου όταν πετάχτηκες για τσιγάρο, σου έβαλε ένα εισιτήριο για να δει την αντίδραση σου, και σου πήρε το 50αρικο για να μάθεις να λες ότι δεν πληρώνεις τις πινακίδες για κανένα λόγο, αν και αρνήθηκες και να παρκάρεις νόμιμα, αλλά και να κάνεις την εργασία σου όπως σου απαιτείται.
    Εναλλακτικά μπορείς να ελαττώσεις το μπαφο.

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •